Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΝΤΕΟ/ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

Είναι μοναδικό όμως...

Εγω γέννησα στο ΙΑΣΩ και είχαμε συνεννοηθεί με τον γιατρό μας ο άντρας μου τράβηξε όλο τον τοκετό και μετά μου έδωσε την κάμερα να τον τραβήξω την ώρα που έκοβε τον ομφάλιο λώρο :lol::lol:

Το ξαναβλέπω και λιώνω που βλέπω το μουτράκι του να βγαίνει :lol: και γέννησα και φυσικά(χωρις επισκληρίδιο) να φανταστείς :wink:

 

Πραγματικά σε ζηλεύω..... Πολύ θα ήθελα να το έχω.... Ας ελπίσουμε στο δεύτερο να προλάβουμε να τραβήξουμε... Βέβαια θα μου πείς έτσι πως γέννησα το πρώτο με βλέπω το δεύτερο να το βγάζω στον δρόμο... :D

Να φανταστείς μόνο που σκέφτομαι την γέννα με πιάνουν τα κλάματα απο την συγκίνηση φαντάσου να το έβλεπα.... Κλάμα που είχε να πέσει!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα κι εγώ έπεσα απο τα σύννεφα όταν η μαία δεν άφηνε με τίποτε τον άνδρα μου να τραβήξει έστω και λίγο. Με το που είδε την μηχανή, σχεδόν έπαθε. Σα να ήμασταν απο άλλο πλανήτη που σκεφτήκαμε να φέρουμε κάμερα. Ακριβώς επειδή σκέφτόμουν απο πριν μήπως έχουν κάποια πολιτική περίεργη πάνω στο θέμα, γι' αυτό είχα ρωτήσει τον γιατρό μου. Τον οποίο εμπιστεύομαι απόλυτα και αφού έχει και εμπειρία από το ΓΕΝΕΣΙΣ θεώρησα αδιαμφισβήτητη την γνώμη του. Και δε θα μου την "έσπαγε" τόσο το ότι δεν πήρε θέση εκείνη την ώρα, αν δεν το είχαμε συζητήσει νωρίτερα. Τελικά, αν το καλοσκεφτώ, πιο πολύ με τσάτισε ο γιατρός γιατί με έκανε να ελπίζω σε κάτι που έτσι κι αλλιώς ήθελα πολύ και ήξερα ότι γίνεται χωρίς πρόβλημα στις περισσότερες κλινικές.

 

Ε ναι λοιπόν.... Ο γιατρός σου φταίει.... Έπρεπε τουλάχιστον να προσπαθήσει..... Δεν πειράζει γλυκιά μου στο δεύτερο ελπίζω να μπορέσεις..... Ποιόν γιατρό έχεις??

Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά σε ζηλεύω..... Πολύ θα ήθελα να το έχω.... Ας ελπίσουμε στο δεύτερο να προλάβουμε να τραβήξουμε... Βέβαια θα μου πείς έτσι πως γέννησα το πρώτο με βλέπω το δεύτερο να το βγάζω στον δρόμο... :D

Να φανταστείς μόνο που σκέφτομαι την γέννα με πιάνουν τα κλάματα απο την συγκίνηση φαντάσου να το έβλεπα.... Κλάμα που είχε να πέσει!!!!! :cry:

 

Στερεώσε την κάμερα στο ταμπλό για να είσαι σίγουρη πριν ξεκινήσετε :lol::lol::lol:

 

Ίδια ηλικία έχουν τα μπεμπάκια μας :lol: εμεις γεννηθήκαμε στις 3/11 εσείς?

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεώρησα ότι θα μπορούσε να πει κι αυτός μια κουβέντα στις μαίες. Έχω τον Αμπελά και είμαι πολύ ευχαριστημένη από τις περισσότερες απόψεις. Τον εμπιστεύομαι αρκετά. Κι όταν λέω αρκετά, μη νομίσεις ότι ο άνθρωπος κάνει τίποτε για να μην τον εμπιστευτείς, απλά εγώ δεν εμπιστεύομαι απόλυτα κανέναν (και κυρίως γιατρό). Αυτός μάλιστα με έκανε να πάψω να σνομπάρω και να απαξιώνω τους γιατρούς.

Πάντως, όσον αφορά τη βιντεοσκόπηση, όντως είχα στεναχωρηθεί πολύ. Αφού, τώρα σκοπεύω να ρωτήσω και τον γιατρό τι προτίθεται να κάνει σε παρόμοια περίπτωση και την κλινική γιατί υπάρχει τόσο διαφορετική αντιμετώπιση κι αν είναι δικό τους θέμα ή επιθυμία του γιατρού.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά σε ζηλεύω..... Πολύ θα ήθελα να το έχω.... Ας ελπίσουμε στο δεύτερο να προλάβουμε να τραβήξουμε... Βέβαια θα μου πείς έτσι πως γέννησα το πρώτο με βλέπω το δεύτερο να το βγάζω στον δρόμο... :D

Να φανταστείς μόνο που σκέφτομαι την γέννα με πιάνουν τα κλάματα απο την συγκίνηση φαντάσου να το έβλεπα.... Κλάμα που είχε να πέσει!!!!! :cry:

 

Στερεώσε την κάμερα στο ταμπλό για να είσαι σίγουρη πριν ξεκινήσετε :lol::lol::lol:

 

Ίδια ηλικία έχουν τα μπεμπάκια μας :lol: εμεις γεννηθήκαμε στις 3/11

εσείς?

 

Εμείς 28/10 πολλά ΟΧΙ έχει να πει το κορίτσι μου.... Ας ελπίσουμε εκεί που πρέπει..... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Έχουμε και βίντεο και φωτογραφίες...Βίντεο όλη τη φάση της εξώθησης, την τραβούσε ο σύζυγος και έβγαζε ΚΑΙ φωτογραφίες!Γενικά είχε τρελλαθεί να αποθανατίζει!Ανεκτίμητα αρχεία..Άλλο να βλέπεις ξένων από το youtube και άλλο να έχεις τα δικά σου...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

κοριτσια εμενα ο αντρουλης μου στο πρωτο μας παιδακι εξεφρασε την επιθυμια να ειναι μεσα στον τοκετο. βεβαια οταν ολα τελειωσαν ο αναισθησιολογος και η μαια, τον σηκωσαν στα τεσσερα για να τον βγαλουν εξω.τωρα τον Αυγουστο περιμενουμε το κοριτσακι μας, και ο αγαπητος μου συζηγος θελει να περιμενει τα νεα στην καφετερεια του Ιασω. ουτε καν στον ιδιο οροφο δεν θελει να ειναι. τι να πω?.....))

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
  • 3 χρόνια μετά...
Δειτε εδώ ενα βίντεο με φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη της γυναίκας μου που έφτιαξα για εκείνη.

 

Συγκινήθηκα.....

Να τους αγαπάς πάντα έτσι κ να είστε ευτυχισμένοι!

Θα πάρω μία μηχανή δώρο στον άντρα μου....χιχιχι!!!!!:-P :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ο αντρας μου πιο ψυχραιμος απ'οτι περιμενα να ειναι, εβγαλε μια φωτο οταν βγηκε και μου τον ακουμπησαν στο στηθος και μετα βιντεο οσο τον μετρουσαν, τον εντυναν...Δε χορταινω να τα βλεπω...Στον επομενο τοκετο θα ηθελα να τραβαει καποιος και βιντεο ανα διαστηματα και σιγουρα στο τελος της εξωθησης (ελπιζω να γεννησω στο σπιτι, οποτε ολο και καποιος θα ειναι διαθεσιμος εκτος τον συζυγο :-D)...Σιγουρα οταν το ζεις ειναι το κατι αλλο, αλλα και οταν το βλεπεις το ξαναζεις! Ασε που επειδη ειχα απορροφηθει τοσο πολυ στη διαδικασια δεν θυμαμαι πολλα πραγματα ξεκαθαρα και θα ηθελα να μπορω μετα να βλεπω πως λειτουργουσα οσο γεννουσα...Αλλωστε μου αρεσει πολυ να βλεπω γεννες..παζει να εχω δει ολο το youtube, την δικη μου δεν θα θελω να βλεπω;;;;

Επεξεργάστηκαν by Sentir...natureza
 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...