Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπουμπουνιέρες...


sogni d'oro

Recommended Posts

Μανούλες θα έχετε παρευρεθεί σε αρκετές βαφτίσεις φαντάζομαι... ποιές μπομπονιέρες ευχαριστιθήκατε και ποιές οχι....

 

ΛΕΩ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ σε ξύλινο ημερολόγιο, ξύλινα παιχνιδάκια, ξύλινα κουτάκια, μαρακές, ξύλινα μαγνητάκια, μπρελόκ, καδράκια

 

ΟΧΙ σε κορνίζες, κομπολόγια, διακοσμητικά

 

Φοβερή ιδέα βρίσκω και τα σαπουνάκια (δεν τα έχω δει πουθενά βέβαια)

 

Εσείς τι λέτε?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανούλες θα έχετε παρευρεθεί σε αρκετές βαφτίσεις φαντάζομαι... ποιές μπομπονιέρες ευχαριστιθήκατε και ποιές οχι....

 

ΛΕΩ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ σε ξύλινο ημερολόγιο, ξύλινα παιχνιδάκια, ξύλινα κουτάκια, μαρακές, ξύλινα μαγνητάκια, μπρελόκ, καδράκια

 

ΟΧΙ σε κορνίζες, κομπολόγια, διακοσμητικά

 

Φοβερή ιδέα βρίσκω και τα σαπουνάκια (δεν τα έχω δει πουθενά βέβαια)

 

Εσείς τι λέτε?

 

και εγω το ιδιο πραγμα σκεφτομα τωρα που ψαχνουμε για μπομπονιερες, αλλα οσες μου αρεσουν ειναι ακριβες, και δθστυχως εδω που μενουμε δεν εχουμε και πολλες επιλογες :oops:

παντως εγω τρελενομαι για μπρελοκ!!! οποτε πηγαιναμε σε βαφτισια και ειχε μπομπονιερες με μπρελοκ χαιρομουν σαν παιδι !! τα κανω συλλογη :P

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ σε όλες,μια και είμαι γνωστή μπομπονιεροσυλλέκτρια!!!Αλλά οι καλύτερες θεωρώ ότι είναι:

 

Ξύλινα κουτάκια(μια φορά μόνο πήρα,γιατί φαντάζομαι ότι είναι και ακριβούτσικα).

Κρεμαστές σε στυλ γούρι.

Καπελάκια,παπουτσάκια,τσαντάκια,φορεματάκια και τα σχετικά.

Οτιδήποτε έχει σχέση με κορώνα,μπαλαρίνα και αγγελάκια(τρελή αδυναμία).

Οτιδήποτε μπορεί να κρεμαστεί στον λαιμό(τα αξιοποιώ όλα).

Αγαλματάκια παιδάκια/νεραϊδάκια,που θυμίζουν μια άλλη εποχή.

 

Κουμπαράδες,κούπες,ανεμόμυλους...θα έλεγα μάλλον όχι,εκτός και αν έχουν κανένα φοβερό σχέδιο,πχ κουμπαράς κορώνα,που είναι απλά υπέροχος ή τεράστιος υφασμάτινος ανεμόμυλος.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω τρελενομαι για μπρελοκ!!! οποτε πηγαιναμε σε βαφτισια και ειχε μπομπονιερες με μπρελοκ χαιρομουν σαν παιδι !! τα κανω συλλογη :P

 

 

Κι εγώ έχω ένα τεράστιο κουτί με κάθε είδους μπρελόκ!!Είναι πάντα χρήσιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Στην βάπτιση του μικρού μου είχα ασημένια κρεμαστά για τον λαιμό σε διάφορα σχέδια, καρδιές και πεταλούδες για τις κυρίες, στέματα, καραβάκια, λουλουδάκια και αστερίες για τα παιδάκια. Για τους άνδρες μπεγλέρια με ασήμι και πέτρες. Νομίζω μια κλασσική αν και πολύ ακριβή επιλογή;)

 

Από όσες βαπτίσεις έχω πάει εκεί που έπαθα πλάκα ήταν με κάτι μπιζουτιέρες πορσελάνινες με κόκκινα τριάντάφυλλα του Παρίσι. Μιλάμε ότι ακόμα τις κοιτάζω και μου αρέσουν μετά από χρόνια...βέβαια η βάπτιση ήταν κοριτσιού οπότε το θέμα κόλλαγε;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιλουσα προχθες με μια κοπελα που βαφτιζει το παιδι της και μου ειπε πως θα κανει φαρους ρεσο μπομπονιερες τις εχετε δει?ειναι ωραιες?

 

 

Έχω δει γυάλινες που είναι όμορφες,οι κεραμικές πάλι,όχι και τόσο.Αλλά γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΟΜΙΖΩ ΜΕΤΑΛΙΚΟΥΣFAROYS μου ειπε δε ξερω ισως κανω λαθος ειναι ακριβα?ηταν να γινω νονα τωρα ομως το παμε για μαιο και για μπομπονιερες ειπα να τις κανω εγω αν και δε συμφωνω εθιμα ειναι

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσουν τα ξυλινα, αλλα εμενα μου αρεσουν πιο πολυ οι παιδικες παρα των μεγαλων:D:D:D. οι ανεμομυλοι με ξετραιλενουν, τους βαζω στο μπαλκονι και οταν φυσα χαιρομαι σαν παιδι. αυτες ομως που μου εχουν κλεψει την καρδια και μαλλον θα τις εχω και εγω ειναι κατι ξυλινα θερμομετρα, που τα ειδα προσφατα σε γνωστη βιοτεχνια on line. δεν ξερω αν κανει να πω ονομα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτά τα καδράκια και μετά θα τους βάλω και τα κουφέτα για να γίνουν μπομπο! Λέτε να τα κρατήσουν; Δεν είναι κάτι που πετιέται εύκολα εεε?

bobo.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ αγόρασα αυτά τα καδράκια και μετά θα τους βάλω και τα κουφέτα για να γίνουν μπομπο! Λέτε να τα κρατήσουν; Δεν είναι κάτι που πετιέται εύκολα εεε?

bobo.png

 

Απλα τελεια

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει στη βάφτιση του μικρούλη μου μπομπονιέρες χιονόμπαλες(δεν ξέρω αν λέγονται αλλιώς-νερόμπαλες ίσως?)

τις έχουν κρατήσει οι περισσότεροι.

Για παιδάκια μάλλον είναι επίφοβες γιατί οι συγκεκριμένες ήταν από γυαλί, ίσως να υπάρχουν και πλαστικές.

Εγώ πάντως τις ευχαριστήθηκα!

(Άν δεν παινέψεις το σπίτι σου... :) :) :) )

Link to comment
Share on other sites

Για μένα να κάνεις ότι σου αρέσει εσένα.

Έτσι κι αλλιώς αργά ή γρήγορα όλοι τις πετούν κι ας είναι οι πιο τέλειες και πανάκριβες, εκτός βέβαια από τις μπομπονιεροσυλλέκτριες :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα να κάνεις ότι σου αρέσει εσένα.

Έτσι κι αλλιώς αργά ή γρήγορα όλοι τις πετούν κι ας είναι οι πιο τέλειες και πανάκριβες, εκτός βέβαια από τις μπομπονιεροσυλλέκτριες :lol:.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ είμαι αυτή!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει αυτές που μου αρέσουν (τα ξύλινα παιχνιδάκια), όποτε είχα παιχνιδάκια για να παίζουν τα παιδάκια που ερχότουσαν σπίτι.

Τώρα που έφυγα απο το πατρικό, παίζει ο μπέμπης μου όταν πάμε στον παππού

 

Koristaki9200 τέλειες οι μπομπο, μια φίλη μου είχε με κοχύλια,αστερίες κτλ. Πήραμε 2 και τα έχω κρεμάσει στο σπίτι. Απ ότι μου είπε η φίλη μου, όλοι είχαν χαρεί αυτά τα καδράκια.

Πόσο σου κόστισαν αν επιτρέπετε?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθηστε με αν ξερετε. εχω βρει στην adorex ανεμομυλους που μου αρεσουν παρα πολυ. θ εχω περιπου 300 ατομα στην εκκλησια, ομως η συσκευασια γραφει (στον καταλογο) οτι εχει μεσα 432 τεμαχια. γνωριζετε αν μπορω να παρω μονο οσα χρειαζομαι; τι να τα κανω τα υπολοιπα; εχω δυνατοτητα να ψωνισω με τιμολογιο ή μονο λιανικη; sorry αν σας κουραζω αλλα μονο εκει βρηκα πραγματα που μου αρεσουν.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθηστε με αν ξερετε. εχω βρει στην adorex ανεμομυλους που μου αρεσουν παρα πολυ. θ εχω περιπου 300 ατομα στην εκκλησια, ομως η συσκευασια γραφει (στον καταλογο) οτι εχει μεσα 432 τεμαχια. γνωριζετε αν μπορω να παρω μονο οσα χρειαζομαι; τι να τα κανω τα υπολοιπα; εχω δυνατοτητα να ψωνισω με τιμολογιο ή μονο λιανικη; sorry αν σας κουραζω αλλα μονο εκει βρηκα πραγματα που μου αρεσουν.

 

 

πόσο τους βρήκες τους ανεμόμυλους;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...