Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΧΑΪΔΟΓΙΑΝΝΟΣ & ΠΑΠΑΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!:D

Μου προτειναν αυτους τους 2 γιατρους στο Αττικό,ειμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία μαζι τους ωστε να μου δώσει πληροφορίες?

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Διαφημίσεις

• 4 months later...

Καλησπέρα..Τελικά επέλεξες έναν από τους δύο; Μου πρότειναν κι εμένα τον Χαιδόγιαννο και ψάχνω πληροφορίες, και για το Αττικό γενικότερα.

Ευχαριστώ :-)

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Ηρθε λοιπον η ωρα να γράψω δυο λογια για τον αγαπητο κύριο Χαϊδόγιαννο.........

Ελεγα να μην το κάνω τοσο καιρό,γιατί δεν ηθελα να θεωρηθεί οτι "εκδικουμαι" για ότι μου συνεβη..

Ω ναι,τον επελεξα,στην αρχη πολυ καλος,συζητήσιμος,μια χαρα!!

Στο 2ο ραντεβου μου μαζί του αποδείχτηκε άσχετος.

Ξαπλώνω στον υπερηχο κ κατι δε πηγαινε καλά..

Γιατρε δεν ακουω καρδούλα,λεω εγω.

Αααα μην ανησυχεις ολα καλα ειναι..

Και γιατι δεν ακουω καρδουλα???συνεχιζω να αναρωτιέμαι, 9εβδομαδων τοτε εγω.

Εχει οπισθια κλιση το εμβρυο κ για αυτο...κατσε να κανουμε κ κολπικο να δεις,είπε.

Ερχεται άλλος γιατρος ωστοσο,μου κάνει κοιλιακό υπερηχο...καρδουλα τιποτα, παλλινδρομησε κυρία μου,η κυηση σας δεν αναπτύσσεται,ειπε ο άλλος γιατρός.

Απο κεινη την ωρα μετατράπηκε σε εναν απανθρωπο,τον ρωτουσα τι θα κανουμε με την αποξεση κτλ.. μου κλεινει ραντεβου μετά απο 1 εβδομαδα!

Παω,περιμενω 1 ωρα αφαντος! τον επαιρνα τηλ κ μου ελεγε "σε λιγο ερχομαι", με εστειλε να βρω εναν άλλο γιατρο οσο περιμενα,ο οποιος ειχε άδεια!

Με τα πολλά έρχεται, δε μου δινει καμία σημασία,ουτε καλημερα!

Με βάζει να περιμενω στην σειρά μετα απο καμια 10ρια κοπέλες για να κάνω εναν τελευταιο υπέρηχο, ενω γνωριζε την ψυχολογία μου κ ποσο χάλια ημουν.Του λεω ,σας παρακαλω, την προηγουμενη φορα με βάλατε σφήνα για υπέρηχο,περιμενω ηδη 1.30 ωρα εδω και θελω να πιστευω οτι υπάρχει ιδιαιτεροτητα στην περίπτωση μου, δε μπορειτε να κανετε κάτι?

Πετάει ένα "Οχι" και σηκωνεται και φευγει!!!!!!!!!!!!!Απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!

Απο τα νευρα μου θα την εκανα μονη μου την αποξεση,εκλαιγα, τον παιρνω τηλέφωνο,μεσα στο Αττικο,εξω απο το γραφειο του,λεγοντας του οτι θα πάω αλλου να κανω τον υπέρηχο και να μου πει λεπτομέρειες πως θα γινει η αποξεση.

Εκεινος μου λεει "τι να σου πω,πηγαινε κανε τον υπέρηχο και αν θες ξαναελα"

Τρελη αδιαφορία,σα να μου ελεγε.. άι στα τσακίδια.

Και δεν ειχε την παραμικρη ανθρωπια να βγει εξω να μιλησουμε τετ α τετ.

τελικα πηγα σε άλλον,στο Ρέα.

Και ενω απο την κοπελα που με εστειλε σε αυτον ειχα ακουσει τα καλυτερα, ειδικά για το ποσο ευαισθητος ειναι κ ποσο ανιδιοτελης και ουτε ταρίφα εχει κτλ...η συμπεριφορά του με έκανε να καταλάβω άλλα...

τι να πω, λετε να τον πέτυχα στις κακές μέρες του?

Δε ξέρω, παντως προσωπικά δε τον συστηνω.

η κούκλα μου...18/8/2009

Anstef κατ' αρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, ειδικά από τη στιγμή που η έκβαση ήταν τέτοια. Το έχω περάσει κι εγώ..

Το να τον πέτυχες στις "κακές" του βέβαια δεν αποτελεί δικαιολογία για τη συμπεριφορά αυτή. Το ότι σου έκλεισε ραντεβού μια εβδομάδα μετά, αυτό ίσως είναι συνηθισμένο, κι εγώ που έκανα απόξεση τότε στο Ιασώ το ίδιο είχε γίνει, πιθανόν περιμένουν να γίνει φυσιολογικά η αποβολή στο μεσοδιάστημα ή να ακουστεί η καρδιά, έτσι νομίζω αν και δεν ξέρω πολλά. Για τα υπόλοιπα έμεινα κάγκελο..! Η κοπέλα που μου τον σύστησε μου είπε ότι από όλους τους γιατρούς στο Αττικό είναι ο μόνος που δεν έχει υφάκι δεν σε κοιτάζει αφ' υψηλού..Τι να πω, λαμβάνω σοβαρά υπόψη την εμπειρία σου πάντως, να 'σαι καλά και όλα να πάνε κατ' ευχήν :-)

Διαφημίσεις

Δε με πειραξε το μια εβδομάδα μετά αλλά η γενικοτερη συμπεριφορά του..

Και μενα καλα λογια μου ειχανε πει κ για αυτό και πήγα!

Δε θελω να σε επηρεάσω,κάνε ενα ραντεβού μαζί του και βλέπεις!

Ευχομαι τα καλυτερα! :)

η κούκλα μου...18/8/2009

Σχεδιάζουμε για το δεύτερο παιδάκι μας, κι επειδή στο πρώτο γέννησα σε ιδιωτικό, αυτό δεν μας άφησε και πολλά οικονομικά περιθώρια..Γι' αυτό ψάχνω δημόσιο τώρα. Η αλήθεια όμως είναι ότι έχω φοβηθεί λίγο με αυτά που ακούω για τα δημόσια γενικότερα, χωρίς να είναι κανόνας βέβαια..

Σε ευχαριστώ και πάλι :-)

• 3 weeks later...

anstefaki μου,δεν είχα ιδέα.. ο γιατρός είναι απαράδεκτος και αχαρακτήριστος..τώρα έχεις βρει κάποιον? Αν θέλεις να ρωτήσω μια φίλη μου που γέννησε τα διδυμάκια της στο Αττικό..Ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα..

• 1 year later...