Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS!!! ΦΑΚΕΛΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ


principessa

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σε ένα μήνα βαφτίζουμε κι εμείς το βλαστάρι μας!

Μόλις παραλάβαμε τα προσκλητήρια της βάφτισης, αλλά επειδή ο φάκελος δεν βγήκε καθόλου καλός (είναι αρκετά λεπτό το χαρτί και φεγγίζει το προσκλητήριο από μέσα... σνιφ....σνιφ...) , θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει πού μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτους φακέλους για βάφτιση. Για να παραγγείλω νέους μου λένε πως απαιτούνται περίπου 10 μέρες και βγαίνω εκτός deadline... Το προσκλητήριο έχει διαστάσεις 8x21. Δε με πειράζει αν ο φάκελος είναι λίγο μεγαλύτερος στο ύψος ή στο μήκος, αρκεί να είναι από σκληρό χαρτί. Παρακαλώ τα φώτα σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Κατερίνα! Πώς να το τυλίξω? Μωρέ το ριζόχαρτο απαιτεί πολύ δεξιοτεχνία στο πώς θα το διπλώσεις , αλλά και πάλι δε νομίζω να καταφέρω πολλά, γιατί είναι έντονο το χρώμα του φόντου και θα φαίνεται σίγουρα και πάλι. Αλλά και ο φάκελος είναι λεπτός και φαίνεται πώς να το πω, λίγο ευτελής, χάνει πολύ το προσκλητήριο με αυτό το φάκελο... Άσε, έχω σκάσει...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το κανεις κρεμαστό...Πετα τους φακελους-που ειναι και κοινοτυποι- , κανε μια τρυπα πανω δεξιά και κρεμασετο απο κορδελάκια.Βαλε και καμια χαντρουλα και ετοιμο...Αν χρειαστει να το ταχυδρομισεις βαλτο μεσα σε εναν απλό φακελο.Ετσι εκανα και εγω...

Θα το αναβαθμισεις πιστευω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν τελικά δε βρεις κάτι κοίταξε εδώ:http://www.verynice.gr/eshop/home.php?cat=44

Από μια γρήγορη ματιά που έριξα είδα μερικούς πολύ ωραίους φακέλους.

Έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο e-shop (για την ακρίβεια είχα αγοράσει τα χαρτιά για τα προσκλητήρια της βάπτισης της κόρης μου) και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη και από την ποιότητα και από την εξυπηρέτηση.

 

Με το καλό η βάπτισή σας :)

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για την αναπόκριση!!!

Χθες το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα εδώ κοντά που έχει λουλούδια, προσκλητήρια, μπουμπουνιέρες κ.τ.λ. και βρήκα έναν φάκελοαπό αυτούς που ανοίγουν στο πλάι, που είναι τέλειος τόσο στη διάσταση, όσο και στο χρώμα. Απομένει μόνο να μου πει η κυρία που είναι εκεί αν μπορεί να μου τους φέρει. θα μου πει από βδομάδα. Αχ, ελπίζω!!!!!!!!!!!!!! Πήγα με δισταγμό γιατί θεώρησα πως θα ήταν απίθανο να μου δώσουν μόνο τους φακέλους (χωρίς δηλαδή τα προσκλητήρια). Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για την αναπόκριση!!!

Χθες το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα εδώ κοντά που έχει λουλούδια, προσκλητήρια, μπουμπουνιέρες κ.τ.λ. και βρήκα έναν φάκελοαπό αυτούς που ανοίγουν στο πλάι, που είναι τέλειος τόσο στη διάσταση, όσο και στο χρώμα. Απομένει μόνο να μου πει η κυρία που είναι εκεί αν μπορεί να μου τους φέρει. θα μου πει από βδομάδα. Αχ, ελπίζω!!!!!!!!!!!!!! Πήγα με δισταγμό γιατί θεώρησα πως θα ήταν απίθανο να μου δώσουν μόνο τους φακέλους (χωρίς δηλαδή τα προσκλητήρια). Για να δούμε!

 

εγω ειχα βαλει τους ιδους οπως περιγραφεις.τους πηρα απο τον στρουμπα στο περιστερι.ηταν κ πολυ φθηνοι.13 ευρω οι 150

νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για την αναπόκριση!!!

Χθες το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα εδώ κοντά που έχει λουλούδια, προσκλητήρια, μπουμπουνιέρες κ.τ.λ. και βρήκα έναν φάκελοαπό αυτούς που ανοίγουν στο πλάι, που είναι τέλειος τόσο στη διάσταση, όσο και στο χρώμα. Απομένει μόνο να μου πει η κυρία που είναι εκεί αν μπορεί να μου τους φέρει. θα μου πει από βδομάδα. Αχ, ελπίζω!!!!!!!!!!!!!! Πήγα με δισταγμό γιατί θεώρησα πως θα ήταν απίθανο να μου δώσουν μόνο τους φακέλους (χωρίς δηλαδή τα προσκλητήρια). Για να δούμε!

δεν ξερω βεβαια που μενεις και αν θα σε βολευει αλλα υπαρχει ενα καταστημα στη λ.βουλιαγμενης στο υψος της ηλιουπολης και λεγεται Σοφρωνας! εχει τα παντα μεσα! αν δεν καταληξεις καπου ριξε και εκει μια ματια! Με το καλο η βαφτιση!!:P

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να πάρεις χρωματιστό ρυζοχαρτο, να τυλίξεις με αυτό την πρόσκληση και να τη δέσεις με ένα κορδόνι από σουέντ. Το έχω δει και είναι πανέμορφο

Link to comment
Share on other sites

Αντι για ριζόχαρτο που είναι διάφανο θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις χαρτόνι τύπου κανσόν στο χρώμα του προσκλητήριου. Το αποτέλασμα είναι πολύ όμορφο. Αν τελικα δε βρεις λύση πες μου για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν τελικά δε βρεις κάτι κοίταξε εδώ:http://www.verynice.gr/eshop/home.php?cat=44

Από μια γρήγορη ματιά που έριξα είδα μερικούς πολύ ωραίους φακέλους.

Έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο e-shop (για την ακρίβεια είχα αγοράσει τα χαρτιά για τα προσκλητήρια της βάπτισης της κόρης μου) και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη και από την ποιότητα και από την εξυπηρέτηση.

 

Με το καλό η βάπτισή σας :)

 

Κι εμείς από εκεί πήραμε τους φακέλους μας!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα παρέλαβα τους φακέλους από το κατάστημα που σας είχα πει. Ευτυχώς είναι φανταστικοί και στη διάσταση και στο χρώμα!!! Το verynice.gr τελικά ήταν το μόνο που ειχε τους φακέλους που ήθελα, αλλά θα μου τους παρέδιδε σε μία εβδομάδα. Αν δεν μου τους έφερνε η κυρία που σας είπα, θα τους έπαιρνα από κει. Πάντως από όσο κατάλαβα, τα καταστήματα προσκλητηρίων δε δίνουν μόνο τους φακέλους....

Κορίτσια, σας υπερευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και τα αγγελούδια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε ένα μήνα βαφτίζουμε κι εμείς το βλαστάρι μας!

Μόλις παραλάβαμε τα προσκλητήρια της βάφτισης, αλλά επειδή ο φάκελος δεν βγήκε καθόλου καλός (είναι αρκετά λεπτό το χαρτί και φεγγίζει το προσκλητήριο από μέσα... σνιφ....σνιφ...) , θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει πού μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτους φακέλους για βάφτιση. Για να παραγγείλω νέους μου λένε πως απαιτούνται περίπου 10 μέρες και βγαίνω εκτός deadline... Το προσκλητήριο έχει διαστάσεις 8x21. Δε με πειράζει αν ο φάκελος είναι λίγο μεγαλύτερος στο ύψος ή στο μήκος, αρκεί να είναι από σκληρό χαρτί. Παρακαλώ τα φώτα σας!!!!!!!

 

εμείς τους πήραμε από το πλαίσιο. τα δικά μας ήταν 15χ15 πάρα πολύ ωραία. εκεί να πας, θα βρείς οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...