Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαμπαδα


revythaki

Recommended Posts

εγω προχθες που πήγα σε ένα κατάστημα max είχε στα αποκριάτικα αρκετές κορώνες.....αλλά μπορεις να την φτιάξεις και μονη σου...πάρε ένα χοντρο χαρτονι σχεδιασε την κορωνα κολλα και γκλιτερ απανω και εισαι έτοιμη....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

EΜΕΙς ξερουμε πως τα ξεπλενεις στη θαλασσα και ετσι καναμε... ολα τα εσωρουχα κ τις πετσετες (οπου δηλ. ειχε πεσει λαδι....) δε κανει να παει στην αποχετευση. μετα τα πηγαμε καθαριστηριο!

 

 

edit: εγω απο αθηνα ειμαι αλλα η μαμα μου το χε κανει ετσι, μου πλυνε τα βαφτιστικα 1η φορα στη κρητη...και τελικα παντρευτηκα κρητικο οποτε προσεχε που θα τα πλυνεις!!!!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ναι κατι τετοιο εχω ακουσει οτι ριχνουν το νερο στη θαλασσα(?)

και αυτά τα εσωρουχάκια δεν φαίνονται κάτω απο το φόρεμα?ρωτάω γιατί μου φαίνονται πολύ φουσκωτά

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω προχθες που πήγα σε ένα κατάστημα max είχε στα αποκριάτικα αρκετές κορώνες.....αλλά μπορεις να την φτιάξεις και μονη σου...πάρε ένα χοντρο χαρτονι σχεδιασε την κορωνα κολλα και γκλιτερ απανω και εισαι έτοιμη....

χμ!εχω μαξ κοντά μου αλλά κ αυτό με το χαρτόνι εύκολο ακούγεται.Κορίτσια είστε θησαυρός!!!:P

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EΜΕΙς ξερουμε πως τα ξεπλενεις στη θαλασσα και ετσι καναμε... ολα τα εσωρουχα κ τις πετσετες (οπου δηλ. ειχε πεσει λαδι....) δε κανει να παει στην αποχετευση. μετα τα πηγαμε καθαριστηριο!

 

 

edit: εγω απο αθηνα ειμαι αλλα η μαμα μου το χε κανει ετσι, μου πλυνε τα βαφτιστικα 1η φορα στη κρητη...και τελικα παντρευτηκα κρητικο οποτε προσεχε που θα τα πλυνεις!!!!)

 

βρε κοριτσια ειπα...αναλογα τα έθιμα....εμένα ο παπας μου ειπε να ριξω το νερο στον κηπο μου στα λουλουδια.... στην νυφη μου ο παπάς της ειπε να πάει το νερο στην εκκλησία....τι να πω τωρα.....αλλά κάπου ειχα ακουσει μια κοπέλα στο παλιο γραφειο οτι το ειχε ριξει σε ενα σημειο της αποχετευσης λεπτομερειες δεν ξερω.......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω δε τα χω δει τα δικα σας, τα δικα μας δε φαινονταν!!!! μαλλον θα "κατσουν" μετα απο τοση ωρα!

γενικά έχω κάτι τέτοιες χαζές απορίες!Οπως κ φοβάμαι ότι το μωρό θα κρυώσει χωρίς το κορμάκι του απο μέσα.Πείτε μου τι είναι πιο όμορφο γοα βάπτιση το Πάσχα,μπολερό ή κατι στυλ μαντό?Θα έχει κ κρύο(στον Εβρο!)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμας πασχα ειχανε μπολερο (αλλα ειμασταν στη μυκονο οχι στον Εβρο!) και δε τους το βγαλα καθολου κ ας ελιαζε κ ηταν κ μεσημερι .... οποτε θα σου ελεγα στυλ μαντό!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εδω οχι πολλα ομως...δεν εχω ακομα ξεκαθαρισει της φωτο να κανου αλμπουμ στις νονες (ντροπηηηηη!!!) αλλα ειναι κολλητες κ δε παρεξηγουν, στο τελος ενα ντιβιντι νομιζω θα τους δωσω!

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=1655

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε περισεψε τιποτα!!!!

η μια νονα μας εχει ζαχ/στειο στους Αγ. Αναργυρους και μας τα φερε στη μυκονο ....συστημενα!:P

(και τρωγαμε και για 2-3 μερες μετα γιατι μειναμε εκει κ για διακοπες)

Εγω εφτιαξα ολα τα υπολοιπα (προσκλησεις, βιβλιο ευχων μπομπονιερες διακοσμητικα κλπ) ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να εμπιστευτω σε ξενο μερος μαγαζια που δεν ηξερα. Και δε μπορω να πω πως κουραστηκα και παρα πολυ τωρα που τα ξαναβλεπω!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

edit: εγω απο αθηνα ειμαι αλλα η μαμα μου το χε κανει ετσι, μου πλυνε τα βαφτιστικα 1η φορα στη κρητη...και τελικα παντρευτηκα κρητικο οποτε προσεχε που θα τα πλυνεις!!!!)

 

 

:lol::lol::lol::lol:

Να'σαι καλά,είχα καιρό να γελάσω έτσι!!

Βέβαια,τα δικά μου δεν τα έπλυναν στην Κρήτη(μπορεί και να μην τα έπλυναν καθόλου),αλλά κι εγώ με Κρητικό κατέληξα!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χμ!εχω μαξ κοντά μου αλλά κ αυτό με το χαρτόνι εύκολο ακούγεται.Κορίτσια είστε θησαυρός!!!:P

 

 

Και το αλουμίνιο που σου λέω,θα το κόψεις με ένα απλό ψαλίδι.

Link to comment
Share on other sites

γενικά έχω κάτι τέτοιες χαζές απορίες!Οπως κ φοβάμαι ότι το μωρό θα κρυώσει χωρίς το κορμάκι του απο μέσα.Πείτε μου τι είναι πιο όμορφο γοα βάπτιση το Πάσχα,μπολερό ή κατι στυλ μαντό?Θα έχει κ κρύο(στον Εβρο!)

 

 

Revythaki,πες μου ότι θα γίνει στην Ορεστιάδα η βάφτιση,να βγούμε και συμπατριώτισσες!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://happymommy-christina.blogspot.com/2011/01/blog-post_08.html

να και η δικη μας η βαπτιση. δυστυχως δεν εφτιαξα τιποτα μονη μου γιατι παραλληλα με τις ετοιμασιες μετακομιζαμε, οποτε που χρονος?τωρα στο μπεμπακο θα φτιαξω οτι μπορω μονη μου!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

http://happymommy-christina.blogspot.com/2011/01/blog-post_08.html

να και η δικη μας η βαπτιση. δυστυχως δεν εφτιαξα τιποτα μονη μου γιατι παραλληλα με τις ετοιμασιες μετακομιζαμε, οποτε που χρονος?τωρα στο μπεμπακο θα φτιαξω οτι μπορω μονη μου!!!

 

 

Κι εσύ Χριστίνα,ε??Τελικά είμαστε πολλές εδώ μέσα!!

Λοιπόν,είστε οικογενειακώς κουκλιά,αυτό έχω να πω μόνο!!

Φτου,φτου,φτου!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ!!!δυστυχως ο ενας νονος, ο αδερφος μου δεν υπαρχει πια...ειναι ο νεαρος στα δεξια.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

beloved κουκλιτσα η μικρή,δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιον μοιάζει περισσότερο.Νομίζω πήρε και απο τους 2 σας.

Εσύ είσαι πολύ ωραία ντυμένη και πρέπει να ήταν πολύ όμορφη όλη η βάπτιση!

Για τον αδερφούλη σου,λυπάμαι πολυ,κρίμα το παληκάρι...

 

cristina112 στην Αλεξανδρούπολη θα γίνει(απο εκεί είμαι),αλλα απο Ορεστιάδα κατάγεται ο σύζυγός μου!

Για πες λεπτομέρειες για το αλουμίνιο,έτσι εύκολα κόβεται?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

cristina112 στην Αλεξανδρούπολη θα γίνει(απο εκεί είμαι),αλλα απο Ορεστιάδα κατάγεται ο σύζυγός μου!

Για πες λεπτομέρειες για το αλουμίνιο,έτσι εύκολα κόβεται?

 

 

Στην Αλεξανδρούπολη έχω γεννηθεί!!

Λοιπόν,θα πάρεις φύλλο αλουμινίου που να κόβεται με ψαλίδι,αλλά να έχει ένα σχετικά καλό πάχος,για να μην τσακίζει.Αν πάλι πάρεις πολύ χοντρό, θα χρειαστείς σέγα,οπότε κάτι ενδιάμεσο είναι καλύτερο.Μετά μπορείς να το χρωματίσεις,να κολλήσεις κάτι επάνω,κλπ,κλπ.Και φαίνεται και πιο ποιοτικό από ένα απλό χαρτόνι.

Με τον ίδιο τρόπο μπορείς να κάνεις και μπομπονιέρες.Ή και πολλές μικρές κορωνίτσες,για να τις βάλεις στο μπουκάλι με το λάδι,στο τραπέζι με τις μπομπονιέρες και γενικά να τις χρησιμοποιήσεις για τον στολισμό της εκκλησίας ή του χώρου που θα κάνεις το τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

μπομπονιερες εχεις κανει?

λοιπον εγω τρελαθηκα μολις ειδα αυτες

http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=575&pcat=56

στο ιδιο σαιτ εχει και ντισπλει και κουτι με κορωνα και και .......εγω ειχα παει εκει να βρω υλικα για τη δικη μας βαφτιση τελικα πηρα μονο κατι ματακια (τα 50 νομιζω 2μισι ευρω)...( σου πεφτει μαλλον μακρια, ισως ομως να στελνουνε....)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

μπομπονιερες εχεις κανει?

λοιπον εγω τρελαθηκα μολις ειδα αυτες

http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=575&pcat=56

στο ιδιο σαιτ εχει και ντισπλει και κουτι με κορωνα και και .......εγω ειχα παει εκει να βρω υλικα για τη δικη μας βαφτιση τελικα πηρα μονο κατι ματακια (τα 50 νομιζω 2μισι ευρω)...( σου πεφτει μαλλον μακρια, ισως ομως να στελνουνε....)

 

 

Πολύ όμορφες!!Έχω κάτι παρόμοιες,μόνο που είναι ψάθινες και επειδή έχουν και ενσωματωμένο πουγκάκι,μπορείς να βάλεις μέσα διάφορα!

Link to comment
Share on other sites

ασε αυτεσ μαρεσουν παρα πολυ!!!! αφου προσπαθω να βρω καμια φιλη μου να τις προτεινω να της τις κανω αλλα καμια δεν εχει μωρο προς βαφτιση κοριτσι!!!!!!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...