Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Αλμπουμ Βαπτισης

annathi

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω τι αλμπουμ κανατε ή θελετε να κανετε στην βαπτιση σας. Η βαπτιση μου εγινε και κολλησα πολυ σε αυτο το σημειο...

Ψηφιακο ή το απλο το χειροποιητο;;

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

14/9/2014... δεν ξεχνω

Διαφημίσεις

Εγώ έκανα το ψηφιακό και είναι τέλειο!!! Βεβαια κοστίζει το κατιτίς παραπάνω αλλα πίστεψε με σε ανταμείβει το αποτέλεσμα!!!! Εξαρτάται φυσικά και από το ποσο καλλιτέχνης έιναι ο φωτογράφος γιατί στο ψηφιακό το ωραίο είναι η τροποποιηση που κάνουν στις φωτογραφίες!!!! ;)

gth0p3.png

Διαφημίσεις

Εμείς θα κάνουμε γάμο-βάπτιση μαζί, για το γάμο θα κάνουμε αναλογικό γιατί ποτέ δεν ήμουν fun του ψηφιακού (μου φαίνεται ψυχρό κι εγώ είμαι πιο ρομαντική) και γιατί δεν μεγάλωσα με ψηφιακά άλμπουμ. Για τη βάπτιση θα κάνω ψηφιακό γιατί το παιδί γεννήθηκε και θα μεγαλώσει μέσα σε ένα "ψηφιακό" κόσμο, δεν θέλω αύριο μεθαύριο βλέποντας των φίλων του τα άλμπουμ να μου πει "γιατί σε μένα δεν κάνατε ψηφιακό?" . Το δικό μου όποια στιγμή θέλω μπορώ να το φτιάξω, άσε που ο φωτογράφος όταν του είπα ότι θέλω αναλογικό άλμπουμ μου έριξε 700 ευρώ αμέσως την τιμή ....... καλά πάμε καλά????? Τόσα λεφτά γιατί??? Δεν προσπάθησε καν να με πείσει να κάνω ψηφιακό γιατί συμφώνησε με τη λογική μου, κι αυτός το ίδιο θα έκανε μου είπε. Σε 2 χρόνια, να το θυμηθείτε, η τιμή του θα έχει πέσει στα μισά και μετά από λίγα χρόνια θα είναι κιόλας ξεπερασμένο.....

L7PWp2.pngfkgNp3.png

Βασικα η διαφορα ειναι 150? (ψηφιακο: 650? και ειναι ολα στην τιμη μεσα) το οποιο δεν ειναι και μεγαλο ποσο ( αν και στις μερες μας και 5? ειναι ποσό), στο φωτογραφειο που διαλεξα και εκανα την βαπτιση. Και τα δυο μου αρεσουν και αυτο που με μπερδευει περισσοτερο ειναι αν το ψηφιακο ειναι ανθεκτικο και αντεχει σε υγρασιες και ζεστη. Βασικα ετσι μου ειπαν, οτι χαλαει ευκολα και πανε τσαπα τα λεφτα. Ενω στο αναλογικο αν παθει κατι μια φωτο απλα την αντικαθιστας...

14/9/2014... δεν ξεχνω

Αν η διαφορά είναι τόσο μικρή κάνε ψηφιακό για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω. Το αναλογικό μπορείς να το κάνεις και μόνη σου όποτε το θελήσεις.... Τώρα αν είναι ανθεκτικό δεν το γνωρίζω αλλά πάνω σ'αυτό που λες έχεις δίκιο, μετά κλαις τα λεφτά, σιγά όμως και πόσες φορές θα το ανοίξεις για να πάθει κάτι ?? Σκέψου το δικό σου βαπτιστικό άλμπουμ πόσες φορές ανοίχθηκε...

L7PWp2.pngfkgNp3.png

Δεν εχω εγω αλμπουμ βαπτισης. Μονο κατι λιγες φωτο απο την βαπτιση μου.

Θελω να της κανω το καλυτερο που μπορω και μαλλον κλεινω προς το ψηφιακο. Εχεις δικιο Natashaky. Το απλο το κανω και μονη μου ενω το ψηφιακο δεν μπορω. Θα παει πανω στην ντουλαπα και θα το διπλοτυλιξω χαχαχα!!!! Αυριο παω φωτογραφο μετα απο δυο βδομαδες που πηρα τα δειγματα!! Τον εσκασα τον ανθρωπο χαχαχα!!!

14/9/2014... δεν ξεχνω

Διαφημίσεις

• 2 weeks later...

Εγώ στο γάμο έκανα και ψηφιακό στο φωτογράφο και αναλογικό δικό μου. Το ψηφιακό ήταν ακριβό, αλλά έγινε τέλειο, επέλεξα εγώ τις φωτό

EkcAp3.png

Εγώ στο γάμο έκανα και ψηφιακό στο φωτογράφο και αναλογικό δικό μου. Το ψηφιακό ήταν ακριβό, αλλά έγινε τέλειο, επέλεξα εγώ τις φωτό και έκανα και αρκετές αλλαγές. Μετά έκανα και αναλογικό με δικές μας φωτό (όχι του φωτογράφου)

EkcAp3.png

Διαφημίσεις

Συγγνώμη που δεν έγραψα όλα τα παραπάνω σε ένα ποστ, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν μπορούσα να γράψω τα γράψω όλα σε ένα μεγαλύτερο ποστ, ούτε να κάνω edit!

EkcAp3.png

Απορίας άξιον. Έχεις δει δουλεία του και είσαι ικανοποιημένη? άν ναι τότε η τιμή 1200 είναι πολύ καλή για γαμοβάφτιση και 2 άλμπουμ (χωρίς δεξίωση φυσικά). Βέβαια με 1250 σου βγάζω και 3 μικρά ψηφιακά (όμοια με το βαφτιστικό).

Απορίας άξιον. Έχεις δει δουλεία του και είσαι ικανοποιημένη? άν ναι τότε η τιμή 1200 είναι πολύ καλή για γαμοβάφτιση και 2 άλμπουμ (χωρίς δεξίωση φυσικά). Βέβαια με 1250 σου βγάζω και 3 μικρά ψηφιακά (όμοια με το βαφτιστικό).

Ναι, έχω δει δουλειά του και είναι πάρα πολύ καλή!

Η τιμή δεν έχει καμία σχέση με άλλους φωτογράφους που επισκέφτηκα αλλά η δουλειά του είναι καλύτερη από τους άλλους, σε αυτή την τιμή είναι όλα μέσα και η δεξίωση, θα τον έχω από το πρωί μέχρι το άλλο πρωί αν θέλω μου είπε....

Ίσως επειδή είναι σχετικά καινούριος στην αγορά της πόλης να έχει γαι ανταγωνιστικούς λόγους αυτές τις τιμές...

L7PWp2.pngfkgNp3.png

Ναι, έχω δει δουλειά του και είναι πάρα πολύ καλή!

Η τιμή δεν έχει καμία σχέση με άλλους φωτογράφους που επισκέφτηκα αλλά η δουλειά του είναι καλύτερη από τους άλλους, σε αυτή την τιμή είναι όλα μέσα και η δεξίωση, θα τον έχω από το πρωί μέχρι το άλλο πρωί αν θέλω μου είπε....

Ίσως επειδή είναι σχετικά καινούριος στην αγορά της πόλης να έχει γαι ανταγωνιστικούς λόγους αυτές τις τιμές...

Και με δεξίωση????? κλείσε τον.Για ποιά πόλη μιλάς?

Μου είπε ότι στη μορφή που θα πάρω τις φωτογραφίες μπορώ να τις εκτυπώσω όπου θέλω απλά θα είναι σε χαμηλή ανάλυση. Με αυτό που μου είπες προβληματίστηκα τώρα, γιατί δεν θα μπορώ να τις εκτυπώσω αλλού παράδειγμα στο σπίτι μου? Όχι ότι με ενδιαφέρει κιόλας γιατί με αυτές τις τιμές σίγουρα θα τις εκτυπώσω σε αυτόν πάλι. Για Κοζάνη μιλάμε.

L7PWp2.pngfkgNp3.png

Μου είπε ότι στη μορφή που θα πάρω τις φωτογραφίες μπορώ να τις εκτυπώσω όπου θέλω απλά θα είναι σε χαμηλή ανάλυση. Με αυτό που μου είπες προβληματίστηκα τώρα, γιατί δεν θα μπορώ να τις εκτυπώσω αλλού παράδειγμα στο σπίτι μου? Όχι ότι με ενδιαφέρει κιόλας γιατί με αυτές τις τιμές σίγουρα θα τις εκτυπώσω σε αυτόν πάλι. Για Κοζάνη μιλάμε.

Συνηθως οι φωτογράφοι δεν σου δίνουν όλο το υλικό τους σε ανάλυση τέτοια ωστε να μπορείς να εκτυπώσεις.Δεν τους συφέρει.Δεν θα είχαν το κέρδος απο τις εκτυπωσεις έτσι.Εχω δει και κάποιες φορές να δίνουν τα δείγματα σε dvd αλλά με την επωνυμια τους σε υδατογράφημα για τον ίδιο λόγο...

QqmLp3.png

Κοίτα,

Ακόμη και σε υψηλή ανάλυση να δωθούν, πάντα δίνονται σε μικρότερη από την αρχική και θα μπορείς να τυπώσεις άνετα.

εκτός και άν λέει ...ραπανάκια για την όρεξη. Αλλά αυτοί που τα κάνουν αυτά, λιγοστεύουν σιγά σιγά.

Το βασικό επαναλαμβάνω πάντα είναι η καλή και ΓΡΑΠΤΗ συνεννόηση πριν το μυστήριο. Μην ψάχνετε το φθηνότερο. Ψάχνετε το καλύτερο που μπορείτε να αγοράσετε.