Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τις τελευταίες 10 μέρες ο μικρός μου τρίβει τα ματάκια του καθημερινά και θα έλεγα αρκετές φορές την ημέρα. Τα μάτια του παρολα αυτά δεν είναι κόκκινα, δεν έχουν τσίμπλα, ούτε δάκρια. Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει.... αλλά άρχισε με ψιλοανησυχεί.

 

Εχω κανονίσει ραντεβού με παιδο-οφθαλμίατρο αλλά μέχρι τότε, θα ήθελα να ξέρω αν κάποιο μωράκι είχε περάσει κάτι παρόμοιο και τί τελικά ήταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το έκανα την περασμένη εβδομάδα και μου είπε να μη δίνω σημασία αφου τα μάτια δεν φαίνονται κόκκινα. Αλλά τί δηλαδή? Αφου φαίνεται οτι κάτι τον ενοχλεί τον έρημο. Κανόνισα λοιπόν να τον δει οφθαλμίατρος να δούμε, μπορεί να είναι αλλεργικό...? ξηροφθαλμία, κάτι άλλο..?

Link to comment
Share on other sites

λουκομαμυ μιας φιλης μου το παιδακι με τα ιδια συμπτωματα ειχε βλεφαριτιδα.

με κολλυριο για μερικες μερες περασε.

 

Γειά σου Μελινάκι! Τί κάνει ο κούκλος σου??

 

Και εγω κάτι τέτοιο υπολογίζω να είναι... για να δούμε...

 

Πάντως έχω την εντύπωση οτι στα 2 δε μπορεί ο γιατρος να μετρήσει μυωπία ε??? Δεν έχω καταλάβει να μη βλέπει καλά... αλλά δεν ξέρω αν είναι εύκολο να το καταλάβεις σε ένα 2χρονο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για μυωπια δεν ξερω, μου φαινεται μικρος, αν και εχω δει μικρα παιδακια με γυαλια.

αλλα η φαγουρα κατι σε μικροβιακι μου κανει, δεν ξερω...

παιζει και η αλλεργια βεβαια...

ποτε θα τον πας τον αντρακλα? να μας πεις τι ειπε ο γιατρος ε?

και ο δικος μου καλα ειναι, αλωνιζει!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μελινάκι! Τί κάνει ο κούκλος σου??

 

Και εγω κάτι τέτοιο υπολογίζω να είναι... για να δούμε...

 

Πάντως έχω την εντύπωση οτι στα 2 δε μπορεί ο γιατρος να μετρήσει μυωπία ε??? Δεν έχω καταλάβει να μη βλέπει καλά... αλλά δεν ξέρω αν είναι εύκολο να το καταλάβεις σε ένα 2χρονο.

Και όμως καλή μου μπορεί!!! Ο δικός μου από 6 μηνών που τον πήγα για πρώτη φορά σε παιδοοφθαλμίατρο του βρήκε 0,75 αστιγματισμό. Προφανώς γεννήθηκε με το αστιγματισμό και απλά τον παρακολουθούμε κάθε χρόνο. Τώρα που έχει φτάσει τα 5 παραμένει ο ίδιος βαθμός.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα διαβάσει, αλλά τελικά φαίνεται οτι ή ηταν λάθος ή το κατάλαβα λάθος.

 

Αυριο το απόγευμα θα τον παει ο άντρας μου στον οφθαλμίατρο... Θα μας ακούσετε σε όλο το λεκανοπέδιο... όπως πάντα...

Link to comment
Share on other sites

χαχα κι εμενα ετσι ακριβως ηταν

τωρα τελευταια ... του γελαει (σοκ!)

 

Σοκ!!!! Ακουει το όνομα Στάθης (ουτε καν γιατρός πλεον) και εξαφανίζεται!!!!!!!!

 

Αυριο θα γελάσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:γεια σας κοριτσια....ο γιοκας μου ειναι μολις 4 μηνων κ5 ημερων,εδω κ 20 μερες ,περιπου ,τριβει συναιχεια τα ματακια του,με αποτελεσμα ...ολο το πρωσοπακι του να ειναι γεματο γρατζουνιες.ρωτησα τον παιδιατρο μου,αν εχουν κατι τα ματακια του.κ μου πε,απο την στιγμη που δεν εχει τσιμπλες,κ δεν ειναι κοκκινα ειναι μια χαρα...:confused::confused::confused::confused::confused::confused:των λυπαμε τον καημενουλη...εχετε περασει κατι παρομοιο?????????????????:?::?::?::?::?::?::?:
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...