Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Αναζητηση μικρου και τελειου φορεματος

κ_ψ

Recommended Posts

Γεια σας αγαπητα μου μελη!

Εχω μια αγωνια να πανε ολα καλα στη βαπτιση της μοναχοκορουλας μου και φυσικα θελω να της αγορασω το τελειοτερο φορεματακι!

Η βαπτιση θα γινει στις 26 Ιουνιου, οποτε μαλλον θα περιμρνω να δω την καλοκαιρινη συλλογη παιδικων ρουχων διαφορων εταιρειων. Ωστοσο, ελεγα να μην υπερεβαινα τα 80 - 100 ευρω. Ειναι εφικτο κατι τετοιο? Εχετε καμια καλη ιδεα για κατι ωραιο και συγχρονως οχι πανακριβο?

Επισης δε το θελω υπερβολικο, αλλα ουτε και φτωχο. Απο παπουτσια, κυριως πεδιλακι, εχετε κατι στα υποψην σας?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!:P

Διαφημίσεις

Εχω μια αγωνια να πανε ολα καλα στη βαπτιση της μοναχοκορουλας μου και φυσικα θελω να της αγορασω το τελειοτερο φορεματακι!

Η βαπτιση θα γινει στις 26 Ιουνιου, οποτε μαλλον θα περιμρνω να δω την καλοκαιρινη συλλογη παιδικων ρουχων διαφορων εταιρειων. Ωστοσο, ελεγα να μην υπερεβαινα τα 80 - 100 ευρω. Ειναι εφικτο κατι τετοιο? Εχετε καμια καλη ιδεα για κατι ωραιο και συγχρονως οχι πανακριβο?

Επισης δε το θελω υπερβολικο, αλλα ουτε και φτωχο. Απο παπουτσια, κυριως πεδιλακι, εχετε κατι στα υποψην σας?

Γεια σου! Με το καλό να βαπτίσεις τη μικρή σου! Για φορεματάκι εμείς μάλλον θα κλείσουμε απο εδώ: http://eflam.wordpress.com γιατί μου άρεσαν πολυ και εχουν ποιότητα. Για παπουτσάκια δεν έχω βρει ακόμα, έλεγα πρώτα να κοιτάξω στη μούγιερ http://www.mouyer.gr/mouyer/content/home.aspx που έχουν επίσης πολυ καλή ποιότητα μήπως έχουν κάτι σε λευκό που να είναι και πιο επισημο.΄Έχεις ακόμα χρόνο για να κάνεις την έρευνα σου και να αποφασίσεις!:wink:

1) Καταρχήν ποσο θα είναι η μικρή σου τη μέρα της βάφτισης;

2) Πως τα πας με τις αγορές από το Internet;

Αν τα πας καλά μπορείς να δοκιμάσεις και το http://www.ebay.co.uk. Από εκεί πήρα πέρυσι το φόρεμα της βάφτισης της κόρης μου. Το "χτύπησα" σε μία δημοπρασία 18 ευρώ ΜΟΝΟ και ήταν πολύ πολύ καλύτερο από αυτά που έβρισκα στην Ελλάδα. ¨Ολοι με ρωτούσαν από που το πήρα και εγώ τους έλεγα φλου: από την Αγγλία

Δεν έχεις να χάσεις τίποτε να κοιτάξεις

.pngy3DLp3.png

Φίλη μου,κάποιες συμβουλές από εμένα,που έχω βαφτίσει το κοριτσάκι μου.Φρόντισε το φορεματάκι με το οποίο θα την πας στην εκκλησία να είναι όμορφο και φροντισμένο γιατι με αυτό θα βγει σε αρκετές φωτογραφίες πριν το μυστήριο.Η ημερομηνία της βάφτισης σας είναι μέσα στο καλοκαίρι με τον υδράργυρο στα ύψη.Φόρεσε της ένα ελαφρύ ρουχαλάκι.Όσο πιο ελαφρύ γίνεται γιατι θα φοράει και την πάνα και θα την ενοχλεί η ζέστη.Πολύ καλός λόγος για γκρίνια :lol: Επέλεξε το ρουχαλάκι να είναι απλό για να μπορεί να φορεθεί και αργότερα.Νομίζω ότι ένα λευκό,απλό φορεματάκι είναι ό,τι πρέπει.Με ένα στεφανάκι στο κεφαλάκι της.Σαν αγγελάκι θα είναι!Ψώνισε με την ίδια λογική και τα παπουτσάκια.Ένα λιτό ή πιο φανταχτερό πεδιλάκι που θα το χαρεί όλο το καλοκαίρι.Είναι προτιμότερο να ξοδέψεις περισσότερα σε ένα καλής ποιότητας παπουτσάκι παρά σε ένα φορεματάκι που πιθανότατα δεν θα ξαναφορεθεί.Το φόρεμα που θα κλέψει την παράσταση θα είναι το βαπτιστικό της άλλωστε!

Με το καλό!

byhrp3.png

Ωχ βλακεία μου! Νόμιζα ότι έψαχνες φόρεμα βαπτιστικό αλλά μάλλον εννοείς για να πας την μπέμπα σου στην εκκλησία...

Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να βρεις και ακόμα πιο οικονομικό απο αυτά που λες! Για το λευκό δεν συμφωνώ απόλυτα σε περίπτωση που΄είναι και το βαπτιστικό σας λευκό....Εμείς που θα έχουμε λευκό κόκκινο βαπτιστικό θα την πάω με κάποιο κόκκινο φλοράλ έτσι όπως το σκέφτομαι για να ξεχωρίζει!

Η αλλιώς κάτι σε άσχετα χρώματα από τη βάπτιση. Γιατί δεν αρχίζεις από τα γνωστά παιδικά καταστήματα να τσεκάρεις τιμές? Σίγουρα θα βρεις κάτι οικονομικό γιατί πολλά έχουν ακόμα εκτπώσεις!

Διαφημίσεις

Λοιπον η κουμπάρα μου είχε πάρει ένα φορεματακι από τα raxevsky πάρα πολύ ωραιο και πολύ οικονομικό 50? .Πέρυσι βέβαια...Της είχε βάλει και ένα στεφανακι στα μαλλιά.Οντως σαν αγγελάκι ήταν!!Αχ...Αυτά ζηλευω και θελω μια κορη...ΤΩΡΑ!!!!

Ωχ βλακεία μου! Νόμιζα ότι έψαχνες φόρεμα βαπτιστικό αλλά μάλλον εννοείς για να πας την μπέμπα σου στην εκκλησία...

Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να βρεις και ακόμα πιο οικονομικό απο αυτά που λες! Για το λευκό δεν συμφωνώ απόλυτα σε περίπτωση που΄είναι και το βαπτιστικό σας λευκό....Εμείς που θα έχουμε λευκό κόκκινο βαπτιστικό θα την πάω με κάποιο κόκκινο φλοράλ έτσι όπως το σκέφτομαι για να ξεχωρίζει!

Η αλλιώς κάτι σε άσχετα χρώματα από τη βάπτιση. Γιατί δεν αρχίζεις από τα γνωστά παιδικά καταστήματα να τσεκάρεις τιμές? Σίγουρα θα βρεις κάτι οικονομικό γιατί πολλά έχουν ακόμα εκτπώσεις!

Νομίζω ότι καλύτερα να την πήγαινες με ένα μονόχρωμο φορεματακι ασχετο με τα χρώματα της βάφτισης.Μην την έχεις τη μπουμπού σε όλες τις φωτό με το ίδιο χρώμα.Να κάνει και λίγο διαφορά και το βαφτιστικό

http://www.monsoon.co.uk/baby-partywear/baby-girl-bella-ra-ra-dress/invt/85824512/

http://www.monsoon.co.uk/party-dresses/baby-girl-roses-bodice-dress/invt/85832439/

http://www.monsoon.co.uk/party-dresses/baby-juliette-rose-dress/invt/85836026/

Εμενα μου αρεσαν τα παραπανω φορεματακια αλλα δεν στελνουν Ελλαδα μεσω του site. Ομως επειδη εχει καταστημα η εταιρια στην Ελλαδα σιγουρα θα παω να τα δω απο κοντα.

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

14/9/2014... δεν ξεχνω

Και εγω νομζιω οτι θα βρεις φτηνοτερα.. Θεωρω οτι το ρουχο που θα παμε το παιδι στην εκκλησια πρεπει να ειναι κατι απλο κ ουδεμια σχεση να εχει με τα πλουμιστα βαφτιστικα ρουχα...

Την πατησε φιλη μου ετσι, που πηγε η μανα της κ πηρε φορεμα για τη μικρη απο καταστημα βαφτιστικων και εκτος οτι ηταν πιο ωραιο απο το βαφτιστικο :lol: και το ταπωσε εντελως,δεν μπορουσες μετα να ξεχωρισεις στις φωτο πιο ειναι το πριν κ πιο το μετα..

Εγω την κορη μου την πηγα μεμια tutu απ΄το zara κ ενα απλο τισερτακι...

και ηταν κουκλα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Γεια σου. Δες αυτο το site http://www.monnalisa.eu/ εχει πολυ ιδιαιτερα ρουχαλακια αλλα βεβαια ειναι λιγο ακριβουτσικα.Επισης πολυ ωραια φορεματακια ειδα και στο lapin πανω κατω στην τιμη που θελεις.Με το καλο η βαπτιση της μικρης σου.:-D

nSRtp3.png

Διαφημίσεις

Και εγω νομζιω οτι θα βρεις φτηνοτερα.. Θεωρω οτι το ρουχο που θα παμε το παιδι στην εκκλησια πρεπει να ειναι κατι απλο κ ουδεμια σχεση να εχει με τα πλουμιστα βαφτιστικα ρουχα...

Την πατησε φιλη μου ετσι, που πηγε η μανα της κ πηρε φορεμα για τη μικρη απο καταστημα βαφτιστικων και εκτος οτι ηταν πιο ωραιο απο το βαφτιστικο :lol: και το ταπωσε εντελως,δεν μπορουσες μετα να ξεχωρισεις στις φωτο πιο ειναι το πριν κ πιο το μετα..

και ηταν κουκλα.

Πολύ ωραία και πρωτότυπη ιδέα tutu και t-shirt!!Τα λατρεύω!!!!

Ελεν φοβερά ρουχαλάκια έχει αυτο το site αλλά λίγο τζιιιιζ

Αλήθεια θα παιρνατε ποτέ βαφτιστικά μέσω ίντερνετ?

Annathi τα δύο πρώτα φορέματα είναι υπέροχα!!!Με έβαλες σε πειρασμό,έχουν και δελεαστική τιμή :lol:

Έχω πάει σε πολλές βαφτίσεις που τα παιδάκια φοράνε τα καθημερινά τους ρουχαλάκια,τζινάκια,φουστούλες,τισερτάκια...Είναι πολλοί γονείς που σου λένε γιατι να δώσω παραπάνω χρήματα για να πάρω κάτι καλύτερο για την εκκλησία;Δεν σκέφτονται λάθος.

Βαφτιστικά μέσω ιντερνετ θα έπαιρνα αν μου άρεσαν πολύ.Δεν είμαι των on line αγορών.Εμπιστεύομαι περισσότερο την παλιά σχολή,βόλτα στα μαγαζιά ένα απόγευμα και κάτι βρίσκουμε :)

byhrp3.png

http://www.monsoon.co.uk/baby-partywear/baby-girl-bella-ra-ra-dress/invt/85824512/

http://www.monsoon.co.uk/party-dresses/baby-girl-roses-bodice-dress/invt/85832439/

http://www.monsoon.co.uk/party-dresses/baby-juliette-rose-dress/invt/85836026/

Εμενα μου αρεσαν τα παραπανω φορεματακια αλλα δεν στελνουν Ελλαδα μεσω του site. Ομως επειδη εχει καταστημα η εταιρια στην Ελλαδα σιγουρα θα παω να τα δω απο κοντα.

Τα παιδικά ρούχα monsoon στην Ελλάδα τα έχει στα accessorize.

.pngy3DLp3.png

Και εμένα μου αρέσουν τα ρούχα από το monsoon πάρα πολύ, όπως επίσης τα πεδιλάκια, κοκαλάκια κτλ. Νομίζω αν κάνεις μια βόλτα θα βρεις σίγουρα κάτι να σου αρέσει. Μπορείς να τα δεις και από το site τους αλλά νομίζω ότι χάνουν στις φωτογραφίες. Με τα χρήματα που είπες μπορείς να αγοράσεις και τα παπουτσάκια, καπελάκι κτλ. Εναλλακτικά μου αρέσουν εμένα τα ρούχα του Mayoral, θεωρώ ότι η bebe συλλογή τους είναι πολύ γλυκιά. Ρίξε μια ματιά στον κατάλογο τους http://www.mayoral.com/webmayoral/gr/index.asp

There is no patch for human stupidity.

Πολύ ωραία και πρωτότυπη ιδέα tutu και t-shirt!!Τα λατρεύω!!!!

Ελεν φοβερά ρουχαλάκια έχει αυτο το site αλλά λίγο τζιιιιζ

Αλήθεια θα παιρνατε ποτέ βαφτιστικά μέσω ίντερνετ?

Peny μου οντως ειναι οι τιμες ειναι πολυ τζιιζ αλλα πιστεψε με ειναι φανταστικα ρουχα.Βεβαια δεν θα τα επαιρνα για πολυ μωρο.Τον Μαιο εχω την βαφτιση του γιου μου και αγορασα ενα φορεμα για την κορη μου που ειναι 4 ετων (το Νο 6 αγορασα) απο εκει , ειναι super και εννοειται οτι δεν θα το φορεσει μονο στην βαφτιση.Βαφτιστικα απο internet δεν θα επαιρνα γιατι πριν αγορασω κατι θελω να δω την ποιοτητα του, εκτος και βρω κατι το οποιο το εχω δει σε καποιο καταστημα στη διπλασια τιμη.:-D

nSRtp3.png

Διαφημίσεις

και ηταν κουκλα.

Tutu της εβαλα τωρα της αποκριες και ηταν κουκλα το γιαβρι μου :D:D:D!! Την αγορασα μεσω μιας κοπελας που βρηκα στο facebook. Στην βαπτιση θελω να της βαλω κατι αλλο. Δεν ξερω τι αλλα σαφως κατι ποιο "καλο"....

Παντως τελεια ιδεα η tutu....

14/9/2014... δεν ξεχνω

Τα παιδικά ρούχα monsoon στην Ελλάδα τα έχει στα accessorize.

ευχαριστω για την πληροφορα :D:D:D:D

14/9/2014... δεν ξεχνω

να πω κ γω την γνωμη μου.η monalisa εχει πολυ ωραια ρουχα αλλα κ πολυ ακριβα επισης.εγω πηρα το φορεμα της κορης μου που θα την παμε στην εκκλησια τωρα στις εκπτωσεις μιση τιμη.

τα monsoon που εδιξε μια κοπελα απλα τελεια.κριμα που δεν σελνει ελλαδα.

για δες εδω http://www.childrensalon.com/index.php?manufacturers_id=104&csCsid=b15cje4lc28vuo35ov2g2g9h94 εχει πολυ ωραια

Κορίτσια στο monsoon (στο Mall) υπάρχει το πρώτο φορεματάκι που ανέφερε η annathi. Το έχω πάρει για την κόρη μου, αλλά το είδα τυχαία και σήμερα που πέρασα. Υπάρχει σε εκρού και ροζ.

Κορίτσια στο monsoon (στο Mall) υπάρχει το πρώτο φορεματάκι που ανέφερε η annathi. Το έχω πάρει για την κόρη μου, αλλά το είδα τυχαία και σήμερα που πέρασα. Υπάρχει σε εκρού και ροζ.

δεν το είχα προσεξει αυτο το καταστημα στο μολ , μόνο παιδικά έχει ? Και εμένα το 1ο μου αρεσε φοβερά ..

jHgFp3.png

Το είδα και εγώ στο mall και κανει 62ευρώ!Αρκετή διαφορά με τις 40 λίρες(σε ευρώ καμια 50?):(

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Το είδα και εγώ στο mall και κανει 62ευρώ!Αρκετή διαφορά με τις 40 λίρες(σε ευρώ καμια 50?):(

Ναι αλλά τα μεταφορικά από Αγγλία είναι λίγο τσιμπημενα!!

Αχ μωρε είναι πολυ γλυκο φορεματάκι,το χάζευα ποση ωρα στο κατάστημα,αλλά το μωρό μου είναι 7 μηνών και σ'αυτή την ηλικία ο,τι και να παρω προλαβαίνει να το βαλει 1-2 φορές κ μετα ειναι μικρό!Γι'αυτο θεωρώ πως είναι ακριβό γιατι στην ουσια δεν θα το χαρουμε..

10Ddp3.png

OaR2p3.png