Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αυνανισμος και εγκυμοσυνη


nora@

Recommended Posts

εγω ειχα αλλαξει τρεις γιατρους στην εγκυμοσυνη....ο πρωτος μου απαγορευσε το σεξ για το πρωτο τριμηνο,ο δευτερος για το δευτερο κι ο τριτος για το τριτο!!!!

 

με λιγα λογια δεν μ'αφησαν να χαρω καθολου χωρις να χω καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη....

 

ελα ομως που γυρω στους τεσσερις μηνες ειχε ανεβει η λιμπιντο μου κατακορυφα.....ποτε ξανα στη ζωη μου δεν ειχα τοση εντονη επιθυμια για σεξ....

 

 

οποτε ναι το εκανα μονη μου,βεβαια μετα με τις συσπασεις αγχωνομουν κι ενιωθα τυψεις....αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειχα αλλαξει τρεις γιατρους στην εγκυμοσυνη....ο πρωτος μου απαγορευσε το σεξ για το πρωτο τριμηνο,ο δευτερος για το δευτερο κι ο τριτος για το τριτο!!!!

και εγώ θα σε ρωτούσα....... αν είχες και άλλο τρίμηνο μπροστά σου, θα ξαναέκανες την ίδια ερώτηση ή οχι ?

 

 

με λιγα λογια δεν μ'αφησαν να χαρω καθολου χωρις να χω καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη....

 

ελα ομως που γυρω στους τεσσερις μηνες ειχε ανεβει η λιμπιντο μου κατακορυφα.....ποτε ξανα στη ζωη μου δεν ειχα τοση εντονη επιθυμια για σεξ....

 

εμ εκεινο τον μήνα έπρεπε να πας σε άλλο γιατρό, να δω ποιο τρίμηνο θα του περισσευε!!!

 

οποτε ναι το εκανα μονη μου,βεβαια μετα με τις συσπασεις αγχωνομουν κι ενιωθα τυψεις....αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!!!

 

βρε κορίτσια αν πετύχει η "συνταγή" συσπάσεις έχουμε ούτως ή άλλως.... απλά πρέπει να προσέχουμε πάντα να μην είναι πολύ "πικάντικη" σε αυτη την περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο γυναικολόγος μας έδινε οδηγίες και στάσεις που ενδύκνειτε για να μην υπάρξει πρόβλημα αλλά όταν η κοιλιά είχε μεγαλώσει πολύ και ο σύζυξ δεν αισθανόταν άνετα όλοι βρίσκαμε λύσεις...;)

Link to comment
Share on other sites

απλώς το απαγορεύουν στο πρωτο τριμηνο...

 

Εμένα δεν μου το είχε απαγορέψει καθόλου...απλά μου έλεγε προσεχτικά και όχι κανένα περίεργο κάμα σούτρα χα χα

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μου το είχε απαγορέψει καθόλου...απλά μου έλεγε προσεχτικά και όχι κανένα περίεργο κάμα σούτρα χα χα

 

 

το θέμα είναι ο άνδρας σου τι έκανε...Δηλαδή στις περισσότερες κοπέλες (συμπεριλαμβανομένου και μένα) ο γιατρός μας είχε δώσει πράσινο φώς για σεξ αλλά όχι Ακροβατικά (καμα σουτρα), έλα όμως που ο άνδρας δεν σε ακουμπάει γιατι φοβάται??? εκεί τι κάνεις 9 μήνες????

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ο άνδρας σου τι έκανε...Δηλαδή στις περισσότερες κοπέλες (συμπεριλαμβανομένου και μένα) ο γιατρός μας είχε δώσει πράσινο φώς για σεξ αλλά όχι Ακροβατικά (καμα σουτρα), έλα όμως που ο άνδρας δεν σε ακουμπάει γιατι φοβάται??? εκεί τι κάνεις 9 μήνες????[/

 

είπαμε........ δια χειρός Βαράγκη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ρε παιδια την επιμαχη ώρα μου έλεγε: "Λες να καταλαβαίνει...;" (Έλεος!)

 

 

Καταλαβαίνει ρε κορίτσια!!! δεν βλέπει βέβαια, να πει..... πωπω τι ειναι τουτο που ερχεται καταπανω μου.....! αλλα βρισκεται σε μια ευχαριστηση κατασταση καθως νιωθει την απολαυση της μαμα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδια την επιμαχη ώρα μου έλεγε: "Λες να καταλαβαίνει...;" (Έλεος!)

 

 

εδώ εμενα με ρώτησε όταν πηγαμε ΚΑΤΙ να κάνουμε ακριβώς εκείνη την στιγμή....."τι κάνει ο μπέμπης?":shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

εδώ εμενα με ρώτησε όταν πηγαμε ΚΑΤΙ να κάνουμε ακριβώς εκείνη την στιγμή....."τι κάνει ο μπέμπης?":shock::shock::shock:

 

μπέμπης ε ?..........μμμμμμμμ.... καθόταν ισως και ρέμβαζε την εξέλιξή του ?

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με το κανουν κ αυτες που δεν ειναι εγκυες!!!!!οταν δεν κανεις σεξ η δεν κανεις καλο σεξ(για μενα ειναι το ιδιο)το κανεις μονη σου κ τελειωσε κ δεν χρειαζεται αν απολογεισαι κ για τη τριχα στη γαμπα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:κ το ευχαριστιεσαι κιολας!!!!!χαχαα

 

δε διαβασα ολες τις απαντησεις σας. Θα μεινω ομως εδω.. αν καποια κοπελα τοχει πει ηδη παρακατω ας με συγχωρεσει. Πρωτον ναι εννοητε οτι επιτρεπετε. Με το δεδομενο οτι εχεις μια υγειη εγκημοσυνη μπορεις να κανεις τα παντα φυσιολογικα. Τωρα για αυτο που κρατησα πιο πανω.. Ναι με την πρωτη σκεψη η αυτοικανοποιηση συνηθως εφοσον υπαρχει συντροφος καταληγει να ειναι ενας τροπος ικανοποιησης που για χ λογους δε μας προσφερει ο αλλος. αυτο ισχυει κατα μεγαλο ποσοστο. ΑΛΛΑ καμια φορα ασχετα με το τι κανουμε με τον συντροφο μας θελουμε να κανουμε και κατι μονοι μας. ετσι απλα επειδη εκτος απτη σχεση με τον αλλον εχουμε και σχεση ερωτικη με τον εαυτο μας.Κατι το οποιο θεωρω απολυτα υγειες και πολυ καλο. δε ξερω πως θα το λαβετε αυτο αλλα δε μου ερχετε αλλιως η διατυπωση. Να πω επισης οτι αυτο το βαζω στα φυσιολογικα ορια αν γινετε καπου καπου. Τωρα αν οι 7 στις 10 ειναι μονες μας και οχι με τον συντροφο τοτε μαλλον υπαρχει θεμα..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουτε ο δικος μου φοβοταν.κ μου φαινεται παραξενο που λετε οτι φοβουνται.δηλαδη μακαρι να φοβοταν εστω και λιγο γιατι με κυνηγουσε:rolleyes: ασχετα αν εγω δεν ηθελα συνεχεια.αντε να το καναμε 10 φορες στους 9 μηνες σαυτη την εγκυμοσυνη,στις αλλες 2 το καναμε 1 φορα τη βδομαδα η στις 10 μερες.ειχα πιο πολυ ορεξη :rolleyes: αλλα αυτη τη φορα χαλια σας λεω.παντως κ στις 3 εγκυμοσυνες με κυνηγουσε για σεχ ελεος.κατανταει σπαστικο ομως:oops: οποτε καλυτερα να εχει κ εναν φοβο για να σε αφηνει κ ησυχη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδια την επιμαχη ώρα μου έλεγε: "Λες να καταλαβαίνει...;" (Έλεος!)

 

 

κλασσικ......

 

 

:roll:

 

εμενα φοβοταν οτι αμα το κανουμε, θα αφησει σημαδι στο μετωπο του παιδιου.. (ωπα ρε ΓΙΓΑΝΤΑ ας πουμε, :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Εμας ηταν απαγορευμενο και τους 8 μηνες αλλα και να μην ηταν ο αντρας μου δεν υπηρχε περιπτωση να το ρισκαρει φοβοταν πολυ αλλα ουτε και εγω μιας και δεν ειχα καμια διαθεση.

Link to comment
Share on other sites

ναι και μενα μια φορα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη στην αρχη μου λεει φοβαμαι μη χτυπησω το μωρο. και εγω ημουν 2 μηνων οποτε ηταν ακομα σπορακι. αυτο ειπα καιγω! '' που να το βρεις εκει μεσα καλε να το χτυπησεις. ποις εισαι πια!?'' χαχαχα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς απαγορευμένο μας το είχε! Και ρε κορίτσια σαν να με έβαζε ο διάολος ένα πράμα... ειδικά από τον 4ο και μετά και μέχρι τον 7ο... τρελλή λίμπιντο! Στην δική μου περίπτωση ήταν κομμένη και η αυτοϊκανοποίηση :lol: Και δεν έφτανε αυτό... είχαμε και το απαγορευτικό και μετά λόγω της καισαρικής! Ε μας έμεινε συνήθεια :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εγω ενιωθα σαν να μου ειχαν πατησει ενα κουμπι και ειχε εξαφανιστει καθε σεξουαλικο ενστικτο, σαν να με ειχαν βγαλει απο την μπριζα. Ενιωθα σαν φωλια που προστατευει το μικρο που εχει μεσα της.Δεν ειναι οτι φοβομουν μονο απλα δεν υπηρχε ιχνος ορεξης.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ο άνδρας σου τι έκανε...Δηλαδή στις περισσότερες κοπέλες (συμπεριλαμβανομένου και μένα) ο γιατρός μας είχε δώσει πράσινο φώς για σεξ αλλά όχι Ακροβατικά (καμα σουτρα), έλα όμως που ο άνδρας δεν σε ακουμπάει γιατι φοβάται??? εκεί τι κάνεις 9 μήνες????

 

Ειπαμε υπαρχουν και αλλοι τροποι. Βαλτον να στο κανει.......εμ.....αλλιως......:wink: ......με πιο μαλακα ....μορια....(ελεος δεν ξερω δεν περιγραφεται και ΔΕΝ λεγεται.....) καταλαβαινεις.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε υπαρχουν και αλλοι τροποι. Βαλτον να στο κανει.......εμ.....αλλιως......:wink: ......με πιο μαλακα ....μορια....(ελεος δεν ξερω δεν περιγραφεται και ΔΕΝ λεγεται.....) καταλαβαινεις.......

 

:lol: νομιζω οτι καταλαβε γιατι ησουν πολυ περιγραφικη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο thread: το λέμε και...

 

ρούφα το αυγό σου :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...