Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

από χθές έχω ένα φοβερό πόνο στο δεξί μαστό, κάθε φορά που θηλάζει ο μικρός μου, δακρύζουν τα μάτια μου.πιάνω κάτι σαν γρομπαλάκι (μεγαλούτσικο) κοντά στη θηλή αρκετά σκληρό. τί μπορεί να είναι;; πυρετό δεν έχω καθόλου, σκέφτομαι πως δεν μπορεί να είναι μαστίτιδα.

αν μπορεί να βοηθήσει κάποια κοπέλα την ευχαριστώ! δεν ξέρω τι να κάνω...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν πονας σε ενα συγκεκριμενο σημειο μονο πιθανον να ειναι φραγμενος πορος στην θηλη

μπορεις για να σου περασει να θηλαζεις περισοτερο απο το συγκεκριμενο στηθος και σε 2-3 μερες θα φυγει το εντονο τσουξιμο

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να θηλάζεις από αυτό το στήθος και όσο θα θηλάζει το παιδί, να κάνεις μασάζ στο συγκεκριμένο σημείο. Αν συνεχιστεί ο πόνος καλό θα ήταν να το κοιτάξεις. Πόσο καιρό θηλάζεις;

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες θηλαζω, αλλα τελικα χθες εκανα πυρετο και ημουν χαλια. :(

κανω μασαζ τοσες μερες ρε παιδια και δεν αλλαζει τιποτα. ειναι πετρωμενο στα δεξια της θηλης και οταν βαζω το μωρο, νομιζω οτι με κοβουν με μαχαιρι , κλαιω συνεχεια.ειμαι ρακος ψυχολογικα...

μιλησα με γυναικολογο κ μου ειπε να αρχισω αντιβιωση (Procef) και να παρω και Prazan(;;)....μονο με το θηλαστρο βγαζω γαλα πλεον απο εκεινο το μαστο.

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες θηλαζω, αλλα τελικα χθες εκανα πυρετο και ημουν χαλια. :(

κανω μασαζ τοσες μερες ρε παιδια και δεν αλλαζει τιποτα. ειναι πετρωμενο στα δεξια της θηλης και οταν βαζω το μωρο, νομιζω οτι με κοβουν με μαχαιρι , κλαιω συνεχεια.ειμαι ρακος ψυχολογικα...

μιλησα με γυναικολογο κ μου ειπε να αρχισω αντιβιωση (Procef) και να παρω και Prazan(;;)....μονο με το θηλαστρο βγαζω γαλα πλεον απο εκεινο το μαστο.

 

Για μαστίτιδα μου ακούγεται, αλλά να ξέρεις, πως από το πονεμένο μαστό, θα πρέπει να θηλάζεις, να τον ανακουφίζεις.

Δεν χρειάζεται να αντλείς γάλα, αλλά θα πάρεις αντιβίωση συμβατή με το θηλασμό και σε καμία περίπτωση μην σταματήσεις να θηλάζεις.

Έχω πάθει μαστίτιδα και ξέρω τι περνάς.

Υπομονή και περαστικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...