Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση σε ροζ-καφε


mama xrysa

Recommended Posts

Εχουμε και τη Χριστινα μαζι μας ντεντεκτιβ της μπομπονιερας και αφεντρα του γλυκου !!!Αντε βρε κοριτσια να βαλτε ενα χερακι και την βγαλαμε τη βαφτιση !

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που είσαι βρε κοπελιά?????Να υποθέσω πως ήσουν κοντά στα μέρη μας???

 

Ναι!!!Αλλά σε 5 μερούλες τί να προλάβω να κάνω η κακομοίρα???:-(

Πάντως γνώρισα από κοντά μια συμφορουμίτισσα!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και τη Χριστινα μαζι μας ντεντεκτιβ της μπομπονιερας και αφεντρα του γλυκου !!!Αντε βρε κοριτσια να βαλτε ενα χερακι και την βγαλαμε τη βαφτιση !

 

Βρε κοριτσάκια μου,επειδή δεν φόρτισα τον εγκέφαλο σήμερα,τί ακριβώς ψάχνουμε??Ιδέες γενικά και αόριστα ή συγκεκριμένα για μπομπονιέρα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!εγω κοιμαμαι και η τυχη μου δουλευει ε;πολλύ τρεξιμο εχθες!

Λοιπόν ανακεφαλαιωνω προσκλητηριο μαλλον καταλήγουμε σε κατι τετοιο:

pinkbrownprincessbirthd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

θελω να βρω το photoshop να δω αν μπορω να το δουλεψω,διαφορετικα θα τα παραγγειλω σε καποιον επαγγελματια.οποια βοηθεια ευπρόσδεκτη!

μπομπονιερες:οι ιδεα που επικρατει είναι κουβαδακι ροζ απο τα τζαμπο με βασιλικους και καφε τουλι με ροζ κορδελα για τα κουφετα, για τις γυναικες με ευχαριστηριο χαρτακι η οποια θα περιεχει και μια συνταγη μαγειρικης με βασιλικο, και οι ανδρικες αντιστοιχο ποτιστηρι με οδηγιες περιποιησης των φυτων στο ευχαριστηριο(σκεφτηκα να μην βαλω συγκεκριμενα για τον βασιλικο μιας και καποιοι μπορεί να ερθουν ασυνοδευτοι!)

για παιδικες μαλλον θα φτιαξω ψαθινα καπελα αλλα ακομα ψαχνομαι!

θελω βεβαια να τσεκαρω οτι μπορουν στο φυτωριο να μου φυτεψουν ειδικα για μενα βασιλικους ωστε να είναι μικροί, διαφορετικα την κατσαμε...

Διακοσμηση, οπως καταλαβατε θα κινηθούμε σε ροζ και καφε-σοκολατι..εχουμε βρει μερικες ωραιες ιδεες υπάρχουν φωτογραφιες στις προηγούμενες σελίδες.αν μπουν λουλουδια σκεφτομαι κατι με ροζ λουλουδια και καφε αμμο μεσα στην γυαλα.διαφορετκα κατι σαν αυτο με φαναρακια

17815863.jpg

Uploaded with ImageShack.us

δεν εχω βρει ακομα τι λουλουδια μπορω να ταιριαξω στο στολισμο της εκκλησιας και στο στολισμο του τραπεζιου..φανταζομαι πως ο βασιλικος δεν θα είναι εφικτος...μουαρεσει πολύ και κατι που ειδα εδω: http://www.oneiremenivaftisi.gr/ στο Decoration, 6η σελίδα,η πρωτη φωτογραφια με τα χαρτινα φωτιστικα.

Σκεφτομαι τελος, μηπως φτιαξω εγω τα γλυκακια που θα προσφερθουν στην εκκλησια.θελω να δοκιμασω αυτό το γλυκο: http://www.sintagespareas.gr/sintages/tourtokormos.html πως δειχνει σε μικρα ατομικα μπωλακια και αναλογα πραω.Καποια κοπέλα που το εχει κανει ας μου πει , τα εφτιαξε την προηγουμενη μερα;ηταν ευκολο η την αγχωσε;

Αν ξεχναω κατι κοριτσια be my guest!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο το σαιτ: http://www.sophiesfavors.com/boxesANDtabledecor_ και μου αρεσουν τα συγκεκριμενα για στολισμο τραπεζιου με λουλουδια μεσα.εχει και αυτα: http://www.sophiesfavors.com/boxes_minipailfavors.htm για τους βασιλικους τα οποια βγαινουν φθηνότερα απο το τζαμπο η ιδεα μου είναι;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mama xryssa δεν ξερω αν τα κουβαδακια είναι πιο φθηνα απο του Τζαμπο αλλά σιγουρα εχει πιο ωραία χρωματα γιατι στι Τζαμπο εχει μόνο φουξια κοκκινα πρασινα και τυρκουαζ αν θυμαμαι Οπότε ψηφίζω αυτά :D

Την πρώτη γιατο στολισμο που λες δεν μπορω να τη δω:-(

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Για τους βασιλικούς μην αγχωνεσαι μπορει αν δε γινεται να βρεις στο φυτωριο καποιο αλλο όμορφο λουλουδακι σε γλαστρακι να προσφερεις , θα είναι το ίδιο όμορφο

 

Τα χαρτινα φωτιστικά είναι πολύ ωραία και νομίζω είναι και οικονομικά Ξερω πάντως οτι τετοια εχει το ΙΚΕΑ

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Εχει και στο πρακτικερ, ειχα πάρει παλιότερα!ΔΕν με αφηνει να την αντιγραψω για να την ανεβασω εδω οπότε θα την περιγραψω!ελιναι τρια χαρτινα φωτιστικα (το ενα μεγαλύτερο) τα οποια σχηματιζουν V και βγαινουν απο μεσα ροζ κορδελες και χυνονται κατω.Θα μου αρεσε για το προαυλιο της εκκλησιας και την εισοδο στο τραπέζι μετα!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Αν δεν βρεις βασιλικούς,μπορείς να κάνεις κάτι που να ανήκει στην κατηγορία των θαμνοειδών και το οποίο θα κρατήσει για πάρα πολύ καιρό.Ο βασιλικός είναι όμορφος,αλλά έχει γίνει αρκετά συνηθισμένος και επιπλέον κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα.Έχω πάρει σε μια βάφτιση ένα πολύ όμορφο φυτό που λέγεται πυξάρι,το οποίο έχει μεν αργή ανάπτυξη, αλλά είναι αειθαλές.Το φύτεψα το Νοέμβριο του 2009 και δεν έχει πάθει τίποτα.

Βέβαια σε αυτή την περίπτωση,δεν θα μπορείς να δώσεις ευχαριστήριο καρτελάκι με συνταγή.

Και επίσης καταγγέλλω ότι όποια γυναίκα έρθει ασυνόδευτη,δεν θα πάρει το ωραίο ποτιστηράκι...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Αν δεν βρεις βασιλικούς,μπορείς να κάνεις κάτι που να ανήκει στην κατηγορία των θαμνοειδών και το οποίο θα κρατήσει για πάρα πολύ καιρό.Ο βασιλικός είναι όμορφος,αλλά έχει γίνει αρκετά συνηθισμένος και επιπλέον κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα.Έχω πάρει σε μια βάφτιση ένα πολύ όμορφο φυτό που λέγεται πυξάρι,το οποίο έχει μεν αργή ανάπτυξη, αλλά είναι αειθαλές.Το φύτεψα το Νοέμβριο του 2009 και δεν έχει πάθει τίποτα.

Βέβαια σε αυτή την περίπτωση,δεν θα μπορείς να δώσεις ευχαριστήριο καρτελάκι με συνταγή.

Και επίσης καταγγέλλω ότι όποια γυναίκα έρθει ασυνόδευτη,δεν θα πάρει το ωραίο ποτιστηράκι...!!!;)

 

Απλα μου αρεσε πολύ η ιδεα με τις συνταγες και γιαυτο θα προσπαθησω να τα καταφερω!!

οσο για το ποτιστηρι..ετσι παει!

η συνοδός και ποτιστηρι η τίποτα!!!χαχαχαχα!!!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι και εγώ!!!!Λοιπόν έμενα αυτός ο συνδυασμός χρωμάτων μου φερνει στο μυαλό σοκολάτα και ζαχαρωτα.Θα μου αρεσε πολύ λοιπόν να το συνδυάσεις με ζαχαρωτά!!

Εδώ είναι ιδέες που έγραψα σε μια άλλη κοπέλα και θα ταίριαζαν και στο δικό σου θέμα.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19800&page=79

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου αρεσε πολύ η ιδεα με τις συνταγες και γιαυτο θα προσπαθησω να τα καταφερω!!

οσο για το ποτιστηρι..ετσι παει!

η συνοδός και ποτιστηρι η τίποτα!!!χαχαχαχα!!!

 

Τελικά,σε μια βάφτιση πάντα χρειάζεται ένας άντρας και τουλάχιστον ένα παιδί...για να πάρεις και την παιδική μπομπονιέρα,αλλά και διπλή από την άλλη!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,σε μια βάφτιση πάντα χρειάζεται ένας άντρας και τουλάχιστον ένα παιδί...για να πάρεις και την παιδική μπομπονιέρα,αλλά και διπλή από την άλλη!!!:lol:

 

 

Χαχαχαχαχα!!!

λοιπόν,γκουχ, γκουχ στο θεμα μας!!

Αυτο σας αρεσει;με σοκολατι αντι για λευκο υφασμα και βασιλικους αντι για τα λουλουδια που εχει.Τρελαινομαι για τα κλουβια τα οποια μπορω να χρησιμοποιησω και για τα τραπεζια.τι λετε;

roula006.jpg

Uploaded with ImageShack.us

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

μιλησα με ενα φυτωριο σημερα και μου ειπε για τους βασιλικους 0,50 στο τετραγωνο πλαστικο γλαστρακι το πολύ μικρό, και 1 ευρω αν ειναι στο στρογγυλό γλαστρακι το λίγο πιο μεγαλο!πολλά δεν ειναι;εγω φανταζόμουν οτι το στρογγυλό γλαστρακι ειχε γυρω στα 50 λεπτα.μια φίλη μου πρότεινε να βαλω το τετραγωνο μεσα στα κουβαδακια κατευθειαν και να το γεμισω με πετρουλες λευκες.Φοβαμαι όμως οτι θα σκορπίζουν κατα την μεταφορα.πως σας φαινεται;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε χρυσα χαθηκες !!! Και ελεγα που είναι αυτη η κοπελιά !!

Να το κάνεις , γιατι να σκορπίσουν ;;

Λοιπόν βρηκα πολλά πραγματα σε ροζ - καφε για να παιρνεις ιδέες Τι λες να τα ποστάρω ;;;

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με ενα φυτωριο σημερα και μου ειπε για τους βασιλικους 0,50 στο τετραγωνο πλαστικο γλαστρακι το πολύ μικρό, και 1 ευρω αν ειναι στο στρογγυλό γλαστρακι το λίγο πιο μεγαλο!πολλά δεν ειναι;εγω φανταζόμουν οτι το στρογγυλό γλαστρακι ειχε γυρω στα 50 λεπτα.μια φίλη μου πρότεινε να βαλω το τετραγωνο μεσα στα κουβαδακια κατευθειαν και να το γεμισω με πετρουλες λευκες.Φοβαμαι όμως οτι θα σκορπίζουν κατα την μεταφορα.πως σας φαινεται;

 

 

Επειδή δεν θυμάμαι,για μπομπονιέρα τους θέλεις ή για στολισμό??

Αυτό που σου είπε η φίλη σου να κάνεις.Οι πετρούλες,αν σε δυσκολεύουν, δεν είναι και απαραίτητες.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το μικρό μέγεθος,για να μπει στο κουβαδάκι.Πετρούλες βάλε μόνο σε αυτούς που θα έχεις για στολισμό,γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να βάλεις και στις μπομπονιέρες,εκτός και αν σου αρέσουν πολύ και έχεις και χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

για δειτε κ τα δικα μας

λοιπον για προσκλητηριο λεω το παρακατω η εενα αλλο το οποιο δεν το εχει στο σαιτ

http://www.miocanto.gr/el/product/baptism-girl/invitation/g25-el

επισης λεω να κανω κ τα ιδια σουπλα επισης τυπωνουν κ τις ιδιες μπομπο

ομως σκεφτηκα να κανω εγω τις μπομπο η παρακατω εχει καλο κοστοσ.η μπαλα κοστιζει 0,30 τμχ + 1μ ποντικοουρα στα 0,05 + 3 κουφετα 0,15+κατι μεταλλικο που θα δεσω αντι της πεταλουδας που φαινεται μπορει καποιο λουλουδι στην τελικη

http://img690.imageshack.us/i/072lv.jpg/

 

ακουω γνωμες

κ βεβαια μολις αρχισαμε

Link to comment
Share on other sites

για δειτε κ τα δικα μας

λοιπον για προσκλητηριο λεω το παρακατω η εενα αλλο το οποιο δεν το εχει στο σαιτ

ε

 

το προσκλητηριο ειναι πολυ ομορφο!!! το αλλο δεν μπορω να το καταλαβω:cry:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

το προσκλητηριο ειναι πολυ ομορφο!!! το αλλο δεν μπορω να το καταλαβω:cry:

 

να βοηθησω ειναι αντιγραφη απο τις μπομπο μιας φιλης μου

ειναι μια μπαλα απο μπαμπου την ξερετε κυκλοφορουν σε διαφορα χρωματα κ κρεμονται τεσσερα κορδονια στις ακρες των οποιων ειναι δεμενα τα κουφετα

 

αν δεν σας αρεσει πειτε το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...