Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ευβοια ή Φθιωτιδα?


Spiroulina

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!

Τον αλλο μηνα παμε διακοπες με την μπεμπα που θα'ναι 4 1/2 μηνων με εισητηρια του οργανισμου εργατικης εστιας.Στην Ευβοια που θελουμε,βρηκα στο "petit village-μικρο χωριο" στο Μαλακωντα Ερετριας και στην Φθιωτιδα το "Λεβεντη Β",στον Αγιο Κωνσταντινο.Εχετε παει ποτε εκει και αν ναι,πως περασατε?Μενουμε Αθηνα,εχετε να μου προτεινετε καποιον διαφορετικο προορισμο εκτος των παραπανω?Φιλια!

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοβρά τώρα .

Το λεβέντης πλέον είναι μεν δίπλα στην πρώην εθνική οδό , αλλά από ότι καταλαβαίνεις η εθνική είναι πρώην!!!!!

Άνοιξε ο καινούργιος δρόμος και τα αυτοκίνητα δεν περνούν απο Αγ. Κωνσταντίνο αλλά από ένα τεράστιο τούνελ πιο πάνω.

Αυτά γνωρίζω για την περιχή αυτή , για την ποιότητα του ξενοδοχείου η για την ερέτρια δεν ξέρω :(

Link to comment
Share on other sites

Το λεβέντης πλέον είναι μεν δίπλα στην πρώην εθνική οδό , αλλά από ότι καταλαβαίνεις η εθνική είναι πρώην!!!!!

Άνοιξε ο καινούργιος δρόμος και τα αυτοκίνητα δεν περνούν απο Αγ. Κωνσταντίνο αλλά από ένα τεράστιο τούνελ πιο πάνω.

Αυτά γνωρίζω για την περιχή αυτή , για την ποιότητα του ξενοδοχείου η για την ερέτρια δεν ξέρω :(

Αυτό ομολογώ πως δεν το ήξερα :roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τα ξενοδοχεία τα γνωρίζω απλά από το όνομα τους.

 

Εκεί που είναι ο Λεβέντης λίγο πιο πάνω είναι το Ασπρονέρι και έχει καθαρή θάλασσα, μπορείς να βρεις κάπου να κάτσεις και με αρκετό κόσμο και χωρίς κόσμο.

 

Το Ασπρονέρι πρέπει να είναι η μόνη αξιόλογη παραλία που έχει ο Μαλιακός!

 

Τώρα για το Petitvillage, δεν ξέρω καθόλου. Πάντως το θετικό είναι ότι η Ερέτρια είναι πολύ κοντά στην Αθήνα και είναι ότι πρέπει για να νιωθεις πιο ασφαλής με το μωρό σου!

 

http://www.petitvillage.gr/

http://www.travelguide.gr/fthiotida/hotel-levendi.html

Link to comment
Share on other sites

kikirikou καλησπέρα.Απ'όλα όσα ανέφερες ξέρω το Λεβέντη και αυτό γιατί είχαμε πάει πέρυσι διακοπές εκεί.....Είναι πάρα πολύ καλό ξενοδοχείο(4* ή 5*),έχει πάρα πολύ ησυχία και πολύ καλό service.Επίσης έχει και πισίνα παιδική που θα σε βολέψει για το μωρό σου....Αν χρειαστείς περισσότερες λεπτομέρειες στείλε μου π.μ. να σου πω.....πάντως όπου κι αν επιλέξετε να πάτε να περάσετε καλά...

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΨΗ δεν μου αρεσουν καθολου εκεινα τα μερη στον μαλιακο κοντα και θαλασσες οχι και τοσο καθαρες.Ευβοια παλι δεν έχω παει.

Εμεις οταν ο θεοφιλος ηταν 8 μηνων κατεβηκαμε απο Θεσσαλονικη και πηγαμε στο Τολο.Περασαμε παρα πολυ ομορφα.Το Ναυπλιο διπλα( καθε βραδυ τις βολτιτσες μας).

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

H kikirikou μιλά για εισιτήρια κοινωνικού τουρισμού.

Δεν έχεις και την επιλογή να πας οπουδήποτε.

Οπότε όσο και να της λέμε που είναι ωραία δεν "παίζει" μιας και πρέπει να διαλέξεις από αυτά που προσφαίρει η εργατική εστία.

 

Κικιρίκου ποιά άλλα μέρη δίνει η εργατική εστία??

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την επισημανση almak,τα εισητηρια ισχυουν για ολη την Ελλαδα,αλλα δεν θελω να απομακρυνθω παρα πολυ απο Αθηνα,λογω του μωρου.Θα το ταλαιπωρησω αν π.χ. επιλεγαμε Κερκυρα,Ηρακλειο,Χαλκιδικη κτλ.

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

εμενα γνωμη μου ειναι οτι εφοσον εχεις τοσο μικρο μωρακι να πας σε μεγαλη πολη για να εισαι κοντα σε νοσοκομειο :?

δε θελω να σε τρομαξω προς θεου αλλα εγω τουλαχιστον θα ημουν πιο ηρεμη ετσι.

η επιλογη δικη σου :wink:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα έχεις δίκιο αλλά τα μέρη που διάλεξε η φίλη μας έιναι κοντά στην Αθήνα. Η Ερέτρια είναι μία ώρα από την Αθήνα και ο Λεβεντης 1,30 ώρα από την Αθήνα και μισή ώρα απο τη Λαμία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία ιδέα είναι και ο νομός Αργολίδας (Ναύπλιο, Τολό κτλ), ή ακόμα και ο νομός Κορινθίας. Κι εγώ είμαι με τον κοινωνικό τουρισμό και έλεγα να μην απομακρυνθώ πολύ από την Αθήνα λόγω μπέμπη, αλλά τελικά μάλλον θα πάω διακοπές κοντά στην Καλαμάτα.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα έχεις δίκιο αλλά τα μέρη που διάλεξε η φίλη μας έιναι κοντά στην Αθήνα. Η Ερέτρια είναι μία ώρα από την Αθήνα και ο Λεβεντης 1,30 ώρα από την Αθήνα και μισή ώρα απο τη Λαμία.

 

συγγνωμη αλλα δεν εχω παει σε αυτα τα μερη,οποτε οκ!!!εχεις δικιο pam,σ'ευχαριστω!!!

αντε πειτε οι υπολοιπιο μπας κι τα επισκεφτουμε κι εμεις καμια φορα!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...