Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προετοιμασιες βαπτισης


"φασολακι"

Recommended Posts

καλημερα!!!

ευχαριστω και παλι για την βοηθεια

τελικα βρηκα ακρη και θα τα παρω ετοιμα κομμενα τα τουλια

οσο για τα χρωματα που θα παιξω τελικα το αγαπημενο μου λαχανι δεν θα μπει....

θα κινηθω σε γαλαζιο με κιτρινο(δενει τελια πιστευω)

θα σας πω,πως τα σκεφτομαι...

ακομη δεν εχω βρει αντικειμενο για την μπομπονιερα αλλα θα κανω μισες κιτρινες μισες γαλαζιες οπως και τα προσκλητηρια

μαρτυρικα γαλαζια

τωρα στο τραπεζι σκεφτομαι να εχω σε καθε τραπεζι ενα τουλι απο την μια ακρη ως την αλλη στο κεντρο (γαλαζιο η κιτρινο)και αναλογα τι χρωμα ειναι θα κανω το αντιθετο σε καραβακια που θα γραφουν το ονομα του μωρου πχ κιτρινο τουλι γαλαζια καραβακια θα βαλω και καποιες πετρουλες

και ισως καποια γυαλα με κερι για την εισοδο λεω για μπαλονια

 

οταν ξεκινησω τις κατασκευες μου θα ανεβασω φωτο να δουμε τι καναμε:P:p:p:p

το Σ/Κ θα βρεθω με τους κουμπαρους να μιλησουμε για τα σχετικα.μες την βδομαδα παω στον παπα να δω τα διαδικαστικα και μετα αρχιζω το ψαξιμο για τα υλικα μου

ευτυχως η νυφη μου και η κουμπαρα μου θα με βοηθησουν σε ολα γιατι δεν θυμαμαι αν το ανεφερα,τα διοργανωνω ολα μονη οπως και τα πληρωνω ολα εγω και οι γονεις μου..

η αλλη πλευρα αφαντη θα ερθει μονο στην βαπτιση,ο δε πατερας του παιδιου και εκεινος το ιδιο μονο στα βαφτισια θα ερθει.θα προτιμουσα να μην εμφανιστουν καθολου και μας χαλασουν την μερα αλλα βλεπεις τα ριμαδια τα δικαιωματα...

τελος παντων ξεφυγα απο το θεμα παλι

καλημερααααααααα και παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα καραβάκια μήπως πρεπει να δένουν και με το θέμα της μπονμπν? Τι στολιδι σκέφτηκες να βάλεις ?

Λυπάμαι πολύ για αυτά που έγραψες για την άλλη πλευρά , ...αν αυτή είναι η καλύτερη λύση για το μικρό σας ...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν εχω βρει κατι για την μπομπονιερα

λες να βαλω κατι αλλο αντι για καραβακια?τι ομως.......

ξερω να φτιαχνω καραβακια και τριανταφυλλο (μπουμπουκι με κλωναρι)

Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν εχω βρει κατι για την μπομπονιερα

λες να βαλω κατι αλλο αντι για καραβακια?τι ομως.......

ξερω να φτιαχνω καραβακια και τριανταφυλλο (μπουμπουκι με κλωναρι)

 

 

Έχει πολύ ωραία μεταλλικά σε διάφορα σχέδια και μετά τα κρεμάνε και στον λαιμό.Θα βρεις αστερίες,ιππόκαμπους,άγκυρες,δελφίνια,ψαράκια και ένα σωρό άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εμεις εχουμε γαμο κ βαφτιση τον μαιο!εχω σκεφτει στο κεντρο να βαλω συντριβανι σοκολατας!ξερετε που μπορω να βρω και ποσο κοστιζει?

 

 

Υπάρχει ολόκληρο τόπικ γι'αυτό το θέμα,ρίξε μια ματιά εκεί.:)

Link to comment
Share on other sites

νοιωθω ενα ενα τα συννεφακια με τις σκεψεις μου να σκανε....:-(

μιλησα με τους κουμπαρους και τους ελεγα τις ιδεες μου για στολισμο,

αλλα επειδι στο ιδιο μαγαζι ειχανε κανει τον αρραβωνα τους μου ειπανε οτι δεν θα βγει οπως το θελω(πχ. ειναι μικρα τα τραπεζια και δεν θα φανει τιποτα θα τα κρυβουν τα πιατα κτλ)

βεβαια μου δωσανε πολλες ιδεες αλλα νομιζω πως καμια δικη μου δεν θα γινει

 

το μονο καλο ειναι οτι θα εχει δεντρα και γκαζον στο μαγαζι,τουλαχιστον να κρεμασω κανα τουλι και κανα μπαλονι

μου φαινετε οτι το αποτελεσμα θα ειναι η μαπα η σουπερ

βεβαια οι περισσοτεροι για το φαγητο πηγαινουν :-P:-P:-P:-P

 

στην εκκλησια παλι τιποτα ακομη και η λαμπαδα σκετη

εξω ισως βαλουμε ενα τραπεζι (εκεινο μου ειπανε να το στολισω οπως τους ελεγα)θα βαλουμε και ενα ωραιο βαμενο κλαδι που θα κρεμασω ζαχαρωτα για τα παιδακια και θα μοιρασω στους μεγαλους γλυκο

για μπομπονιερες μου ριξανε την φαινη ιδεα...οτι τωρα τελευταια συνιθιζετε να μοιραζεις μπομπονιερα και προσκλητηριο μαζι

μου ακουγεται σουπερ απο ολες τις αποψεις

(μου ειπανε για ενα μαγαζι θεσ/νικη "στη στοα" (δεν ξερω και πολλα) που ειναι γεματο με ειδη γαμου βαπτισης)θα παμε εκει να βρουμε οτι θελουμε

και αν τελικα γινει ετσι θα χρειαστω ενα αντικειμενο για μπομπο

τα παιδακια γλυκα!!

 

αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εχω ξεκινησει πλεον την κατασκευη προσκλητηριων και αποφασισα να μοιρασω μαζι με το προσκλητηριο και την μπομπονιερα στην οποια καταληγω σε φαναρακι μικρο(ειδα στα τζαμπο)

πηρα ενα μαξιλαρακι σε σχημα αστεριου και καρφιτσωσα επανω τα μαρτυρικα μολις ολοκληρωσω ενα προσκλητηριο θα βαλω φωτο να μου πειτε την γνωμη σας...εχω ακομη μερικες ελειψεις για να το τελιοποιησω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ειναι τα βαπτιστικο μας κοστουμακι...!!!!

http://www.vaptistika.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=427&category_id=20&option=com_virtuemart&Itemid=27

(νομιζω αδικειτε λιγο,η τιμη ειναι πιο χαμηλη δεν το πηρα απο εδω.το πηρα απο καταστημα)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμεις εχουμε γαμο κ βαφτιση τον μαιο!εχω σκεφτει στο κεντρο να βαλω συντριβανι σοκολατας!ξερετε που μπορω να βρω και ποσο κοστιζει?

 

Καλά που δεν είμαστε καλεσμένοι γιατί η Χαρά (αρραβωνιαστικιά μου) θα έκανε μπάνιο μέσα στην σοκολάτα. Και όταν τρώει σοκολάτα το βράδυ, Δεν κλέινει το μάτι της όλο το βράδυ και εγώ έχω να πάω δουλειά το πρωί.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά που δεν είμαστε καλεσμένοι γιατί η Χαρά (αρραβωνιαστικιά μου) θα έκανε μπάνιο μέσα στην σοκολάτα. Και όταν τρώει σοκολάτα το βράδυ, Δεν κλέινει το μάτι της όλο το βράδυ και εγώ έχω να πάω δουλειά το πρωί.;)

 

 

Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτή την πικάντικη λεπτομέρεια!;););):lol:

Link to comment
Share on other sites

προσκλητηριο (μεσα)

http://img809.imageshack.us/i/1001340a.jpg/

προσκλητηριο (εξω)

http://img685.imageshack.us/i/1001341g.jpg/

μαρτυρικα-μαξιλαρακι

http://img191.imageshack.us/i/1001328ay.jpg/

 

λοιπον μεχρι εδω?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτή την πικάντικη λεπτομέρεια!;););):lol:

αχαχαχαχαχα8-)8-):cool:οτι του φανεί του λωλοστεφανή!!!!!!!!!

προσκλητηριο (μεσα)

http://img809.imageshack.us/i/1001340a.jpg/

προσκλητηριο (εξω)

http://img685.imageshack.us/i/1001341g.jpg/

μαρτυρικα-μαξιλαρακι

http://img191.imageshack.us/i/1001328ay.jpg/

 

λοιπον μεχρι εδω?????

Το προσκλητήριο Τ Ε Λ Ε Ι Ο!!!!!!!!!εσύ το έφτιαξες?????????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα φασολακι, πολυ ωραιο το προσκλητηριο σου!!

Πως πανε οι ετοιμασιες?

Θελω τη βοηθεια σου και οποια αλλη μπορει να βοηθησει.

Αποφασισα να φτιαξω κι εγω μονη μου τα προσκλητηρια της βαφτισης, αν και αργει ακομα αλλα τωρα δεν δουλευω και εχω χρονο οποτε ειπα να ασχοληθω.

Ειμαι ομως πολυ ασχετη με χειροτεχνιες και τετοια και ψαχνω τρεις μερες τωρα να βρω οδηγιες και εχω βρει ελαχιστα!

Οποτε αν μπορεις πες μου πως εφτιαξες το προσκλητηριο? Τονιζω οτι ειμαι τελειως ασχετη.. που βρηκες το φοντο? Προσθεσες τα σχεδια με καποιο προγραμμα στον υπολογιστη? Τα κατεβασες ή τα αγορασες απο καποιο site? Τα εκτυπωσες μονη σου ή σε τυπογραφειο?

Πως τα φτιαχνετε βρε κοριτσια??

Link to comment
Share on other sites

και εγω ιδαια δεν ειχα

το σχεδιο το ειδα απο ενα βιντεακι στο youtube το οποιο δεν μπορω να το ξαναβρω!(αν το βρω θα σου στειλω να το δεις)παντος καπου απο εδω μεσα πηρα την διευθυνση απο μια κοπελα

το μεσα το τυπωσα εγω.εγραψα το κειμενο και βρηκα μια εικονα και την κοτσαρα και αυτην.πηρα κιτρινες κολλες α4 και ειχα και εκτυπωτη εγχρωμο οποτε τα τυπωσα μονη μου

αγορασα ψαλιδακι που κοβει κυματιστα για να κοψω το κιτρινο φυλλο

απο εκει και περα πηρα κορδελες και το εδεσα

αν δεις το βιντεακι θα καταλαβεις αμεσως πως γινετε

καλα κανεις που εχεις καιρο μπροστα σου και εγω ετσι ξεκινησα γιατι δουλευω και σχολαω 4-5

ολα καλα θα τα κανεις μην αγχωνεσαι.....μετα μαθαινεις και τα κανεις γρηγορα.

εγω τα εκανα επειδι ηθελα να ασχοληθω μην φανταστεις οτι βγηκανε φθηνοτερα

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις εχθες σχεδον τελειωσα τις ετοιμασιες 23 μερες πριν την βαπτιση

πιστευω καλα τα πηγα σε θεμα χρονου

φασολινι μου ασχετο αλλα τωρα σε ειδα και το θυμηθηκα ολα καλα με τα διαδικαστικα της βαφτισης με τον ακατανομαστο?

Link to comment
Share on other sites

goody η διευθυνση ειναι αυτη και εχει παρα πολλα και ωραια

http://www.youtube.com/results?search_query=I+make+wedding+invitations&aq=f

 

momitsi με τα διαδικαστικα τελικα μου εστειλε το χαρτι θα μπουνε 2 ασχετα ονοματα γιατι διαφορετικα υπηρχαν πολλα εμποδιακια μικρα

στο θεμα αναβολη βαπτισης ειναι πιο λεπτομερη η κατασταση(οταν εχεις χρονο ριξε μια ματια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...