Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

coverderm


vasiliki40

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει προιόντα της συγκεκριμένης εταιρείας και εάν είναι καλά.Ενδιαφέρομαι για να καλύψω μία πανάδα που έβγαλα πάνω στο πηγούνι και φαίνεται σαν να έχω λερωθεί.¨Εχω ένα πολύ καλό κονσύλερ της la roche rosay ,αλλά δεν την καλύπτει καλά και φαίνεται γκρι λεκές αντί για καφέ που είναι.:cry:

Έκανα λέιζερ αλλά ενώ μου είπανε πως θα έφευγε ,δεν ήθελε να με αποχωριστεί η άτιμη...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την χρησιμοποιουσα πολλα χρονια!! πολυ καλη!

 

Την χρησιμοποιούσες για πανάδες?

Γιατί σε διαφήμιση που είχα δει υπόσχεται πολύ καλή κάλυψη κλπ.Και δεν θέλω να σκορπάω λεφτά άδικα.

Link to comment
Share on other sites

σε παναδες οχι, αλλα ειχα πολυ πιο εντονα σημαδια, πολυ πιο δυσκολο να καλυφθουν...

 

Σευχαριστώ για την απάντησή σου!!Θα το ψάξω

Καλες γιορτές !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά ,με υγεία .

Αγόρασα το συγκεκριμένο προιόν ,τελικά και κάνει αρκετά καλή δουλειά ,καλύτερα δηλ από κάποιο κονσίλερ ,πούδρα ,μέικ απ.

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι καλύπτει τέλεια τις ευριαγγείες και οποιαδήποτε κοκκινίλα.

Απλά σκέφτηκα να το γράψω μήπως και κάποια άλλη κοπέλα έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά ,με υγεία .

Αγόρασα το συγκεκριμένο προιόν ,τελικά και κάνει αρκετά καλή δουλειά ,καλύτερα δηλ από κάποιο κονσίλερ ,πούδρα ,μέικ απ.

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι καλύπτει τέλεια τις ευριαγγείες και οποιαδήποτε κοκκινίλα.

Απλά σκέφτηκα να το γράψω μήπως και κάποια άλλη κοπέλα έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Εγώ έχω αιμαγγείωμα κάτω από το μάτι ακριβώς. Λες να το καλύψει; Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα διάφορα concealers...Έχει διάρκεια;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα προϊόντα, αλλά μια φορά από πειέργεια στο φαρμακείο είχα δοκιμάσει στο χέρι μου κι έχει όντως φοβερή κάλυψη! Σε σημείο που οι φλέβες στο χέρι μου δε φαίνονταν!!!!!

Πρέπει όμως να είναι βαρύ προϊόν...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελει πολυ λιγη ποσοτητα γιατι οντως ειναι βαρυ προιον αλλα καλυπτει τα παντα. Την χρησιμοποιουσε η μητερα μου στο προσωπο μετα απο σοβαρα εγκαυματα που της ειχαν αφησει σημαδια.

Link to comment
Share on other sites

γαι την παναδα που εβγαλες,παρε την airol απο το φαρμακειο,3 ευρω κανει και πιστεψε με,κανει θαυματα!

 

 

Δηλαδή την εξαφανίζει ή απλά την καλύπτει??

Link to comment
Share on other sites

Οι πανάδες δεν εξαφανίζονται με δερμοκαλλυντικά...

Είναι απλά περισσότερη ποσότητα μελανίνης σε κάποιο σημείο της επιδερμίδας κι έτσι δημιουργούνται, εξαφανίζονται με laser....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι πανάδες δεν εξαφανίζονται με δερμοκαλλυντικά...

Είναι απλά περισσότερη ποσότητα μελανίνης σε κάποιο σημείο της επιδερμίδας κι έτσι δημιουργούνται, εξαφανίζονται με laser....

 

 

Μα η κοπέλα είπε ότι ούτε έτσι έφυγε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γαι την παναδα που εβγαλες,παρε την airol απο το φαρμακειο,3 ευρω κανει και πιστεψε με,κανει θαυματα!

Η airol είναι και για ακμή και για αντιγήρανση. Πραγματικά λένε ότι είναι θαυματουργή αλλά αν μπεις στη διαδικασία να τη χρησιμοποιήσεις για κάποιο διάστημα ξεφλουδίζεται το δέρμα. Να το ξέρει όποια τη χρησιμοποιήσει. Ούτε μακιγιαζ μπορείς να κάνεις ούτε τπτ.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Η airol είναι και για ακμή και για αντιγήρανση. Πραγματικά λένε ότι είναι θαυματουργή αλλά αν μπεις στη διαδικασία να τη χρησιμοποιήσεις για κάποιο διάστημα ξεφλουδίζεται το δέρμα. Να το ξέρει όποια τη χρησιμοποιήσει. Ούτε μακιγιαζ μπορείς να κάνεις ούτε τπτ.

 

 

Α,κατάλαβα...είναι από αυτές που ουσιαστικά κάνει έντονη απολέπιση,με αποτέλεσμα να γίνεται λιγότερο ορατό ό,τι υπάρχει στην επιφάνεια της επιδερμίδας.Αφήστε βρε κορίτσια,αν είναι για μια πανάδα να αλλάξω δέρμα σαν το φίδι,να λείπει.Εξάλλου έχω παρατηρήσει ότι όσο μεγαλώνω, διάφορα που με ενοχλούσαν παλιότερα είναι πλέον άνευ σημασίας.Και μου αρέσει που ναι μεν εξακολουθώ να φροντίζω τον εαυτό μου,αλλά δεν φρικάρω με τις ατέλειές μου.

Link to comment
Share on other sites

Τη χρησιμοποιω κ εγω για σημαδια. ειναι πολυ πηχτη... και ισως να σου κανει χρωμματικη διαφορα. γιαυτο μπορεις να κανεις το εξης κολπακι. βαζεις εκει που υπαρχει το προβλημα, και στο υπολοιπο προσωπο αναμιγνυεις ελαχιστη coverderm με την κρεμα ημερας σου, και την απλωνεις σαν κρεμα η σαν mekeup παντου σε ολο το προσωπο. ετσι δε θα σου κανει διαφορα στο χρωμα. ειδικα αν βαλεις κ λιγο πουδρα μετα απο πανω εισαι οκ:lol: επισης για τετοια καλυπτικα θεματα εμενα με εχει βοηθησει και το κονσιλερ της mac;).

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αιμαγγείωμα κάτω από το μάτι ακριβώς. Λες να το καλύψει; Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα διάφορα concealers...Έχει διάρκεια;

 

Εγώ έχω και σπασμένα αγγεία γύρω από τα ρουθούνια και τα καλύπτει ΤΕΛΕΙΑ.Έχει φοβερή διάρκεια ,βγαίνει λιγάκι δύσκολα στο ντεμακιγιάζ (είναι αδιάβροχο)βάζω και λίγο σαπουνάκι γιατί με το γαλάκτωμα δεν φεύγει.Σε ολόκληρο το πρόσωπο δεν θα μπορούσα να το βάζω καθημερινά είναι πολύ βαρύ θα με κούραζε ,ακόμα και πούδρα φοράω μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.

Μού κόστισε γύρω στα 30 ευρώ ,αλλά φαντάζομαι θα με βγάλει ολόκληρο χρόνο και παραπάνω μια και το χρησιμοποιώ τοπικά.

¨Εχει και δείκτη προστασίας από το ήλιο.

Κάνε μια δοκιμή ,δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Οι πανάδες δεν εξαφανίζονται με δερμοκαλλυντικά...

Είναι απλά περισσότερη ποσότητα μελανίνης σε κάποιο σημείο της επιδερμίδας κι έτσι δημιουργούνται, εξαφανίζονται με laser....

 

Εμένα δεν έφυγε ούτε με λέιζερ.Πλήρωσα και 150 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Α,κατάλαβα...είναι από αυτές που ουσιαστικά κάνει έντονη απολέπιση,με αποτέλεσμα να γίνεται λιγότερο ορατό ό,τι υπάρχει στην επιφάνεια της επιδερμίδας.Αφήστε βρε κορίτσια,αν είναι για μια πανάδα να αλλάξω δέρμα σαν το φίδι,να λείπει.Εξάλλου έχω παρατηρήσει ότι όσο μεγαλώνω, διάφορα που με ενοχλούσαν παλιότερα είναι πλέον άνευ σημασίας.Και μου αρέσει που ναι μεν εξακολουθώ να φροντίζω τον εαυτό μου,αλλά δεν φρικάρω με τις ατέλειές μου.

Ακριβώς όπως τα λες...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ξεφλουδίζει το δέρμα;;;;;:shock:

Βρε κορίτσια μήπως είναι λιγάκι επικίνδυνο αυτό που κάνει σε σχέση και με το κόστος της; (3 ευρώ)....:confused:

Μήπως θέλει ''συνταγή'' γιατρού και χρησιμοποιείται σε ειδικές περιπτώσεις;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την airol,οποια κοπελα θελει να τη χρησιμοποιησει πρεπει να τη βαζει τους χειμερινους μηνες κ απο πανω αντηλιακο.στους καλοκαιρινους μηνες απαγορευεται γιατι οταν πεφτει ηλιος σε δερμα με airol το γεμιζει με παναδες.αν δεν κανω λαθος αυτο ισχυει.προσοχη λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

γαι την παναδα που εβγαλες,παρε την airol απο το φαρμακειο,3 ευρω κανει και πιστεψε με,κανει θαυματα!

 

Airol είναι κρέμα θεραπείας ή καλυπτικό; Εγώ είχα πρόβλημα μετά απο καθαρισμό με μελανιές πάνω σε κάθε σπυράκι! Ασε ότι και να έβαζα απο καλυπτικό, έβγάινε άλλο χρώμα! Υπάρχουν καλυπτικά που για παραδειγμα εξουδετερώνουν το καφέ με κίτρινο το κόκκινο με πρασινο κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...