Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφες μαλλιων και εγκυμοσυνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


ειμαι στη 17 μερα του κυκλου μου.ειχα ελευθερες επαφες στις γονιμες μερες.δεν γνωριζω ομως αν εμεινα εγκυος. μπορω να βαψω τα μαλλια μου?

 

Αν και ειναι ακομα νωρις για να εγινε η εμφυτευση αν εχεις βεβαια κυκλο 28 ημερων υπαρχουν και σε κομμωτηρια αλλα και στα φαρμακεια φυτικες βαφες που μπορεις να βαψεις τα μαλλια σου χωρις προβλημα ή μπορεις να κανει ανταυγιες που δεν πειραζουν...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι ακομα νωρις για να εγινε η εμφυτευση αν εχεις βεβαια κυκλο 28 ημερων υπαρχουν και σε κομμωτηρια αλλα και στα φαρμακεια φυτικες βαφες που μπορεις να βαψεις τα μαλλια σου χωρις προβλημα ή μπορεις να κανει ανταυγιες που δεν πειραζουν...

 

εχω κυκλο 32 εημερων μπορει ακομη να ειμαι στισ γονιμεσ αν και η βλεννα εχει υποχωρησει!τι να κανω??????????????ουυυυυφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

εχω κυκλο 32 εημερων μπορει ακομη να ειμαι στισ γονιμεσ αν και η βλεννα εχει υποχωρησει!τι να κανω??????????????ουυυυυφφφφφφφφφ

 

Ε ασ'το κανα 2-3 μερες και μετα κανε ανταυγιες που κρατανε οποτε και να εισαι εγκυος μετα 3 μηνες μπορεις να τα βαψεις οπως θελεις...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Ε ασ'το κανα 2-3 μερες και μετα κανε ανταυγιες που κρατανε οποτε και να εισαι εγκυος μετα 3 μηνες μπορεις να τα βαψεις οπως θελεις...

 

γιατι το λες αυτο θα υπαρξει προβλημα αν τα βαψω?μπορει να επιρεασει τη γονημοποιηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι το λες αυτο θα υπαρξει προβλημα αν τα βαψω?μπορει να επιρεασει τη γονημοποιηση?

 

Απλα επειδη μπορει να εισαι ακομα στις γονιμες γι'αυτο στο ειπα δεν ξερω αν επηρεαζει την γονιμοποιηση αλλα γιατι να το διακινδυνευσεις??Εμενα π.χ ο γιατρος μου οταν εμεινα εγκυος μου απαγορευσε και μαλλια και νυχια να βαψω ενω σε αλλες γνωστες μου τις ειπαν οτι δεν πειραζει αν δεν μπορουν να κανουν υπομονη 3 μηνες.Τοσο πολυ θελουν βαψιμο που δεν αντεχουν αλλες 2 βδομαδες να το σιγουρεψεις??

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη μπορει να εισαι ακομα στις γονιμες γι'αυτο στο ειπα δεν ξερω αν επηρεαζει την γονιμοποιηση αλλα γιατι να το διακινδυνευσεις??Εμενα π.χ ο γιατρος μου οταν εμεινα εγκυος μου απαγορευσε και μαλλια και νυχια να βαψω ενω σε αλλες γνωστες μου τις ειπαν οτι δεν πειραζει αν δεν μπορουν να κανουν υπομονη 3 μηνες.Τοσο πολυ θελουν βαψιμο που δεν αντεχουν αλλες 2 βδομαδες να το σιγουρεψεις??

 

ουυ μονο εχει κατευει η ριζα παρα πολυ και να φανταστης καθε 20 τα βαφω για μακραινουν παρα πολυ γρηγορα!!τελικα δεν τα εβαψα θα περιμενω αλλες 2 εβδομαδες οπως λες δεν θελω (φοβαμαι)να το διακινδυνευσω.ευχαριστω μου εκανε καλο που το συζητησα!

Link to comment
Share on other sites

O γιατρός μου όταν τον ρώτησα αν μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου ενώ δεν ξέρω ακόμη αν είμαι έγκυος, μου είπε ότι μπορώ αρκεί να τα βάψω με την ίδια ακριβώς βαφή που τα βάφω γιατι το πρόβλημα είναι αν θα μου κάνει αλεργία

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...