Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενα γραμμα προς τον συζηγο μου...


pitsipopaki

Recommended Posts

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

σε ευχαριστω για την υπέροχη οικογένειά μας ,

 

θέλω απλώς να σου θυμήσω ό,τι:

 

1) Η γυναίκα σου εκτός απο σύζηγός σου ειναι και μανούλα,εργαζόμενη,νοικοκυρά,γυναίκα και πρωπάντων ΑΝΘΡΩΠΟΣ και όχι κ΄παποιου είδους ακούραστος εξωγήινος...

 

2) Η γυναίκα σου, (οπως και ολες οι μαναδες),εργάζεται 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, δεν πέρνει ρεπό,αδείες αναρωτικές τίποτα..

 

3)Και η γυναικα σου αγχώνεται/φοβάται/στεναχωριέται με την κατασταση της χώρας και την κρίση, (επιδι περνάμε αρκετό χρόνο στην κουζίνα δεν σημαίνει οτι νοιαζόμαστε μόνο να μην κόψει η μαγιονέζα..),αρα δεν ειναι μονο τα ''πολλα στο κεφαλι σου'' ειναι και στο δικο μου κεφαλι.

 

4)Οταν φερνει στον κοσμο ενα μωρο η γυναικα δεν γενναει και τις οδηγείες χρήσης μετά, το μωρο το κατανοει αργοτερα με την καθημερινοτητα αρα η δικαιολογια ''εσυ εισαι η μανα εχεις ενστικτο φυσικο και ξερεις καλυτερα''..για να μην ταισεις/αλλαξεις πανα/μπεις στην διαδηκασια να δεις τι θελει και γκρινιαζει (οχι τα παιδια δεν παιζουν μονο..) δεν ισχυει!μαζι δεν το μεγαλώνουμε?!!!

 

5)Αντρα μου έχω και εγώ το δικαίωμα να παω στην τουαλέτα/κοιμηθώ/βγω βόλτα/μιλησω στο τηλ./ ΜΟΝΗ ΜΟΥ καποιες φορες και χωρις να με ακολουθειτε παντου!!

 

6)Αγαπη μου εγώ εχω κάνει ΕΝΑ παιδί οχι δύο,οποτε αισθάνεσαι οτι αποζητάς ''μητρικη'' φροντιδα και νταντεμα να πασ στην ΜΑΜΑ σου.

 

7)Οταν ψάχνουμε κάτι δεν ανοίγουμε απλως την ντουλάπα και κοιτάζοντας το ταβάνι φωνάζοντας ''μα πουου ειναιαιαια δεν το βρηηησκκωωωω"..

εκεί ειναι, κοίτα πιο μέσα,μετακίνησε και 2-3 πραγματάκια μήπως ειναι απο πίσω..δεν ειναι δύσκολο.

 

:cool:Δεν ειναι αδύνατο το παιδί μας!!Εναι μια χαρά! Δεν ειναι δυνατον να φαει ενα τεράστιο πιάτο βουνο φαι που του βαζει η γιαγια του!δεν μπορει!Εχει μικρό Στομαχάκι!

 

9)Αντρουλη μου δεν είμαι το αφεντικό σου,πρέπει να πέρνεις και εσύ πρωτοβουλείες..ειναι πολυ κουραστικό το ''παμε έξω,και που θα πάμε,οπου θες εσυ ,οχι οπου θες εσυ ,ε μα σου λεω που θες εσυ?εσυ που θες?εσυ...................?

 

10) Τελος αντρουλη μου να ξερεις οτι η σύζηγος και η γκομενα ειναι το ιδιο προσωπο, απλως η γκομενα ειναι το πριν η σύζηγος το μετά..(οχι δεν γινεται ταυτοχρονος να κυκλοφοραω στην τριχα,να φοραω 30 ποντους γοβα,με το νιχι τελειο,το μαλλι κομοτηρίου,να παιζω με το παιδι μου,να μαγειρευω/καθαριζω/ταιζω/ξεσκατιζω/ να ξεπατωνομαι στην δουλειά,στο νοικοκυριό και να είμαι και σουπερ σεξι οπως πριν που ειμουν απλως μια γκομενα..!)

 

;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

σε ευχαριστω για την υπέροχη οικογένειά μας ,

 

θέλω απλώς να σου θυμήσω ό,τι:

 

1) Η γυναίκα σου εκτός απο σύζηγός σου ειναι και μανούλα,εργαζόμενη,νοικοκυρά,γυναίκα και πρωπάντων ΑΝΘΡΩΠΟΣ και όχι κ΄παποιου είδους ακούραστος εξωγήινος...

 

2) Η γυναίκα σου, (οπως και ολες οι μαναδες),εργάζεται 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, δεν πέρνει ρεπό,αδείες αναρωτικές τίποτα..

 

3)Και η γυναικα σου αγχώνεται/φοβάται/στεναχωριέται με την κατασταση της χώρας και την κρίση, (επιδι περνάμε αρκετό χρόνο στην κουζίνα δεν σημαίνει οτι νοιαζόμαστε μόνο να μην κόψει η μαγιονέζα..),αρα δεν ειναι μονο τα ''πολλα στο κεφαλι σου'' ειναι και στο δικο μου κεφαλι.

 

4)Οταν φερνει στον κοσμο ενα μωρο η γυναικα δεν γενναει και τις οδηγείες χρήσης μετά, το μωρο το κατανοει αργοτερα με την καθημερινοτητα αρα η δικαιολογια ''εσυ εισαι η μανα εχεις ενστικτο φυσικο και ξερεις καλυτερα''..για να μην ταισεις/αλλαξεις πανα/μπεις στην διαδηκασια να δεις τι θελει και γκρινιαζει (οχι τα παιδια δεν παιζουν μονο..) δεν ισχυει!μαζι δεν το μεγαλώνουμε?!!!

 

5)Αντρα μου έχω και εγώ το δικαίωμα να παω στην τουαλέτα/κοιμηθώ/βγω βόλτα/μιλησω στο τηλ./ ΜΟΝΗ ΜΟΥ καποιες φορες και χωρις να με ακολουθειτε παντου!!

 

6)Αγαπη μου εγώ εχω κάνει ΕΝΑ παιδί οχι δύο,οποτε αισθάνεσαι οτι αποζητάς ''μητρικη'' φροντιδα και νταντεμα να πασ στην ΜΑΜΑ σου.

 

7)Οταν ψάχνουμε κάτι δεν ανοίγουμε απλως την ντουλάπα και κοιτάζοντας το ταβάνι φωνάζοντας ''μα πουου ειναιαιαια δεν το βρηηησκκωωωω"..

εκεί ειναι, κοίτα πιο μέσα,μετακίνησε και 2-3 πραγματάκια μήπως ειναι απο πίσω..δεν ειναι δύσκολο.

 

:cool:Δεν ειναι αδύνατο το παιδί μας!!Εναι μια χαρά! Δεν ειναι δυνατον να φαει ενα τεράστιο πιάτο βουνο φαι που του βαζει η γιαγια του!δεν μπορει!Εχει μικρό Στομαχάκι!

 

9)Αντρουλη μου δεν είμαι το αφεντικό σου,πρέπει να πέρνεις και εσύ πρωτοβουλείες..ειναι πολυ κουραστικό το ''παμε έξω,και που θα πάμε,οπου θες εσυ ,οχι οπου θες εσυ ,ε μα σου λεω που θες εσυ?εσυ που θες?εσυ...................?

 

10) Τελος αντρουλη μου να ξερεις οτι η σύζηγος και η γκομενα ειναι το ιδιο προσωπο, απλως η γκομενα ειναι το πριν η σύζηγος το μετά..(οχι δεν γινεται ταυτοχρονος να κυκλοφοραω στην τριχα,να φοραω 30 ποντους γοβα,με το νιχι τελειο,το μαλλι κομοτηρίου,να παιζω με το παιδι μου,να μαγειρευω/καθαριζω/ταιζω/ξεσκατιζω/ να ξεπατωνομαι στην δουλειά,στο νοικοκυριό και να είμαι και σουπερ σεξι οπως πριν που ειμουν απλως μια γκομενα..!)

 

;)

 

 

Πολύ πολύ καλό !!!:-D

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαα μπραβο ρε συ!!!! πεσ'τα!!!!

 

για μενα παντως ισχυουν μονο το 5 και το 10 (ισως..). σε ολα τα αλλα δεν εχω παραπονο. 1/10 ισως να μη κανει κατι αλλα γενικα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

 

 

7)Οταν ψάχνουμε κάτι δεν ανοίγουμε απλως την ντουλάπα και κοιτάζοντας το ταβάνι φωνάζοντας ''μα πουου ειναιαιαια δεν το βρηηησκκωωωω"..

εκεί ειναι, κοίτα πιο μέσα,μετακίνησε και 2-3 πραγματάκια μήπως ειναι απο πίσω..δεν ειναι δύσκολο.

 

 

 

;)

 

Νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου το έκανε αλλά τελικά είναι και αυτό στο αντρικό dna!!!:)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

σε ευχαριστω για την υπέροχη οικογένειά μας ,

 

θέλω απλώς να σου θυμήσω ό,τι:

 

1) Η γυναίκα σου εκτός απο σύζηγός σου ειναι και μανούλα,εργαζόμενη,νοικοκυρά,γυναίκα και πρωπάντων ΑΝΘΡΩΠΟΣ και όχι κ΄παποιου είδους ακούραστος εξωγήινος...

 

2) Η γυναίκα σου, (οπως και ολες οι μαναδες),εργάζεται 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, δεν πέρνει ρεπό,αδείες αναρωτικές τίποτα..

 

3)Και η γυναικα σου αγχώνεται/φοβάται/στεναχωριέται με την κατασταση της χώρας και την κρίση, (επιδι περνάμε αρκετό χρόνο στην κουζίνα δεν σημαίνει οτι νοιαζόμαστε μόνο να μην κόψει η μαγιονέζα..),αρα δεν ειναι μονο τα ''πολλα στο κεφαλι σου'' ειναι και στο δικο μου κεφαλι.

 

4)Οταν φερνει στον κοσμο ενα μωρο η γυναικα δεν γενναει και τις οδηγείες χρήσης μετά, το μωρο το κατανοει αργοτερα με την καθημερινοτητα αρα η δικαιολογια ''εσυ εισαι η μανα εχεις ενστικτο φυσικο και ξερεις καλυτερα''..για να μην ταισεις/αλλαξεις πανα/μπεις στην διαδηκασια να δεις τι θελει και γκρινιαζει (οχι τα παιδια δεν παιζουν μονο..) δεν ισχυει!μαζι δεν το μεγαλώνουμε?!!!

 

5)Αντρα μου έχω και εγώ το δικαίωμα να παω στην τουαλέτα/κοιμηθώ/βγω βόλτα/μιλησω στο τηλ./ ΜΟΝΗ ΜΟΥ καποιες φορες και χωρις να με ακολουθειτε παντου!!

 

6)Αγαπη μου εγώ εχω κάνει ΕΝΑ παιδί οχι δύο,οποτε αισθάνεσαι οτι αποζητάς ''μητρικη'' φροντιδα και νταντεμα να πασ στην ΜΑΜΑ σου.

 

7)Οταν ψάχνουμε κάτι δεν ανοίγουμε απλως την ντουλάπα και κοιτάζοντας το ταβάνι φωνάζοντας ''μα πουου ειναιαιαια δεν το βρηηησκκωωωω"..

εκεί ειναι, κοίτα πιο μέσα,μετακίνησε και 2-3 πραγματάκια μήπως ειναι απο πίσω..δεν ειναι δύσκολο.

 

:cool:Δεν ειναι αδύνατο το παιδί μας!!Εναι μια χαρά! Δεν ειναι δυνατον να φαει ενα τεράστιο πιάτο βουνο φαι που του βαζει η γιαγια του!δεν μπορει!Εχει μικρό Στομαχάκι!

 

9)Αντρουλη μου δεν είμαι το αφεντικό σου,πρέπει να πέρνεις και εσύ πρωτοβουλείες..ειναι πολυ κουραστικό το ''παμε έξω,και που θα πάμε,οπου θες εσυ ,οχι οπου θες εσυ ,ε μα σου λεω που θες εσυ?εσυ που θες?εσυ...................?

 

10) Τελος αντρουλη μου να ξερεις οτι η σύζηγος και η γκομενα ειναι το ιδιο προσωπο, απλως η γκομενα ειναι το πριν η σύζηγος το μετά..(οχι δεν γινεται ταυτοχρονος να κυκλοφοραω στην τριχα,να φοραω 30 ποντους γοβα,με το νιχι τελειο,το μαλλι κομοτηρίου,να παιζω με το παιδι μου,να μαγειρευω/καθαριζω/ταιζω/ξεσκατιζω/ να ξεπατωνομαι στην δουλειά,στο νοικοκυριό και να είμαι και σουπερ σεξι οπως πριν που ειμουν απλως μια γκομενα..!)

 

;)

 

pitsipopaki μα καλα τι σου εκανε ο αντα σου και τα πηρες ετσι???:lol::lol::lol::lol: παντως εχεις απολυτο δικιο ειμαστε μαζι σου!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!!! Πες τα και παλι πες τα!!!! Πριν λιγες μερες σε τσακωμο με τον αντρα μου για ολα τα ανωθεν, πανω κατω, κι οταν πλεον τα βρηκαμε μου ζητησε οτι παραπονα εχω κι οτι θελω εν παση περιπτωσει να κατανοησει να του τα γραψω!!!!! Γιατι, λεει, οτι ετσι θα τα διαβαζει καθημερινα και θα τα εμπεδωσει καλυτερα.... Ετσι φιλη μου με εβγαλες απο τη δυσκολη θεση, σ ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεξερω φιλη μου τι θα αλλαξει με τα αρσενικα τα υπολοιπα. Το θεμα στη δικη μου περιπτωση ειμαι οτι ο δικος μου μου τοζητησε!!!! Εβαλε τα χερακια του για να βγαλει τα ματακια του!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

7)Οταν ψάχνουμε κάτι δεν ανοίγουμε απλως την ντουλάπα και κοιτάζοντας το ταβάνι φωνάζοντας ''μα πουου ειναιαιαια δεν το βρηηησκκωωωω"..

εκεί ειναι, κοίτα πιο μέσα,μετακίνησε και 2-3 πραγματάκια μήπως ειναι απο πίσω..δεν ειναι δύσκολο.

 

 

Ξεστραβώσου κοινώς

 

δεν πιστευω να σε πειραζει να σου "κλεψω" το γραμμα!! θα το δειξω στον αντρα μου!!! τελικα ολες τα ιδια περναμε πανω κατω :D

 

Μια και προτίθεμαι να το "κλέψω" κι εγώ, προτείνω να το κάνεις register κάπου, μπας και βγάλεις κα'να 'εξτρα φράγκο:lol::lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω να προσθέσω ούτε μία τελεία...θα βάλω τον άντρα μου να διαβάσει το θέμα!!! :D

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό pitsipopaki,

 

Στο σημείο 7 έχω μια ψιλο-ένασταση....

 

Εμείς το ξεκινάμε κάπως αλλιώς. Με την φάση της "κουλαμάρας¨που λέω εγώ π.χ. είναι να πάμε κάπου.

Σύζυγος: Τί να φορέσω ?

Εγώ: ότι θες, άνοιξε την ντουλάπα, όλα καθαρά είναι..

 

Ανοίγει, κοιτάει.... κοιτάει.... σκέφτεται. Και καταλήγει

-Δεν μου βγάζεις βρε αγάπη εσύ ρούχα καλύτερα ?????:rolleyes:

 

Άντε και του βγάζω.... τα ξανακοιτάει.

-Λες να βάλω αυτά ε? Εγώ έλεγα να έβαζα την φόρμα καλύτερα....

-Βάλε ότι θες !!!!

Σιγή......

-Και τί παπούτσια να βάλω ? Τα μπλέ ή τα αθλητικά ?

.... Είναι η στιγμή που φεύγω από το δωμάτιο επειδή, μην ξεχνιόμαστε, έχω να ντύσω και 2 πιτσιρίκια....

 

Άσε δε που κάθε φορά που θα κάνει την κίνηση να τραβήξει κάτι από την ντουλάπα, πώς το κάνει δεν θα καταλάβω ποτέ και μετά φαντάζει σαν βομβαρδισμένο τοπίο..... πείτε μου πως δεν είναι ο μόνος που το κάνει αυτό pls !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

και πες ότι το διαβάζουν όλα τα αρσενικά....

τι θα αλλάξει οεο;;;;;;;;;;;

 

 

τιποτα οεο!!! απλα θα πουν με κουταβισιο υφος.....¨εχεις δικιο,θα αλλαξω¨

και φυσικα μην περιμενεις να αλλαξει!!Αρα οπλισου με δυναμη και υπομονη και συνεχισε τις αναριθμητες υποχρεωσεις σου..!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε μου αντρούλη ,

 

σε ευχαριστω για την υπέροχη οικογένειά μας ,

 

θέλω απλώς να σου θυμήσω ό,τι:

 

1) Η γυναίκα σου εκτός απο σύζηγός σου ειναι και μανούλα,εργαζόμενη,νοικοκυρά,γυναίκα και πρωπάντων ΑΝΘΡΩΠΟΣ και όχι κ΄παποιου είδους ακούραστος εξωγήινος...

 

2) Η γυναίκα σου, (οπως και ολες οι μαναδες),εργάζεται 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, δεν πέρνει ρεπό,αδείες αναρωτικές τίποτα.

6)Αγαπη μου εγώ εχω κάνει ΕΝΑ παιδί οχι δύο,οποτε αισθάνεσαι οτι αποζητάς ''μητρικη'' φροντιδα και νταντεμα να πασ στην ΜΑΜΑ σου.

 

 

9)Αντρουλη μου δεν είμαι το αφεντικό σου......

 

10) Τελος αντρουλη μου να ξερεις οτι η σύζηγος και η γκομενα ειναι το ιδιο προσωπο......

 

;)

 

Με όλους αυτούς τους ρόλους στις πλάτες, πώς να μη μας λένε και διχασμένες προσωπικότητες;

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα λετε να ζητήσω πνευματικά δικαιώματα για το thread μου??;)

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

η θέληση κορίτσια υπάρχει απο τους αντρες μας απλως είναι στο dna τους το πως μπορουν (ή δεν μπορουν..) να ανταπεξελθουν σε απλα μικρα καθημερινά πραγματακια....

εμεις το 'χουμε μεσα μας..;)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχα ναι ωρες ωρες απορω τι εχουν μεσα στο κεφαλι τους..προχτες του λεω πρεπει να παω στη δουλεια τι θα γινει με το παιδι?, (η γιαγια μας δεν μπορουσε εκεινη τη μερα..αλλα ο συζηγος μπορουσε να τον κρατησει), και μου λεει: δεν τον περνεις μαζι σου?:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχα ναι ωρες ωρες απορω τι εχουν μεσα στο κεφαλι τους..προχτες του λεω πρεπει να παω στη δουλεια τι θα γινει με το παιδι?, (η γιαγια μας δεν μπορουσε εκεινη τη μερα..αλλα ο συζηγος μπορουσε να τον κρατησει), και μου λεει: δεν τον περνεις μαζι σου?:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Απαιχτος...:lol::lol:

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...