Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"BAUTE" ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

αααααχ και εγώ εκκλεισα ραντεβού για ξεπουπούλιασμα και πεντικιούρ την παρασκευή.......

θα γίνω μια κούκλα.... αντε γιατί τα ποδαρακια μου απο την δασυτρυχια είναι αστα να πάνε... όσο για τα νυχακια, εεε... καπως παλαίυονται. αλλά αφού θα ερθει η κοπέλα σπίτι γιατί να μην ξεδώσω?????? αντε και ενα καθαρισμό σπ μουτρακι και θα είναι ολα power...

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια κάνει να βάφεις τα νύχια σου στην εγκυμοσύνη;

Άκουσα ότι απαγορεύεται οπως το να βάφεις τα μαλλιά σου...Πείτε μου, έχει ρωτήσει καμιά το γυναικολόγο της;;;

 

εγώ πάντως τα βάφω τα νυχάκια μου όπως έχω βάψει και τα μαλλιά μου με φυτικές βαφές! :wink:

Καλά τώρα από το βερνίκι στο νύχι τί να περάσει στο μωρό; Δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό :?:?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια κάνει να βάφεις τα νύχια σου στην εγκυμοσύνη;

Άκουσα ότι απαγορεύεται οπως το να βάφεις τα μαλλιά σου...Πείτε μου, έχει ρωτήσει καμιά το γυναικολόγο της;;;

 

Εμένα μου είπε οτι κάνει.Για τα νύχια.Για τα μαλλιά δε ρώτησα καν.

 

Κορίτσια ζήλεψα,θα πάω κι εγώ για ποδονυχοπεριποίηση!! :lol::lol:

 

Μανικιούρ και μαλλιά έκανα πριν 2 εβδομάδες.

Ας απολαύσουμε αυτές τις περιποιήσεις τώρα γιατί μετά..ποιος ξέρει πότε!

 

Πάντως και στο σπίτι μπορούμε να κάνουμε ωραία πράγματα να μας χαλαρώσουν και να μας τονώσουν:

ένα δροσερό μπανάκι με μασκούλα στα μαλλιά,

ύστερα μάσκα απολέπισης στο πρόσωπο ή απλώς μια άλλη που μένει 15 λεπτά,

στη συνέχεια ενυδατική κρέμα,

βγάλσιμο φρυδιών και..τριχών γενικώς,

μια κρεμούλα στην κοιλίτσα και με την ευκαιρία λοσιόν σε όλο το σώμα ή απλώς baby oil,

στέγνωμα τα μαλλιά και τέλος ένα ωραίο χρωματάκι καλοκαιρινό στα νύχια...

και τέλος!

 

Σε μια ώρα κούκλες με διάθεση ανεβασμένη!!

Όσο για τα προϊόντα,υπάρχουν και φυτικά αν κάποια κοπέλα δε θέλει τα κανονικά καλλυντικά.

 

Και σκεφτείτε οτι αυτή η μιά ολόκληρη ώρα για τον εαυτό μας θα είναι όνειρο άπιαστο μόλις έρθει το μωράκι μας!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ, μόλις έφυγε η αισθητικός και αισθάνομαι πολύ ωραία!

Ξετριχιάστηκα ή ξεπουπουλιάστηκα....

 

Δεν ζυγίστηκα ακόμα, αλλά νομίζω ότι το κιλάκι μου το έχασα σίγουρα, αν κρίνω από τις τρίχες που έμειναν πάνω στις ταινίες.. :lol::lol:

 

και εγώ νομίζω ότι κανένα κιλακι θα το χασω σιγουρα με τοοοση τριχουλα/......

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

να πας gerakina μου να πας! Εγώ πάντως έβαλα ένα ωραίο κοραλί χρώμα στα νυχάκια...το καταευχαριστήθηκα! :D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πας gerakina μου να πας! Εγώ πάντως έβαλα ένα ωραίο κοραλί χρώμα στα νυχάκια...το καταευχαριστήθηκα! :D:D

 

Αχχχ, το αγαπημένο μου.....

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είμαι του απλού γαλλικού... μου θυμίζει καθαριότητα... εν ξερω πως και γιατί.....

 

χα χα χα...μπαααααααααααααααα εγώ το θέλω έντονο το καλοκαίρι....κοραλί, κόκκινο, φούξια,....

Το χειμώνα κάνω και κανα γαλλικό !

Ααααααααααααααα και στον γάμο μου είχα γαλλικό :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είμαι του απλού γαλλικού... μου θυμίζει καθαριότητα... εν ξερω πως και γιατί.....

 

χα χα χα...μπαααααααααααααααα εγώ το θέλω έντονο το καλοκαίρι....κοραλί, κόκκινο, φούξια,....

Το χειμώνα κάνω και κανα γαλλικό !

Ααααααααααααααα και στον γάμο μου είχα γαλλικό :wink:

 

κανεις το χειμώνα γαλλικό στα πόδια??? εγώ όχι..... αφού ουτως ή άλλως δεν φαίνεται ασε που χτυπανε τα παπούτσια και ξεφτίζει αμεσως.....

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάλι είμαι του απλού γαλλικού... μου θυμίζει καθαριότητα... εν ξερω πως και γιατί.....

 

χα χα χα...μπαααααααααααααααα εγώ το θέλω έντονο το καλοκαίρι....κοραλί, κόκκινο, φούξια,....

Το χειμώνα κάνω και κανα γαλλικό !

Ααααααααααααααα και στον γάμο μου είχα γαλλικό :wink:

 

κανεις το χειμώνα γαλλικό στα πόδια??? εγώ όχι..... αφού ουτως ή άλλως δεν φαίνεται ασε που χτυπανε τα παπούτσια και ξεφτίζει αμεσως.....

 

κάνω ή γαλλικό ή απλό βαψιματάκι...ααααααααααααααααα δε μπορώ το νύχι το θέλω βαμμένο :lol::lol::lol:

 

Σε λίγο καιρό που θα γεννήσεις πες θα θες πολλά αλλά δεν θα μπορείς χα χα...το γαλλικό μας μάρανε χειμωνιάτικα! :lol::cool:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα μου τόνισε ο γιατρός ότι πρέπει να πάω στο μαιευτήριο με ΕΝΤΕΛΩΣ άβαφα νύχια και σε χέρια και σε πόδια.

Ακόμα και το διαφανές βερνίκι μπορεί να με βάλουν να ξεβάψω τελευταία στιγμή, αν πέσω σε καμιά παράξενη προισταμένη.

Άρα όχι γαλλικό για μένα....

Απ΄τα νύχια βλέπουν αν κάτι πάει στραβά. Είναι τα πρώτα που μελανιάζουν και φαίνονται αμέσως. Και κυρίως στην καισαρική, τα παρακολουθούν συνέχεια... :cry:

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα μου τόνισε ο γιατρός ότι πρέπει να πάω στο μαιευτήριο με ΕΝΤΕΛΩΣ άβαφα νύχια και σε χέρια και σε πόδια.

Ακόμα και το διαφανές βερνίκι μπορεί να με βάλουν να ξεβάψω τελευταία στιγμή, αν πέσω σε καμιά παράξενη προισταμένη.

Άρα όχι γαλλικό για μένα....

Απ΄τα νύχια βλέπουν αν κάτι πάει στραβά. Είναι τα πρώτα που μελανιάζουν και φαίνονται αμέσως. Και κυρίως στην καισαρική, τα παρακολουθούν συνέχεια... :cry:

 

αααααααααααααααααααααααα θα μας χαλάσουν και το πεντικιούρ τώρα;;; ΟΥΦ...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα ο καλλωπισμος στα νυχακια μας δηλαδή πλην εξαιρεσεων, που τους παίνεψαν και το χρωματακι δηλαδή...

 

τι να πώ??? ας είναι...

πάντως σημερα είναι η μερα μου... 16,00 θα ερθει η κοπελα να με ξετρυχιάσει...

εχω λιγο καιρό να το κανω, ελπίζω να μην με ακούσετε απο τα σπίτια σας, οταν φτάσει αισίως στο μπικ΄νι...( ο Θεος να το κάνει έτσι που εχει καταντήσει...) .... χιχιχιχιχι :roll::roll::roll::roll:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

..τσαμπα ο καλλωπισμος στα νυχακια μας δηλαδή πλην εξαιρεσεων, που τους παίνεψαν και το χρωματακι δηλαδή...

Είναι σε τί άνθρωπο θα πέσεις. Ξέρω και περιπτώσεις που πήγαν με γαλλικό στο πόδι και μεταξωτά νύχια στο χέρι και κανείς δεν τους είπε τίποτα.

Εμένα απλά με προετοίμασαν ότι μπορεί και να μου ζητήσουν να τα ξεβάψω τελευταία στιγμή και προκειμένου να έχω τέτοια, προτιμώ να πάω άβαφη.

Μανικιούρ και πεντικιούρ φυσικά και θα κάνω, απλά χωρίς χρωματάκι...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

το πεντικιουρ δεν νομίζω να πειραζει ,αλλα από την άλλη το μανικιουρ πειράζει γιατί το μανταλάκι που σου βάζουν στο δάκτυλο για να μετρανε το οξυγόνο βγάζει λάθος αποτελέσματα αν τα νυχια είνια βαμμένα, αν είναι και σκούρο χρώμα τότε δεν μπορούν αν δουν και πιθανο μελάνιασμα κάτω απο τα νύχια που δείχνει προβλημα στην καρδια.αυτα από γιατρό χειρούργο.

Μάλλον για αύτο το λόγο πολλοι γιατροι πριν την γέννα σου λένε αβαφα νύχια.

as1cCDk0g410010NDdqfDk4MTE1N2R2fG1hcmlhIGlzIGFscmVhZHk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κορίτσια έκλεισα ένα περιποιημένο πεντικιούρ για την Παρασκευή για να ελαφρύνουν τα ποδαράκια μου!!!Πραγματικά ανυπομονώ.

Έτσι είμαι και στην χαλάουα. Νοιώθεις άλλος άνθρωπος μετά.

Αλήθεια, σε σχέση με τις φυτικές βαφές μαλλιών τι ξέρετε?Από ποιον μήνα και μετά επιτρέπονται???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αποτρίχωση την Παρασκευή με κερί στο μπικίνι και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πόνεσα βέβαια αρκετά αλλά η αίσθηση μετά σε αποζημιώνει...Το γιατρό τον είχα ρωτήσει για αυτό και μου είχε πει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Τα νύχια μου τα έβαφα εξαρχής...Το πρόβλημα είναι με το μαλλί μου στο οποίο γενικά κάνω ανταύγειες αλλά ο γιατρό είναι ανένδοτος. Στην τελευταία επίσκεψη που πήγα έτοιμη για τσαμπουκά για το συγκεκριμένο θέμα μου είπε οτι να περιμένω μέχρι το Β' επιπέδου(2 Ιουλίου) γιατί σε αυτό το μήνα που είμαι το μωρό σχηματίζει την οστική μάζα και υπάρχει 1 στις 1000 πιθανότητα να το βλάψει. Το ρισκάρεις, μου λέει; Εδώ κάνεις ένα σωρό εξατάσεις για σύνδρομο down για να φτάσεις στις 1 στις 10.000 πιθανότητα, 1 στις 1000 δεν είναι πολλές; Τι να του απαντήσω εγώ η καημένη, έφυγα σαν βρεγμένη γάτα και το μαλλί παραμένει με τη σκούρα ρίζα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...