Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Eνναλακτικός πάροχος ηλεκτρικού ρεύματος


Recommended Posts

Εχει βάλει καμμιά κοπέλα στο σπίτι της εναλλακτικό πάροχο όπως είναι η Aegean Power για τη ΔΕΗ να μας πει εντυπώσεις και κατά πόσο συμφέρει μια τέτοια αλλαγή ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχει βάλει καμμιά κοπέλα στο σπίτι της εναλλακτικό πάροχο όπως είναι η Aegean Power για τη ΔΕΗ να μας πει εντυπώσεις και κατά πόσο συμφέρει μια τέτοια αλλαγή ??

 

http://www.aegeanpower.com/προϊόντα-και-υπηρεσιες.aspx

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε!!!

μολις εχθές μιλουσα για αυτό το θέμα..με αντιπρόσωπο της Aegean

είδα ότι εάν καις κοντά στις 1000 μονάδες συμφέρει ,αλλά εμείς που καίμε 1400 δεν μας συμφέρει γιατι τις 400 μονάδες πάνω από το πακετο που έχουν (1000 μοναδες 100Ε) το χρεώνουν 0,14 περιπου.

με αυτή την τιμή σε εμένα έβγαινε ακριβώς το ίδιο με την ΔΕΗ

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

μόνο για την τιμή σας είπαν?σε περίπτωση βλάβης τι γίνεται?κάποια εγγύηση δίνουν?ή ειναι όπως τα πακέτα σταθερής τηλεφωνίας που στην πρωτη κακοκαιρία μένεις χωρίς τηλέφωνο?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω τα έχω πάρει τόσοοοο πολύ με την ΔΕΗ που πήρα σήμερα τηλ και έγινε της κακομοίρας. Μας ήρθε έναντι 160,00 ευρώ !!!!! Και όχι τίποτα άλλο έχουμε βάλει νυχτερινό ρεύμα εδώ και 5 μήνες και μαγειρευω, σιδερώνω, πλυντήρια ρούχων/πιάτων δουλευουν ΜΟΝΟ στο νυχτερινό. Και όχι μόνο αυτά αλλά μαγειρεύω πάντα μαγητό και για εμάς και για το παιδί για δύο μέρες πλην ορισμένων εξαιρέσεων και πλέον τα περισσότερα μόνο στη χύτρα για να μειώσω την κατανάλωση. Αλλάξαμε το πλυντήριο ρούχων που μας χάλασε και πήραμε ενεργειακής κατανάλωσης Α+++ και επειδή είναι 8κίλο πλέον βάζω 3-4 πλυντήρια τη βδομάδα το ανώτερο και 3 πλυντήρια τη βδομάδα πιάτων. Ολες οι άλλες συσκευές μας είναι ενεργειακής κλάσης Α. Θερμοσίφωνα δεν ανάβω σχεδόν ποτέ γιατί έχουμε ηλιακό.

Ο προηγούμενος εκκαθαριστικός ήρθε 260,00 (που ποτέ στα χρονικά δεν έχουμε πληρώσει τόσα χρήματα) και μας χρέωσαν επιπλέον 21,00 ευρώ για αναπροσαρμογή της εγγύησης και 41,00 για τα τέλη του νυχτερινού ρεύματος. Φτάνουμε το τετράμηνο να πληρώνουμε πάνω από 400 ευρώ. Είναι δυνατόν ??? Εντάξει ανέβηκε ο ΦΠΑ πόσο όμως θα πάει πάνω ??? Το συζητούσα με μια φίλη μου η οποία μένει δίπλα μου άρα πληρώνουμε ίδια τέλη για το δήμο περίπου, έχει 150 τ.μ μεζονέτα, βάζει 14 πλυντήρια ρούχων τη βδομάδα γιατί έχει 3 παιδιά που πάνε σχολείο, μαγειρευει κάθε μέρα και βάζει κάθε μέρα πλυντήριο πιάτων και πλήρωσε εκκαθαριστικό και αυτή 260,00 το ίδιο με εμάς και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ. Τι γίνεται βρε παιδιά ??? Εμείς αν είχαμε 3 παιδιά πόσο θα έπρεπε να μας ερχόταν ???

Η μητέρα μου πάλι 150 τ.μ σπίτι, μαγειρευει όλη μέρα και τα σ/κ βαράει υπερωρίες γιατί στέλνει και σε εμάς φαγητά. Βάζει του κόσμου τα πλυντήρια, σιδερώνει με στιρέλα που καίει τα άντερά της, βάζει πλυτήριο πιάτων συχνά και πλήρωσε 170,00 εκκαθαριστικό ??? Εχω τρελαθεί !!! Θα δουλευουμε μόνο για τη ΔΕΗ ??? ή θα πληρώνουμε όλους αυτούς που δουλευουν στη ΔΕΗ και πληρώνουν ψίχουλα ??? Μιας φίλης μου ο άντρας είναι τεχνικός στο ΔΕΗ και πληρώνουν ρεύμα 14,00 !!!!! Ελεος !!!

Link to comment
Share on other sites

μόνο για την τιμή σας είπαν?σε περίπτωση βλάβης τι γίνεται?κάποια εγγύηση δίνουν?ή ειναι όπως τα πακέτα σταθερής τηλεφωνίας που στην πρωτη κακοκαιρία μένεις χωρίς τηλέφωνο?

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι η aegean σε χρεώνει μόνο για το ρεύμα, για τα ΔΕΤΕ, τέλη δήμου, ΕΡΤ κτλ σου έρχεται λογαρισμός από το ΔΕΗ. Αν πάθεις βλάβη, διακοπή κτλ έρχεται συνεργείο της ΔΕΗ και όχι της Aegean. Ο γαμπρός μου πάντως μου είπε ότι έρχεται μία η άλλη με τη ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε!!!

μολις εχθές μιλουσα για αυτό το θέμα..με αντιπρόσωπο της Aegean

είδα ότι εάν καις κοντά στις 1000 μονάδες συμφέρει ,αλλά εμείς που καίμε 1400 δεν μας συμφέρει γιατι τις 400 μονάδες πάνω από το πακετο που έχουν (1000 μοναδες 100Ε) το χρεώνουν 0,14 περιπου.

με αυτή την τιμή σε εμένα έβγαινε ακριβώς το ίδιο με την ΔΕΗ

 

Εμείς υποτίθεται καταναλώσαμε 1735 μονάδες στον προηγούμενο εκκαθαριστικό. Θα τρελαθώ εντελώς. Τόσες μονάδες η μητέρα μου με όλα αυτά που μαγειρευει δεν τις καίει. Σήμερα κατέβηκα και είδα τον μετρητή και έχει δείχνει 550 μονάδες ότι έχει κάψει από την προηγούμενη μέτρηση και άλλες 250 το νυχτερινό. Η επόμενη καταμέτρηση εκκαθεριστικού είναι γύρω στις 20/4. Είμαι περίεργη όταν έρθουν και μου χτυπήσουν να κάνουν καταμέτρηση τι θα καταμετρήσουν ??? Θα κατέβω κάτω την ώρα που θα κάνουν καταμέτρηση να δω τι έχουν περάσει. Αλλωστε το δικό μας κουδούνι χτυπάνε.

Link to comment
Share on other sites

μπρερδεμα το βλεπω βρε παιδια..αλλος λογαριασμος η δεη αλλος η aegean απο οτι ακουσα για να εχεις καποια σχετικη διαφορα πρεπει να καταναλωνεις συγκεκριμενες μοναδες..τι να πω..ισως αν μπουν στο παιχνιδι και αλλες εταιριες να παιξει λιγο ο ανταγωνισμος,μπας και καταφερουμε να μειωσουμε απο καπου.. αυτο το ρευμα πια 120 ευρω διαρκως λες και εχουμε κλεισει συμφωνια..και να πεις οτι κανουμε καταναλωση??ολη μερα λειπουμε απο το σπιτι..

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς υποτίθεται καταναλώσαμε 1735 μονάδες στον προηγούμενο εκκαθαριστικό. Θα τρελαθώ εντελώς. Τόσες μονάδες η μητέρα μου με όλα αυτά που μαγειρευει δεν τις καίει. Σήμερα κατέβηκα και είδα τον μετρητή και έχει δείχνει 550 μονάδες ότι έχει κάψει από την προηγούμενη μέτρηση και άλλες 250 το νυχτερινό. Η επόμενη καταμέτρηση εκκαθεριστικού είναι γύρω στις 20/4. Είμαι περίεργη όταν έρθουν και μου χτυπήσουν να κάνουν καταμέτρηση τι θα καταμετρήσουν ??? Θα κατέβω κάτω την ώρα που θα κάνουν καταμέτρηση να δω τι έχουν περάσει. Αλλωστε το δικό μας κουδούνι χτυπάνε.

 

 

Τη δυνατότητα της online καταχώρησης των ενδείξεων του μετρητή ξεκίνησε να προσφέρει η ΔΕΗ. Με αυτό τον τρόπο ο δίμηνος λογαριασμός θα έρχεται βάσει της πραγματικής κατανάλωσης και όχι με τις κατʼ εκτίμηση καταναλώσεις – το γνωστό «έναντι». Θα μπορείτε, δηλαδή, να λαμβάνετε πάντοτε εκκαθαριστικό λογαριασμό αντί για έναντι.

 

Πιο συγκεκριμένα, στους συνήθεις πελάτες Χαμηλής Τάσης (οικίες, καταστήματα, μικρές επιχειρήσεις, κλπ) η ΔΕΗ εφαρμόζει διμηνιαία έκδοση λογαριασμών. Ο λογαριασμός του πρώτου διμήνου εκδίδεται χωρίς καταμέτρηση, με κατʼ εκτίμηση καταναλώσεις («έναντι»). Το «έναντι» υπολογίζεται αυτόματα από το μηχανογραφικό σύστημα της Επιχείρησης και βασίζεται σε συγκεκριμένο αλγόριθμο που περιλαμβάνει τα ιστορικά στοιχεία των καταναλώσεων (π.χ. τις καταναλώσεις της αντίστοιχης χρονικής περιόδου του προηγούμενου έτους).

 

Ο λογαριασμός του δεύτερου διμήνου (εκκαθαριστικός) εκδίδεται μετά από λήψη ένδειξης από το προσωπικό της Επιχείρησης και περιλαμβάνει τη συνολική κατανάλωση του τετραμήνου, από την αξία του οποίου αφαιρείται η αξία ρεύματος που είχε χρεωθεί στον κατʼ εκτίμηση («έναντι») λογαριασμό.

 

Μέχρι σήμερα η ΔΕΗ έδινε τη δυνατότητα τηλεφωνικής καταχώρησης της ένδειξης από τον αριθμό 10410. Η online καταχώρηση ωστόσο αναμένεται να είναι πιο πρακτική, επιτρέποντάς σας να λαμβάνετε πάντοτε εκκαθαριστικό λογαριασμό και όχι έναντι.

 

Αναλυτικές οδηγίες για το πώς ακριβώς θα πραγματοποιήσετε την καταχώρηση μπορείτε να βρείτε στον επίσημο ιστοχώρο της ΔΕΗ, ενώ η διεύθυνση της εφαρμογής online καταχώρησης ενδείξεων μετρητή είναι στο https://ivr.dei.com.gr.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως που ρώτησα δε με συμφέρει, πιο πολλά θα πληρώνω με την aegean! Έχουν συγκεκριμένα πακέτα, σα χρόνο ομιλίας ένα πράγμα, αλλά η νυχτερινή κατανάλωση χρεώνεται χωριστά. Προς το παρόν εμένα δε με συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω ξαναγράψει, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε τόσο. 121τ.μ. στον 4ο, με ηλιακό, και νυχτερινό, οικογένεια με 2 παιδιά (με τα ανάλογα πλυντήρια,PS,HYκλπ) Ν.Φιλαδέλφεια, πληρώνω ΕΝΑΝΤΙ 75 Ε και ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ 110Ε. Καταλάβετε ότι το πλυντήριο πιάτων, το στεγνωτήριο ΚΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ.Μην παραπονιέστε λοιπόν ή ψάξτε το.

Link to comment
Share on other sites

καλε ολες σας τρωω!!!!

 

 

τον απριλιο ηρθε εκκαθαριστικος 550 ευρω !!!!!! :shock:

 

μετα τον απριλιο μου ηρθανε 2 εναντι,το ενα 100 ευρω και το αλλο 180 ευρω αν θυμαμαι καλα (δεν μας βρηκαν λεει σπιτι για να μετρησουν γι"αυτο και οι 2 εναντι) οποτε τον δεκεμβρη μας ηρθε ο εκκαθαριστικος και μας καθαρισε :twisted::twisted::twisted:

 

 

610 ευρω!!!!!

 

Δεν ξερω τι κανω λαθος,τετοιο ρευμα ουτε η πιτσαρια της γειτονιας μου δεν δινει.

 

 

αααα και πριν 2 εβδομαδες εναντι 290 ευρω !!!!σπιτι 100 τμ!και ολα αυτα τα εχουμε λεει καψει!:?:-?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καμια διαρροη?τι εννοω?εχω ειχα εναν καταψυκτη που χαλασε και δουλευε ολη μερα-το καταλαβα οταν ηρθε το ρευμα.εχω παντως ειμαι στην energa και εχω διαφορα στο ρευμα!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καμια διαρροη?τι εννοω?εχω ειχα εναν καταψυκτη που χαλασε και δουλευε ολη μερα-το καταλαβα οταν ηρθε το ρευμα.εχω παντως ειμαι στην energa και εχω διαφορα στο ρευμα!

 

Τί είναι αυτό, άλλη εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προχθες μου ηρθε ο λογαριασμος της δεη

370 Ευρω

και εμένα μου φαίνονται πολλά, .αν δεν χρησιμοποιησω το νυχτερινο

 

ποσο θα μου ερχοταν???

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω ξαναγράψει, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε τόσο. 121τ.μ. στον 4ο, με ηλιακό, και νυχτερινό, οικογένεια με 2 παιδιά (με τα ανάλογα πλυντήρια,PS,HYκλπ) Ν.Φιλαδέλφεια, πληρώνω ΕΝΑΝΤΙ 75 Ε και ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ 110Ε. Καταλάβετε ότι το πλυντήριο πιάτων, το στεγνωτήριο ΚΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ.Μην παραπονιέστε λοιπόν ή ψάξτε το.

 

Εγώ δεν έχω καν στεγνωτήριο να φανταστείς. Και όπως είπα και παραπάνω τα πάντα τα κάνω στο νυχτερινό. Το 2ώρο κάθε μεσημέρι ξεπατώνομαι να κάνω τα πάντα που σηκώνουν ρευμα. Και έχω μειώσει στο ελάχιστο τα πλυντήρια. Το μόνο που έχω πάρει και δεν ξέρω πόσο καταναλώνει είναι ο αρτοπαρασκ. που τον χρησιμοποιώ 2-3 φορές την εβδομάδα. Το σπίτι είναι 110 τ.μ και στην δεη είναι δηλωμένο 90 τ.μ Τα τέλη του δήμου μας έρχονται περίπου 45,00 ευρώ και άλλα 8,00 ευρώ η ΕΡΤ. Κατέβασα τον γενικό όπως μου είπαν μήπως έχει κάποια διαρροή και το ρολόι είχε σταματήσει να γυρνάει. Αρα διαρροή δεν παίζει. Δεν είναι δυνατόν να λείπουμε 3 μήνες πέρυσι το χειμώνα, ο άντρας μου να χρησιμοποιεί μόνο pc, ένα πλυντήριο πιάτων μία φορά τη βδομάδα, ρούχων μία φορά το μήνα και από μαγειρέματα να μην κάνει τίποτα γιατί του έστελνα με την αδερφή μου τάπερ για όλη την εβδομάδα και ο λογαριασμός ήρθε 200,00 και ο επόμενος που πάλι λείπαμε το καλοκαίρι άλλους 3 μήνες ήρθε άλλα 200,00. Τότε βέβαια δεν είχαμε νυχτερινό. Τώρα που το έχουμε και το χρησιμοποιώ φουλ έρχεται περισσότερο. Εχω σηκώσει τα χέρια ψηλα !!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καμια διαρροη?τι εννοω?εχω ειχα εναν καταψυκτη που χαλασε και δουλευε ολη μερα-το καταλαβα οταν ηρθε το ρευμα.εχω παντως ειμαι στην energa και εχω διαφορα στο ρευμα!

 

Δεν μας λες και εμάς καμμιά λεπτομέρεια μπας και σωθούμε ???

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καμια διαρροη?τι εννοω?εχω ειχα εναν καταψυκτη που χαλασε και δουλευε ολη μερα-το καταλαβα οταν ηρθε το ρευμα.εχω παντως ειμαι στην energa και εχω διαφορα στο ρευμα!

 

http://www.energa.com.gr/el/products-services/individual/

 

Ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 3 μήνες εκτός από τον πρώτο που τον λαμβάνεις μέσα στον 1,5 μήνα περίπου. Δεν καταβάλλεις εγγύηση, σου εκδίδεται προφανώς πρόσθετος λογαριασμός με τελή, ερτ κτλ από τη ΔΕΗ

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λέει χρέωση μετά την έκπτωση. Ποια έκπτωση εννοεί ??? Αν κάνεις λιγότερη χρήση π.χ από τις 1400 κιλοβατόρες σου κάνει έκπτωση ??

Πρόγραμμα

(Δωρεάν KWh) HOME 900 HOME 1400 HOME 1900 HOME 2500 HOME 3400

Χρέωση/3μηνο 109€ 187€ 304€ 410€ 545€

Χρέωση μετά την έκπτωση* 89€ 147€ 250€ 340€ 452€

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν ξέρω τί παίζει με τη ΔΕΗ αλλά ειλικρινά από το καλοκαίρι και μετά μας έχει ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ!!! Μιλάμε για τρελούς λογαριασμούς, αφού σκέφτομαι μήπως και παίζει καμιά απάτη!!! Θα αρχίσω να κοιτάω το ρολόι κάθε βδομάδα και να καταγράφω μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω ξαναγράψει, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε τόσο. 121τ.μ. στον 4ο, με ηλιακό, και νυχτερινό, οικογένεια με 2 παιδιά (με τα ανάλογα πλυντήρια,PS,HYκλπ) Ν.Φιλαδέλφεια, πληρώνω ΕΝΑΝΤΙ 75 Ε και ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ 110Ε. Καταλάβετε ότι το πλυντήριο πιάτων, το στεγνωτήριο ΚΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ.Μην παραπονιέστε λοιπόν ή ψάξτε το.

 

Είσαι σίγουρη ότι ο λογαριασμός σου υπολογίζεται σωστά (έλεγξε αν τα τ.μ. στο λογαριασμό είναι σωστά περασμένα, συχνά γίνονται εκεί λάθη).

Μόνο τα δημοτικά τέλη είναι 121 τμ x1,90 x60/365 + δημοτικός φόρος+ ΤΑΠ είναι χοντρικά 60 ευρώ + 8,00 ευρώ η ΕΡΤ μας κάνουν σύνολο 70 ευρώ οπότε είναι σαν να έρχεται κατανάλωση ρεύματος μόνο 5 ευρώ το δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.energa.com.gr/el/products-services/individual/

 

Ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 3 μήνες εκτός από τον πρώτο που τον λαμβάνεις μέσα στον 1,5 μήνα περίπου. Δεν καταβάλλεις εγγύηση, σου εκδίδεται προφανώς πρόσθετος λογαριασμός με τελή, ερτ κτλ από τη ΔΕΗ

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λέει χρέωση μετά την έκπτωση. Ποια έκπτωση εννοεί ??? Αν κάνεις λιγότερη χρήση π.χ από τις 1400 κιλοβατόρες σου κάνει έκπτωση ??

Πρόγραμμα

(Δωρεάν KWh) HOME 900 HOME 1400 HOME 1900 HOME 2500 HOME 3400

Χρέωση/3μηνο 109€ 187€ 304€ 410€ 545€

Χρέωση μετά την έκπτωση* 89€ 147€ 250€ 340€ 452€

 

ισχυουν οι δευτερες χρεωσεις δηλαδη το πρωτο τριμηνο πληρωνεις 89+13%φπα το δευτερο τριμηνο 89 +τις επιπλεον κιλοβατορες που εκανες απο τις 900.ειμαι στην πρωτη κατηγορια εγω και εχω κανα 20 ευρω κερδος στο τετραμηνο ενταξει δεν ειναι τρελο ποσο αλλα γιατι οχι-ασε που την εγγυηση που εχεις δωσει στην δεη την περνουνε και την βαζουν σε λογαριασμο.εγω ειμαι ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καν στεγνωτήριο να φανταστείς. Και όπως είπα και παραπάνω τα πάντα τα κάνω στο νυχτερινό. Το 2ώρο κάθε μεσημέρι ξεπατώνομαι να κάνω τα πάντα που σηκώνουν ρευμα. Και έχω μειώσει στο ελάχιστο τα πλυντήρια. Το μόνο που έχω πάρει και δεν ξέρω πόσο καταναλώνει είναι ο αρτοπαρασκ. που τον χρησιμοποιώ 2-3 φορές την εβδομάδα. Το σπίτι είναι 110 τ.μ και στην δεη είναι δηλωμένο 90 τ.μ Τα τέλη του δήμου μας έρχονται περίπου 45,00 ευρώ και άλλα 8,00 ευρώ η ΕΡΤ. Κατέβασα τον γενικό όπως μου είπαν μήπως έχει κάποια διαρροή και το ρολόι είχε σταματήσει να γυρνάει. Αρα διαρροή δεν παίζει. Δεν είναι δυνατόν να λείπουμε 3 μήνες πέρυσι το χειμώνα, ο άντρας μου να χρησιμοποιεί μόνο pc, ένα πλυντήριο πιάτων μία φορά τη βδομάδα, ρούχων μία φορά το μήνα και από μαγειρέματα να μην κάνει τίποτα γιατί του έστελνα με την αδερφή μου τάπερ για όλη την εβδομάδα και ο λογαριασμός ήρθε 200,00 και ο επόμενος που πάλι λείπαμε το καλοκαίρι άλλους 3 μήνες ήρθε άλλα 200,00. Τότε βέβαια δεν είχαμε νυχτερινό. Τώρα που το έχουμε και το χρησιμοποιώ φουλ έρχεται περισσότερο. Εχω σηκώσει τα χέρια ψηλα !!

διαρροη εννοω απο καποιο ηλεκτρικο εγω καταλαβα οτι ηταν απο τον καταψυκτη οταν τον εβγαλα απο την πριζα και ειδα οτι το ρολοι γυρνουσε νορμαλ-μετα το ξαναεβαλα και γυρνουσε σαν τρελο ετσι θα καταλαβεις αν εχεις τετοια διαροη απο συσκευη-επισης εχει ανεβει πολυ το φπα οποτε ανεβηκαν ολοι οι λογαριασμοι-ασε που ακουσα οτι ετοιμαζουν και αλλες αυξησεις.οποτε θελει ενα μαθηματακι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παρολο που προσεχουμε και κανουμε συστηματικη χρηση του νυχτερινου δεν μπορουμε να πεσουμε κατω απο το 150αρι εναντι και 200 εκκαθαριστικο με τιποτα!! :(

Link to comment
Share on other sites

ισχυουν οι δευτερες χρεωσεις δηλαδη το πρωτο τριμηνο πληρωνεις 89+13%φπα το δευτερο τριμηνο 89 +τις επιπλεον κιλοβατορες που εκανες απο τις 900.ειμαι στην πρωτη κατηγορια εγω και εχω κανα 20 ευρω κερδος στο τετραμηνο ενταξει δεν ειναι τρελο ποσο αλλα γιατι οχι-ασε που την εγγυηση που εχεις δωσει στην δεη την περνουνε και την βαζουν σε λογαριασμο.εγω ειμαι ευχαριστημενη

 

Ποσα τμ2 ειναι το σπιτι σου?? Πως επέλεξες το 1ο πακετο δηλαδη? Η ΔΕΗ συνεχιζει να σου στέλνει λογαριασμό με τα τελη κλπ κλπ??

Ενδιαφερον ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...