Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιγο αυξημενη πιεση


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια.ειμαι στην 25 εβδομαδα και εδω και 2 μερες ανεβοκατεβαινει η πιεση μου.εχει φτασει μεχρι 14.8/8 αλλα πεφτει και στο 13 και στο 14.τωρα ειναι στο 12/7.να αγχωθω η πρεπει να ειναι συνεχως αυξημενη για να πω οτι μιλαμε για υπερταση κυησης!παρακαλω μια απαντηση!!!!!!!!!!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το ξερω αλλα δεν ειμαι σιγουρη και για το πιεσομετρο περιμενω τον αντρα μου που εχει αγορασει ενα αλλο να μου το φερει και αν ισχυει θα τον παρω!αλλα συμβαινει σε καποια αλλη κοπελα να εχει λιγο ακανονιστη πιεση!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το γιατρό σου οπωσδήποτε. Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά πρέπει να σου τη ρυθμίσει με χάπια ή με διατροφή γιατί υπάρχουν διάφοροι κίνδυνοι.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ελπιζω η πιεση σου να ειναι σε καλυτερα επιπεδα. στη 2η εγκυμοσυνη μου ειχα τοσο αγχος και μονο που σκεφτομουν το πιεσομετρο ανεβαζα την πιεση μονη μου. τηλεφωνουσα στη μαια να της πω οτι εχω 15/8 και πρωτα μου ελεγε κανε ενα ζεστο μπανιο ξαπλωσε και ξαναμετρα. μετα ειχα 12/8. απο το αγχος νοσηλευτηκα για να μου παρακολουθησουν την πιεση και οσο ηξερα οτι εκει με παρακολουθουν δεν ανεβηκε πανω απο 12/8. εκανα βεβαια και τις απαραιτητες εξετασεις. θελω να σου πω οτι σιγουρα πρεπει να το κοιτας το θεμα, αλλα να εισαι ηρεμη και οταν παιρνεις πιεση να σκεφτεσαι το μωρο για να χαλαρωνεις τα μεγιστα!!!!!!!;)

:DΤΟ ΞΕΡΩ ΜΆΡΕΣΩ:cool:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αληθεια ειναι οτι εχω τρελλο αγχος οταν μετραω τη πιεση μου.απο εχθες δεν εχει ανεβει πανω απο 13/8 ειναι φυσιολογικη.μαλλον πρεπει να ηρεμησω απλα δε ξερω ποτε πρεπει να τη μετραω και ανα ποτε για να ειμαι σιγουρη.και αν πρεπει να εχεις συνεχως αυξημενη πιεση για πεις οτι εχεις προβλημα.σημερα το πρωι ειχα 11.5 με 7 ολα καλα δηλαδη!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα και το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε να μην αγχωνομαι μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος.να παρακολουθησω για δυο μερες τη πιεση και βλεπουμε.ποτε πρεπει να τη μετραω ομως πρωι βραδυ μεσημερι.δε ξερω ακομα και αυτο με αγχωνει!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα και το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε να μην αγχωνομαι μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος.να παρακολουθησω για δυο μερες τη πιεση και βλεπουμε.ποτε πρεπει να τη μετραω ομως πρωι βραδυ μεσημερι.δε ξερω ακομα και αυτο με αγχωνει!

απ οτι ξερω την πιεση την μετρας πρωι μεσημερι κ βραδυ κ καταγραφεις την ωρα της μετρησης για να κανεις το ιδιο τις επομενες μερες.οχι κατευθειαν μετα το φαγητο ομως.σε καποιες περιπτωσεις βεβαια προχωρημενου ελεγχου οι γιατροι ζητανε μετρησεις κ μετα το φαγητο.προσεχε λιγο το αλατακι κ να πινεις πολυ πολυ νερο.ευχομαι ολα καλα να πανε να μην αγχωνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...