Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στυση και αζωοσπερμια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


θα ηθελα να ρωτησω εαν η αζωοσπερμία επηρρεάζει τη στυση του άντρα;γνωρίζει καμια εαν την μειώνει ή δεν παίζει κανένα ρόλο;

 

καλημερα uayma

χωρις να ειμαι ειδικη, απο οσο γνωριζω το ενα με το αλλο δεν εχει σχεση.

ο αντρας μιας φιλης μου δεν ειχε προβληματα στυσης αλλα μετα απο ανεπιτυχεις προσπαθειες κυησης, εκανε σπερμοδιαγραμμα και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα.

 

ξαναλεω δεν εχω προσωπικη εμπειρια, δεν το εχω ψαξει, οτι μου εχουν πει σου λεω.

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα uayma.

επειδη ο αντρας μου εχει αζωοσπερμια, δεν εχουμε αντιμετοπισει κατι τετοιο ποτε.

οποτε μην ανησυχεις.

μπορεις ομως να επισκεφτεις με τον αντρα σου εναν ουρολογο.

 

μηπως ειναι ψυχολογικο?? μερικες φορες οι αντρες οταν μαθαινουν για την αζωοσπερμια νιωθουν καπως ανικανοι ενω ομως δεν εισε ετσι.

και την ωρα της πραξης ισως ερχεται στο μυαλο τους και γιαυτο εχουν προβλημα με τη στυση

Link to comment
Share on other sites

καλημερα uayma.

επειδη ο αντρας μου εχει αζωοσπερμια, δεν εχουμε αντιμετοπισει κατι τετοιο ποτε.

οποτε μην ανησυχεις.

μπορεις ομως να επισκεφτεις με τον αντρα σου εναν ουρολογο.

 

μηπως ειναι ψυχολογικο?? μερικες φορες οι αντρες οταν μαθαινουν για την αζωοσπερμια νιωθουν καπως ανικανοι ενω ομως δεν εισε ετσι.

και την ωρα της πραξης ισως ερχεται στο μυαλο τους και γιαυτο εχουν προβλημα με τη στυση

 

συμφωνω στο οτι μπορει να ειναι ψυχολογικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προβλημα στυσης δεν υπαρχει φτου φτου μην το ματιαξω το αντίθετο θα έλεγα απλά προσπαθώ να δω τι μπορεί να φταίει που δεν έχουμε ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα .εντάξει το διάστημα μπορεί να είναι μικρό μόλις 3 μηνών απλά σε όλη μου τη ζωή πρόσεχα τόσο πολύ ώστε να μην συμβεί το παραμικρό και τώρα που το θέλω τόσο πολυ δεν.....

Link to comment
Share on other sites

προβλημα στυσης δεν υπαρχει φτου φτου μην το ματιαξω το αντίθετο θα έλεγα απλά προσπαθώ να δω τι μπορεί να φταίει που δεν έχουμε ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα .εντάξει το διάστημα μπορεί να είναι μικρό μόλις 3 μηνών απλά σε όλη μου τη ζωή πρόσεχα τόσο πολύ ώστε να μην συμβεί το παραμικρό και τώρα που το θέλω τόσο πολυ δεν.....

 

3 μηνες και ανησυχεις??? σωπα καλε!! ειναι πολυ νωρις ακομα!! μετα απο τον εναμιση χρονο να αρχισεις να το κοιτας! μην ανησυχεις ΚΑΘΟΛΟΥ κοριτσακι μου..

Link to comment
Share on other sites

προβλημα στυσης δεν υπαρχει φτου φτου μην το ματιαξω το αντίθετο θα έλεγα απλά προσπαθώ να δω τι μπορεί να φταίει που δεν έχουμε ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα .εντάξει το διάστημα μπορεί να είναι μικρό μόλις 3 μηνών απλά σε όλη μου τη ζωή πρόσεχα τόσο πολύ ώστε να μην συμβεί το παραμικρό και τώρα που το θέλω τόσο πολυ δεν.....

Δηλαδή, για να καταλάβουμε, θέλησες να κάνεις διάγνωση για αζωοσπερμία σκεπτόμενη πως θα είχε και πρόβλημα στύσης αν είχε αζωοσπερμία?

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολα όλα.. Καμία σχέση και μη προσπαθείς να κάνεις διάγνωση μόνη σου..

 

Σχεδόν όλες το περνάμε αυτό τους πρώτους μήνες που προσπαθούμε..

Χαλάρωσε και θα έρθει..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

uayma και εγω δεν καταλαβα!!

ο αντρας σου τελικα δεν εχει αζωοσπερμια??

 

3 μηνες ειναι πολυ λιγοι κοπελα μου!! μην ανυσηχεις

 

συμφωνωωωωωωωωωωω!!! ηρεμια θελει μονο και να ξερεις τις γονιμες σου μερες. εγω δυσκολευομουν να τις εντοπισω και τις εντοπισα με τη βοηθεια του γιατρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή απο ότι φαίνεται σας μπερδεψα να σας ξεκαθαρίσω τα εξής παντρεύτηκα πριν απο 3 μήνες και κατευθείαν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδακι ακόμα δεν έχει έρθει και εγώ απο ότι καταλάβατε κάνω διάφορα σενάρια .τις μόνες εξετάσεις που κάναμε ήταν εγώ τον ετήσιο έλεγχο που όλα ήταν οκ και ο συζυγος αιματολογικές που ήταν φυσιολογικές και σε εκεινον. τώρα ο χρόνος θα δείξει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή οχι .......

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις!! οι τρεις μηνες ειναι λιγοι οπως σου ξαναειπα!!

επισης να σου πω πως το ανχος και του μυαλο σου εαν ειναι συνεχεια εκει αυτο λοιπον επηρεαζει τις ορμονες σου και καθυστερη την συλληψη και την εγκυμοσηνη!!

προσπαθησε να μην το σκεφτεσε!!

κανε πρωτα ενα χρονο ελευθερα και μετα επισκεψου γυναικολογο. εγω ειμαι κατα στο να μετρας τις γονιμες μερες γιατι αυτο σου προκαλει ακομα ποιο πολυ ανχος και το μυαλο σου θα ειναι συνεχεια εκει.

 

επισης ενημερωτηκα . 2 φιλεσ μου εμειναν εγκυος μετα απο ενα χρονο. η μαμα μου μετα απο 2 χρονια σε εμενα!! και η κουμπαρα μου μετα απο 8 μηνες!! οποτε δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...