Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προετοιμασιες βαπτισης


"φασολακι"

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι απο το google την βρηκα

στην αρχη λιγο ζοριζεσαι αλλα μολις παρεις τον αερα γινονται γρηγορα..αν εχεις και παρεα ακομη καλυτερα

πως τα υπολογιζεις θα κανεις πολλα?

παντως μην παρεις υλικα για ακριβως τα κομματια που θες παρε παραπανω

εγω ας πουμε ειχα παρει 80 μπομπο και ελεγα θα περισσεψουν κιολας αλλλα τελικα προσθεσα και αλλες 50 και μπορει να μην μεινει για μενα καμια

αν εχεις κανει την λιστα σου απο τωρα θα ειναι πολυ καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει πιο πολλα κομματια γιατι παντα θες χμετα να μοιρασεις και στη δουλεια κτλ.

 

ΠΟλυ ωραιο το προσκλητηριο φασολακι. Μπραβο σου. Ειναι εξισου καλο να μη σου πω και ακλυτερο απο τα ετοιμα. Με το καλο η βαφτιση σας

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!!!

πρεπει να βαλω και φωτο απο μπομπονιερες

ευτυχως μοιραζω προσκλητηριο και μπομπο μαζι και ετσι υπολογιζεις καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

βαπτιστηκαμε και εμεις............................!!!!!!!!!!!

και το ονομα αυτου Ορεστης-Αγγελος

πηγανε ολα καλα

μου πονεσαν τα ποδια απο τις τακουνες:lol::lol::lol::lol: στο τραπεζι εβαλα παντοφλακια φλατ και ημουν μια χαρα8-)8-)8-):cool:

πηραμε το βιβλιο ευχων και τα μαρτυρικα στην εκκλησια

τα μαρτυρικα τα βαλαμε στους καλεσμενους την τελευταια στιγμη διοτι κανεις δεν τα θυμηθηκε:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

και το βιβλιο ευχων μετα την εκκλησια πηγε παλι σπιτι καταλαθος μαζι με αλλα πραγματα:-D:grin::-D:grin:

το θυμηθηκαμε παλι αργοτερα και το φεραμε στο τραπεζι στο οποιο προλαβανε καμια 10αρια και γραψανε:?:-?:?:-?

περα απο αυτα τα παραπανω ολα πηγανε καλα σχετικα

τωρα...

καποιες κοπελες ειχανε ανοιξει θεμα η συζητηση εκτος θεματος (δεν θυμαμαι)και λεγανε για το τι δωρα θα λαβεις κτλ

μπορω να πω σε σχεση με τον κοσμο που ειχα πηρα γυρω στα 10 το πολυ 15 δωρα και παλι ητανε τα ατομα που εχουν ξαναδωρησει οταν γεννηθηκε ο Ορεστης:shock::shock::shock::shock:και ειναι ολα για τωρα το καλοκαιρι...

στο τραπεζι ημασταν 110 ατομα και στην εκκλησια αρκετα παραπανω:cool:

οταν με το καλο βγουνε οι φωτο οτι μπορεσω θα βαλω

αυταααααα......τωρα ξεκουραση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω και το καλυτερο!!!!!!

ο γιος μου με κατουρησεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

τον εχω αγκαλια και νοιωθω κατι ζεστο στα χερια μου!!!!!

μετα απο λιγο παλι!!!!!

και λεει ο κουμπαρος μου....την νονα σου ειπα να κατουρησεις οχι την μαμα παιδακι μου χιχιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει,να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του!!!

Τα ονόματα που διάλεξες είναι πάρα πολύ όμορφα!!!

Και όσο για τις μικροαναποδιές,νομίζω ότι πάντα συμβαίνουν σε τέτοιες περιπτώσεις,οπότε μην στεναχωριέσαι!!!

Α...τον μπαμπά του πιστεύω ότι έπρεπε να κατουρήσει...και όχι μόνο...με εννοείς,έτσι??;):lol:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ σου ζησει φασολακι, να ειναι γερος, ευτυχισμενος και καλοτυχος ο νεοφωτιστος Ορεστης-Αγγελος. Οντως πολυ ωραια ονοματα. Ειδες που ολα πηγαν καλα στη βαφτιση; Να τον χαιρεσαι και να σου ζησει.

Κοιταξε αυτα με τα μαρτυρικα κτλ κανενας απολυτως δεν τα ξερει ακι δεν τα προσεχει. Ολοι κοιτανε αν εκλαψε το μωρο, τις μπομπο(;) και το γλυκακι μεχρι να τα φανε και μετα τα ξεχνανε και το φαι στο τραπεζι. Οποτε, ολα τελεια. Καλα απο εσας θα θυμουνται βασικα το κατουρημα του γιου σου χαχαχα.

 

Εγω σε αλλο τοπικ σου ειχα πει να μη στεναχωριεσαι τοσο για τους παραπανω καλεσμενους και οτι θα μαζεψεις και δωρα. Και σου ειχα πει οτι αφου ολο σου ζητανε προσκλητηρια και ειναι δυσκολη η κατασταση να κανεις υπομονη καιμετα βλεπεις. Πραγματικα μου κανει που με τοσα ατομα δεν μαζεψες δωρα. Εγω δεν ειχα που να τα βαλω. Και κουβερτακια και σεντονακια, μπουφαν, ρουχα σετακια.

Να πας να τα αλλαξεις για 2 χρονων και να τα φορεσε και φετος και του χρονου.

 

ΚΑι παλι να σου ζησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει,να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του!!!

Τα ονόματα που διάλεξες είναι πάρα πολύ όμορφα!!!

Και όσο για τις μικροαναποδιές,νομίζω ότι πάντα συμβαίνουν σε τέτοιες περιπτώσεις,οπότε μην στεναχωριέσαι!!!

Α...τον μπαμπά του πιστεύω ότι έπρεπε να κατουρήσει...και όχι μόνο...με εννοείς,έτσι??;):lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια....

αρκετες εδω μεσα στο φορουμ με τις αποψεις και τις ιδαιες σας με βοηθησατε παρα πολυ οποτε ενα μεγαλο ευχαριστω σας αξιζει....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ναι cristina εννοησα αυτο που λες:lol::lol::lol::lol:

(καθοταν σαν στοργικος πατερας και χαζευε το μωρο που κοιμοτανε)η προσποιηση πηγε συννεφο.δεν ακουμπησε ουτε το φαγητο του και οσοι δεν τον γνωριζαν ελεγαν τι καλο παιδι φαινετε

βαλανε και μια 6η καρεκλα και εκατσε διπλα μου(δεν ανταλαξαμε ουτε μια κουβεντα εννοειτε)

αντε αυριο ξεκουμπιδια του χρονου παλι:lol:

(μου εδωσε και τα χρηματα στο τελος)

αυτααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,όλοι οι υπόλοιποι που ήρθαν στην βάφτιση,δεν έφεραν έστω ένα μικρό δωράκι??Πώς γίνεται αυτό??Ούτε χρήματα έδωσαν??Μήπως ήταν καλεσμένοι από την μεριά του άντρα σου και το έκαναν επίτηδες??

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ σου ζησει φασολακι, να ειναι γερος, ευτυχισμενος και καλοτυχος ο νεοφωτιστος Ορεστης-Αγγελος. Οντως πολυ ωραια ονοματα. Ειδες που ολα πηγαν καλα στη βαφτιση; Να τον χαιρεσαι και να σου ζησει.

Κοιταξε αυτα με τα μαρτυρικα κτλ κανενας απολυτως δεν τα ξερει ακι δεν τα προσεχει. Ολοι κοιτανε αν εκλαψε το μωρο, τις μπομπο(;) και το γλυκακι μεχρι να τα φανε και μετα τα ξεχνανε και το φαι στο τραπεζι. Οποτε, ολα τελεια. Καλα απο εσας θα θυμουνται βασικα το κατουρημα του γιου σου χαχαχα.

 

Εγω σε αλλο τοπικ σου ειχα πει να μη στεναχωριεσαι τοσο για τους παραπανω καλεσμενους και οτι θα μαζεψεις και δωρα. Και σου ειχα πει οτι αφου ολο σου ζητανε προσκλητηρια και ειναι δυσκολη η κατασταση να κανεις υπομονη καιμετα βλεπεις. Πραγματικα μου κανει που με τοσα ατομα δεν μαζεψες δωρα. Εγω δεν ειχα που να τα βαλω. Και κουβερτακια και σεντονακια, μπουφαν, ρουχα σετακια.

Να πας να τα αλλαξεις για 2 χρονων και να τα φορεσε και φετος και του χρονου.

 

ΚΑι παλι να σου ζησει

 

σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!

δεν μπορω να τρεχω στην καθε πολη που τα ψωνισαν και ψαχνω το μαγαζι κοπελα μου:-P:-P:-P:-P

2 δωρα που δεν ηταν ρουχαλακια ηταν καταπληκτικα

ενα σετ παιδικα πιατα(βαθυ-ρηχο-κουπα-αυγοθηκη)

και μια τουρτα με παμπερς μπουρνουζακι παιχνιδακια κτλ

ενταξει καπιοι δικοι μου μου εδωσαν χρηματα

αλλα απο οτι καταλαβα μονο οι δικοι μου καλεσμενοι δωρησαν:shock::shock::shock:

δεν με πειραζει καθολου για τα δωρα,απλα μου αρεσει να ανοιγω δωρα και ηταν λιγα:lol::lol::lol::lol:

αυριο εχουμε το ξελαδωμα και απο πεμπτη παω στο φωτογραφο να δω τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,όλοι οι υπόλοιποι που ήρθαν στην βάφτιση,δεν έφεραν έστω ένα μικρό δωράκι??Πώς γίνεται αυτό??Ούτε χρήματα έδωσαν??Μήπως ήταν καλεσμένοι από την μεριά του άντρα σου και το έκαναν επίτηδες??

 

αν υπολογισω και αυτους που δωσανε χρηματα φτανουμε τους 20

δεν ξερω πως γινετε cristina μου

και εγω που βαπτισαν κοντινοι μου γνωστοι-συγγενεις γεμισαν δωρακια

ειχα παρει 250 γλυκα και περισσεψαν καμια 50αρια

οποτε ειχα καπου 200 ατομα εκκλησια αντε 180

ισως δωρισουν μετα?δεν ξερω τι να σας πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο το σοι του νομιζω πηρα ενα δωρακι και ενα ποσο

αυτος του εφερε του μικρου ενα παιχνιδι για 0+ μηνων(εμεις ειμαστε 7+)

σαν γυμναστηριο ειναι αλλα δεν καθετε ο δικος μου ουτε στο παρκο καθετε σιγα μην ξαπλωσει οποτε θα μεινει στο κουτι μου φαινετε

αυτος θελει περπατουρα αγκαλιες βολτες

Link to comment
Share on other sites

απο το σοι του νομιζω πηρα ενα δωρακι και ενα ποσο

αυτος του εφερε του μικρου ενα παιχνιδι για 0+ μηνων(εμεις ειμαστε 7+)

σαν γυμναστηριο ειναι αλλα δεν καθετε ο δικος μου ουτε στο παρκο καθετε σιγα μην ξαπλωσει οποτε θα μεινει στο κουτι μου φαινετε

αυτος θελει περπατουρα αγκαλιες βολτες

 

 

Ή δεν γουστάρει το παιχνίδι επειδή έχει ένστικτο το παιδί και ξέρει ποιός του το έφερε!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!!!!

ναι σημερα θα παω στον φωτογραφο να διαλεξω φωτο...

οταν τις παρω και σκαναρω θα βαλω

δεν εχει να δειτε και πολλα ομως...

μονο τα γλυκα

τωρα που το ξανασκεφτομαι επρεπε κοντα στα γλυκα να εβαζα το βιβλιο ευχων και τα μαρτυρικα μωρε

στο τραπεζι δεν ειχα φωτογραφο

μονο τα γλυκα και τις μπομπο θα σας δειξω και τα ρουχα που φορουσα

εκεινη την ωρα τι να πρωτοκανεις:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Koritsia, emena epeidi den pianoun ta heria mou, eimai ligo ahristi, xexexxe, anakalipsa kati mamades pou to kanoun kai se vazoun ki esena sto pexnidi. afto einai to super. simmetehis dimiourgika sto pragma kai einai 100% hiropoiito kai monadiko. kaname kai havale, perasame kala!!!!apo oti mou eipane sou ftianoun oti thes kai asheta me vaptisi. Makari na ha ki ego aftin tin ikanotita na ftiahno pragmata na ekfrazomai re pedi mou. Alla mia doulia arhizo deka vgazo!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει ο Ορεστης Αγγελος!Γερος και τυχερος να ειναι!

Το φακελο του προσκλητηριου εσυ το έκοψες?και αν ναι που βρηκες το πατρον?Αν οχι που το αγορασες?Παντρευεται ο κουνιαδος μου και λεμε να φτιαξουμε τα προσκλητηρια!

Link to comment
Share on other sites

apanouma ουτε εμενα επιαναν τα χερια μου:lol::lol::lol: πρωτη φορα ασχοληθηκα με κατι τετοιο!!!στην αρχη πεδευτηκα αλλα μετα το χερι πηγαινε μονο του:lol:

ada9 σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου να σαι καλα!!!! εκανα μονη μου ενα πατρον,το μονο που χρειαζεσε ειναι ενας διαβητης και ενας χαρακας.με τον χαρακα σχεδιασα με μολιβακι ενα τετραγωνο(διασταση οσο θελεις εσυ) ωστε να χωραει το κειμενο σου.

στην συνεχεια μετρησα ποσα εκατοστα ειναι απο την μια πλευρα ως την αλλη(πχ αν ειναι 10 ποντους οι πλευρες μου,μετραω τον διαβητη πανω σε ενα χαρακα και το ρυθμιζω στους 5 ποντους) βρησκω το κεντρο καθε πλευρας του τετραγωνου και κανω τα ημικυκλια

ετσι εκανα το πατρον και μετα απλα πανω σε χαρτονι σχηματιζα το περιγραμμα

καπου πιο πανω εχω τοποθετησει την διευθυνση στο youtube.εκει το βρηκα,εχει βιντεο

ελπιζω να μην σε μπερδεψα περισσοτερο:?:

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει κοριτσάκι μας το μπεμπε...Να το καμαρώνεις μεγαλο και τρανο...και οσο για τις λεπτομεριες μην σκας.Δεν υπάρχει βάπτιση χωρίς επιτυχίες και μικρο αποτυχίες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eyge fasolaki!evge! an thes bes na deis tin doulia tous na pareis kamia idea

edit admin

 

apanouma ουτε εμενα επιαναν τα χερια μου:lol::lol::lol: πρωτη φορα ασχοληθηκα με κατι τετοιο!!!στην αρχη πεδευτηκα αλλα μετα το χερι πηγαινε μονο του:lol:

 

ada9 σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου να σαι καλα!!!! εκανα μονη μου ενα πατρον,το μονο που χρειαζεσε ειναι ενας διαβητης και ενας χαρακας.με τον χαρακα σχεδιασα με μολιβακι ενα τετραγωνο(διασταση οσο θελεις εσυ) ωστε να χωραει το κειμενο σου.

στην συνεχεια μετρησα ποσα εκατοστα ειναι απο την μια πλευρα ως την αλλη(πχ αν ειναι 10 ποντους οι πλευρες μου,μετραω τον διαβητη πανω σε ενα χαρακα και το ρυθμιζω στους 5 ποντους) βρησκω το κεντρο καθε πλευρας του τετραγωνου και κανω τα ημικυκλια

ετσι εκανα το πατρον και μετα απλα πανω σε χαρτονι σχηματιζα το περιγραμμα

καπου πιο πανω εχω τοποθετησει την διευθυνση στο youtube.εκει το βρηκα,εχει βιντεο

ελπιζω να μην σε μπερδεψα περισσοτερο:?:

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει κοριτσάκι μας το μπεμπε...Να το καμαρώνεις μεγαλο και τρανο...και οσο για τις λεπτομεριες μην σκας.Δεν υπάρχει βάπτιση χωρίς επιτυχίες και μικρο αποτυχίες...

 

σ ευχαριστω να σαι καλα!!!!να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου

ναι παντα υπαρχουν τα στραβα και τα καλα.εξαλλου μονο εμεις τα βλεπουμε που τα ξερουμε,οι υπολοιποι ουτε που το καταλαβαν:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...