Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορία δίχως τέλος...


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Μια φορα κι έναν καιρο ηταν... μια πεντάμορφη πριγκίπισσα με μεγάλη μύτη. Ο πατέρας της έψαχνε γαμπρό αλλά, η οποια δεν ειχε φιλες καθολου.

Εκεινη ηθελε μονο να αγαπηθει... ποιος να την παρει ετσι που ταν. Της φόρεσε φερετζέ και την έστειλε απο κει που ηρθε... καπου για να μην βλεπει κανεις ποσο ασχημη ηταν. Κι ετσι σκοτεινιασε η ψυχη της...

 

Μια μερα ομως συναντησε μια νεραιδα που την ελεγαν ιοκαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και της υποσχεθηκε οτι θα την αλλαζε αλλά έλα που δεν μπορούσε να κρύψει τη μυτάρα της με τίποτα!

Η νεράιδα την εστειλε στο δάσος να βρει τη μαγική πηγή να πιει νερο για να γινει ομορφη.

Παιρνει λοιπον το δρομο για αυτη τη μαγικη πηγη, αλλα.... δεν ακολούθησε το σωστό μονοπάτι και χάθηκε στο πυκνό δάσος.Ξαφνικά ακούει καλπασμό αλόγου αλλά ο ήχος χάνεται ξαφνικά.. Ώσπου... βλεπει δυο κιτρινα φωτεινα ματια να την κοιτουν. Ηταν ένας μπούφος...πουλί...και της είπε, «Για πού το 'βαλες πριγκήπισσά μου»; κι εκείνη του απάντησε τιναζοντας τα μακρια μαλλια της «ψάχνω τη μαγική πηγή αλλά χάθηκα».

«Αφου εσύ έχεις...μύτη...γιατι δεν ...την χρησιμοποιεις για να τη βρεις?»

"Μα...μα δεν ξερω πως να το κανω αυτο", απαντησε διστακτικα εκεινη...

«Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλεισεις τα μάτια και να ανοιξεις την καρδιά σου.....»

Αυτά είπε ο μπούφος και πέταξε μακριά και μολις το εκανε ξαφνικα......... εμφανίστηκε μπροστά της..... ένας παλιός μαγεμένος χάρτης του δάσους!

Προσπάθησε να τον διαβάσει μα πάλι δεν μπορούσε

Σκέφτηκε πως καλά θα ταν να είχε κοντά την τη νεραιδα Ιοκάστη. Εκείνη θα ξερε να διαβάζει μαγικούς χάρτες. Στο κάτω-κάτω εκείνη την έστειλε στο δάσος.

Και τότε ξαφνικά είδε με την άκρη του ματιού της ........ στο βάθος ένα μικρό ξύλινο σπίτι ... "Μα πώς δεν το είδα νωρίτερα ; " ψέλλισε .. "Εκεί πρέπει να πάω ... σίγουρα θα γνωρίζουν αυτοί που κατοικούν εκεί που θα βρω το Ξωτικό Πιτσιλωμύτη για να μου δείξει πώς να τον διαβάσω, ελπίζω μόνο να είναι στο σπίτι του και να χει και καλή διάθεση για να με βοηθήσει" ... και με γρήγορο βηματισμό κατευθύνθηκε στο μικρό σπίτι

Και τότε εμφανίστηκε ο κακός ο λύκος...

Τακ τακ χτυπησε την πορτα δισταχτικα,αφου προηγουμενος ειδε τον λυκο κ του ξεφυγε.

Τότε την είδε ο πρίγκιπας των ξωτικών... και λεει γελωντας τι ωραια μυτη

Μα.... ωραία μύτη τη λες αυτή πρίγκηπα των ξωτικών?????????? είπε απορημένη η πριγκίπισσα και την επιασαν τα κλαματα

Ναι γιατί η δική μου είναι καλύτερη; ειπε κρατωντας την κοιλια του απο τα γελια

Και εκείνη είπε "Τώρα που σε βλέπω...καταλαβα απο τον τροπο σου ποσο

ωραία μύτη έχω αφού η δική σου είναι 5 πόντους μεγαλύτερη(υπερβολές) σε φαρδος ενω η δικια μου ειναι

πιό κοντή και γεμάτη με φακίδες!

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα κι έναν καιρο ηταν... μια πεντάμορφη πριγκίπισσα με μεγάλη μύτη. Ο πατέρας της έψαχνε γαμπρό αλλά, η οποια δεν ειχε φιλες καθολου.

Εκεινη ηθελε μονο να αγαπηθει... ποιος να την παρει ετσι που ταν. Της φόρεσε φερετζέ και την έστειλε απο κει που ηρθε... καπου για να μην βλεπει κανεις ποσο ασχημη ηταν. Κι ετσι σκοτεινιασε η ψυχη της...

 

Μια μερα ομως συναντησε μια νεραιδα που την ελεγαν ιοκαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και της υποσχεθηκε οτι θα την αλλαζε αλλά έλα που δεν μπορούσε να κρύψει τη μυτάρα της με τίποτα!

Η νεράιδα την εστειλε στο δάσος να βρει τη μαγική πηγή να πιει νερο για να γινει ομορφη.

Παιρνει λοιπον το δρομο για αυτη τη μαγικη πηγη, αλλα.... δεν ακολούθησε το σωστό μονοπάτι και χάθηκε στο πυκνό δάσος.Ξαφνικά ακούει καλπασμό αλόγου αλλά ο ήχος χάνεται ξαφνικά.. Ώσπου... βλεπει δυο κιτρινα φωτεινα ματια να την κοιτουν. Ηταν ένας μπούφος...πουλί...και της είπε, «Για πού το 'βαλες πριγκήπισσά μου»; κι εκείνη του απάντησε τιναζοντας τα μακρια μαλλια της «ψάχνω τη μαγική πηγή αλλά χάθηκα».

«Αφου εσύ έχεις...μύτη...γιατι δεν ...την χρησιμοποιεις για να τη βρεις?»

"Μα...μα δεν ξερω πως να το κανω αυτο", απαντησε διστακτικα εκεινη...

«Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλεισεις τα μάτια και να ανοιξεις την καρδιά σου.....»

Αυτά είπε ο μπούφος και πέταξε μακριά και μολις το εκανε ξαφνικα......... εμφανίστηκε μπροστά της..... ένας παλιός μαγεμένος χάρτης του δάσους!

Προσπάθησε να τον διαβάσει μα πάλι δεν μπορούσε

Σκέφτηκε πως καλά θα ταν να είχε κοντά την τη νεραιδα Ιοκάστη. Εκείνη θα ξερε να διαβάζει μαγικούς χάρτες. Στο κάτω-κάτω εκείνη την έστειλε στο δάσος.

Και τότε ξαφνικά είδε με την άκρη του ματιού της ........ στο βάθος ένα μικρό ξύλινο σπίτι ... "Μα πώς δεν το είδα νωρίτερα ; " ψέλλισε .. "Εκεί πρέπει να πάω ... σίγουρα θα γνωρίζουν αυτοί που κατοικούν εκεί που θα βρω το Ξωτικό Πιτσιλωμύτη για να μου δείξει πώς να τον διαβάσω, ελπίζω μόνο να είναι στο σπίτι του και να χει και καλή διάθεση για να με βοηθήσει" ... και με γρήγορο βηματισμό κατευθύνθηκε στο μικρό σπίτι

Και τότε εμφανίστηκε ο κακός ο λύκος...

Τακ τακ χτυπησε την πορτα δισταχτικα,αφου προηγουμενος ειδε τον λυκο κ του ξεφυγε.

Τότε την είδε ο πρίγκιπας των ξωτικών... και λεει γελωντας τι ωραια μυτη

Μα.... ωραία μύτη τη λες αυτή πρίγκηπα των ξωτικών?????????? είπε απορημένη η πριγκίπισσα και την επιασαν τα κλαματα

Ναι γιατί η δική μου είναι καλύτερη; ειπε κρατωντας την κοιλια του απο τα γελια

Και εκείνη είπε "Τώρα που σε βλέπω...καταλαβα απο τον τροπο σου ποσο

ωραία μύτη έχω αφού η δική σου είναι 5 πόντους μεγαλύτερη(υπερβολές) σε φαρδος ενω η δικια μου ειναι πιό κοντή και γεμάτη με φακίδες!Τότε η πριγκήπισσα ερωτεύτηκε τον ξωτικό και είχε ένα ένστικτο οτι...

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φορα κι έναν καιρο ηταν... μια πεντάμορφη πριγκίπισσα με μεγάλη μύτη. Ο πατέρας της έψαχνε γαμπρό αλλά, η οποια δεν ειχε φιλες καθολου.

Εκεινη ηθελε μονο να αγαπηθει... ποιος να την παρει ετσι που ταν. Της φόρεσε φερετζέ και την έστειλε απο κει που ηρθε... καπου για να μην βλεπει κανεις ποσο ασχημη ηταν. Κι ετσι σκοτεινιασε η ψυχη της...

 

Μια μερα ομως συναντησε μια νεραιδα που την ελεγαν ιοκαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και της υποσχεθηκε οτι θα την αλλαζε αλλά έλα που δεν μπορούσε να κρύψει τη μυτάρα της με τίποτα!

Η νεράιδα την εστειλε στο δάσος να βρει τη μαγική πηγή να πιει νερο για να γινει ομορφη.

Παιρνει λοιπον το δρομο για αυτη τη μαγικη πηγη, αλλα.... δεν ακολούθησε το σωστό μονοπάτι και χάθηκε στο πυκνό δάσος.Ξαφνικά ακούει καλπασμό αλόγου αλλά ο ήχος χάνεται ξαφνικά.. Ώσπου... βλεπει δυο κιτρινα φωτεινα ματια να την κοιτουν. Ηταν ένας μπούφος...πουλί...και της είπε, «Για πού το 'βαλες πριγκήπισσά μου»; κι εκείνη του απάντησε τιναζοντας τα μακρια μαλλια της «ψάχνω τη μαγική πηγή αλλά χάθηκα».

«Αφου εσύ έχεις...μύτη...γιατι δεν ...την χρησιμοποιεις για να τη βρεις?»

"Μα...μα δεν ξερω πως να το κανω αυτο", απαντησε διστακτικα εκεινη...

«Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλεισεις τα μάτια και να ανοιξεις την καρδιά σου.....»

Αυτά είπε ο μπούφος και πέταξε μακριά και μολις το εκανε ξαφνικα......... εμφανίστηκε μπροστά της..... ένας παλιός μαγεμένος χάρτης του δάσους!

Προσπάθησε να τον διαβάσει μα πάλι δεν μπορούσε

Σκέφτηκε πως καλά θα ταν να είχε κοντά την τη νεραιδα Ιοκάστη. Εκείνη θα ξερε να διαβάζει μαγικούς χάρτες. Στο κάτω-κάτω εκείνη την έστειλε στο δάσος.

Και τότε ξαφνικά είδε με την άκρη του ματιού της ........ στο βάθος ένα μικρό ξύλινο σπίτι ... "Μα πώς δεν το είδα νωρίτερα ; " ψέλλισε .. "Εκεί πρέπει να πάω ... σίγουρα θα γνωρίζουν αυτοί που κατοικούν εκεί που θα βρω το Ξωτικό Πιτσιλωμύτη για να μου δείξει πώς να τον διαβάσω, ελπίζω μόνο να είναι στο σπίτι του και να χει και καλή διάθεση για να με βοηθήσει" ... και με γρήγορο βηματισμό κατευθύνθηκε στο μικρό σπίτι

Και τότε εμφανίστηκε ο κακός ο λύκος...

Τακ τακ χτυπησε την πορτα δισταχτικα,αφου προηγουμενος ειδε τον λυκο κ του ξεφυγε.

Τότε την είδε ο πρίγκιπας των ξωτικών... και λεει γελωντας τι ωραια μυτη

Μα.... ωραία μύτη τη λες αυτή πρίγκηπα των ξωτικών?????????? είπε απορημένη η πριγκίπισσα και την επιασαν τα κλαματα

Ναι γιατί η δική μου είναι καλύτερη; ειπε κρατωντας την κοιλια του απο τα γελια

Και εκείνη είπε "Τώρα που σε βλέπω...καταλαβα απο τον τροπο σου ποσο

ωραία μύτη έχω αφού η δική σου είναι 5 πόντους μεγαλύτερη(υπερβολές) σε φαρδος ενω η δικια μου ειναι πιό κοντή και γεμάτη με φακίδες!Τότε η πριγκήπισσα ερωτεύτηκε τον ξωτικό και είχε ένα ένστικτο οτι όλα θα πάνε καλά...!Όμως ανακάλυψε οτι είχε μεινει έγκυος αλλά δεν ήξερε ποιος ήταν ο πατέρας κι αποφάσισε να κάνει τεστ dna!Τα αποτελέσματα όμως έδειξαν οτι...

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...