Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ωχ!!(εισαγωγή σε νοσοκομείο λόγω μυοσιτιδας)


LA LATINA

Recommended Posts

χρονια πολλα και καλα συνονοματη Στελλιτσα

 

 

καθε ευχη μου , ευχη σου. Να προσεχεις και να εχεις πιστη. Ο Χριστος και η Παναγια θα ειναι πλάι σου αν και μονο πιστευεις.

 

Φιλια και περαστικα και απο εμας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 341
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω κραταω αυτο που ειπες, οτι τα παιδακια σου χαιρονται που ειναι ολη την μερα μαζι σου κ παιζετε κ τα κανουν ολα λιμπα!!!!!!!!! σου ευχομαι πολλες τετοιες μερες χαρας μαζι τους, να παιζετε να τρεχετε κ να ειστε ολοι γεροι κ ευτυχισμενοι!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΥΓΕΙΑ.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια πιστευω με ολη μου τη δυναμη αν δεν ηταν ο Θεος να με σηκωνει αυτοι οι αθλιοι ανιδεοι λουκουμαδες θα με ειχαν πεθανει ως τωρα.....μονο ο Θεος και η Παναγιτσα και ολοι οι Αγιοι ειναι οι βοηθοι και οι προστατες μας παιδια μη γελιεστε.....

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου να είσαι καλά εύχομαι,να μην το βάζεις κάτω και να ευχαριστηθείς όσο μπορείς αυτές τις γιορτινές μέρες με τα παιδάκια σου.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι,μην διστάσεις να μου πεις,μια και μένουμε στην ίδια πόλη.Ελπίζω κάθε μέρα να νιώθεις και καλύτερα και του χρόνου τέτοια εποχή να έχεις ανοίξει τόπικ για ευχάριστα θέματα!

Σε φιλώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα αμα σας πω οτι περιμενω και 3 παρτιδες νονους και ξαδερφια επισκεψεις τι θα πειτε???

να κανω τι τωρα εγω στα τεσσερα??? δουλειες???? κερασματα??? ψησιματα??? μα ουτε δισκο δε μπορω να σηκωσω....απ την αλλη και να μην ερθουν προφανως δε γινοτανε..... την πατησαμε χοντρα παιδια.... το μονο που μου ελειπε....και ερχονται και λιγοι λιγοι παντα....μερες θα κρατησει το πανηγυρακι..... να με δω τι θα κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι λιγο σε ξερω απο εδω μεσα μιας που δεν μπαινβω συχνα αλλα με εχει αφησει αφωνη το κουραγιο σου και η πιστη σου.να εισαι σιγουρη οτι αυτα θα σε σηκωσουν..ΜΠΡΑΒΟ σου και περαστικα σου!!!Να χαιρεσαι παντα τα παιδακια σου και να μας δινεις μαθηματα κουραγιου

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι λιγο σε ξερω απο εδω μεσα μιας που δεν μπαινβω συχνα αλλα με εχει αφησει αφωνη το κουραγιο σου και η πιστη σου.να εισαι σιγουρη οτι αυτα θα σε σηκωσουν..ΜΠΡΑΒΟ σου και περαστικα σου!!!Να χαιρεσαι παντα τα παιδακια σου και να μας δινεις μαθηματα κουραγιου

 

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, δεν γινεται αλλιως ξερεις....το πιο ευκολο ειναι να κατσω σε μια καρεκλα με ολους να με υπηρετουν και να λεω δεν μπορω το ενα δεν μπορω το αλλο, αυτα τα παιδακια ομως τα ονειρευομουν απο τα 15 μου, μονο αυτο ηθελα να κανω, παιδια και οικογενεια, αυτα τα παιδακια λοιπον χρειαζονται μια μαμα αγωνιστρια και δυνατη οσο γινεται βεβαια και σιγα σιγα......ελπιζω μεχρι την ανοιξη να μπορω να τα παω και κανεναν περιπατο.....σας φιλω γλυκα ολους!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα αμα σας πω οτι περιμενω και 3 παρτιδες νονους και ξαδερφια επισκεψεις τι θα πειτε???

να κανω τι τωρα εγω στα τεσσερα??? δουλειες???? κερασματα??? ψησιματα??? μα ουτε δισκο δε μπορω να σηκωσω....απ την αλλη και να μην ερθουν προφανως δε γινοτανε..... την πατησαμε χοντρα παιδια.... το μονο που μου ελειπε....και ερχονται και λιγοι λιγοι παντα....μερες θα κρατησει το πανηγυρακι..... να με δω τι θα κανω!!!

 

 

Να σηκώσουν το χεράκι τους και να κάνουν κάτι και αυτοί.Πολύ μου την σπάει όταν έρχεται ένα τσούρμο στο σπίτι και κάθονται σαν άρχοντες και τα περιμένουν όλα έτοιμα...μιλάω πάντα για συγγενείς...Ας βοηθήσουν και αυτοί λιγάκι...δεν βλέπουν ότι χρειάζεσαι ξεκούραση??Και να θυμάσαι ότι σε τέτοιες ασθένειες,καλό είναι να καταπονείς τον οργανισμό σου όσο λιγότερο γίνεται.Τα παιδιά σου θα σκέφτεσαι και τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Να σηκώσουν το χεράκι τους και να κάνουν κάτι και αυτοί.Πολύ μου την σπάει όταν έρχεται ένα τσούρμο στο σπίτι και κάθονται σαν άρχοντες και τα περιμένουν όλα έτοιμα...μιλάω πάντα για συγγενείς...Ας βοηθήσουν και αυτοί λιγάκι...δεν βλέπουν ότι χρειάζεσαι ξεκούραση??Και να θυμάσαι ότι σε τέτοιες ασθένειες,καλό είναι να καταπονείς τον οργανισμό σου όσο λιγότερο γίνεται.Τα παιδιά σου θα σκέφτεσαι και τον εαυτό σου.

 

τι να πω ρε παιδια...ηλπιζα οτι θα εχω την ησυχια μου.....εγω και για να λουστω ατομο χρειαζομαι να με βοηθησει....πως μπλεκω ετσι παντα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να πω ρε παιδια...ηλπιζα οτι θα εχω την ησυχια μου.....εγω και για να λουστω ατομο χρειαζομαι να με βοηθησει....πως μπλεκω ετσι παντα!!!

 

 

Και σε εμάς τον πρώτο καιρό μπαινόβγαιναν κάθε τρεις και λίγο όλοι οι γνωστοί.Και μάλιστα απροειδοποίητα.Είναι λίγα χρόνια όμως,που τους το έχω ξεκόψει.Πολύ συγκεκριμένα άτομα και όχι συνέχεια.Και όποιος μπορεί να καταλάβει,έχει καλώς.Όποιος θυμώσει,έχω και ωραιότατο μπαλσάμικο να του δώσω να πιει.

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Είσαι ήρωας! Θαυμάζω την υπομονή σου και την αγάπη που έχεις μέσα σου...

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται κορίτσι μου να σε βλέπει πολύς κόσμος. Έχεις εξαντλημένο οργανισμό και ανύπαρκτη άμυνα δεδομένης της κορτιζόνης. Ολοι αυτοί που αναφέρουν μπορεί να σου μεταφέρουν κάποιο μικρόβιο. Πάρε το θάρρος και ζήτα τους να μην έρθουν για να μη γίνεις χειρότερα. Κι αν έρθουν μη σηκωθείς από τη καρέκλα. Να ξέρεις ότι ο Θεός είναι μεγάλος κι επειδή βλέπει τη πίστη σου σίγουρα θα σε βοηθήσει. Θα προσεύχομαι για σένα, να γίνεις σύντομα καλά

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι νονοι των παιδιων και φιλοι του αντρα μου εδω και 20 χρονια και θεωρουν δικαιως οτι ειναι δικοι μας και οχι ξενοι...τωρα το οτι ειναι μπακουρακια ειναι το δυσκολο γιατι πχ πηραν χτες και ειπαν να ερθουν σε μιση ωρα !!!!!!!!!!! δεν καταλαβαινουν τα απλα πραγματα μιας νοικοκυρας, να συμμαζεψουμε λιγο, να παρουμε κανα γλυκακι, να ντυθουμε ρε αδερφε.... κατι να κερασουμε καμια πιτουλα, και να την ψησεις ακομα θελει χρονο, ειδικα οταν ο αλλος κυριολεκτικα κουνιεται μονο για τουαλετα.... ματαια προσπαθω παντα να τους λεω να μου το λενε μια μερα νωριτερα.....αμα δεν παντρευτει ο ανθρωπος δεν μπαινει στη λογικη οτι εδω ειναι σπιτι με αρρωστο ανθρωπο και δυο μωρα και οχι το σπιτι του κολλητου τους που μπαινανε και καθοντουσαν με μια μπυρα και μια πιτσα ως το πρωι.... μετα περιμενω και νονο με νονα και μωρο (αλλη μερα) και κατι ξαδερφια που κι εκεινα φυσικα δεν ειναι ξενοι(!!!!)

αληθεια οι ξενοι ποιοι ειναι τελικα χαχαχα η μαμαδες μας?????????? ε ρε γλεντια!!!!!!!

κπυραγιο θα το καταφερουμε κι αυτο............

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις προτίνω απλά να απολαύσεις το γέμισμα του σπιτιού σου με κόσμο!!!! Καμιά φορά χρειαζεται...τι να πω!!! Αντε καλέ που θα ψήσεις πιτούλα!! Πάρε καμιά έτοιμη ή και πίτσα επίσης. Ζήτα να σε βοηθή΄σει κάποιος μη κάνεις τίποτα! Απόλαυσε το κοινώς!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μένα ξένοι είναι όσοι δεν καταλαβαίνουν,ακόμα και αν είναι συγγενείς πρώτου βαθμού.

Βασικά σε εμάς,τα πρώτα χρόνια ερχόταν κάθε καρυδιάς καρύδι.Και όχι με προειδοποίηση μισής ώρας.Απλά χτυπούσαν το κουδούνι και έσκαγαν μύτη. Κάτι το οποίο δεν το θεωρώ ούτως ή άλλως σωστό,ακόμα και αν δεν υπάρχει άρρωστος στο σπίτι.Και ο καθένας έχει από μια ιδιοτροπία στο φαγητό,κάποιος δεν τρώει το ένα πράγμα και ο άλλος το άλλο,οπότε δεν μπορούσα να είμαι προετοιμασμένη για τις προτιμήσεις του καθενός και ούτε υπήρχε κάτι που να βόλευε όλους.Ε,σιγά σιγά τους ξέκοψα.Ούτως ή άλλως,τώρα που είναι χειμώνας,καλό είναι να μην μεταφέρουμε επιπλέον μικρόβια στους αρρώστους και αυτό να προσπαθήσεις να το αποφύγεις κι εσύ Στελλίτσα μου.Και αφού είναι τόσο φίλοι σας,δε νομίζω να έρχονται για την πίτα που θα ψήσεις.Πάρε τα πάντα έτοιμα και μην διανοηθείς να κουραστείς για τέτοια πράγματα.Όποιος σε αγαπάει,θα καταλάβει.Κοίτα να διοχετεύσεις όλη την ενέργειά σου στα παιδάκια σου.Του χρόνου που ελπίζω πως θα είσαι καλύτερα,τραπέζωσε όλη την Θεσσαλονίκη.:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι νονοι των παιδιων και φιλοι του αντρα μου εδω και 20 χρονια και θεωρουν δικαιως οτι ειναι δικοι μας και οχι ξενοι...τωρα το οτι ειναι μπακουρακια ειναι το δυσκολο γιατι πχ πηραν χτες και ειπαν να ερθουν σε μιση ωρα !!!!!!!!!!! δεν καταλαβαινουν τα απλα πραγματα μιας νοικοκυρας, να συμμαζεψουμε λιγο, να παρουμε κανα γλυκακι, να ντυθουμε ρε αδερφε.... κατι να κερασουμε καμια πιτουλα, και να την ψησεις ακομα θελει χρονο, ειδικα οταν ο αλλος κυριολεκτικα κουνιεται μονο για τουαλετα.... ματαια προσπαθω παντα να τους λεω να μου το λενε μια μερα νωριτερα.....αμα δεν παντρευτει ο ανθρωπος δεν μπαινει στη λογικη οτι εδω ειναι σπιτι με αρρωστο ανθρωπο και δυο μωρα και οχι το σπιτι του κολλητου τους που μπαινανε και καθοντουσαν με μια μπυρα και μια πιτσα ως το πρωι.... μετα περιμενω και νονο με νονα και μωρο (αλλη μερα) και κατι ξαδερφια που κι εκεινα φυσικα δεν ειναι ξενοι(!!!!)

αληθεια οι ξενοι ποιοι ειναι τελικα χαχαχα η μαμαδες μας?????????? ε ρε γλεντια!!!!!!!

κπυραγιο θα το καταφερουμε κι αυτο............

βρε Στελλακι, εσυ τους ξερεις φυσικα καλυτερα, αλλα λεω μηπως κ δεν σας ειδοποιουν νωριτερα, ακριβως για να μην σε βαλουν σε διαδικασια ετοιμασιας ,επειδη γνωριζουν την κατασταση σου?

εξαλλου βρε κοριτσι μου ποιος θα σε παραξηγησει αν το σπιτι ειναι ανω κατω? αστα ολα κ απολαυσε παρεουλα.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου καλησπερα και χρονια πολλα!!δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα οταν ειδα οτι εκανες χριστουγεννα στο σπιτι σου με τα παιδακια σου....

χαιρομαι που εισαι πιο αισιοδοξη....

ασε τα κερασματα και τις δουλειες....ερχονται για να δουν εσενα...και ισως γι'αυτο στο ειπαν κ τελευταια στιγμη....

απολαυσε τις στιγμες με τα παιδακια σου και τους φιλους κ ασε τα αλλα...

ευχομαι συντομαι ορθια με πολλους πολλους περιπατους με τα πιτσιρικια...

ξερω πως νιωθεις...αλλα με σενα θα πανε ολα καλα!!!!

χαμογελοοοοο!!!!!!!!!παντααα!!!!!

καλη πρωτοχρονια!!!με το καλο ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

μπα παιδια μη χαιρεστε ολα τα χρονια ετσι κανουν....ερχονται ξαφνικα και οπως λεει και η φιλη ο ενας θελει τυροπιτα, ο αλλος σπανακοπιτα, ο αλλος πινει μονο κρασι, ο αλλος δεν τρωει σοκολατενια γλυκα, ο αλλος δε θελει σιροπιαστα.....χαμος γινεται.... και η πλακα ειναι οτι εγω δεν εχω παει ποτε σε κανενος το σπιτι !!! θα κανω οτι μπορω και πιστευω θα καταλαβουν εξαλλου ειναι φιλοι καρδιακοι...λαδι στα παιδια μου βαλανε ας κουραστω και λιγο...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Στέλλα!!!

Χρόνια πολλά και καλά και με υγεία!! Χαίρομαι που είσαι σπίτι!

 

Δεν χαίρομαι όμως που κάθεσαι και ανησυχείς. Καλά λέει η κοπέλα παραπάνω, δικοί σου άνθρωποι είναι, δεν θα σε παρεξηγήσουν!

 

Άσε λοιπόν τις πίτες και τα κεράσματα. Στείλε κάποιον να φέρει ένα γλυκό, παραγγείλτε και μια πίτσα και τελειώνει η υπόθεση. Κάτσε να χαρείς την παρέα. Ας είναι το σπίτι ανάστα. Εγώ παιδιά με φίλους καλούς δεν έχω τυπικότητες και ντροπές. Λέω στη φιλενάδα καθώς θα 'ρχεται να φέρει και κάτι που θα' χουμε ορεξη και ως εκεί. Πίνουμε το ποτάκι μας μετά, βοηθάνε όλοι στο σερβίρισμα για να τελειώνουμε μια ώρα αρχύτερα και μετά την πέφτουμε όλοι μαζί . Αν είναι δικοί σου άνθρωποι αυτό πράξε. Αν δεν είναι ας μην έρθουν. Αν παρεξηγηθούν ξύδι. αααααα, θα θυμώσω αν κουραστείς!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον ειναι η τυχερη μου μερα!!! ο αντρας μου πηρε ξαφνικα δυο μερουλες αδεια οποτε θα εχω βοηθο "δουλα και κυρα" του λεω χαχαχα κι ετσι και θα καθαρισουμε λιγακι και θα ετοιμασουμε κατι για το απογευμα που περιμενουμε τους νονους μας... ο καλος Θεουλης βοηθησε παλι να βγω ασπροπροσωπη !!! εκανε και η πεθερα κατι πιτσες και πιτουλα οποτε μονο θα ψησω... ολα καλα νομιζω ε????

θα σας πω νεοτερα αυριο! φιλιααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

γεια σου στελιτσα μου και χρονια πολλα. ευχομαι υγεια σ εσενα και στην οικογενεια σου! εγω παντως μια συγχηση την πηρα! ακου κοσμο!?! λοιπον αραξε απολαυσε την παρεα και απλα παραηγγειλε και βαλε το συζηγο να σερβιρει μπας και καταλαβουνε! η΄καλυτερα σηκωσε τις κυριες που θα ερθουν να τα κανουν! φιλια καλη μου. πανω απ ολα μην αγχωνεσαι για τετοια! περιμενουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

STELLA Μόλις διαβασα τη ιστορία σου απο την μια στενωχωρήθηκα πολύ ,απο την άλλη πάλη μπράβο θέλω να σου πω για το κουράγιο σου για ζωή και να γίνεις πάλι καλά δεν έχω ίδεα απο αυτή την ασθένεια . Πρέπει να πάιζει σημαντικό ρόλο και η ψυχολογία σου νομίζω και αν είσαι ΄τοσο αισιόδοξη όσο φένεσαι από αυτά που γράφεις πιστεύω θα πάνε όλα καλά Τώρα για της επισκέψεις που έχεις θα πρέπει να χαίρεσε που οι φίλοι σας δεν σας ξέχασαν και συνεχίζουν τις επισκέψεις τους σε σας χωρίς να κρίνουν απο την κατάσταση που επικρατή μέσα στο σπίτι λόγο της ασθένεια σου να το ΄βλέπεις θετικά ....καλό κουράγιο και υπομονή σου έυχομαι να δεις σημάδια βελτίωσης της υγεία σου πολύ γρήγορα.....

Link to comment
Share on other sites

ολα πηγαν μια χαρα.... ηρθαν οι δυο μπακουρονονοι, ηρθε και το ζευγαρι των αλλων νονων με το μωρο, ηρθε και η πεθερα με τον πεθερο απροειδοποιητα εννοειται και στρωθηκαν, αλλα τα καταφερα.... εκανα δυο πιτσες, μια σπανακοπιτα,(ΤΑ ΕΨΗΣΑ ΕΝΝΟΩ) ειχα και ενα σωρο γλυκα, μειναν ολοι πολυ ευχαριστημενοι και τα παιδια το καταχαρηκαν...... ο αντρας μου καλα να τον εχει ο Θεος ολη μερα καθαριζε το σπιτι το αστραψε το καμαρι μου και σερβιρε και βοηθησε απιστευτα, πολυ λιγο σηκωθηκα μετα ανεβηκε η μαμα μου επλυνε το χαμο απο πιατα και ποτηρια και το πρωι που σηκωθηκα ο αντρας μου τα ειχε βαλει και στη θεση τους....αυτος ο ανθρωπος που παντρευτηκα ειναι το λαχειο της ζωης μου!!!! ειναι κατι παραπανω απο υπεροχος ουτε καν παραπονεθηκε με τοση κουραση!!! ολα καλα λοιπον, αντε και ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχεις..! Τι όμορφα λόγια για τον άντρα σου..ας παραδειγματιστούμε όλες! Εύχομαι πάντα να είστε τόσο ευτυχισμένο ζευγάρι και να σέβεστε ο ένας τον άλλον! Καλή δύναμη στέλλα μου!!! Αλήθεια θεσσαλονίκη που μένεις; Εγώ εύοσμο

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...