Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν αντεχω αλλο αυτη την φραση!


salvia:)

Recommended Posts

οποιος μου την ξαναπει θα φαει μπουνια στη μυτη μα τω θεω ε!!! :evil:

 

παντρευομαστε με τον καλο μου και η μοναδικη κουβεντα που ακουμε ειναι

 

"γιατι βιαζεστε???" "ειστε σιγουροι?" "ξανασκεφτειτε το!!"

 

ε οχι ρε φιλε!!! ε οχι!! ολοι το παιζουν μαστερς στις σχεσεις! αν τα ξερουν ολα τοσο καλα ας τα εφαρμοσουν στη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ οχι στη δικη μου!

 

τα ακουω αυτα τοσο πολυ ωστε εφτασα να εχω στ' αληθεια ενδοιασμους, λεω μπας και εχουν δικιο? μπας και με τυφλωσε ο ερωτας και δεν βλεπω οτι παω να φαω τα μουτρα μου??:cry:

 

και το κερασακι στην τουρτα, ο πεθερος :twisted: ο οποιος 1 στιγμη δεν φανηκε να χαιρεται που παντρευει το παιδι του με μια καλη κοπελα. για να γλιτωσει 5 φραγκα που θα δωσει στο γαμο, μου μαυριζει την καρδια!:evil: με ενα απαισιο υφος που και μονο στη θυμηση του με πιανει αναγουλα, μου προτεινει οποια τρισαθλια αιθουσα πιασει το ματι του, φτανει να ειναι σουπερ οικονομικη, χ##$%κε αν το φαγητο θα ειναι σολες και σκ%^##κια μπλε φτανει να μην του ζητησουμε λεφτα, μεχρι που να κανουμε το γλεντι στο χωριο του στα κατσαβραχα στην πλατεια θελει για να βγει οικονομικο! και οχι εγω δεν εχω σοι στην αλλη ακρη της ελλαδας "πεθερουλη" ε??? η μηπως να μην τους καλεσουμε κι αυτους γιατι θα χρειαστει να σφαξουμε ακομα ενα αρνι και θα μας βγει 25 ε πιο ακριβο ε?? :evil::evil::evil: και απο πανω εχουν αμφοτερα τα πεθεριδια και απαιτηση να καλεσουμε και την κουτση μαρια και ολα τα ξαδελφια τους αλλιως "δεν θα ερθουν στο γαμο!"

μη σωσουν κι ερθουν!!!:evil::evil::evil::evil::evil: αντε!!!

 

 

ποπο χιλια συγνωμη για το σεντονι μου αλλα επρεπε να το βγαλω απο μεσα μου!! στον καλο μου προσπαθω να μην δειχνω τα νευρα μου αλλα καπου πρεπει να τα ξεσπασω!:cry: μου καταστρεφουν αυτο που θα επρεπε να ηταν η πιο ομορφη περιοδος της ζωης μου.:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχχχχχχχχχχχχ τι μου θήμισες τώρα!!!!!

 

Λοιπόν εμένα ο πεθερούλης μου δεν έβαλε τελικά καθόλου το χεράκι στην τσεπούλα (εσένα τουλάχιστον το βάζει) και είχε απαιτήσεις!!!

 

Ο καημένος ο άντρας μου τα έκανε όλα με δικά του λεφτά (λεφτά που τώρα αν είχαμε θα μπαίναμε στο σπίτι μας γιατί τόσα μας λείπουν και δεν τελιωνει) και ο πεθερός λέει ααααχ τι κρίμα που δεν μπορώ να βοηθήσω! Μιλάμε δεν έκανε τίποτα!!!!!!!! Οπότε πίστεψέ με μια χαρά είσαι.

 

Αυτό που μου την δίνει στην δική μου περίπτωση είναι ότι μια ζωή εξιστορεί πόσα πολλά λεφτά πέρασαν απο τα χέρια του γιατι επιβεβαιώνει ότι είναι τόσο ηλίθιος που δεν μπόρεσε να βάλει κάτι στην άκρη και να βοηθήσει τα παιδία του! Αλλά ο κύριος και όλη την ευρώπη γύρισε και τα καλύτερα αυτοκίνητα είχε στην εποχή του (φαντάσου αγόραζε αυτοκίνητα και οχι ακίνητα που τότε είχαν την ίδια αξία) και τώρα στα γεράματα ούτε ένα δώρο δεν μπορεί να πάρει στα εγγόνια του!!!

 

Κατάντια ε; άντε μην σε ζαλίζω με τα δικά μου, σου τα λέω μόνο για να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια με το κάθε ζώο...σου λένε δυο άνθρωποι οτι παντρεύονται κι αντι να πεις με το καλό,να δώσεις μια ευχή για τη χαρά του άλλου κοιτάς να του δηλητηριάσεις τη στιγμή;;; :evil::evil::evil:

Ακου ξανασκεφτείτε το...ειλικρινά σου μιλάω θα είχε φάει κουτουλιά!!!

Μην ακούς κανένα κορίτσι...κοίτα να χαρείς και το γάμο σου και τις ετοιμασίες και όλα..όσο για τους υπόλοιπους ξύδι μπολικο!

Και που ΄σαι...ρίξε και κάνα σιχτίριο αμα παραζοριστείς..:twisted:

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ολοι κοπελα μου,τι εννοεις??Ολοι,ολοι..

Ε,να λοιπον που εγω σου λεω κανε το καλυτερο,παντρεψου τον ανθρωπο σου κι ολα θα γινουν!!

να..βρεθηκε κι ενας,εε??:):)

 

Περα απο την πλακα τωρα...

βρε,κοιτα την δουλεια σου εκει περα κι ας τους να κουρευονται ολοι.Και στο κατω κατω βαλε πλαφον στον αριθμο ατομων που θα καλεσεις και πες..."ποσα εχετε να διαθεσετε για το τραπεζι??" Ε,τοσα να σου δωσουν και να τελειωνετε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω για ποιόν λόγο σας λένε ΟΛΟΙ να το ξανασκεφτείτε? Είστε πολύ μικρό χρονικό διάστημα μαζί? Δεν έχετε εργασία- οικονομική ανεξαρτησία ωστε να τα βγάλετε πέρα οι δυο σας ως ζευγάρι? Ειστε πολύ νέοι? Ή απλώς.... έτσι τους ήρθε για να πουν μια εξυπνάδα?

Επίσης πρέπει να έχεις στο μυαλό σου (για να κάνω και λίγο τον συνήγορο του διαβόλου) οτι τα πεθερικά και οι γονείς μας δεν είναι υποχρεωμένοι να μας κάνουν τον γάμο μας,ούτε να μας προικίσουν.Αν το επιθυμουν καλώς.Διαφορετικά, πάρε τον αντρούλη σου, οτι χρήματα μπορείτε να διαθέσετε και κάνε τον γάμο και το τραπέζι όπως τον ονειρεύεσε(όπως λέει και η marsolan πιο πάνω).Αν ,όμως τον γάμο -τραπεζι τα πληρώσει ο πεθερός, μοιραία θα περιμένει να έχει και λόγο για τα εξόδα του.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλέ που κάθεσαι και χαλιέσαι για το τι θα πεί ο καθένας. Θα τα σκέφτεσαι μετά που αθ έχεις περισσότερες έγνοιες με παιδιά και θα μετανιώνεις που δεν χάρηκες αυτή την περίοδο της προετοιμασίας του γάμου σου! Εσείς μετάξύ σας να είστε καλά, αυτό έχει σημασία και ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

να σου πω...... ελα παντρευτης στην κρητη που μπαινουν λεφτα αντι για καφετιερες και ετσι το τραπεζι το πληρωνη ο γαμπρος με την νυφη και σε κανενα δεν πεφτη λογος τι και πως...........

 

σοβαρα τωρα μην καθεσαι και χαλιεσε για βλακιες ...να χαρης την ομορφοτερη μερα της ζωης σου ...και στην συνεχεια θα ακολουθησουν και αλλες θα δεις .....αρκει βεβαια να μην δινεις και τοσο σημασια στα λεγομενα των τριτων .. διοτι η κακιες θα ακουγοντε συνεχεια και απο τον πεθερο σου απο οτι καταλαβα η σχεση δεν ειναι και αρμονικη....αμα τον αφησεις θα σου κανει την ζωη δυσκολη , γαυτο πρεπει να τοχειριστης διπλωματικα .......μονο με διπλωματια θα βγεις κερδισμενη...ακου την παλια ...........αντε και με το καλο .......

Link to comment
Share on other sites

επειδή φοβούνται λόγω κρίσης εξ ού και οι κουβεντες....

μην ακούς κανένα και κάνε ο,τι μπορείς όπως μπορείς όπως το ονειρεύτηκες...είναι η στιγμή σου και ανηκει σε σένα...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω...... ελα παντρευτης στην κρητη που μπαινουν λεφτα αντι για καφετιερες και ετσι το τραπεζι το πληρωνη ο γαμπρος με την νυφη και σε κανενα δεν πεφτη λογος τι και πως...........

 

σοβαρα τωρα μην καθεσαι και χαλιεσε για βλακιες ...να χαρης την ομορφοτερη μερα της ζωης σου ...και στην συνεχεια θα ακολουθησουν και αλλες θα δεις .....αρκει βεβαια να μην δινεις και τοσο σημασια στα λεγομενα των τριτων .. διοτι η κακιες θα ακουγοντε συνεχεια και απο τον πεθερο σου απο οτι καταλαβα η σχεση δεν ειναι και αρμονικη....αμα τον αφησεις θα σου κανει την ζωη δυσκολη , γαυτο πρεπει να τοχειριστης διπλωματικα .......μονο με διπλωματια θα βγεις κερδισμενη...ακου την παλια ...........αντε και με το καλο .......

 

Τί ωραια να ειναι ετσι!

Τα δικά μου τα πεθερικα, εχουν απιστευτα μεγάλο σοι, δεν εβαλαν ουτε 1 ευρώ, και ειχαν την απαιτηση να τους καλεσουμε όλους στον γάμο, αλλά και στις βαπτισεις να κανουμε τραπέζι (γνωριζοντας οτι τα οικονομικά μας δεν ηταν στην καλύτερη τους κατασταση), και φυσικά να τους καλεσουμε ολους και στο τραπεζι της βαπτισης(αλλιως δεν θα ερχοντουσαν!) ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Στο γαμο, καναμε τραπεζι, ήταν όοοοολο το σοι, και εγω ζουσα ουσιαστικά ενα ξενο γαμο, τον οποιο φυσικά πληρωσαμε μονο εμεις ως ζευγαρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω να πω οτι οποιος εχει απαιτησεις πρεπει να ειναι ενταξει και στις υποχρεωσεις του!αν τα πεθερικα σου θελουν να καλεσουν τη σαρα τη μαρα και το κακο συναπαντημα τοτε να το πληρωσουν!!!ακου να δεις!το δε θα ερθω στην ακρη της γλωσσας το εχουν ετσι?και μεις τα ιδια ακουγαμε και αυτο γιατι ειμασταν μικρο χρονικο διαστημα μαζι,να φανταστειτε η πεθερα μου εκλεγε γιατι ντρεποταν να ξαναμοιρασει προσκλητηρια επειδη ο αν τρας μου ηταν ξαναπαντρεμενος!αντι να χαρει που μετα τη κατραπακια που εφαγε το παιδι της ξαναστεκεται στα ποδια του κοιτουσε τι θα πει ο κοσμος!ο πεθερος μου δε ηθελε να παμε να παντρευτουμε στου δι@λου τη μανα για να μη το μαθει κανεις γιατι δεν ηταμν σωστο.ααααα! και αφου στα κανουν ολα αυτα οταν με το καλο θα ερθει και το μωρο θα απαιτουν να παρει και το ονομα τους γιατι σου εχουν φερθει τοοοοσοοο καλα και το αξιζουν!!!!γκρρρρρρ!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

ενα σου λεω ζησε την στιγμη κ μην μασας καθολου!!!

το θεμα ειναι απλο,ο γαμος θα γινει εκει που θελετε εσεις κ οκαθενας θα πληρωσεις τα ατομα που καλεσε..θες πεθερουλη να καλεσεις κ την κουτση Μαρια ε πληρωσε την για να μαθεις!!!πιστεψε με τοτε θα αρχισει να το ξανασκεφτετε!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στη ροδο το "εθιμο" ειναι να εχει η νυφη ετοιμο σπιτι επιπλωμενο κ ο γαμπρος ο κανακαρης να φτιαξει το παιδικο κ τις ηλεκτρικες συσκευες...αντε το σπιτι το ειχαμε, στα επιπλα ειχαν ολοι λογο να μπουν τα καλυτερα κ ακριβοτερα..ε λοιπον ειπα κ εγω δε θα ξεπαραδιασω τον πατερα μ για να φανειτε!!μισα μισα!!κοτζαμ σπιτι ετοιμο ειχε ο ανθρωπος κ του αλλαξαμε τα ματια!!!κ στο τραπεζι δε λεω εχω κ εγω μεγαλο σοι κ ο γαμπρος.ε κ παλι μισα μισα.εαν ηταν αποκλειστικα στο χερι μ που δεν ηταν, θα καλουσα μονο πρωτα ξαδερφια κ φιλους μας κ ΤΕΛΟΣ!!! οχι τον καθε ασχετιδη!!

να τους πεις να δωσουν φραγκα αλλιως μην καλεσεις κανεναν.κ αν δεν ερθουν σκασιλα σου.πιο ησυχα θα εισαι κ πιο καλα θα περασετε.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω για τα σχολια σας και τις ευχες σας! θελω να απαντησω σε ολες οποτε θα ανεχθειτε ενα ακομα σεντονακι! ;)

αχχχχχχχχχχχχχχ τι μου θήμισες τώρα!!!!!

 

Λοιπόν εμένα ο πεθερούλης μου δεν έβαλε τελικά καθόλου το χεράκι στην τσεπούλα (εσένα τουλάχιστον το βάζει) και είχε απαιτήσεις!!!

 

Ο καημένος ο άντρας μου τα έκανε όλα με δικά του λεφτά (λεφτά που τώρα αν είχαμε θα μπαίναμε στο σπίτι μας γιατί τόσα μας λείπουν και δεν τελιωνει) και ο πεθερός λέει ααααχ τι κρίμα που δεν μπορώ να βοηθήσω! Μιλάμε δεν έκανε τίποτα!!!!!!!! Οπότε πίστεψέ με μια χαρά είσαι.

 

Αυτό που μου την δίνει στην δική μου περίπτωση είναι ότι μια ζωή εξιστορεί πόσα πολλά λεφτά πέρασαν απο τα χέρια του γιατι επιβεβαιώνει ότι είναι τόσο ηλίθιος που δεν μπόρεσε να βάλει κάτι στην άκρη και να βοηθήσει τα παιδία του! Αλλά ο κύριος και όλη την ευρώπη γύρισε και τα καλύτερα αυτοκίνητα είχε στην εποχή του (φαντάσου αγόραζε αυτοκίνητα και οχι ακίνητα που τότε είχαν την ίδια αξία) και τώρα στα γεράματα ούτε ένα δώρο δεν μπορεί να πάρει στα εγγόνια του!!!

 

Κατάντια ε; άντε μην σε ζαλίζω με τα δικά μου, σου τα λέω μόνο για να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!

να φανταστεις τα πεθερικα μου μια ζωη αποταμιευουν (και καλα κανουν) και εχουν μαζεψει κι αυτοι δεν ξερουν ποσα. ενω οι γονεις μου μια ζωη ξοδευουν και μαζευουν οσα περισσεψουν. λοιπον απο τοτε (οκτωβρη 2010) που τους ανακοινωσαμε οτι σκοπευουμε να παντρευτουμε οι δικοι μου μαζεψαν για το γαμο κοντα 7000. ζοριστηκαν για χαρη μας χωρις καν να τους το ζητησουμε. τα πεθερικα δε, ενω τα εχουν ετοιμα ιδρωνουν στη σκεψη να μας δωσουν 1 ευρω! κι οχι μονο τωρα αλλα 4 χρονια τωρα που ειμαστε μαζι και εχουμε περασει και ανεργιες και αφραγκιες, οι γονεις μου ηταν αυτοι που μας βοηθουσαν.

Αμαν πια με το κάθε ζώο...σου λένε δυο άνθρωποι οτι παντρεύονται κι αντι να πεις με το καλό,να δώσεις μια ευχή για τη χαρά του άλλου κοιτάς να του δηλητηριάσεις τη στιγμή;;; :evil::evil::evil:

Ακου ξανασκεφτείτε το...ειλικρινά σου μιλάω θα είχε φάει κουτουλιά!!!

Μην ακούς κανένα κορίτσι...κοίτα να χαρείς και το γάμο σου και τις ετοιμασίες και όλα..όσο για τους υπόλοιπους ξύδι μπολικο!

Και που ΄σαι...ρίξε και κάνα σιχτίριο αμα παραζοριστείς..:twisted:

θα το ριξω και μαλιστα στα μουτρα οποιου το ξαναπει! (που κατα τυχη μπορει να ειναι ο....πεθερος!??:rolleyes:

ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ!!ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ!!ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!...

αχ σε ζηλευω κι εγω αυτο θελω να κανω! μακρια κι αλλαργα!!:wink:

οταν λες ολοι κοπελα μου,τι εννοεις??Ολοι,ολοι..

Ε,να λοιπον που εγω σου λεω κανε το καλυτερο,παντρεψου τον ανθρωπο σου κι ολα θα γινουν!!

να..βρεθηκε κι ενας,εε??:):)yeeey!! :lol: μονο εσενα θα καλεσω στο γαμο μου marsolan!

 

Περα απο την πλακα τωρα...

βρε,κοιτα την δουλεια σου εκει περα κι ας τους να κουρευονται ολοι.Και στο κατω κατω βαλε πλαφον στον αριθμο ατομων που θα καλεσεις και πες..."ποσα εχετε να διαθεσετε για το τραπεζι??" Ε,τοσα να σου δωσουν και να τελειωνετε!!

οχι τιποτα αλλο αλλα αν τελικα μας δωσει λεφτα και τα κλαιει, θα μας βγαλει το γαμο απο τη μυτη! και θα μας το χτυπαει και τα επομενα χρονια! οποτε προτιμω να μην δωσει τιποτα αλλα με την προυποθεση οτι δεν θα εχει κανεναν ασχετο καλεσμενο.

 

 

Να ρωτήσω για ποιόν λόγο σας λένε ΟΛΟΙ να το ξανασκεφτείτε? Είστε πολύ μικρό χρονικό διάστημα μαζί? Δεν έχετε εργασία- οικονομική ανεξαρτησία ωστε να τα βγάλετε πέρα οι δυο σας ως ζευγάρι? Ειστε πολύ νέοι? Ή απλώς.... έτσι τους ήρθε για να πουν μια εξυπνάδα?

Επίσης πρέπει να έχεις στο μυαλό σου (για να κάνω και λίγο τον συνήγορο του διαβόλου) οτι τα πεθερικά και οι γονείς μας δεν είναι υποχρεωμένοι να μας κάνουν τον γάμο μας,ούτε να μας προικίσουν.Αν το επιθυμουν καλώς.Διαφορετικά, πάρε τον αντρούλη σου, οτι χρήματα μπορείτε να διαθέσετε και κάνε τον γάμο και το τραπέζι όπως τον ονειρεύεσε(όπως λέει και η marsolan πιο πάνω).Αν ,όμως τον γάμο -τραπεζι τα πληρώσει ο πεθερός, μοιραία θα περιμένει να έχει και λόγο για τα εξόδα του.

μαλλον επειδη ειμαστε αρκετα νεοι (24) και επειδη εγω τωρα περνω το πτυχιο ενω ο καλος μου παρολο που εχει τελειωσει τις σπουδες του, δεν εχει μονιμη-μονιμη δουλεια. αλλα και να μην παντρευομασταν τωρα παλι μαζι μεναμε, μαζι τραβαγαμε τα ζορια τι διαφορα εχει η κουλουρα και το χαρτι του γαμου?? ε?ειμαστε 4 χρονια και κατι μαζι. συζησαμε απο την αρχη, τα βρικαμε και τα ταιριαξαμε. τι αλλο θελουν δηλαδη??

στο γαμο θα πληρωσουμε ολοι (ετσι συμφωνησαμε δηλαδη αρχικα). ο καλος μου απο τη δουλεια του μαζεψε 6000 οι γονεις μου απο την καρδια τους μας δινουν 7000-8000 και αλλα τοσα θα χρειαστουμε απο τα πεθερικα. ενταξει δεν εχουμε την δυνατοτητα να τα βαλουμε ολα τα λεφτα εμεις. αν περιμεναμε κανα δυο χρονια ισως να ειχαμε αλλα ισως και οχι. ειπαμε να προλαβουμε οσο γινεται την κριση. οταν ολα ειναι αβεβαια για το μελλον κανεις το σιγουρο στο παρον.

Άντε καλέ που κάθεσαι και χαλιέσαι για το τι θα πεί ο καθένας. Θα τα σκέφτεσαι μετά που αθ έχεις περισσότερες έγνοιες με παιδιά και θα μετανιώνεις που δεν χάρηκες αυτή την περίοδο της προετοιμασίας του γάμου σου! Εσείς μετάξύ σας να είστε καλά, αυτό έχει σημασία και ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

ευχαριστω arnikol, εχεις απολυτο δικιο!

να σου πω...... ελα παντρευτης στην κρητη που μπαινουν λεφτα αντι για καφετιερες και ετσι το τραπεζι το πληρωνη ο γαμπρος με την νυφη και σε κανενα δεν πεφτη λογος τι και πως...........

 

σοβαρα τωρα μην καθεσαι και χαλιεσε για βλακιες ...να χαρης την ομορφοτερη μερα της ζωης σου ...και στην συνεχεια θα ακολουθησουν και αλλες θα δεις .....αρκει βεβαια να μην δινεις και τοσο σημασια στα λεγομενα των τριτων .. διοτι η κακιες θα ακουγοντε συνεχεια και απο τον πεθερο σου απο οτι καταλαβα η σχεση δεν ειναι και αρμονικη....αμα τον αφησεις θα σου κανει την ζωη δυσκολη , γαυτο πρεπει να τοχειριστης διπλωματικα .......μονο με διπλωματια θα βγεις κερδισμενη...ακου την παλια ...........αντε και με το καλο .......

ευχαριστω τον! μακαρι να ειμασταν στην κρητη! εμεις μετα το γαμο φευγουμε μονιμα κυπρο (ειναι και αυτος ενας ακομα λογος που κανουμε το γαμο τωρα) και ολες οι καφετιερες και οι αποχυμωτες που θα μας ερθουν θα πανε για χαρισμα η πεταμα! :mad:

επειδή φοβούνται λόγω κρίσης εξ ού και οι κουβεντες....

μην ακούς κανένα και κάνε ο,τι μπορείς όπως μπορείς όπως το ονειρεύτηκες...είναι η στιγμή σου και ανηκει σε σένα...

αυτο πιστυω κι εγω! αλλα κι εμεις με την προφαση της κρισης θα καλεσουμε μονο γονεις κι αδελφια και θα παντρευτουμε στο δημαρχειο μια κι εξω!

Τί ωραια να ειναι ετσι!

Τα δικά μου τα πεθερικα, εχουν απιστευτα μεγάλο σοι, δεν εβαλαν ουτε 1 ευρώ, και ειχαν την απαιτηση να τους καλεσουμε όλους στον γάμο, αλλά και στις βαπτισεις να κανουμε τραπέζι (γνωριζοντας οτι τα οικονομικά μας δεν ηταν στην καλύτερη τους κατασταση), και φυσικά να τους καλεσουμε ολους και στο τραπεζι της βαπτισης(αλλιως δεν θα ερχοντουσαν!) ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Στο γαμο, καναμε τραπεζι, ήταν όοοοολο το σοι, και εγω ζουσα ουσιαστικά ενα ξενο γαμο, τον οποιο φυσικά πληρωσαμε μονο εμεις ως ζευγαρι!

λοιπον αυτο ακριβως γινεται και με μας τωρα. το σοι του γαμπρου ειναι ατελειωτο! το δικο μου ειναι τοσοδουλικο! ε λοιπον εγω δεν θα δεχτω με καμια δυναμη να μας καθορισουν αυτοι ποιους θα καλεσουμε αν δεν τσονταρουν τα αναλογα! κι εσεις κακως το δεχτηκατε. αλλα θα μου πεις προσπαθεις την ημερα του γαμου σου να την χαρουν ολοι και να μην ειναι κανενας παραπονεμενος, ποσο μαλλον οι γονεις.

εγω εχω να πω οτι οποιος εχει απαιτησεις πρεπει να ειναι ενταξει και στις υποχρεωσεις του!αν τα πεθερικα σου θελουν να καλεσουν τη σαρα τη μαρα και το κακο συναπαντημα τοτε να το πληρωσουν!!!ακου να δεις!το δε θα ερθω στην ακρη της γλωσσας το εχουν ετσι?και μεις τα ιδια ακουγαμε και αυτο γιατι ειμασταν μικρο χρονικο διαστημα μαζι,να φανταστειτε η πεθερα μου εκλεγε γιατι ντρεποταν να ξαναμοιρασει προσκλητηρια επειδη ο αν τρας μου ηταν ξαναπαντρεμενος!αντι να χαρει που μετα τη κατραπακια που εφαγε το παιδι της ξαναστεκεται στα ποδια του κοιτουσε τι θα πει ο κοσμος!ο πεθερος μου δε ηθελε να παμε να παντρευτουμε στου δι@λου τη μανα για να μη το μαθει κανεις γιατι δεν ηταμν σωστο.ααααα! και αφου στα κανουν ολα αυτα οταν με το καλο θα ερθει και το μωρο θα απαιτουν να παρει και το ονομα τους γιατι σου εχουν φερθει τοοοοσοοο καλα και το αξιζουν!!!!γκρρρρρρ!!!

ε-λ-ε-ο-ς!! αυτο εχω να πω για αυτα που ζησατε! ελπιζω στο μωρο σου να μην δωσατε ονομα πεθερικου!! :cool:

ποποπο ποποποοπο αναβουν τα λαμπακια μου σιγα σιγα!

 

ενα σου λεω ζησε την στιγμη κ μην μασας καθολου!!!

το θεμα ειναι απλο,ο γαμος θα γινει εκει που θελετε εσεις κ οκαθενας θα πληρωσεις τα ατομα που καλεσε..θες πεθερουλη να καλεσεις κ την κουτση Μαρια ε πληρωσε την για να μαθεις!!!πιστεψε με τοτε θα αρχισει να το ξανασκεφτετε!!!!

γεια στο στομα σου!!!! αυτο ειπα κι εγω στον καλο μου! ετσι! για να μαζευονται μερικες μακριες γλωσσιτσες!!! :mad:

 

στη ροδο το "εθιμο" ειναι να εχει η νυφη ετοιμο σπιτι επιπλωμενο κ ο γαμπρος ο κανακαρης να φτιαξει το παιδικο κ τις ηλεκτρικες συσκευες...αντε το σπιτι το ειχαμε, στα επιπλα ειχαν ολοι λογο να μπουν τα καλυτερα κ ακριβοτερα..ε λοιπον ειπα κ εγω δε θα ξεπαραδιασω τον πατερα μ για να φανειτε!!μισα μισα!!κοτζαμ σπιτι ετοιμο ειχε ο ανθρωπος κ του αλλαξαμε τα ματια!!!κ στο τραπεζι δε λεω εχω κ εγω μεγαλο σοι κ ο γαμπρος.ε κ παλι μισα μισα.εαν ηταν αποκλειστικα στο χερι μ που δεν ηταν, θα καλουσα μονο πρωτα ξαδερφια κ φιλους μας κ ΤΕΛΟΣ!!! οχι τον καθε ασχετιδη!!

να τους πεις να δωσουν φραγκα αλλιως μην καλεσεις κανεναν.κ αν δεν ερθουν σκασιλα σου.πιο ησυχα θα εισαι κ πιο καλα θα περασετε.

μωρε εμενα σκασιλα μου.... τον αντρα μου σκεφτομαι!

 

derbybaby έχεις απόλυτο δίκιο...εγώ στο γάμο είπα πρώτους θείους και ξαδέρφια και φίλους...άντε και κάνα δεύτερο που να έχεις πολύ καλές σχέσεις....

αυτο θελω να κανω κι εγω... οχι τιποτα αλλο θα μας ερθει και πιο φτηνα τελικα ετσι. δεν τα σκεφτονται τα παθεριδια μ αυτα??

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω ονομα πεθερικου.ευτυχως σε ολα αυτα ο αντρας μου ειναι με το μερος μου.γιαννη τον εβγαλα οπως τον ειχα ταξει γιατι ηταν του αγιου ιωαννη του ρωσσου τη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ειναι και το ονομα του παππου μου που με μεγαλωσε.αν και δεν ηταν εδω να ακουσει το ονομα του εγω τον τιμησα οπως του αξιζε!ασε που μας εδωσε και 2 χιλιαρικα για το γαμο!τα μαζευε ο ανθρωπος αν και δεν ηταν εδω να τα δωσει.τιποτα ομως δεν υπολογιζαν τα πεθερικα.τελικα μονο το σοι μου ηρθε,απο τη μερια του αντρα μου μονο οι γονεις.ουτε καν ο αδερφος του.με τη δικαιολογια οτι ειναι απο τη κω και δε μπορουν να ερθουν.σκασιλα μου και μενα!γιαυτο σου λεω κοπελα μου.καντε τα ολα οπως θελετε με τον αντρουλη σου και μη χαλας τη ζαχαρενια σου για κανεναν και για τιποτα.ειναι η μερα ΣΑΣ και κοιταξτε να τη χαρειτε!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω ονομα πεθερικου.ευτυχως σε ολα αυτα ο αντρας μου ειναι με το μερος μου.γιαννη τον εβγαλα οπως τον ειχα ταξει γιατι ηταν του αγιου ιωαννη του ρωσσου τη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ειναι και το ονομα του παππου μου που με μεγαλωσε.αν και δεν ηταν εδω να ακουσει το ονομα του εγω τον τιμησα οπως του αξιζε!ασε που μας εδωσε και 2 χιλιαρικα για το γαμο!τα μαζευε ο ανθρωπος αν και δεν ηταν εδω να τα δωσει.τιποτα ομως δεν υπολογιζαν τα πεθερικα.τελικα μονο το σοι μου ηρθε,απο τη μερια του αντρα μου μονο οι γονεις.ουτε καν ο αδερφος του.με τη δικαιολογια οτι ειναι απο τη κω και δε μπορουν να ερθουν.σκασιλα μου και μενα!γιαυτο σου λεω κοπελα μου.καντε τα ολα οπως θελετε με τον αντρουλη σου και μη χαλας τη ζαχαρενια σου για κανεναν και για τιποτα.ειναι η μερα ΣΑΣ και κοιταξτε να τη χαρειτε!

 

μπραβο βρε μαρια μου! πολυ συγκινηθηκα με τον παππου σου! :) αυτος ηταν ΑΝΘΡΩΠΟΣ! και χαιρομαι που με τον αντρα σου συμφωνειτε στα σημαντικα!

τελικα μονο οσοι αξιζουν θα ερθουν! μονο οσοι μας αγαπανε πραγματικα! αυτο ισχυει για ολους!

ειδικα τωρα με την κριση θα φανει ποιος μας βαζει πιο πανω απο τα λεφτα! ε λοιπον εγω αυτους θελω στο γαμο μου!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...