Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω ανάγκη από έναν πνευματικό!!


annoula1987

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Θα ήθελα την βοήθειά σας...Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον πνευματικό (πάτερ) εντός Αττικής με τον οποίο να μπορώ να συναντηθώ να συζητήσω.Έχω κάποια προβλήματα τελευταία και επειδή η υπομονή μου αρχίζει να τελειώνει,ίσως θα μπορούσε να μου δώσει δύναμη ένας άνθρωπος που βρίσκεται πιο κοντά στον Θεό.Ευχαριστώ!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδω υπαρχει ανωνυμια!αν θελεις μιλα μας και μπορουμε να συζητησουμε οτι σε απασχολει.μακαρι να ησουν θεσσαλονικη να σε εστελνα στον δικο μου.να προτιμησεις μικρες εκκλησιες και μην περιμενεις να σου πει καποιος πανε εκει.πηγαινε κανε μια ερευνα ο ανθρωπος που θα σε βοηθησει να το ξερεις θα βρεθει.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο αγαπημένος μου γνώρισε έναν καταπληκτικό και νέο σε ηλικία άνθρωπο, ο οποίος όμως είναι σε εκκλησία της Βάρης και δεν ξέρω αν σου πέφτει πολύ μακριά.Και απ'ό,τι μου είπε,δεν έχει καμιά σχέση με παπά-τιμωρό...αν καταλαβαίνεις τί θέλω να πω...

Link to comment
Share on other sites

Για πες, για πες Χριστίνα...

 

 

Είναι στην εκκλησία της Βάρης που είναι στην πλατεία...Εισόδια της Θεοτόκου...λέγεται Μελέτιος και είναι κάτω από 40,νομίζω 38,αλλά επειδή δεν έχει πολλά μαλλάκια,μοιάζει μεγαλύτερος.Πήγε ο δικός μου μετά από χρόνια,επειδή ήθελε κάπου να τα πει κι αυτός και του άρεσε πολύ,γιατί δεν ήταν λέει σαν κάτι άλλους που σου απαγορεύουν για παράδειγμα να κοινωνήσεις,επειδή έκανες κάτι που δεν είναι σωστό.Το μόνο κακό είναι ότι μένει στο Ίλιον,δηλαδή μακριά από την εκκλησία και πρέπει να ξέρεις πότε πηγαίνει,δηλαδή δεν θα τον βρεις ανά πάσα ώρα και στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννούλα εγώ δεν μπορώ να σου συστήσω κάποιον γιατί είμαι από αλλού. Θελώ απλά μέσα από την καρδιά μου να σου δώσω συγχαρητήρια που σκέφτηκες τη λύση του πνευματικού, αντί για όλες τις άλλες "σύγχρονες" προσεγγίσεις των προβλημάτων που επιλέγουν οι περισσότεροι. Και να ξέρεις ότι, αν δεν νιώσεις ότι σε καλύπτει αυτός στον οποίο θα απευθυνθείς, δεν χρειάζεται να μείνεις εκεί, μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις κάπου αλλού, γιατί είναι πολύ ιδιαίτερη η συγκεκριμένη σχέση. Ελπίζω σύντομα να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο που θα σε οδηγήσει στις απαντήσεις που γυρεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο πιο πολύς κόσμος(και εγώ μαζί,μέχρι πριν λίγο καιρό)λανθασμένα έχει συνδέσει τον πνευματικό με την εξομολόγηση αμαρτιών. Εννοείται ότι και αυτό το κάνεις,αλλά έχω καταλάβει ότι οι περισσότεροι που πηγαίνουν,το κάνουν γιατί τους βασανίζει κάποιο πρόβλημα.Τον βλέπουν δηλαδή κάτι ανάμεσα σε φίλο και ψυχολόγο,θέλουν κάπου να τα πούνε να ξεφορτώσουν.Εγώ πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω πάει ακόμα...

άμα αρχίσω να του λέω,3 μέρες θα με ακούει...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για την ανταπόκρισή σας!!Θα φροντίσω να συναντήσω όσους μου προτείνατε για να βρω τον κατάλληλο για το πρόβλημά μου!Να είστε όλες καλά και καλή χρονιά σας εύχομαι!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Θα ήθελα την βοήθειά σας...Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον πνευματικό (πάτερ) εντός Αττικής με τον οποίο να μπορώ να συναντηθώ να συζητήσω.Έχω κάποια προβλήματα τελευταία και επειδή η υπομονή μου αρχίζει να τελειώνει,ίσως θα μπορούσε να μου δώσει δύναμη ένας άνθρωπος που βρίσκεται πιο κοντά στον Θεό.Ευχαριστώ!

 

κοπέλα μου, δεν μπορούμε να σου "συστησουμε" πνευματικό. πρεπει να τον βρεις μόνη σου. να είναι ενας ανθρωπος που να σε ξερει απο μικρή και να του εχεις απόλυτη εμπιστοσύνη!

 

σε πια εκκλησία πήγαινες μικρη; πού πηγαίνεις τώρα; ισως βρεις καποιον εκει να γινει ο πνευματικός σου. μετα απο τις λειτουργίες, ισως, στην ενορία σου κανουν συναντησεις στο αρχονταρίκι. μπορεις να πας να μιλήσεις μαζί τους εκεί. ισως εχει κατηχητικό η ενορία σου, πήγαινε να γνωρίσεις τους ιερείς.

 

μόνη σου θα βρεις τον πνευματικο που σου ταιριάζει.

 

εξαρταται βεβαια τι θελεις να συζητήσεις μαζί του και πόσο μπορει να σε βοηθήσει. αλλιώς, υπάρχουν και τα συμβουλευτικά κέντρα οικογένειας- παιδιού.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ειναι ακριβως, ο πνευματικος? το ακουω τοσα χρονια, ποτε δεν εχω ρωτησει :oops:

 

πνευματικός είναι ο ιερέας που μιλας μαζί του. οχι μονο εξομολογήσαι, αλλα μοιράζεσαι προβληματισμούς και συζητήσεις.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

αννουλα μου γλυκια,εγω οπως ξερεις μενω μακρια κ δεν ξερω καποιον εκει να σου συστησω!ηθελα μονο να σου πω οτι θαυμαζω αυτη την αποφαση σου κ σου ευχομαι ολοψυχα να βρεις καποιον πνευματικο που θα σε βι=οηθησει στο τωρινο προβλημα σου κ στην μετεπειτα ζωη σου!!σου ευχομαι να βρεις καποιον που θα αγγιξει την ψυχη σου κ θα νιωθεις γαληνια οταν του μιλας!!!!στα χερια ενος καλου πνευματικου απωθετουμε την ψυχη μας κ τοτε κ κεινη γαληνευει κ σωζεται!αυτα!!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτησή σου, μόνο για Καρδίτσα ξέρω. Είμαστε τυχεροί και ο άντρας μου κι εγώ γιατί έχουμε για πνευματικό ένα εξαιρετικό άνθρωπο. Και σημειωτέον, ότι εγώ στην αρχή ήμουν αρνητική, δεν ήμουν ιδιαίτερα θρήσκα και αγνοούσα βασικά πράγματα (ήμουν και προκατειλημμένη κατά των παπάδων). Ο άντρας μου ήταν αυτός που με έπεισε να πάμε και πρέπει να ομολογήσω ότι μόνο κερδισμένη έχω βγει. Δεν έχω νιώσει καμία καταπίεση εκ μέρους του, με έχει βοηθήσει ουσιαστικά (και τον άντρα μου) και μάλιστα κατά καιρούς κάνουμε και συνεστιάσεις με άλλα νέα ζευγάρια, άλλοτε με παιδιά άλλοτε χωρίς, μας κάνει κήρυγμα, όχι μακροσκελές και κουραστικό, αλλά ουσιαστικό και άκρως λυτρωτικό. Σου εύχομαι καλή τύχη, Αννούλα, και είμαι σίγουρη ότι θα βρείς λύση στα προβλήματά σου.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτησή σου, μόνο για Καρδίτσα ξέρω. Είμαστε τυχεροί και ο άντρας μου κι εγώ γιατί έχουμε για πνευματικό ένα εξαιρετικό άνθρωπο. Και σημειωτέον, ότι εγώ στην αρχή ήμουν αρνητική, δεν ήμουν ιδιαίτερα θρήσκα και αγνοούσα βασικά πράγματα (ήμουν και προκατειλημμένη κατά των παπάδων). Ο άντρας μου ήταν αυτός που με έπεισε να πάμε και πρέπει να ομολογήσω ότι μόνο κερδισμένη έχω βγει. Δεν έχω νιώσει καμία καταπίεση εκ μέρους του, με έχει βοηθήσει ουσιαστικά (και τον άντρα μου) και μάλιστα κατά καιρούς κάνουμε και συνεστιάσεις με άλλα νέα ζευγάρια, άλλοτε με παιδιά άλλοτε χωρίς, μας κάνει κήρυγμα, όχι μακροσκελές και κουραστικό, αλλά ουσιαστικό και άκρως λυτρωτικό. Σου εύχομαι καλή τύχη, Αννούλα, και είμαι σίγουρη ότι θα βρείς λύση στα προβλήματά σου.

 

 

καλημέρα! είμαι και εγώ από καρδίτσα . μπορείς εστω με pm να μου πεις γιαυτόν??? ευχαριστώ

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοπέλα μου, δεν μπορούμε να σου "συστησουμε" πνευματικό. πρεπει να τον βρεις μόνη σου. να είναι ενας ανθρωπος που να σε ξερει απο μικρή και να του εχεις απόλυτη εμπιστοσύνη!

 

σε πια εκκλησία πήγαινες μικρη; πού πηγαίνεις τώρα; ισως βρεις καποιον εκει να γινει ο πνευματικός σου. μετα απο τις λειτουργίες, ισως, στην ενορία σου κανουν συναντησεις στο αρχονταρίκι. μπορεις να πας να μιλήσεις μαζί τους εκεί. ισως εχει κατηχητικό η ενορία σου, πήγαινε να γνωρίσεις τους ιερείς.

 

μόνη σου θα βρεις τον πνευματικο που σου ταιριάζει.

 

εξαρταται βεβαια τι θελεις να συζητήσεις μαζί του και πόσο μπορει να σε βοηθήσει. αλλιώς, υπάρχουν και τα συμβουλευτικά κέντρα οικογένειας- παιδιού.

 

πως μόνη της θα το βρεί!!!!. Στην Αθήνα ζούμε.... μπορεί να μην μεγαλώσαμε εδώ και να μην είναι η μόνιμη κατοικία μας.

Λίγοι είναι οι καλοί πνευματικοί και γι αυτό είναι καλό να αναθέρωνται.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κοριτσια...

θα ηθελα κι εγω μια βοηθεια πανω στο θεμα....

(ειδα αυτον που λετε στην Βαρη αλλα μου πεφτει λιγο μακρια...)

 

ευχαριστω!

 

αννουλα sorry που δανειζομαι το θεμα σου αλλα καλο ειναι να εχουμε ολες τις πληροφοριες συγκεντρωμενες...;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...