Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΣΟ ΠΟΝΤΑΚΙ ΠΙΟ ΨΗΛΟΣ...


ζώπυρον

Recommended Posts

παντως η ψυχολογια του αντρα εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απο την συμπεριφορα της γυναικας του... αν θελει τον ανεβαζει αν θελει τον χαντακωνει... ειναι τελικα πολυ πιο ευθραυστοι και ας μην θελουν να το δειχνουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θυμήθηκα τώρα μια φράση από ένα βιβλίο, άρρενος συγγραφέως:

 

Άτιμο πράμα η γυναίκα. Εξαιτίας της μπορείς να γίνεις μέγας και πολύς, ή πέρα για πέρα ξεφτίλας.

 

Κι έρχεται η θεά Ντένη Μαρκορά να συμπληρώσει:

 

Ο άντρας κορίτσι μου είναι σαν το πλακάκι. Αν το στρώσεις καλά απ' την αρχή, πατάς πάνω του για μια ζωή.

 

Και με αυτήν την πολύτιμη συμβολή στη συζήτηση, πάω για ύπνο. Καληνύχτα σε όλες. Περαστικά ζόπυ!:wink:

Link to comment
Share on other sites

επισης η μονη γυναικα που ξερει που ειναι καθε βραδυ ο αντρας της ειναι η χηρα! χαχαχαχα! καληνυχτα και φιλακια... περασα ωραια αποψε..ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ξερω αν μπορω να αναφερω ονοματα αλλα κατι αμπελοφιλοσοφοι που μπαινουν λιγο ξενερωνω..

 

Σε μένα αναφέρεσαι κοπελιά? (αρχίζω να φορτώνω τώρα...)

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εγινε καλε?ποια αρσενικα?

παντως σωστη η θεωρια της θειας.πρεπει να νομιζει ο αντρας οτι εχει το πανω χερι αλλα στην ουσια να τον κανεις οτι θες εσυ:rolleyes:το θεμα ειναι πως το καταφερνεις αυτο?γιατι εγω δεν...ειμαι ο τυπος που αν δε γινει αυτο που θελω κανω σαματα κ καταληγουμε στο να μου κανει τη χαρη παντα αλλα απο πριν να εχει μαλλιασει η γλωσσα μου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια σχεση... και μην εκνευριζεσαι χωρις λογο... οκ;:P

 

 

κρίμα, γιατί το πρωι ξύπνησα και το οπίσθιο μέρος του σώματός μου ξυνόταν για καυγά.... :wink:

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

κρίμα, γιατί το πρωι ξύπνησα και το οπίσθιο μέρος του σώματός μου ξυνόταν για καυγά.... :wink:

α βρηκες ανθρωπο για καυγα.. ημουν και ειμαι κατα της λογομαχιας βαριεμαι απεριγραπτα... λεω ενα καλα καλα και τελειωνει εκει η κουβεντα...αυτα τα μου ειπες και σου ειπα... τα σιχαινομαι! οποτε μαλλον το οπισθιο μερος του σωματος σου θα συνεχισει να ξυνεται... χαχαχα.. τι λεμε ρε...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Αφού χαρήκαμε, χαλαρώσαμε, διασκεδάσαμε κι άλλα πολλά, με το πίσω-μπρος-πάνω-κάτω- μέρος του σώματός μας...,

θέλετε να σας πω τι εννοούσε η θεία?

 

Εννοείται βέβαια πως όποιος δεν ενδιαφέρεται, αλλάζει θέμα...

 

Λοιπόν η θεία, υποστήριξε και υποστηρίζει πως τον άντρα μας πρέπει να τον θαυμάζουμε και να τον εκτιμούμε. Το ίδιο πρέπει να συμβαίνει και αντίστροφα αλλά -λέει η θεία- αν λίγο πέσει στα μάτια ειδικά της γυναίκας ο άντρας, τότε ο γάμος (σχέση γενικότερα) ουσιαστικά έχει σχολάσει...

 

Τώρα πως καθορίζει το "μισό ποντάκι πιο ψηλός"...

 

Δεν έχει να κάνει με μορφωτικό - οικονομικό - κοινωνικό - επαγγελματικό επίπεδο (κατά τη θεία πάντα) αλλά με το γεγονός ότι ο άντρας πρέπει να είναι ΑΝΤΡΑΣ...

 

Μάλιστα... Αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ συμφωνω με τη θεια.!!!

αλλα κατι που θελω διευκρινηση...πως αντιλαμβανεται η θεια τον αντρα?οχι παντως να εχει τη γυναικα για κατωτερο πλασμα να δερνει κ να κανει οτι γουσταρει.γιατι αν ειναι αυτο τοτε αστο θα φουντωσω!:mrgreen:

κ γενικως μισογυνης αντρας μου τη σπαει οσο δε παει:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει πως τον αντιλαμβάνεται η θεία ή η καθεμία από μας; ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι το απόφθεγμα... το ταξίδι για την ουσία είναι διαφορετικό :D

 

Σου θυμίζω ότι κάποιες από εδώ μέσα γουστάρουν ο άντρας π.χ. να είναι πασάς :P

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω πως όλες μας κατά βάθος συμφωνούμε στο ποιός είναι ΑΝΤΡΑΣ...?

 

Όχι, η θεία πάντως δεν υποστηρίζει τους μισογύνηδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα εγω δεν πασχω απο φεμινιστικο συνδρομο. Οποτε το αντρα τον ηθελα παντα Αντρα. Και ναι να ειναι μισο ποντακι πιο ψηλος. Το γουσταρω τρελλα λεμε. Το θαυμαζω και αυτο με φτιαχνει τρομερα. Αν αισθανθω πιο πανω απο τον αντρα που εχω διπλα μου εχω φαει χοντρη ητα με την παρτη του. Θα ξενερωσω τραγικα. Οποτε δεν με χαλαει αυτο. Και αυτος που εχω διπλα μου το εχει αυτο. Και αυτο ειναι που με ξετρελλενει επανω του (κυριως). Βεβαια εχει και το μειον του. Δεν 'ελεγχεται ευκολα' ........;) Δεν ειναι του χεριου μου. Αλλα ποτε δεν θα τον ηθελα ετσι......και το ξερει το καθαρμα......(μου).........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω θέλω τον άντρα να είναι ΑΝΤΡΑΣ βρε παιδι μου! Θέλω να κάνει δυναμικό επάγγελμα. Γενικά έχω θέμα με το επαγγελμα...οχι για το αν τα χρηματα είναι πολλά ή λίγα...απλά μου αρέσουν ορισμένα επαγγελματα κ άλλα καθολου, δεν παει να ειναι κ ο Τζονυ Ντεπ δεν με φτιάχνουν.

Επισης θελω να ειναι με όλους σκληρος κ με μένα αλοιφη....!

 

Λοιπον αν τον βρείτε στειλτε π.μ. να σας στειλω τα στοιχεια μου!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου ειναι μαγειρας:rolleyes: καμια σχεση με αρρενωπο επαγγελμα οπως λες:rolleyes: αλλα εκανε ενα φαι σημερα τελειο! αλλα δε μαγειρευει συχνα σπιτι.αντε να το κανει 5-6 φορες το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αχ μάγειρας δεν θα με πειραζε! Να κάνει κανενα φαι κ στο σπιτι, βεβαίως βεβαίως! Ο δικος μου κάνει δυναμικό επάγγελμα αλλιως no koukou η Blublu! (τι λέω η ΜΑΝΑ!!!)

Παντως τι καλά να ηταν οι αντρες σαν την πιτσα....να τηλ. να λες θέλω κασεράκι, ελιτσες, βαλε γαλοπουλα, βγάλε μανιτάρια κ φερτην σπιτι! Τσουουουπ....σε εικοσι λεπτά σπιτι....το κυριοτερο η πιτσα δεν μιλάει...την τρως (την πιτσα εννοω)...δεν σου αρέσει, την πετας κ τέλος...ουτε γάτα ουτε ζημια!

Link to comment
Share on other sites

την τρως (την πιτσα εννοω)...

 

 

χαχαχαχα! (Για χαρη σου θα φαω καρτα! Αλλα γελασα πολυ!)

 

Για πειτε ρε κοριτσια κανενα επαγγελμα που δεν ειναι πολυ "αρρενωπο" :rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα? καλα....και τι δε θα εδινα για κομμωτη! Οπωσδηποτε! αν και δε νομιζω να ημασταν παντρεμενοι για πολυ καιρο....θα με χωριζε στανταρακι, αφου πρωτα θα του ειχα βγαλει τη ψυχη! :-P

 

μα καλα, ποια εχει παντρευτει μοδιστρο? :-P:-P

 

 

Link to comment
Share on other sites

α επισης μακιγιερ!ειχα πετυχει μακιγιερ αντρα οταν βαφτιζα τον γιο μου!μου εκανε απιστευτο μακιγιαζ αλλα μιλουσε σαν τοιουτος!!!τωρα αν ηταν κιολας δε το ξερω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

α επισης μακιγιερ!ειχα πετυχει μακιγιερ αντρα οταν βαφτιζα τον γιο μου!μου εκανε απιστευτο μακιγιαζ αλλα μιλουσε σαν τοιουτος!!!τωρα αν ηταν κιολας δε το ξερω:rolleyes:

 

παντως για κολλητος μου, μια χαρα θα μου επεφτε! :mrgreen::mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...