Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΠΡΟΩΡΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΙΚΑ


JANNA

Recommended Posts

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ (ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ) ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ;

 

ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Noμιζω οτι τοτε θα πηρες καποια χρηματα απο το ταμειο σου. Ρωτησα τον αντρα μου και οταν ειχαμε τα κοριτσια στο Ιασω το ταμειο του (εργαζεται στο πολεμικο ναυτικο) μας ειχε δωσει ενα πολυ μικρο ποσο. απ οτι μου ειπε ηταν γυρω στις 400.000 δρχ αλλα η νοσηλεια για 5 μερες πηγε πολυ περισσοτερο απο ενα εκατομμυριο. Μετα τις πηγαμε στο παιδων οπου εκει τα καλυψε ολα το ταμειο μας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Δεν νομίζω να μπορείς να πάρεις κάτι για πριν 10 χρόνια, αλλά εμάς που νοσηλεύτηκε στη ΜΕΝΝ του Ιασώ για 8 μέρες και μας κόστισε 1500ε στείλαμε απο εκεί ένα φαξ στα κεντρικά του ΕΚΑΒ (έτοιμη φόρμα που μας την έδωσαν στο Ιασώ) και με αυτή τους γνωστοποιούσαμε την εισαγωγή του παιδιού. Μια εβδομάδα μετά πήγε ο άντρας μου απο εκεί (στη Μεσογείων) και του έδωσαν μια βεβαίωση οτί είχαν ενημερωθεί. Αυτή τη βεβαίωση την καταθέσαμε μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά στο ταμείο μας και πήραμε πίσω όλο το ποσό (πρίν λίγες μέρες βγήκε).

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Από 1.1.2005 όλα τα έξοδα παραμονής νεογνού σε θερμοκοιτίδα του Μητέρα ή του Ιασώ (δεν ξέρω για τις λοιπές κλινικές της χώρας) - προσοχή! όχι του Λητώ- καλύπτονται εξ ολοκλήρου από το ΙΚΑ. Προυπόθεση αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω.

 

Το Λητώ πλέον ανήκει στον όμιλο του Μητέρα, αλλα ωστόσο η εντατική του μονάδα δεν δικαιολογείται (όσως γιατί είναι υποτυπώδης).

 

΄Πάρε τηλ. στο λογιστήριο του νοσοκομείου που σκοπέυεις να γεννήσιες και ρώτησε τον αριθνμό του ΦΕΚ ώστε να το διαβάσεις και η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...