Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

dj για βαπτιση


STAUROULA

Recommended Posts

ψαχνω dj για την βαπτιση της κορης μου, σε ενα που μου προτειναν μου ειπαν 250 ευρω και το βρισκω υπερβολικο για 3 ωρες που θα παιξει μουσικη εχετε να προτεινετε καποιον?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα γνωμη μου ειναι οτι ειναι καλο ποσο 250ε αλλα θα πρεπει σε οποιον και αν καταληξεις να κανονισεις ραντεβου μαζι του να δει τι θελεις να ακουσεις και εσυ τα τραγουδια που θα παιξει και με ποια σειρα γιατι να δωσεις 250 και μια εισαι στο κεφι και στο καπακι να σε ριχνει ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την σειρα μου θα σου πω οτι δεν ειναι υπερβολικο...Εξαρταται που ειναι η βαπτιση ή για παραδειγμα αν θα χρειαστει να κουβαλησει τον εξοπλισμο του! Αν θελεις μπορω να ρωτησω τον DJ που προτεινα στην κουμπαρα μου και τον εκλεισε για τον γαμο της. Εμας για γαμο στο Πορτο Χελι με τα δικα του μηχανηματα μας ζητησε 600€. Να του κανω μια ερωτηση?Δεν χανεις τιποτα...Παντως ο συγκεκριμενος, μιλαμε για τρελο κεφι! Μονο πες μου που θα γινει η βαπτιση και αν ο χωρος εχει μηχανηματα

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η τιμή είναι πολύ πολύ καλή. Αρκεί να τον έχεις ακούσει να παίζει. Γιατί και το 150 καλό θα ήταν αλλά άν σου βγει πατάτα?

Αν τον ακούσεις (πρέπει να τον ακούσεις) και είναι καλός, βουρ. Η "πιάτσα" είναι στα 300-400 ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θελω να σας πω ποσο ευχαριστημενοι ειμαστε με τον dj μετα τον γαμο της κουμπαρας μου! Κοριτσια, ολοι μα ολοι ηρθαν να τον συγχαρουν και να μας πουν ακομα και ο διευθυντης του ξενοδοχειου, ποσο ωραια ηταν η μουσικη που επαιξε! Μουσικη που ταιριαζε σε γαμο, σε δεξιωση ξενοδοχειου στην πισινα, που χορεψαν ολες οι ηλικιες και που ακουστηκαν ολα τα ειδη με μετρο! Ευχαριστουμε dj για τον υπεροχο γαμο στο Πορτο Χελι:-D

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο ποσό(250?) δωσαμε και μεις περσι στην βαπτιση του μικρού.Επειδή εγινε βραδάκι το τραπέζι, ο Dj ήταν στο κέντρο απο τις 20:30 μέχρι τις 3:00 που το διαλύσαμε.Επαιξε οτι ειδος μουσικής ειχαμε συμφωνήσει και το ευχαριστηθήκαμε ολοι.Και οτι παραγγελιά ζητούσαμε δεν μας χαλαγε χατίρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας κοριτσια. Σε δυο μηνες βαφτιζω την κορη μου και θελω, αν ξερετε να μου πειτε, κανεναν -εγγυημενα- καλο dj για να παιξει στο γλεντι μας.

Ευχαριστωωωω.:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου έλεγα να προσέξεις την συμφωνία που θα κλείσεις με τον dj. Γιατί στον γάμο μου, ενώ είχαμε κλείσει τον dj, είχαμε συμφωνήσει τα τραγούδια, τον είχαμε ξεχρεώσει κιόλας, ουδέποτε τον είδαμε στον γάμο μας. Εστειλε έναν βοηθό του ο οποίος τα είχε κάνει μαντάρα με το πρόγραμμα, δεν έπαιξε τραγούδια που είχαμε ζητήσει και γενικώς ένα μάτσο χάλια. Και προσοχή! Μην τον ξεχρεώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας... επειδη ειμαι και DJ (απο το 2005 και στο χωρο καλυψης εκδηλώσεων) sorry αλλα 250-300 ? για βαπτιση ειναι αρκετα εως πολλα. Οταν βαπτισα την κορη μου το 2006 σε ξενοδοχειο Α' , μου πηρε 200 ? (και χωρις να του πω οτι ειμαι και εγω στο χωρο).

Επειδη και οι καιροι ειναι δυσκολοι ,αναλογα με τις συνθηκες της εκδηλωσης πρεπει να υπαρχει χρεωση και βεβαια να ανταποκρινεται στη ποιοτητα και τις επιλογες που επιθυμει ο πελατης.... Καλη τιμη (κατα τη γνωμη μου) για βαπτιση ειναι τα 200-250? και για γαμο 250-300?.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μετα απο ερευνα στο forum και γενικα στο διαδικτυο, καταληγω οτι αυτα τα χρηματα, 250ε με τα μηχανηματα, ειναι καλη τιμη.

 

και εμενα μου φανηκαν πολλα,για βαφτιση... ,δεν ξερω αν θα χορεψουμε καν!!

 

απο τον χωρο που δραστηριοποιουμαι εχω δει την pro-party πολλες φορες και νομιζα οτι μου ζητουσαν πολλα επειδη ειναι μεγαλη εταιρια, αλλα τωρα βλεπω οτι ειναι οικονομικοτερη απο ολες τις 'σοβαρες' που ηρθα σε επαφη...

 

 

πριν τους κλεισω, εχει κανεις προσωπικη εμπειρια?

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια το ξακαθαρισαμε για την αποδειξη, δεν την ξαναπαταω...

 

στο κτημα που εκανα τον γαμο μου αφου μου ειχε πει τιμη(φιλικη...)

 

και χαρηκα εγω...:(

 

οταν πηγα να κλεισω μου ειπαν συν 2 ε /ατομο για το ελαχιστο φπα που επερεπε να κοψουν, και αφου ΕΠΡΕΠΕ να το κοψουν γιατι δεν μου το ελαγαν στην αρχικη τιμη /ατομο?

 

πηγα εχτες στο γραφειο τους και εκλεισα και εναν κλοουν-ανιματερ

για την ταβερνα και τωρα συζηταμε για παγωτατζη ή μαλλι της γριας..

 

τι στο καλο , δεν θα μου πουν και καλυτερη τιμουλα αν τα παρω ολα αυτα???;)

 

θα τους κανω και 'ματακια' που κανει η κορη μου και με τρελαινει...:oops:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε καλα τα λες και τα γνωριζω αρκετα καλα, επειδη ειχα οικειοτητα με αυτους του κτηματος δεν το περιμενα... αλλιως δεν θα μου εκανε εντυπωση...

 

καλε,μην φαντασστεις, σε ταβερνειο 60 ατομα, γιαυτο λεω οτι μαλλον δεν θα χορεψουμε, αφου ο χωρος δεν θα ειναοι κλεισμενος για εμας μονο...

 

ανιματερ θελω γιατι εχουμε πολλα παιδακια κιαν δεν τα απασχολησω εστω και για λιγο θα το γκρεμισουν το τσαρδι!

 

και το παγωτο ή το μαλλι το θελω στην εκκλησια αντι για το 'κλασικο' προφιτερολ ή παστακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χεχεχε καλα τα λες και τα γνωριζω αρκετα καλα, επειδη ειχα οικειοτητα με αυτους του κτηματος δεν το περιμενα... αλλιως δεν θα μου εκανε εντυπωση...

 

καλε,μην φαντασστεις, σε ταβερνειο 60 ατομα, γιαυτο λεω οτι μαλλον δεν θα χορεψουμε, αφου ο χωρος δεν θα ειναοι κλεισμενος για εμας μονο...

 

ανιματερ θελω γιατι εχουμε πολλα παιδακια κιαν δεν τα απασχολησω εστω και για λιγο θα το γκρεμισουν το τσαρδι!

 

και το παγωτο ή το μαλλι το θελω στην εκκλησια αντι για το 'κλασικο' προφιτερολ ή παστακι

 

Για μαλί της γριάς δεν ξέρω, αλλά για παγωτό ψάξε το φόρουμ και θα βρεις.

 

Δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22783

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα και απο εμενα...

εγώ βαφτίζω το γιο μου τον απριλη και με την ευκαιρία θέλω να κάνω αυτό το πάρτυ που όλο λέμε πως θα κάνουμε για μας και όλο το αναβάλλουμε...ξέρετε τώρα λόγω κρίσης, παιδιών, δουλειας κλπ...έχουμε να χορέψουμε ούτε και γω δε θυμάμαι απο πότε...Οπότε ψάχνω ενα dj που να μας έχει όρθιους όλο το βράδυ. Με παιδικά στην αρχή και μετά τα γνωστα (60's-70's-80's κοκ)καταλάβατε ετσι?

Ποιός/α έχει κατι υπόψη του? στο μαγαζι μας ζητάνε 350Ε.....πιστεύω πως μπορω να φέρω κάποιον άλλο δικό μου εκτος αυτου που συνεργάζεται μαζι τους..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια φορά έκανα το λάθος να επιλέξω ντιντζει με βάση την τιμή και δεν σας περιγράφω το θυμό μου όταν έκανε άλλα αντι άλλων και μου χάλασε την βραδιά των αρραβώνων μου! Ήμουν έξω φρενών!

Όπως καταλαβαίνετε όταν ήρθε η ώρα του γάμου μου, είπα δεν την ξαναπατάω!! Το έψαξα πολύ το θέμα (ρώτησα και αρκετές φίλες) και πήγα συστημένη σε επαγγελματία. Ότι του ζήτησα αυτό έκανε και χαλάλι τα λεφτά που πήρε!!

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά έκανα το λάθος να επιλέξω ντιντζει με βάση την τιμή και δεν σας περιγράφω το θυμό μου όταν έκανε άλλα αντι άλλων και μου χάλασε την βραδιά των αρραβώνων μου! Ήμουν έξω φρενών!

 

Όπως καταλαβαίνετε όταν ήρθε η ώρα του γάμου μου, είπα δεν την ξαναπατάω!! Το έψαξα πολύ το θέμα (ρώτησα και αρκετές φίλες) και πήγα συστημένη σε επαγγελματία. Ότι του ζήτησα αυτό έκανε και χαλάλι τα λεφτά που πήρε!!

 

 

Σε ένα μαρμαράδικο στο Μαρούσι, είδα το εξής ρητο:

 

"Η χαρά της χαμηλής τιμής, διαρκεί λιγότερο από την απογοήτευση της κακής ποιότητας".

 

Δεν το ακολούθησα παρα μόνο όταν αγόρασα κινητό εισαγωγής 50 ? φθηνότερα από της αντιπροσωπείας και την επόμενη το μετάνιωσα, αφού δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με το ίντερνετ, γιατί γυρνούσε την γλώσσα στα Γαλλικά. Έτσι το παραμικρό να θέλω πρέπει να πάω αντιπροσωπεία.

 

Από τότε, άν δεν μπορώ να πάρω αυτό που θέλω, δεν παίρνω αυτό που μπορώ να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους και όλες! Ξέρει μήπως κανείς κάποιον dj έμπιστο στην περιοχή της Θεσσαλονίκης για γαμοβαφτιση; Ψάχνω κάποιον εδώ κ αρκετό καιρό χωρίς επιτυχία.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...