Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ;

mybabygirl

Recommended Posts

Καλημέρα μιας και το θέμα πεθερές το έχουμε αναλύσει αρκετά αν και είναι ανεξάντλητο θα ήθελα να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας για τις σχέσεις μας με τους γονείς μας.

Εγώ με τους γονείς μου τα πάω πολύ καλά.Παρόλο που με τη μητέρα μου τσακωνόμαστε αρκετά γιατί είμαστε και οι δυο επίμονοι σε 5 λεπτα το έχουμε ξεχάσει και είμαστε μια χαρά.Λέμε τα πάντα αλλά αυτό που με ενοχλεί κάποιες φορές είναι πως αν την ενοχλήσει κάτι στον αντρα μου θα μου το πει και εγώ ίσως να επηρεαστώ απένταντι του.Πολλές φορές έχουμε τσακωθεί γιατί μου είπε κάτι η μητέρα μου για εκείνον που εγώ δεν είχα δώσει σημασία και μόλις μου το σχολιασε με επηρέασε.Συμβαίνει αυτό και σε εσάς;Της το έχω πει αλλά συνεχίζει να το κάνει σε λιγότερο βαθμό από παλιά.Μένουμε μακριά με τους γονεις μου και δε βρισκόμαστε αρκετα συχνα και δικαιολογείται λεγοντας μου ότι προσπαθεί να με προστατέψει μιας και δε τους έχω κοντά.

Διαφημίσεις

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

γλυκεια μου ανοιξες θεμα που ποναει...εγω με τη μαμα μου ενω συνεχεια τσακωνομαστε ειμαστε αυτοκολλητες. παλιοτερα ειχα τερααααστιο προβλημα με αυτο που λες. ειχα μια σχεση και οποτε η μαμα μου μου ελεγε κατι πηγαινα και τσακωνομουν! :mad: χαζο ε? απλα εισαι λιγο προσκολλημενη στη μητερα σου και σε επηρεαζει...ισως δεν εισαι σιγουρη για τον εαυτο σου? και να ξερεις να κρινεις σωστα. ΕΣΥ ξερεις τον αντρα σου καλυτερα και τη μεταξυ σας σχεση. ακομα και δικιο να εχει η μαμα σου σε κατι που εσενα δε σε πειραξε να ξερεις οτι καθε ανθρωπος εχει διαφορετικες προτεραιοτητες. εσενα σε ενοχλουν αλλα πραγματα και τη μαμα σου αλλα. δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω!

kai ego me thn mama mou eimaste autokollites!!! menoume dipla sxedon kai eimaste oli mera mazi. Mazi mageireuoume, mazi psonizoume, mazi pame gia kafe. Fusika kai emena me epireazei an leei kati ...alla genika leei panta kala pragmata gia ton antra mou . Ego polles fores eimai ligo skliri mazi ths panta omos to metaniono :( . Auto pou ektimao polu einai oti an kai menoume dipla pote den erxete auth sto spiti mou..eidika an einai o antras mou...kai an erthei panta tha parei prota tlf. Genika einai polu prosextiki, den anakatebete otan den prepei kai ths xrostao polla!

ειμαι απο τους πολυ τυχερους ανθρωπους ..ειχα την τυχη να με μεγαλωσουν 2 καταπληκτικοι γονεις που τους λατρευω..

μακαρι να τους μοιασω και να μεγαλωσω το παιδι μου με τοση αγαπη ,με τοση ελευθερια,με τοση δημοκρατια..

ο Θεος να τους εχει καλα ..

ειμαι απο τους πολυ τυχερους ανθρωπους ..ειχα την τυχη να με μεγαλωσουν 2 καταπληκτικοι γονεις που τους λατρευω..

μακαρι να τους μοιασω και να μεγαλωσω το παιδι μου με τοση αγαπη ,με τοση ελευθερια,με τοση δημοκρατια..

ο Θεος να τους εχει καλα ..

Κι όχι μόνο αυτό, αλλά ακόμη και τώρα γίνονται θυσία για μένα και την οικογένειά μου και αυτό με συγκινεί αφανταατα... Μακάρι κι εγώ να φανώ αντάξια τους στο δικό μου παιδί...

oaiqp2.pngm9YLp2.png

Διαφημίσεις

εμενα παλι η μαμα μου μπορει να δωσει και το βρακι της για μας!! αλλα δεν παλευεται!! ενα θα σας πω γιατι αν αρχισω να γραφω οσα εχει κανει δε θα τελειωσω ποτε!!

ακομα και οταν παντρευομουνα και εψαλνε ο παπας ακουγα τη μανα μου να φωναζει και να δινει οδηγιες!!!! :shock::shock::shock: κανε αυτο κανε το αλλο ..... λεω λοιπον στον μπαμπα μου (εχουν χωρισει) μπαμπα κανε κατι!! και μου λεει ο μπαμπας αν μπορουσα να κανω κατι δεν θα ειχαμε χωρισει!!

καλοοοοο??????????????

εχω κι αλλα πολλα...που να ακουσετε τον αντρα μου να λεει για την μαμα μου!

sofia_nefeli, αααααχ και να ξερες ποσο πολυ σε καταλαβαινω!!!!εχω μεγαλο προβλημα με τη μαμα μου και γι αυτο την εχω απομακρυνει απο τη ζωη τη δικη μου και του αντρα μου, την ζωη μας δηλαδη και την οικογενεια μας. ασε γιατι τον φλεβαρη παντρευτηκαμε και καταφερε να κανει τοσο κοσμο και ολη την εκκλησια μπαχαλο.κι εγω αν αρχισω να λεω δεν θα τελειωσω ποτε.οσο για τον αντρα μου αν και τρομερα θυμωμενος μαζι της, και με το δικιο του ο ανθρωπος, προσφερθηκε να την βοηθησουμε σε μια δυσκολη φαση τις προαλλες με τον ορο ομως να μην ανακατευτει εκεινη.αυτη ηταν η αποφαση μας.φυσικα η μανα μου οταν της το ειπα αρχικα δεχτηκε αλλα μετα αλλαξε γνωμη και ειπε οτι θα το κανονισει μονη της.κι ετσι απο τοτε δεν ξαναπροσφερομαστε για τιποτα.σταματαω λοιπον γιατι ολο το φορουμ δε θα χωρεσει τα καμωματα της. να θυμασαι ομως οτι σε νιωθωωωωωωω.... :D

μαρακι εμενα δεν τα κανει απο κακια παντως. ειναι ετσι. κανει συνεχεια γκαφες (και χοντρες) και ειναι πρηξας! απο τη πεθερα μου που ειναι μελισταλαχτη (και καλα, γιατι ειναι πολυ διμουρη) ειναι καλυτερη. παντως σε παω κοντρα αν θες! :lol::lol::lol::lol::lol:

sofia_nefeli, κι η δικια μου ετσι ειναι παιδι μου , ετσι ειναι ο χαρακτηρας της και οχι δεν ειναι κακια αλλα σε κανει μπαχαλο.τελος παντων. ασε παντως ας μη βαλουμε κοντρα γιατι θα χρειαστουνε ωρες,μερες,μπορει και μηνες για να εξιστορησουμε τις γκαφες τους. :wink::D

αν ειναι ετσι ομως καλη μου νομιζω οτι ειναι σκληρο να την βγαλεις απο τη ζωη σας. το ξερω οτι για τον αντρα σου θα ειναι πολυ πιο δυσκολο αλλα κριμα δεν ειναι?? απλα εξηγησε του οτι δεν πρεπει να της δινει σημασια!!

Διαφημίσεις

δυσκολο φιλεναδα, πολυ δυσκολο.και για μενα ειναι ακομα πιο δυσκολο να την ανεχτω.ειδικα τωρα με την εγκυμοσυνη.οταν λεω οτι την απομακρυνα εννοω οτι δεν βλεπομαστε πολυ συχνα.μιλαμε, με περνει τηλ , ερχετε και κανενα πρωι που εχει ρεπο απο τη δουλεια αλλα μεχρι εδω και ολα αυτα οχι σε καθημερινη βαση.τα τηλ ειναι 1 φορα την εβδομαδα και ερχετε κανα 2 φορες το μηνα.αλλιως δεν παλευετε η κατασταση πιστεψε με.

Ωραίο θεμα... :D

Με τους γονεις μου έχω μια πολύ καλή σχέση,

τους αγαπώ πάρα πολύ και τους δύο και τους σέβομαι.Αισθάνομαι πολύ τυχερή μα συνάμα και υποχρεωμένη που έγιναν θυσία για μένα και τα αδέρφια μου και που γίνονται ακόμη, που με μεγάλωσαν με αρχές, αγάπη και πολλή υπομονή (εεε ήμουν και πολύ ζωηρή όταν ήμουν μικρή), που με βοήθησαν οικονομικά και μου πρόσφεραν οτι το καλύτερο στερώντας από την ζωή τους την προσωπική απόλαυση και διασκέδαση τους, τέλος που με δίδαξαν πως να γίνω πάνω απο όλα άνθρωπος και μετά σύζυγος και μητέρα.

Για όλα αυτά λοιπόν και για πολλά περισσότερα το λιγότερο που μπορώ να τους πω είναι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Κι επειδή περίπου τα ίδια έκαναν και τα πεθερικά μου ως γονείς στον σύζυγο μου και ακόμα κάνουν οτι καλύτερο για τα παιδιά τους, το λιγότερο πάλι που μπορώ να πω είναι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Να τους έχει καλά ο Θεος όλους και να τους δίνει χρόνια.....!

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

εμενα παλι η μαμα μου μπορει να δωσει και το βρακι της για μας!! αλλα δεν παλευεται!! ενα θα σας πω γιατι αν αρχισω να γραφω οσα εχει κανει δε θα τελειωσω ποτε!!

ακομα και οταν παντρευομουνα και εψαλνε ο παπας ακουγα τη μανα μου να φωναζει και να δινει οδηγιες!!!! :shock::shock::shock: κανε αυτο κανε το αλλο ..... λεω λοιπον στον μπαμπα μου (εχουν χωρισει) μπαμπα κανε κατι!! και μου λεει ο μπαμπας αν μπορουσα να κανω κατι δεν θα ειχαμε χωρισει!!

καλοοοοο??????????????

εχω κι αλλα πολλα...που να ακουσετε τον αντρα μου να λεει για την μαμα μου!

Πολυ καλος ο μπαμπας σου....

Εγω δυστυχως εχασα τον πατερα μου εδω και 2 χρονια τωρα...

μεχρι τοτε ημουν καλα με την μητερα μου,ειχαμε τις αντιδικιες μας αλλα

τα βρισκαμε.

Δυστυχως μετα τον χαμο του πατερα μου,ειναι σαν να εχασα και την

μητερα μου.

Οποτε μιλαμε ολο παραπονα ειναι,αμα της μιλησω αποτομα θα κλαψει

και ολο οι αλλοι φταινε....

Λογω αυτων εχουμε απομακρυνθει και δεν τηλεφωνιομαστε συχνα,

πεφτω πολυ οταν μιλαμε....βεβαια ερχομαι συχνα Αθηνα

ΣαββατοΚυριακα,με την μικρη εχει πολυ ομορφη σχεση.Η κορη μου

την λατρευει και το αντιθετο..

Αλλα εγω εχω χασει πασα επαφη....

Βλεπω τον αντρα μου με τους γονεις του ποσο δεμενοι ειναι και μιλαω για

πραγματικο δεσιμο και οχι μαμακισμους και βλακειες ,και ζηλευω με

την καλη εννοια....μου λειπουν οι γονεις μου....

..sine qua non..

sofia nefeli περιέγραψες με το καλύτερο τρόπο αυτά που ήθελα να πω.Η μαμά μου κάνει τα πάντα για μένα δε την ενδιαφέρει κουραση ή προσωπική ζωή αλλά είναι αγχώδης πχ στην εκκλησία όταν βαφτίζαμε τη μικρή ήταν στη τσίτα για τα διαδικαστικά με αποτέλεσμα να μη χαρεί τη βάφτιση και να εκνευρίσει καιεμένα γιατί εχει το συνήθειο να μιλάειδυνατά και να την ακουνε όλοι.Δε λέει κάτι απο κακία και αν καμιά φορά της πω κάτι μου λέει ότι έχει λαχτάρα να μας δει γιατί δε μας βλέπει συχνά και θέλει να τα κάνει και να τα πει όλα.Τελικά δε περίμενα να υπάρχουν και άλλες τέτοιες ανακατοστρες μαμαδες

Διαφημίσεις

mybabygirl, καλημερα. υπαρχουν κι αλλες τετοιες μαμαδες, πως δεν υπαρχουν . και η δικια μου μια απο τα ιδια ειναι. στην ιδια κατηγορια...δεν ειναι κακες μωρε, αλλα ανακατευονται, μιλανε δυνατα (την δικια μου την εκενε παρατηρηση ο παππας στο γαμο μου), και αλλα τετοια και μας εκνευριζουνε.

maria_23 καλημέρα και από εμένα,συμφωνά απόλυτα μαζί σου.όσες φορές της το λέω το καταλαβαίνει και μετά πάλι τα ίδια.Τώρα με τη βάφτιση που της τα είπα ένα χεράκι με καλό τροπο πάντα στεναχωρήθηκε στην αρχή και μετά η απάντηση της ήταν δε ξαναέρχομαι όπου υπάρχουν ΄βίντεο και φωτογραφίες για να μην έχετε προβλήματα.Άσε το άλλο που αν έχει κάτι στο μυαλό της δε πα να της μιλάς θα σου λέει το δικό της.Παρόλα αυτά την αγαπάω πολύ και τη θέλω κοντά μου.Σε λίγο θα πάμε να αλλάξουμε κάτι δώρα από τη βάφτιση.Εκεί να δεις σόου.

Εγω με τους γονεις ,μου δεν τα παω καλα . Δηλαδη με τη μητερα μου γιατι ο μπαμπας πλεον δεν εχει επαφη μεγαλη , ειναι 85 ετων με αλζχαιμερ . Με τον πατερα μου παντα ειχα πολυ καλυτερες σχεσεις , παρολο το τεραστιοα χασμα στις ηλικιες μας , αλλα παντα με καταλαβαινε , καπνιζα απο την αρχη μπροστα του , του μιλουσα για σχεσεις μου , βγαιναμε για καφε η φαγητο , με χαρτζιλοκονε (κρυφα απο τη μαμα ) γενικως με κακομαθε πολυ , ειχαμε μοναδικη σχεση . Τη μαμα μου την αγαπουσα πολυ , απλως με τα χρονια δυστηχως συνιδιτοποιησα οτι δεν ταιριαζουμε ιδιαιτερα μετα που παντρευτικα , δεν 3ερω γιατι μου εδει3ε εναν εντελως αλλο εαυτο , ισως ειναι πανικοβλημενη απο την ασθενεια του πατερα μου , ισως συνιδιτοποιησε οτι θα τον χασει , αλλα η σχεση μας παει απο το κακο στο χειροτερο . Πιο παλια πριν γνωρισω τον Πανο , τα ειχα με εναν Δημητρη ο οποιος ηταν 17 χρονια μεγαλυτερος μου (ελευθερος ομως ) , η μανα μου εμαθε για τη σχεση και δεν την ηθελε με τιποτα , κοντρα στην κοντρα πηγαινε , μου εκανε κοντρα η μανα μου τοσο περιστοτερο κολουσα μαζι του εγω , τεσπα επικρατησε καποια στιγμη η λογικη και ειδα οτι δεν ταιραζα (οχι για την ηλικια φυσικα ) με αυτον τον ανθρωπο και χωρισα μετα απο 5 χρονια παρακαλω . Οταν τελειωσε ολο αυτο πιστευα οτι θα αποκατασταθουν και οι σχεσεις με τη μανα μου , αλλα οχι οχι οχι οχι οχι . Στην αρχη πηγε να μου κανει προβλημα και για τον Πανο , μεχρι που ειδε οτι τον λατρευα οντως και οτι ημουνα ετοιμη να τους παρατησω και να τον παντρευτω εστω και μονη μου , απο τοτε πολλα γινανε , αρχησε και η αδελφη της να μπερδευετε και να λεει μαλακιες για τη ζωη μας με τον Πανο , να δινουνε ηλιθιες συμβουλες κτλ κτλ . Νοιωθω οτι με αγαπαει η μανα μου απλως απομακρυνθηκαμε και κοντεψαμε να γινουμε ξενες :( και με πειραζει οπου εχει μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στην αδελφη της παρα σε μενα που δεν μου εχει καμια . Κατανοω το οτι ειναι μεγαλη και εκεινη πλεον και με πολλα προβληματα , ισως τωρα που θα μετακομοισουμε απο εδω να αλλα3ουνε ολα και ισως να βελτιωθουνε οι σχεσεις μας μιας και θα ειμαστε μακρια και θα μπορεσουνε να ηρεμησουνε τα πραγματα.

mybabygirl, αααχ σε κατανοω απολυτα, πιστεψε με, εγω παντως με τη δικια μου δεν ξαναπαω πουθενα, δεν μπορω..., δεν γινεται...!!!!

grafistria, ολοι εχουμε την δικη μας ιστορια με τους γονεις μας. αυτο που εχω καταλαβει εγω και σας το λεω κι εσας, ειναι το εξης. γονεις μας ειναι, τους αγαπαμε οποιοι κι αν ειναι, με οποιον χαρακτηρα κι αν εχουν, με τα στραβα και τα αναποδα τους, αλλα η γνωμη η δικη μου ειναι οτι οταν ειμαστε μακρια τους ολα ειναι καλυτερα.κι εμενα με στεναχωρουν πολλα γεγονοτα με τους γονεις μου , αλλα αποφασισα πλεον να μη με επηρεαζουνε τουλαχιστον, εμενα και την οικογενεια μου. οποτε το συμπερασμα μου ειναι "μακρια και αγαπημενοι"....

Κι εγώ έχω πολύ καλή σχέση με τους γονείς μου..Η μαμά μου έμεινε χήρα δυστυχώς πολύ μικρή,εμείς ήμασταν 2 και 3,5 χρονών και ξαναπαντρεύτηκε έναν ΑΝΘΡΩΠΟ που ότι και να πώ γι΄αυτόν είναι πολύ λίγο.Του έχω τρομερή αδυναμία και μας μεγάλωσε ειλικρινά σαν δικά του παιδιά..Για τη μαμά μου τι να πώ έχει αφιερώσει τη ζωή της σε εμάς μας βοηθάει πάντα και όποτε τη χρειαστούμε είναι δίπλα μας..τους λατρεύω και τους δυο!!Έχω όμως κι ένα παράπονο που δε πρόλαβα να γνωρίσω το μπαμπά μου γιατί δε θυμάμαι τίποτα...

εγω έχασα τομ μπαμπα μου φέτος (απο καρκινο 80 ετων) με τον οποίο είχαμε μια σχέση με πολλές εντάσεις γιατί ήταν πολύ οπισθοδρομικός αλλά τώρα πια θυμάμαι τις καλές στιγμές μας οι οποίες ήταν πολλές ειδικά στα παιδικά χρόνια

η μαμά μου είναι πολύ πολύ καλη αλλά σε πρήζει και ώρες ώρες κάνει και αρκετές γκάφες...μιλάμε κάθε μέρα στο τηλ. και τα λέμε όλα, την λατρεύω αλλά δεν θα μπορούσα να την βλέπω και κάθε μέρα

Εγώ τους γονείς μου τους ΜΙΣΩ. Για να πω την αλήθεια μου είναι αδιάφοροι και στο μυαλό μου και στην καρδιά μου. Σέβομαι τον τίτλο τους ως γονείς αλλά τίποτα περισσότερο. Αν συμβεί το παραμικρό θα τρέξω ( όπως τρέχω πάντα ) αλλά ο πόνος που τόσο απλώχερα μου χάρισαν δεν ξεπερνιέται.

εγώ με την μητέρα μου ειλικρινά έχουμε σχέση λατρείας! φυσικά και όταν ήμουν στην εφηβεία τσακωνόμασταν (τώρα καταλαβαίνω πως σε όλα είχε δίκιο) αλλά πάντα με υπομονή και πολλές φορές ρίχνοντας τον εαυτό της με προσέγγιζε και τα ξαναβρίσκαμε, ειλικρινά την λατρεύω και θεωρώ ότι είναι υπέροχος άνθρωπος, μακάρι να της μοιάσω σαν μάνα έστω στο μισό! με έχει στηρίξει πολλές φορές και ξέρω πως ότι και να ΄γίνει μπορώ να στηριχτώ πάνω της, τρέμω στην ιδέα μήπως μου πάθει κάτι και ειλικρινά πιστεύω πως αν ποτέ πάθει κάτι γιατί ταλαιπωρείται από πολύ σοβαρή ασθένεια εγώ θα μαραζώσω από την στεναχώρια μου.

με τον πατέρα μου ο οποίος πλέον έχει πεθάνει ποτέ δεν είχαμε καλές σχέσεις, ίσως φταίει ότι επειδή χώρισαν όταν εγώ ήμουν μηνών και δεν είχαμε πολλές επαφές, ίσως γιατί όσο ζούσε στεναχωρούσε και εμένα και την μάνα μου σε απίστευτο σημείο, ίσως έφταιγε ο άσχημος χαρακτήρας του..δεν ξέρω, πάντως το μόνο που ξέρω είναι πως την ημέρα που πέθανε δεν έκλαψα καθόλου και μέσα μου ένοιωθα μια ανακούφιση που επιτέλους δεν θα ξαναακούσω την γκρίνια του και το απαίσιο στόμα του.

με τον πατριό μου τον οποίο νοιώθω σαν πατέρα μου έχουμε πολύ καλή σχέση, ειλικρινά πιστεύω πως με έχει σαν παιδί του, πάντα με στήριζε και εμένα και την μητέρα μου και πολλές φορές ήταν δίπλα μου χωρίς καν να του το έχω ζητήσει ούτε να είναι υποχρεωμένος, έχει και τις παραξενειές του αλλά έπειτα από 25 χρόνια που είναι μαζί μας τον έχω αγαπήσει και έχω αγαπήσει και αυτές όσο παράξενο και αν ακούγεται ,είμαι τόσο υποχρεωμένη με τον τρόπο του απέναντι μας όλα αυτά τα χρόνια, μας αγαπάει τόσο και μας υπερασπίζεται παντού και πάντα που πριν μείνω έγκυος όταν πήγαινα ακόμα σχολείο για να του δείξω πόσο τον αγαπάω του είχα πει πως αν κάνω αγόρι θα του δώσω το όνομα του επειδή εκείνος με την μητέρα μου δεν μπόρεσαν όσο και αν προσπάθησαν να αποκτήσουν ποτέ δικό τους παιδί, κανείς δεν το πίστευε τότε αλλά το είπα και το έκανα παρά την γκρίνια και τους καβγάδες που είχα από τα πεθερικά μου, έδωσα στο μωράκι μου το όνομα του και χαίρομαι κάθε φορά που τον φωνάζω με το όνομα αυτό!!!

Εμείς μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε!!!!

Τσακωνόμαστε συνέχεια αλλά θα ήταν τουλάχιστον άδικο και αχάριστο από μέρους μου να πω ότι έχω το παραμικρό παράπονο από τη μητέρα μου!

Έχει αρκετά ελαττώματα, όπως όλοι μας άλλωστε, αλλά είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ της προσφοράς. Πολλοί την αποκαλούν ΗΡΩΑ!!!!

Το μόνο που θα πω είναι ότι από τη μέρα που γέννησα είναι δίπλα μου όσο κανείς!!!! Τους πρώτους 4μήνες ερχόταν κάθε βδομάδα από την Αθήνα, για να με βοηθήσει με το παιδί, με το θηλασμό, με τις δουλείες, για να μπορέσω να επιστρέψω στη δουλεία... Ακόμη και σήμερα που πλέον τα πράγματα έχουν αρχίσει να κυλούν πιο ομαλά και που έχω μεταφέρει τον κύριο όγκο της δουλειάς μου στο σπίτι, έρχεται για να κρατήσει το μωρό μας όποτε πραγματικά έχω πολύ συσσωρευμένη δουλειά.

ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!

Eiste tixeres koritsia pou exete goneis pou kanoun ta pa ta gia sas. Ego mallon exo pesei pano stin mana "fainomeno" afou ektos apo ton eavtouli tis den tinnoiazei tipota allo. Ta eggonia tis (pou einai mono 2) thelei na ta vlepei mono ligo kai molis arxizei i grinia vriskei dikaiologia kai eksafanizetai. O gios mou einai sxedon 2,5 kai oute mia fora den ton kratise pano apo mia ora :!: