Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

utrogestan duphaston


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα

ξυππνησα συγχυσμενη σημερα αρχισαν τα ρουχα μου να σφιγγουν πολυ...

η ιστορια ξεκινα στο οτι οταν πηγα γιατρο την πρωτη φορα την εκτη βδομαδα μου ειχα πει οτι η εγινε αργα η συλληψη ή δεν μεγαλωνε κανονικα τπ μωρο. την τελευταια φορα που πηγα μου ειπε ολα πολυ καλα τελικα εγινε αργα η συλληψη μεγαλωνει κανονικοτατα αλλα θα συνεχισω μεχρι την 14 βδομαδα να παιρνω UTROGESTAN & DUPHASTON. Παιρνω 2 UTROGESTAN πρωι αλλα δυο το μεσημερι και δυο το βραδυ. επισης ενα duphaston ο πρωι ενα το μεσημερι και ενα το βραδυ. Ρωτω τωρα ¨κοριτσια ενταξει η ορεξη μου ειναι στα φορτε δεν εχω τρωω ομως πολυ προσεχω και κρατιεμαι πολυ. εχω φουσκωσει ομως το νιωθω και το βλεπω. φουσκωνουν αυτα τα χαπια??δεν ειναι φουσκωμα τπυ τριτου μηνα γλυκα δεν τρωω μονο τα γευματα μου. και εβαλα 4 κιλα!!!!!!!!!!Ωσπου θα παω

Επισης τα νευρα μου ειναι στα υψη δεν ανεχομαι κουβεντα . Θα παω ετσι μεχρι το τελος?? μου την ειπε και με τροπο μου λεει κλεισε λιγο το στοματακι σου. ε μα τα γευματα μου τα τρωω!!

εχετε ακουσει κατι για αυτα τα χαπια??

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έπαιρνα utrogestan, 3 τη μέρα ως υπόθετα, αλλά δεν είχα καθόλου μα καθόλου όρεξη. Μιλάμε έτρωγα μόνο μια φορά τη μέρα, το μεσημέρι και το βράδυ κάτι ελάχιστο. Σ΄ένα μήνα έχασα 2,5 κιλά. Οπότε σίγουρα δεν φταίνε τα utrogestan για το βάρος σου. Για τα duphaston δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλεναδα..

και εγω επερνα περσι τα utrogestan αλλα ορεξη δεν ειχα καθολου..

βεβαια ειχα πρηστει αλλα καθολου ορεξη.

κανε υπομονη βρε κοριτσακι, ολα καλα θα πανε, αυτα τα χαπια ειναι πολυ βοηθητικα και κανουν καλο!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

το ξερω μαρια ελπιδα μου και ευχαριστω γιατι εσυ μου λες τουλαχιστον οτι φουσκωσες.

πινω και εννεα την ημερα συνολο.

απλα δεν τοξερουν ολοι αυτο και ο κοσμος ειναι κακος και κανει διαφορα σχολια...

ασε που εγινα πολυ ευαισθητη και με το παραμικρο κλαιω!

ευχαριστω πολυ οπως και να χει

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ξερω μαρια ελπιδα μου και ευχαριστω γιατι εσυ μου λες τουλαχιστον οτι φουσκωσες.

πινω και εννεα την ημερα συνολο.

απλα δεν τοξερουν ολοι αυτο και ο κοσμος ειναι κακος και κανει διαφορα σχολια...

ασε που εγινα πολυ ευαισθητη και με το παραμικρο κλαιω!

ευχαριστω πολυ οπως και να χει

 

Τι σχόλια καλέ; Για όνομα!!! Έγκυος είσαι, θα φουσκώσεις. Άλλες αργότερα, άλλες νωρίτερα, όλες φουσκώνουν. Δες και τη Φαίη Σκορδά στην τηλεόραση, μέχρι και το μούτρο της πρήστηκε κι είναι ακόμα στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω μαρια ελπιδα μου και ευχαριστω γιατι εσυ μου λες τουλαχιστον οτι φουσκωσες.

πινω και εννεα την ημερα συνολο.

απλα δεν τοξερουν ολοι αυτο και ο κοσμος ειναι κακος και κανει διαφορα σχολια...

ασε που εγινα πολυ ευαισθητη και με το παραμικρο κλαιω!

ευχαριστω πολυ οπως και να χει

 

καλημερα κοριτσακι,

ακου να σου πω, να μαθεις να απαντας στον κοσμο και να μην στεναχωριεσαι.

και το κλαμα τα χαπια το φερνουν και οι ορμονες φυσικα.

εγω περσι που επερνα 3 την ημερα και ειχα πρηστει, μολις απεβαλα μετα απο ενα μηνα, και ενω δεν το ειχαμε πει σε κανεναν με ρωτουσαν ολοι, αν ειμαι εγκυος.

τους απαντουσα πως δεν ειμαι αλλα και να ειμουν δεν θα τους το ελεγα..

και μου ειχε πει μια θεια μου καλε αφου φαινεσαι ενω εγω ειχα αποβαλει.

καλα της λεω αν ειμαι θα το δεις σε λιγο καιρο..

φυσικα δεν με ξαναρωτησε...

ασε, κοριτσακι μου, τον κοσμο τον ενδιαφερει μονο το κουτσομπολιο!!

και να σου πω και το τελευταιο, η συγκεκριμενη θεια οταν εμεινε εγκυος μας το ειπε στον τριτο μηνα ειναι και χοντρη και δεν φαινοταν!

τι να πεις..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

ξυππνησα συγχυσμενη σημερα αρχισαν τα ρουχα μου να σφιγγουν πολυ...

η ιστορια ξεκινα στο οτι οταν πηγα γιατρο την πρωτη φορα την εκτη βδομαδα μου ειχα πει οτι η εγινε αργα η συλληψη ή δεν μεγαλωνε κανονικα τπ μωρο. την τελευταια φορα που πηγα μου ειπε ολα πολυ καλα τελικα εγινε αργα η συλληψη μεγαλωνει κανονικοτατα αλλα θα συνεχισω μεχρι την 14 βδομαδα να παιρνω UTROGESTAN & DUPHASTON. Παιρνω 2 UTROGESTAN πρωι αλλα δυο το μεσημερι και δυο το βραδυ. επισης ενα duphaston ο πρωι ενα το μεσημερι και ενα το βραδυ. Ρωτω τωρα ¨κοριτσια ενταξει η ορεξη μου ειναι στα φορτε δεν εχω τρωω ομως πολυ προσεχω και κρατιεμαι πολυ. εχω φουσκωσει ομως το νιωθω και το βλεπω. φουσκωνουν αυτα τα χαπια??δεν ειναι φουσκωμα τπυ τριτου μηνα γλυκα δεν τρωω μονο τα γευματα μου. και εβαλα 4 κιλα!!!!!!!!!!Ωσπου θα παω

Επισης τα νευρα μου ειναι στα υψη δεν ανεχομαι κουβεντα . Θα παω ετσι μεχρι το τελος?? μου την ειπε και με τροπο μου λεει κλεισε λιγο το στοματακι σου. ε μα τα γευματα μου τα τρωω!!

εχετε ακουσει κατι για αυτα τα χαπια??

θα σου πω οτι κ στην πρωτη εγκυμοσυνη μου αλλα κ στην τωρα που ειμαι 10 βδομαδων παιρνω ουτροτζεσταν.στην 1η τα ειχα σταματησει 3,5 μηνων κ αν πανε ολα καλα με την τωρα εγκυμοσυνη μου καπου εκει θα τα σταματησω.θα σου πω οτι απο εμπειρια μου δεν παχαινουν τα χαπια.εγω στην πρωτη σε 2 μηνες ειχα χασει 4κιλα κ τωρα σε 2,5 μηνες εχω χασει 5.δεν εχω καθολου ορεξη.με παρακαλανε να φαω στην κυριολεξιααλλα εγω δεν!τρωω πρωινο μια πορτοκαλαδα κ ψωμι του τοστ με βουτυρο μελι κ μετα για μεσημερι τρωω με το ζορι 8 το βραδυ με καθολου ψωμι εννοειται αφου κ το φαι μου ξινιζει.αν θυμαμαι καλα γραφει στο χαρτι του ουτροτζεσταν οτι ειτε λειτουργει σε καποιες με αυξηση βαρους ειτε με μειωση.προφανως σε σενα συμβαινει το πρωτο.μην το παιρνεις αρνητικα τρωει πιο πολυ το μωρακι σου....!σου ευχομαι τα καλυτερα!

ΕΓΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ:P:p

μου φαινεται οτι γενικως τα χαπια σε συνδυασμο με την εγκυμοσυνη με κανουν πολυ ευσυγκινιτη.

εχεις δικαιο μαρια ελπιδα μου για τον κοσμο οσο καλυτερα σου πανε τα πραγματα τοσο πιο ωραια σχολια ακους.. και γω τωρα πραγματα που δεν μου αρεσουν δεν τα ανεχομαι οπως παλια. ..

ευχομαι το καλυτερο για σενα και newbie μου ευχομαι τα καλυτερα μεχρι το τελος του χρονου

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...