Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοπή λόγω συνδρόμου, τι ρόλο παίζει η ακτινοβολία


fay p.

Recommended Posts

:lol:Καλησπέρα σε όλους. Τον Φεβρουάριο του τρέχοντος έτους έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Αλλά δυστυχώς λόγω τρισωμίας 13 του εμβρύου προέβη σε διακοπή της κυήσεως, περίπου την 12 εβδομάδα. Φυσικά μετά από αυτό έκλαιγα συνεχώς, δεν ήθελα να βλέπω κανέναν, σκλήρυνα, έβγαλα πρόβλημα στα αυτιά μου, καθώς βούιζαν, έχασα την όρεξη μου για δουλειά και δε χαμογελάω πια όπως πριν.

Σήμερα είμαι πάλι έγκυος για δεύτερη φορά και ελπίζω και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Ακόμη όμως δε χαμογελώ, δε χαίρομαι με όλη μου την ψυχή, δε το έχω ανακοινώσει παρά μόνο στη μητέρα μου και το συζυγό μου. Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια να μου πάνε όλα καλά.

Σε ένα μήνα περίπου θα γίνει η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας.....ελπίζω να επιζήσω έως τότε.....:lol:

Μακάρι να έχουν όλα ευτυχή κατάληξη....

Σας φιλώ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:lol:Καλησπέρα σε όλους. Τον Φεβρουάριο του τρέχοντος έτους έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Αλλά δυστυχώς λόγω τρισωμίας 13 του εμβρύου προέβη σε διακοπή της κυήσεως, περίπου την 12 εβδομάδα. Φυσικά μετά από αυτό έκλαιγα συνεχώς, δεν ήθελα να βλέπω κανέναν, σκλήρυνα, έβγαλα πρόβλημα στα αυτιά μου, καθώς βούιζαν, έχασα την όρεξη μου για δουλειά και δε χαμογελάω πια όπως πριν.

Σήμερα είμαι πάλι έγκυος για δεύτερη φορά και ελπίζω και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Ακόμη όμως δε χαμογελώ, δε χαίρομαι με όλη μου την ψυχή, δε το έχω ανακοινώσει παρά μόνο στη μητέρα μου και το συζυγό μου. Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια να μου πάνε όλα καλά.

Σε ένα μήνα περίπου θα γίνει η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας.....ελπίζω να επιζήσω έως τότε.....:lol:

Μακάρι να έχουν όλα ευτυχή κατάληξη....

Σας φιλώ......

Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια και με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου γεμάτο υγεία!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί πέρασα κι εγώ κάτι παρόμοιο, με τη διαφορά ότι η διακοπή έγινε σε πολύ πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Είναι λογικό ακόμα να φοβάσαι να χαρείς μετά από αυτό που πέρασες. Ελπίζω όμως σιγά σιγά όσο θα περνάει ο καιρός και το παιδάκι σου θα μεγαλώνει χωρίς κανένα πρόβλημα να ξεθαρέψεις και να μπορέσεις να χαρείς!

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

:lol:Καλησπέρα σε όλους. Τον Φεβρουάριο του τρέχοντος έτους έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Αλλά δυστυχώς λόγω τρισωμίας 13 του εμβρύου προέβη σε διακοπή της κυήσεως, περίπου την 12 εβδομάδα. Φυσικά μετά από αυτό έκλαιγα συνεχώς, δεν ήθελα να βλέπω κανέναν, σκλήρυνα, έβγαλα πρόβλημα στα αυτιά μου, καθώς βούιζαν, έχασα την όρεξη μου για δουλειά και δε χαμογελάω πια όπως πριν.

Σήμερα είμαι πάλι έγκυος για δεύτερη φορά και ελπίζω και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Ακόμη όμως δε χαμογελώ, δε χαίρομαι με όλη μου την ψυχή, δε το έχω ανακοινώσει παρά μόνο στη μητέρα μου και το συζυγό μου. Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια να μου πάνε όλα καλά.

Σε ένα μήνα περίπου θα γίνει η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας.....ελπίζω να επιζήσω έως τότε.....:lol:

Μακάρι να έχουν όλα ευτυχή κατάληξη....

Σας φιλώ......

κοριτσακι μου εχεις απολυτο δικιο σε οτι σκεφτεσαι κ εχεις ανασφαλεια....κ σου μιλαει ενας ανθρωπος που ετρεχε σε γεννετιστες για να μπορεσει να κρατησει το μωρο της..Ειναι σιγουρο οτι ολα θα πανε καλα η καθε εγκυμοσυνη δεν ειναι ποτε κλονος μιας αλλης ....φορεσαι το καλυτερο σου χαμογελο βαλε μπροστα ολη σου την αισιοδοξια...σκεψου οτι σε λιγο θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα κ αυτο δεν θα συγκρινεται με τιποτα αλλο στον κοσμο...μην στρεσσαρεσαι γιατι οτι νιωθεις το διαισθανεται κ το μωρο με την μονη διαφορα οτι δεν μπορει να το ερμηνευσει...δεν ειναι πολυ κακο να νιωθει απο την στενοχωρια σου ασχημα????...χαμογελα λοιπον οοολα μα οολα θα πανε καλα ..θα το δεις..

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα τοοοοοοσοοοοο καλα που να εχεις πια μονιμο ζωγραφισμενο το χαμογελο στα χειλη σου;)

με το καλο να κρατησεις το μωρο σου σφιχτα στην αγκαλια σου:D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρακαλούσα τόσο καιρό να γράψω και εγώ τα καλά νέα, όπως η lazariska και η faiy, που τις ευχαριστώ για τις απαντήσεις τους, στα μηνύματα που τους έστειλα. μόλις έκανα την αυχενική διαφάνεια και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ ενθαρρυντικά. Η μέτρηση της αυχενικής είναι στα φυσιολογικά επίπεδα!!!!!!!!!!!περιμένω και τα αποτελέσματα του pap-a, αλλά είμαι πολύ αισιόδοξη και δε νομίζω ότι θα κάνω τροφοβλάστη..ελπίζω όλα να συνεχιστούν καλά !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...