Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω παιδιά στην πολυκατοικία μου έναν ο οποίος φωναζει πάρα πολύ το μικρό του και μου έχει σπάσει να νεύρα!!!!!!1 Φαντάσου, είμαι στον 2ο και εκείνος στον 1ο, είμαι στα πίσω δωμάτια και ακούγεται σαν να είναι μέσα στο σπίτι!!!!!!!!!!! Ο άνθρωπος είναι μ........ς!!! Μίλησα και με το χαμόγελο αλλά δεν μπορω να τον πιάσω και να του πω "τι κάνεις ρε;"

σας ε΄χει τυχει ποτέ; τι κανατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι φωνές είναι λεκτική βια και όχι τρόπος διαπαιδαγώγησης:evil:τι ηλικία έχει το παιδάκι??όταν του μίλησες τι είπε??

 

υπάρχει ενότητα λεκτική βία για να βάλω το θέμα εκεί;;αν ναι, οκ!! εννοείτε ότι δεν είναι τρόπος διαπαιδαγώγησης:evil:μήπως έχει καταλάβει κάτι λάθος:!:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτόν αναφερόμουν βρε που φωνάζει, όχι στο post σου:lol:

τι να έχει καταλάβει λάθος δηλαδή?:?

 

α, γιατί κατάλαβα ότι έχω βάλει σε λάθος ενότητα το θέμα!!!!! γενικά είναι άνθρωπος που όταν τον βλέπεις λες: είναι περίεργος τύπος!!! αλλά φωνάζειρε παιδιά πολύ!!! Τον λέει χαζό, και ένα σωρό άλλα 2,5 χρονών παιδάκι....το λυπάμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O Χριστος κι η Παναγια.Ετσι μιλαει στο παιδακι του?Και με φωνες?

Φρικαρα τωρα!!Εγω θα του ελεγα "Τι κανεις ρε μ...Ουτε πριν 50 χρονια δεν φερονταν ετσι οι γονεις" και θα του εδινα και ενα βιβλιο διαπαιδαγωγησης να διαβασει:twisted::twisted:

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

είχα αντιμετωπίσει την ίδια κατάσταση το καλοκαίρι..μια "γιαγιά" στον απο πάνω όροφο έβριζε συνεχώς τα εγγόνια της σημειωτέον παρουσία των γονιών...μιλάμε για χριστοπαναγίες...."άμα δε το φας όλο θα σε κλείσω στο μπάνιο όλο το βράδυ,εκεί κλειδωμένο"....."θα το φας όλο μέχρι να κάνεις εμετό"...."τί πετάς τα ψύχουλα κάτω ρε μ...νο πιάστηκε η μέση μου να σκύβω κω...παιδο αει στο δ...."....κι άλλα τέτοια γλυκόλογα...

επειδή η συγκεκριμένη οικογένεια έχει-για διάφορους λόγους-μπλεξίματα με το νόμο και σοβαρά μάλιστα(καταδίκη και φυλακίσεις) συζητώντας με κάποιον γείτονα που την είχε κι αυτός ακούσει είπαμε να μην ασχοληθούμε μιας κι οι γονείς ήταν παρόντες οπότε και προφανώς δεν τους ενοχλούσε...

όμως πείτε μου αλήθεια θα επιτρέπατε ποτέ στους γονείς σας ή στα πεθερικά σας να μιλάγαν μ'αυτόν τον τρόπο στα παιδιά σας;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

όμως πείτε μου αλήθεια θα επιτρέπατε ποτέ στους γονείς σας ή στα πεθερικά σας να μιλάγαν μ'αυτόν τον τρόπο στα παιδιά σας;

 

με τίποτα!!και είμαι απόλυτη σ'αυτό..

 

βασιλάκη αν του έλεγες διακριτικά ότι "κύριε .. ακούγεστε συχνά να μαλώνετε το παιδάκι σας αλήθεια είναι τόσο άτακτο???" μπας και το πιάσει το νόημα ο απαράδεκτος??αλήθεια δεν τους ενοχλεί να βλέπουν τον φόβο στα μάτια των παιδιών τους???

oMNmp2.pngJrEhp2.png
Link to comment
Share on other sites

είχα αντιμετωπίσει την ίδια κατάσταση το καλοκαίρι..μια "γιαγιά" στον απο πάνω όροφο έβριζε συνεχώς τα εγγόνια της σημειωτέον παρουσία των γονιών...μιλάμε για χριστοπαναγίες...."άμα δε το φας όλο θα σε κλείσω στο μπάνιο όλο το βράδυ,εκεί κλειδωμένο"....."θα το φας όλο μέχρι να κάνεις εμετό"...."τί πετάς τα ψύχουλα κάτω ρε μ...νο πιάστηκε η μέση μου να σκύβω κω...παιδο αει στο δ...."....κι άλλα τέτοια γλυκόλογα...

επειδή η συγκεκριμένη οικογένεια έχει-για διάφορους λόγους-μπλεξίματα με το νόμο και σοβαρά μάλιστα(καταδίκη και φυλακίσεις) συζητώντας με κάποιον γείτονα που την είχε κι αυτός ακούσει είπαμε να μην ασχοληθούμε μιας κι οι γονείς ήταν παρόντες οπότε και προφανώς δεν τους ενοχλούσε...

όμως πείτε μου αλήθεια θα επιτρέπατε ποτέ στους γονείς σας ή στα πεθερικά σας να μιλάγαν μ'αυτόν τον τρόπο στα παιδιά σας;

Ετσι οπως τα λες και οι γονεις θα μιλανε ετσι στα παιδια..γιατι προφανως τους μιλουσε ετσι η μανα τους κι ο πατερας τους και ετσι θα μιλανε κι αυτα τα παιδια

Εγω κι εσυ δεν μιλαμε ετσι στα παιδια μας γιαι ξερουμε οτι δεν ειναι σωστο,γιατι δεν μιλαγαν ετσι σε μας οι γονεις μας και δεν θα μιλησουν ετσι τα παιδια μας ποτε..

Δεν υφισταται να χρειαστει ανα απαγορευσω κατι τετοιο γιατι δεν θα συνεβαινε

Φαντασου η κορουλα μου πιστευει οτι ασχημη λεξη ειναι το "ασ το καλο"

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είχα αντιμετωπίσει την ίδια κατάσταση το καλοκαίρι..μια "γιαγιά" στον απο πάνω όροφο έβριζε συνεχώς τα εγγόνια της σημειωτέον παρουσία των γονιών...μιλάμε για χριστοπαναγίες...."άμα δε το φας όλο θα σε κλείσω στο μπάνιο όλο το βράδυ,εκεί κλειδωμένο"....."θα το φας όλο μέχρι να κάνεις εμετό"...."τί πετάς τα ψύχουλα κάτω ρε μ...νο πιάστηκε η μέση μου να σκύβω κω...παιδο αει στο δ...."....κι άλλα τέτοια γλυκόλογα...

επειδή η συγκεκριμένη οικογένεια έχει-για διάφορους λόγους-μπλεξίματα με το νόμο και σοβαρά μάλιστα(καταδίκη και φυλακίσεις) συζητώντας με κάποιον γείτονα που την είχε κι αυτός ακούσει είπαμε να μην ασχοληθούμε μιας κι οι γονείς ήταν παρόντες οπότε και προφανώς δεν τους ενοχλούσε...

όμως πείτε μου αλήθεια θα επιτρέπατε ποτέ στους γονείς σας ή στα πεθερικά σας να μιλάγαν μ'αυτόν τον τρόπο στα παιδιά σας;

 

καλα, αν έκανε κανενα τετοιο ακομα και ο αντρας μου, θα τον χωριζα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες και οι γονεις θα μιλανε ετσι στα παιδια..γιατι προφανως τους μιλουσε ετσι η μανα τους κι ο πατερας τους και ετσι θα μιλανε κι αυτα τα παιδια

Εγω κι εσυ δεν μιλαμε ετσι στα παιδια μας γιαι ξερουμε οτι δεν ειναι σωστο,γιατι δεν μιλαγαν ετσι σε μας οι γονεις μας και δεν θα μιλησουν ετσι τα παιδια μας ποτε..

Δεν υφισταται να χρειαστει ανα απαγορευσω κατι τετοιο γιατι δεν θα συνεβαινε

Φαντασου η κορουλα μου πιστευει οτι ασχημη λεξη ειναι το "ασ το καλο"

 

 

προφανώς...θυμάμαι κι όταν μέναν εδώ τα παιδιά της αυτή η κατάσταση επικρατούσε αλλά τότε είχαν ξεκινήσει ήδη οι παραβατικές τους συμπεριφορές οπότε κι αφού δεν επενέβην τότε εισαγγελέας ανηλίκων...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

είχα αντιμετωπίσει την ίδια κατάσταση το καλοκαίρι..μια "γιαγιά" στον απο πάνω όροφο έβριζε συνεχώς τα εγγόνια της σημειωτέον παρουσία των γονιών...μιλάμε για χριστοπαναγίες...."άμα δε το φας όλο θα σε κλείσω στο μπάνιο όλο το βράδυ,εκεί κλειδωμένο"....."θα το φας όλο μέχρι να κάνεις εμετό"...."τί πετάς τα ψύχουλα κάτω ρε μ...νο πιάστηκε η μέση μου να σκύβω κω...παιδο αει στο δ...."....κι άλλα τέτοια γλυκόλογα...

επειδή η συγκεκριμένη οικογένεια έχει-για διάφορους λόγους-μπλεξίματα με το νόμο και σοβαρά μάλιστα(καταδίκη και φυλακίσεις) συζητώντας με κάποιον γείτονα που την είχε κι αυτός ακούσει είπαμε να μην ασχοληθούμε μιας κι οι γονείς ήταν παρόντες οπότε και προφανώς δεν τους ενοχλούσε...

όμως πείτε μου αλήθεια θα επιτρέπατε ποτέ στους γονείς σας ή στα πεθερικά σας να μιλάγαν μ'αυτόν τον τρόπο στα παιδιά σας;

 

Αμα θέλανε να τον δουν μια και καλή στο γάμο του:mad:.Άκου τρόπος:mad::x:x:x...

Link to comment
Share on other sites

Καννιβαλοι- ο χαρακτηρισμος που τους ταιριαζει απολυτα.

Ακουστε εδω κατι χαλασμενους γειτονες που εχω απεναντι απο το σπιτι μου:μια ''οικογενεια''(ο Θεος να την κανει) με 5 παιδακια το μεγαλυτερο 8 χρονων και το μικροτερο 3 χρονων.Η μανα κουνελα!!!!!!!

Η μανα(ο Θεος να την κανει) μετα απο τοσες γεννες φρικαρε και ειπε να κανει την ζωη της.εχει μετακομισει σε αλλη πολη γιατι εχει διοριστει στο δημοσιο και εχει αφησει και τα 5 παιδια στον αντρα της.Ο συζυγος του εχουνε σπασει τα νευρα και ολη τη μερα τους ουρλιαζει τοσο δυνατα που μου ερχεται να του πω: ρε μπαγλαμα ποτε θα το βουλωσεις????Παιδια φωνη μιλαμε, οχι αστεια.Τωρα φερνει και την καινουργια του γκομενιτσα στο σπιτι τις ωρες που τα παιδια ειναι στο σχολειο, ή παιζουνε εξω στο δρομο,και μετα το βραδακι παλι...Η γυναικα του οταν ερχεται τα σαββατοκυριακα στο σπιτι, φερνει και αυτη τον γκομενο της τον ρωσοποντιο και τρωνε,πινουνε καφεδακι και οτι ηθελε προκυψει...την ωρα που τα παιδια της παιζουνε εξω στην αυλη.Μετα οταν σουρουπωνει φευγει χορτατος ο γκομενος και βαζει τα παιδια της για υπνο και κατα τις 12 ερχεται ο αλλος ο γκομενος ο ρωσοποντιος (δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπους)και την περνει με τη μηχανη για να πανε να πιουνε ποτακι.....Και την επιστρεφει το πρωι.Κατα τ'αλλα εχει ερθει για να δει τα παιδια της αυτη....Ο αντρας της βλεπει τους γκομενους να μπαινοβγαινουνε στο σπιτι και να του πηδανε τη γυναικα και επειδη ειναι μεγαλος μπαγλαμας δεν της λεει τιποτα αλλα ξεσπαει στα παιδια που ειναι ο ευκολος στοχος.Μακαρι να μπορουσα να τον βαρεσω! Ευτυχως που υπαρχει και μια γιαγια και φτιαχνει ενα πιατο φαγητο γιατι αυτοι δεν ειναι γονεις,αυτοι ειναι κ α ν ν ι β α λ ο ι :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...