Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους :wink:

Χθες πήγα στον γιατρό μου...έχω διαστολή, αλλά το νινάκι μου έρχεται ισχιακά, οπότε όπως όλα δείχνουν κι όπως είπαμε την Τρίτη 03/06 θα μπω για καισαρική. Έχω αρκετές συσπάσεις και δεν θέλουμε να το διακινδυνεύσουμε να ανοίξω και για τα καλά από κάτω :?:shock:

Δευτέρα ξαναπάω να με δεί ο γιατρός και να συζητήσουμε αναλυτικά τι θα γίνει, εκτός και αν προκύψει τίποτε τώρα το Σαββατοκύριακο.

Νιώθω κάπως περίεργα...έχω μεγάλη αγωνία και χαίρομαι αφάνταστα πολύ που σε λίγες μέρες θα έχω αγκαλιά την ψυχούλα μου, αλλά τί έπαθα από χθες που μου είπε για την γέννα ρε γμτ; Κάτι παράξενα συναισθήματα που δεν μπορώ να τα προσδιορίσω και να τα εξηγήσω...χμμμμμμμμμμμ σίγουρα όμως με καταλαβαίνετε κι ίσως έχετε νιώσει κι εσείς κάπως έτσι.

Σας φιλώ :D

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Διαφημίσεις

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

αχ μην ανησυχείς

όλα θα πάνε καλά, άντε με το καλόοοοο

ισχιακά τι σημαίνει? :roll:

ότι έρχεται με τα πόδια ο κούκλος μου και όχι με το κεφάλι...γιαυτό και η καισαρική!

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Διαφημίσεις

ααααααα δεν πειράζει , μια χαρά και η καισαρική

άντε κοντεύει να βγεί ο γαμπρός μας:roll:

προίκα έχετε;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Τις ευχές μου και απο μένα...

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

ααααααα δεν πειράζει , μια χαρά και η καισαρική

άντε κοντεύει να βγεί ο γαμπρός μας:roll:

προίκα έχετε;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

aaaa εμείς θα πάρουμε προίκα, δεν θα δώσουμε :P:D

Διαφημίσεις

Μην ανησυχεις γι΄αυτα τα περιεργα συναισθηματα Sardelaki. Αν και δε μας περιγραφεις τι ακριβως αισθανεσαι,θα σου πω για τη δικη μου εμπειρια,που με ειχε πιασει μια απαθεια αλλο πραγμα,ηξερα οτι μπαινω αυριο να γεννησω κι ημουν εντελως ψυχρη απεναντι στο θεμα-οταν λεω ψυχρη δεν εννοω ψυχραιμη αλλα εντελως αδιαφορη,χωρις καμμια αγωνια να δω το μωρο μου,χωρις κανενα θετικο συναισθημα που θα γινομουν μαμα. :shock::shock::shock:

Ολα αυτα ειναι φυσιολογικα,ειναι οι ορμονες μας,ειναι κι η αγωνια,και σε πολλες εκφραζονται λιγο περιεργα συναισθηματα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα!!! Με το καλο να παρεις αγκαλια τον αγοραρο σου!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ SARDELAKI! ΜΗ "ΜΑΣΑΣ", Η ΦΥΣΗ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΝΑ'ΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΗ (ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ). ΤΑ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ ΣΥΝΑΣΘΗΜΑΤΑ (ΒΛ. ΟΡΜΟΝΕΣ!; ) ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ.. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!! :D:D:D

0kEJp3.pngCsbXp3.png

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου :D

Τί να πω για τα συναισθήματα;! Όχι δεν νιώθω απάθεια, με αγχώνει λιγάκι η καισαρική...και μάλλον με βρήκε και λίγο απροετοίμαστη γιατι η ΠΗΤ είναι 19/06 κι εχθές ξαφνικά μου λέει ότι Τρίτη γεννάμε και με έπιασε ένας ψιλοπανικός.

Βασικά ξέρετε και τί άλλο νιώθω; Τόσο καιρό τον είχα στην κοιλίτσα μου και μου φαίνεται πως θα νιώθω μιά απώλεια...αλλά γιαυτό θα τον έχω στην αγκαλιά μου μετά.

Πάντως παρόλα αυτά χαίρομαι σαν τρελλή :wink::wink: και σαν χαζή :lol::lol:

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου :D

Τί να πω για τα συναισθήματα;! Όχι δεν νιώθω απάθεια, με αγχώνει λιγάκι η καισαρική...και μάλλον με βρήκε και λίγο απροετοίμαστη γιατι η ΠΗΤ είναι 19/06 κι εχθές ξαφνικά μου λέει ότι Τρίτη γεννάμε και με έπιασε ένας ψιλοπανικός.

Βασικά ξέρετε και τί άλλο νιώθω; Τόσο καιρό τον είχα στην κοιλίτσα μου και μου φαίνεται πως θα νιώθω μιά απώλεια...αλλά γιαυτό θα τον έχω στην αγκαλιά μου μετά.

Πάντως παρόλα αυτά χαίρομαι σαν τρελλή :wink::wink: και σαν χαζή :lol::lol:

με το καλό!!!

μη σε αγχώνει η καισαρική,δεν είναι τίποτα :wink: άσε που μπορεί και να γυρίσει μέχρι τελευταία στιγμή,τίποτα δεν είναι σίγουρο!

όπως και να'ναι,χαμογέλα,έρχεται το μωράκι σου!!!

έλα να παίρνουμε σειρά μια - μια...

:lol::lol:

αντε , με το καλό, μην ανησυχείς...ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Κι εμένα κάπως έτσι είχε κανονιστεί, πριν την ΠΗΤ, αλλά η μικρούλα μου δεν μπόρεσε να περιμένει...

θα είναι μακρύ αυτό το Σ/Κ, ε??? :lol:

αλλά σε περιμένει η ωραιότερη στιγμή της ζωής σου.

όσο για το ότι θα νιώθεις απώλεια με άδεια κοιλιά, -κι εγώ το ίδιο έπαθα-, σκέψου ότι θα κοιμάσαι τουλάχιστον ανάσκελα χωρίς τύψεις!!!

(εγώ καμιά φορά ξεχνιέμαι και χαιδεύω την κοιλιά μου)

:D ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!! :D

1Iik.png

Κρίμα που δεν θα είμαστε στη ίδια κλινική. Την ίδια μέρα θα έχουνε γενέθλια τα αγοράκια μας. Μή σου πώ και την ίδια ώρα σα δίδυμα. Εγώ πάντως έχω μεγάλο άγχος αν και είναι η τεταρτη φορά. Με τρόμαξε και ο γιατρός που ζήτησε τρείς φιάλες αίμα. Θα τα ξαναπούμε όταν με το καλό θα βγούμε να ανταλάξουμε εμπειρίες!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

Σαρδελάκι μου με το καλό !! Σας άλλαξε λιγο τα σχέδιο ο μικρούλης σας αλλά δεν πειράζει . Να έρθει με το καλό να ειναι γερός να κάνει την μανούλα και τον πατερούλη του ευτυχισμένους .

Καταλαβαίνω πως η ιδέα της καισαρικής σε αναστατώνει αλλα μην το σκεφτεσαι . Εγώ παραλίγο να κάνω καισαρική γιατι το κοριτσάκι μου ήταν τυλιγμένο με τον ομφαλιο λώρο . Πέρασα όλους τους πόνους (χωρίς επισκληρίδιο ) και στις εξωθήσεις η ζωούλα μου δεν μπορούσε να βγει . Με βάλαν χειρουργείο για να προσπαθήσουν με "βεντούζες" αλλα παράλληλα με ετοιμάζαν για καισαρική γιατί δεν περίμεναν να έρθει η μικρή μου. Το μόνο που σκεφτόμουν ήταν να γίνει οτι ειναι δυνατό να έρθει γερό το μωρό μου .

Δόξα τον Θεό ολα πήγαν καλά :)

Μην ανησυχείς καθόλου όλα θα πάνε υπέροχα ! Σε γλυκοφιλώ και σου στέλνω την αγάπη μας :)

VgL7.jpgIgLdp2.png

Κρίμα που δεν θα είμαστε στη ίδια κλινική. Την ίδια μέρα θα έχουνε γενέθλια τα αγοράκια μας. Μή σου πώ και την ίδια ώρα σα δίδυμα. Εγώ πάντως έχω μεγάλο άγχος αν και είναι η τεταρτη φορά. Με τρόμαξε και ο γιατρός που ζήτησε τρείς φιάλες αίμα. Θα τα ξαναπούμε όταν με το καλό θα βγούμε να ανταλάξουμε εμπειρίες!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι.

Σοβαρά;;; Ίδια μέρα;;; Που θα γεννήσεις;

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και βεβαίως όταν βγούμε θα τα πούμε πιο αναλυτικά :wink:

Ήρθε η ώρα να γίνεις μανούλα κρατώντας στα χέρια σου

αυτό το πλασματάκι που τόσους μήνες είχες μέσα στην κοιλίτσα σου..

Όλα τα συναισθήματα φαντάζομαι έντονα..Σαν την χαρά που θα νιώσεις κρατώντας τον κούκλο σου στην αγκαλιά σου.

Όλα θα πάνε καλά και όπως τα περιμένεις,θα περάσουν γρήγορα και σε μια εβδομάδα θα είσαι εκεί στον καναπέ που κάθεσαι αυτή τη στιγμή αλλά με ένα μωράκι να ανασαίνει δίπλα σου!

Άντε σταματάω τώρα γιατί συγκινήθηκα..

Με το καλό ο κούκλος σας!