Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενημερωση σε φροντιστηριο


mavi

Recommended Posts

καλημερα ! στο φροντιστηριο αγγλικων της κορης μου μας καλεσε η κυρια τους για ενημερωση αυριο!ως εδω ολα καλα ,η ενημερωση θα γινεται απο τις 3 ως τις 9 το βραδυ με αποτελεσμα τα παιδια να χασουν το μαθημα τους!!!εχουν 1 μηνα που ξεκινησαν τα μαθηματα .....η ενημερωση θα γινει για την προοδο των παιδιων ,αυτο γινεται και σε αλλες περιοχες η μονο εδω;:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για ενημερωση οχι κανονικα δεν επιτρεπεται να χασουν το μαθημα. Η ενημερωση μπορει να γινει και τηλεφωνικα στους γονεις. Για τους ελεγχους συνηθιζεται να χανεται το μαθημα αλλα για την ενημερωση οχι. Τουλαχιστον στο φροντιστηριο που δουλευω εγω αυτο κανουμε.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ΄εμας εκτός από ενημέρωση κάνουν αγιασμό, πάρτι, γιορτές(όπως στο σχολείο αλλά με τραγούδια, ποιήματα κλπ στα Αγγλικά), πρόβες, βαθμολογία τριμήνου-ενημέρωση αλλά δεν χάνουν μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, κι εγώ σε όσα φροντίστήρια έχω δουλέψει, έλεγχοι, ενημερώσεις κλπ γίνονται εκτός ωρών μαθημάτων (και οι εκπαιδευτικοί φυσικά απλήρωτοι γι αυτές τις ώρες, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ενημέρωση; Ακόμα δεν ξεκινήσαμε. Εμείς ενημερώνουμε εγγράφως σε κάθε μάθημα για την απόδοση του μαθητή εκείνη την ημέρα και 3 φορές τον χρόνο (συνήθως Σάββατα) για τους ελέγχους. Όταν έχω να πω κάτι που θέλει συζήτηση καλώ τον γονέα στο διάλειμμα ή παίρνω τηλέφωνο εκτός μαθήματος. Ώρες δεν χάνονται ποτέ και για κανέναν λόγο. Ακόμα και τις καθιερωμένες γιορτές Χριστούγεννα και κλείσιμο τις κάνουμε μέσα στην τάξη με δραστηριότητες μεταξύ μας και όχι με όλο το φροντιστήριο όπου και γίνεται μπάχαλο! Επίσης οι καθηγητές πληρώνονται τις εξτρά ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Τι ενημέρωση; Ακόμα δεν ξεκινήσαμε. Εμείς ενημερώνουμε εγγράφως σε κάθε μάθημα για την απόδοση του μαθητή εκείνη την ημέρα και 3 φορές τον χρόνο (συνήθως Σάββατα) για τους ελέγχους. Όταν έχω να πω κάτι που θέλει συζήτηση καλώ τον γονέα στο διάλειμμα ή παίρνω τηλέφωνο εκτός μαθήματος. Ώρες δεν χάνονται ποτέ και για κανέναν λόγο. Ακόμα και τις καθιερωμένες γιορτές Χριστούγεννα και κλείσιμο τις κάνουμε μέσα στην τάξη με δραστηριότητες μεταξύ μας και όχι με όλο το φροντιστήριο όπου και γίνεται μπάχαλο! Επίσης οι καθηγητές πληρώνονται τις εξτρά ώρες.

 

Mπραβο!Μπορει να εισαι και η μοναδικη που πληρωνεις εξτρα ωρες! Παραπονο δεν εχω απο το αφεντικο μου αλλα ποτε δεν μας πληρωσε κατι εξτρα. Δευτερον δεν μου πληρωνει το μεταπτυχιακο. Επισης απο οσο ξερω καθε ...ωρες (δεν θυμαμαι ποσες) πρεπει να πληρωνομαστε και μια ωρα παραπανω για διορθωση. Επισης ποτε δεν πληρωθηκα για συνοδεια των παιδιων στις εξετασεις και ας βαζω και την βενζινη για να παω οχι μονο τον χρονο μου και μαλιστα ΣΚ. Το καινουριο που μας ειπε ειναι οτι θα πληρωνει τις αργιες μονο στους παλιους (ευτυχως ειμαι μια απο αυτες). Οι καινουριοι...

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο!Μπορει να εισαι και η μοναδικη που πληρωνεις εξτρα ωρες! Παραπονο δεν εχω απο το αφεντικο μου αλλα ποτε δεν μας πληρωσε κατι εξτρα. Δευτερον δεν μου πληρωνει το μεταπτυχιακο. Επισης απο οσο ξερω καθε ...ωρες (δεν θυμαμαι ποσες) πρεπει να πληρωνομαστε και μια ωρα παραπανω για διορθωση. Επισης ποτε δεν πληρωθηκα για συνοδεια των παιδιων στις εξετασεις και ας βαζω και την βενζινη για να παω οχι μονο τον χρονο μου και μαλιστα ΣΚ. Το καινουριο που μας ειπε ειναι οτι θα πληρωνει τις αργιες μονο στους παλιους (ευτυχως ειμαι μια απο αυτες). Οι καινουριοι...

 

 

τι κολπο ειναι παλι αυτο??? :evil::evil::evil:

 

και σε μας το ειπε, και δεν διευκρινησε παλιοι ή καινουργιοι!! δικαιουται να το κανει αυτο?? δηλαδη δεκεμβρη και γεναρη πληρωνομαστε μισο μηνα?? σαν να κοψανε το δωρο, δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

τι κολπο ειναι παλι αυτο??? :evil::evil::evil:

 

και σε μας το ειπε, και δεν διευκρινησε παλιοι ή καινουργιοι!! δικαιουται να το κανει αυτο?? δηλαδη δεκεμβρη και γεναρη πληρωνομαστε μισο μηνα?? σαν να κοψανε το δωρο, δηλαδη!

 

Oχι, βεβαια και δεν ειναι νομιμο να το κανει. Αλλα λογω οικονομικης κρισης εχουν συννενοηθει οι φροντιστηριουχοι να το κανουν αυτο. Μεταξυ τους δηλ. οι περισσοτεροι. Εμας μας ειπε οτι τους παλιους θα μας πληρωνει αλλα να μην το πουμε στους καινουριους. Το αλλο που ακουσα απο συναδερφους σε αλλα φροντηστηρια-ακομη πιο τραγικο- ειναι οτι για να ειναι τα αφεντικα ΟΚ και απο το νομο τους απολυουν την περιοδο Χριστουγεννων και Πασχα και τους ξαναπροσλαμβανουν μετα. Ετσι γλιτωνουν ενα μηνα μισθων.Και μη χειροτερα να λεμε...τι μας περιμενει...:-(:sad::-(

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...