Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Ακάλυπτα προιόντα σε φούρνους και ζαχαροπλαστεία

Recommended Posts

Θελω να κανω μια ερώτηση..?

Εχετε πετυχει φουρνους με ανοιχτα πραγματα πανω στους παγκους αλλα κυρίως πανω στο παγκο του ταμείου??

Οπου οι συναλλαγες των χρηματων γινονται πανω στο χαρτι περιτυλιγματος του ψωμιού??

Σας ενοχλεί ή όχι?

Στους δικους μας φουρνους εδω γυρω αυτο ειναι μονιμο..

Σημερα ενας ηλικιωμενος φτερνιζοταν χωρις χερι και ραντιζε στην κυριολεξια οτι υπηρχε μπροστα στο ταμείο..

Οταν αρνήθηκα να πάρω αυτο που είχα διαλεξει η κοπελα τσαντιστηκε!:roll:

Υπερβολικό ?

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Διαφημίσεις

της το ειπα ..για αυτο τσαντιστηκε!!

ειχε ακουμπησει την τυροπιτα πανω στο ξυλο κοπής γιατι της ζηταω παντα να την κανει 4 κομματακια για ναμπορει να την τρωει ο μικρος εντωμεταξυ η αλλη κοπελα εκοβε κατι αλλο με το μαχαιρι και μεχρι να ελευθερωθει η μαχαιρα η τυροπιτα μου εγινε παπαρα απο τον κυριο..

(και οχι μονο αυτη)

Επειδή έχουμε ζαχαροπλαστείο σου λέω εγγυημένα ότι απαγορεύεται να έχεις εκτεθειμένα προιόντα κι ότι πάντα φοράμε γάντια όταν σερβίρουμε.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Κι εμένα μου τη δίνει υπερβολικά αυτό!!

Και ειδικά όταν πιάνουν οι πωλήτριες το ψωμί χωρίς γάντια,με τα ίδια χέρια που πιάνουν και τα λεφτά!!

Διαφημίσεις

απαραδεκτο απλα!!!!!οσες φορες εχω παει στο φουρνο την γειτονιας μου σχεδον παντα ειναι ακαλυπτα και τις μυγες ποτε ποτε να κανουν παρτυ!!!!!!και ναι μεν εμενα με βολευει για να μην τα τρωω :lol:,αλλα τρωνε παιδακια,για ονομα!!!!!:evil:

ενα τηλεφωνο στο υγειονομικο:?::?::?:

Kht7p2.png

3iVPp3.png

Από την νομοθεσία του ΕΦΕΤ είναι σαφώς απαγορευμένο να υπάρχουν ακάλυπτα ξηρά προϊόντα και να είναι εκτος ψυγείου ευπαθή προιόντα (ναι, τα κρουασανάκια και σαντουιτσάκια με ζαμπόν και τυρί πρέπει να διατηρούνται σε ψύξη!)... Τωρα ποιός έχει την ευθύνη (και τη δυνατότητα) να τα επιτηρεί και να τα επιβάλει όλα αυτά, είναι γνωστό πρόβλημα του κράτους μας...

και να τσαντίστηκε η κοπελιά, ρώτα ποιός είναι ο αγορανομικός υπεύθυνος και προειδοποίησέ τον οτι θα κάνεις καταγγελία στον ΕΦΕΤ... εκτός και αν δεν είναι ο κοντινός σου φούρνος και δεν σε νοιάζει, οπότε κατευθείαν καταγγελία στον ΕΦΕΤ με ημερομηνία και περιγραφή συμβάντος.... και όταν γίνιε έλεγχος και πέσει το 5χίλιαρο πρόστιμο, τότε να δεις τσαντίλα η κοπελιά!!

Eιναι απαράδεκτο και δυστυχώς γίνεται σε πολλόυς φούρνους και ζαχαροπλαστεία.

Προσωπικά, δεν ψωνιζω ποτέ όταν βλέπω ακάλυπτα προιοντα αλλά και σε μαγαζιά που είναι καλυμμένα και οι υπάλληλοι φορούν γάντια έχω πάντα μια επιφύλαξη για το αν το κάνουν και όταν δεν είμαστε μπροστα. :evil::evil::evil:

QqmLp3.png

ο συγγεκριμενος φουρνος ειναι και επωνυμος δεν μπορωνα πω ποιος αλλα ειναι απο τους ποιο διαφημισμενους ειδικα τα χριστουγεννα....

ουτε γαντια ουτε τιποτα

Διαφημίσεις

Κι εμένα μου τη δίνει υπερβολικά αυτό!!

Και ειδικά όταν πιάνουν οι πωλήτριες το ψωμί χωρίς γάντια,με τα ίδια χέρια που πιάνουν και τα λεφτά!!

Το ίδιο πράγμα εδώ με τα μπουγάτσατζιδικα!με το ENA χέρι πιάνουν την μπουγάτσα κ με το άλλο κρατάν το μαχαίρι κ την κόβουν!ΣΕ ΌΛΑ ΌΜΩΣ Ε!