Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ SITE. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΘ ΕΞΙΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ. ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ. ΦΙΛΙΑ !!! :D

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανοσολογικό εννοείς τα αντιπατρικά εμβόλια και τέτοια?Αν εννοείς αυτά,να σε πληροφορήσω ότι πολλοί γιατροί δεν τα παραδέχονται...δεν υπάρχουν ικανοποιητικές αποδείξεις ότι βοηθούν...Στο λέω για να το ψάξεις λίγο περισσότερο πριν σου φάνε τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΤΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ. ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ, ΠΡΩΤΕΙΝΗ C & S, ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗ, ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ ΤΗΣ ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗΣ, ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ, ΚΑΜΠΥΛΗ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ 6 ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΚΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΤΑΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΤΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ. ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ, ΠΡΩΤΕΙΝΗ C & S, ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗ, ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ ΤΗΣ ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗΣ, ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ, ΚΑΜΠΥΛΗ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ 6 ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΚΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΤΑΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.

 

Όντως τα αντιπατρικά δεν τα δέχονται πολλοί γιατροί. Αλλά βρε ΡΕΝΑΤΑ μου πως έφτασες να κάνεις τα αντιπατρικά προτού θυροειδή, ζάχαρο και τα συναφή; Στο λέω, γιατί εγώ και οι 2 γιατροί που έχω (άσχετοι μεταξύ τους)_δεν τα δέχονται και ακόμα και γιατρός φίλης που τα αποδέχεται την έβαλε να κάνει όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις και τελευταία τα αντιπατρικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ SITE. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΘ ΕΞΙΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ. ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ. ΦΙΛΙΑ !!! :D

 

Καλώς ήρθες Ρενάτα. Έκανα κι εγώ τον ανοσολογικό έλεγχο, αλλά τα κορίτσια έχουν απόλυτο δίκιο ότι πολλοί πλέον γιατροί δεν τα δέχονται, κυρίως τα αντιπατρικά εμβόλια. Απορώ επίσης, πως έκανες πρώτα τα αντιπατρικά και μετά τις εξετάσεις! Μου κάνει εντύπωση γιατί στην περίπτωση μου, στον ανοσολόγο που πήγα, μου πρότεινε πρώτα τις εξετάσεις που λες και μετά τα αντιπατρικά. Δεν θέλω να σε αγχώσω, ψάξε το όμως γιατί κατάλαβα πως με αυτές τις ανοσολογικές εξετάσεις οι γνώμες των γιατρών διαφέρουν κάθετα. Για τον γιατρό που αναφέρεις δεν γνωρίζω, γιατί εγώ τις έκανα Θεσ/νικη τις εξετάσεις. Να είσαι καλά :wink:

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ 5 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΔΑΙΦΟΡΕΤΙΚΟ. Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΦΟΡΑ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΕΦ ΟΣΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΑΔΡΑΝΩ. ΑΜΙΝΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΙΚΟ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 500 ΕΥΡΩ. ΤΙΜΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΡΕΝΑΤΑ,

ο γιατρός που σου έστειλα με πμ είναι ανεξάρτητος, δηλαδή συνεργάζεται με όλα τα νοσοκομεία Δημόσια και Ιδιωτικά. Από μόνος του μου είπε ότι εμπιστεύεται πιο πολύ τα Δημόσια και κατά την γνώμη του είναι καλύτερα να κάνω εξετάσεις σε αυτά. Για την σαλπιγγογραφία που αναφέρεις, είναι η πρώτη εξέταση που μου είπε ότι θα κάνουμε, και όταν τον ρώτησα ''μα αφού συλλαμβάνω, γιατί να την κάνω;'' μου απάντησε ότι υπάρχουν ανατομικές ανωμαλίες που ναι μεν επιτρέπουν την σύλληψη αλλά εμποδίζουν την ανάπτυξη του εμβρύου, κάτι που τσέκαρα και από αλλού. Σχετικά με τα αντιπατρικά μου είπε πως δεν τα πιστεύει και ότι θα κάνουμε την εξέταση για τα ΝΚ cells αλλά δεν πρόκειται να κάνουμε εμβόλια και θα το αντιμετωπίσουμε αλλιώς αν η εξέταση βγει θετική.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

http://www.konstantinioncenter.org/?p=1856〈=el

μηπως ξέρετε κατι για αυτο εδω το κεντρο και τις εξετασεις που κανουν?ελπιζω μετα απο τοσα χρονια που εχουν περασει απο αυτο τοθεμα που ειχατε ανοιξει να εχετε βρει κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...