Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εχω αδικο?


xaos25

Recommended Posts

Εγω λέω το άλλο:Εξω από το χορό πολλά τραγούδια λες

Και επειδή εγώ michel βρίσκομαι έξω από το χορό δεν θα σου πω αν πρέπει να φύγεις ή να μείνεις αλλά οτι σωστα έπραξες που έβαλες κάτω τα πράγματα και μέτρησες τα καλά και τα κακά όπως είπες και πιο πάνω και έτσι πήρες την απόφαση που ΜΟΝΟ εσύ μπορείς να πάρεις γιατί πολύ απλά ΜΟΝΟ εσύ ξέρεις τι μπορείς να ανεχτείς και τι όχι σε έναν άνθρωπο,τι μπορείς να δώσεις και τι θέλεις να πάρεις μέσα από μία σχέση.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

αυτό που εγώ πιστεύω είναι ότι ο γάμος και γενικά η συμβίωση θέλει αλληλουποχωρήσεις...λογικό είναι...και συμφωνώ ότι κάθε ζευγάρι έχει τους δικούς του κώδικες επικοινωνίας...βρές το κουμπί του και μάθε να τον χειρίζεσαι σωστά..και προς Θεού μην περνάει απο το μυαλό σου διαρκώς ο χωρισμός!!! έλεος πια με αυτόν τον χωρισμό!!! έλεος με τα διαζύγια!! παλιά δεν περνούσε τόσο εύκολα από το μυαλό των ανθρώπων το διαζύγιο... τώρα το έχουμε ψωμοτύρι!! μου έκανε παρατήρηση για το φαγητό??διαζύγιο?? μου έκανε παρατήρηση για τα ρούχα??πώς το ανέχομαι??καυγάς, θα φύγω, θα φύγεις κλπ κλπ...δηλαδή όταν η μαμά μας έκανε παρατήρηση για την ακαταστασία στο δωμάτιο μας ή μας έλεγε ανοικοκύρευτες μας πείραζε??όχι, εγώ προσωπικά γελούσα!! ήξερα ότι δεν το λέει κακοπροαίρετα!! οικογένειά μας είναι και ο άντρας μας, και αν έχουμε καταλήξει και πειστεί ότι μας αγαπάει , τότε αυτά τα καθημερινά ε, ας τα παραβλέψουμε και λίγο δεν κάνει κακό! σοβαρά να μην υπάρχουν!! τώρα για κουβέντες για πεθερικα κλπ κλπ, σε νιώθω ότι σε πληγώνουν, όπως θα πλήγωναν και τον καθενα, αλλά να έχεις πάντα υπόψη σου ότι οι άντρες γενικά λένε κουβέντες που δεν εννοούν και 100%, τα λένε΄απο εγωισμο, από άμυνα αλλά δεν τα εννοούν τις περισσότερες φορές..γι αυτό αν τους πιάσεις με το καλό μετά, και τους πεις πόσο πολύ σε πλήγωσαν αυτά τα λόγια, θα παραδεχτούν ότι έκαναν λάθος..έτσι πιστεύω εγώ..ας στηρίζουμε το θεσμό του γάμου, ακόμη και όταν δεν έχει κάποιος βρει τον τέλειο και υπέροχο σύζυγο...ορισμένες σχέσεις μπορεί να θέλουν περισσότερο δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα πραγμα θα πω.....

 

Καταστασεις που μας χαλανε, που μας κανουν να υποφερουμε και να ποναμε τις διωχνουμε απο πανω μας. Εξαλου μια ζωη θα ζησουμε γιατι να ζησουμε στην μιζερια και στην δυστυχια........

Αλλα και παλι μηπως μας αρεσει να ειμαστε σε τετοιες δυσκολες καταστασεις. Τι να πω.....

Ο ανθρωπος που επιλεγουμε να ζησουμε μαζι του πρεπει να μας αξιζει και να του αξιζουμε.....

Και το λεω εγω αυτο, που πολυ δυσκολα πηρα την αποφαση να αλλαξω μια προβληματικη κατασταση, αλλα σε πληροφορω το εκανα και δεν το εχω μετανιωσει καθολου......

 

Παντα φιλικα ..... :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...