Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Εχετε δοκιμασει χυμο ΝΟΝΙ?

Recommended Posts

Εχω εκζεμα σε ολο το προσωπο..ψυχοσωματικο απο αγχοσ και ελλιψη ηλιου....και λεω να το δοκιμασω.. βρηκα αυτο..

http://www.nonimartiries.gr/index.php?zfe4a2=8

http://noninet.gr/

το συναντουσα συχνα στα βιολογικα μαγαζια αλλα ποτε δεν το δοκιμασα..

εσεισ εχετε καμια εμπηρεια η ειναι μαπα το καρπουζι??

ευχαριστω!!

MZw9p3.png

Διαφημίσεις

Το έχω δοκιμάσει. Γευστικά είναι ιδιαίτερο και δεν μπορώ να πω αν είναι καλό ή όχι.. Μάλλον μοιάζει με μείγμα κόκκινων φρούτων όπως βατόμουρα κλπ.

Ενας φίλος είχε έκζεμα και του πέρασε με το χυμό. Ενας άλλος, το χρησιμοποίησε για την ψωρίαση, αλλά δεν είδε διαφορά.

Σίγουρα είναι φυσικό προιόν με μπόλικες βιταμίνες, οπότε δε χάνεις να δοκιμάσεις..

• 7 months later...

Καπου ειχα διαβασει οτι τον χυμο αυτον τον διαφημιζουν ως φαρμακο για ολα!!!! απο διαβητη εως καρκινο!!! επειδη ηθελε να το παρει ο μπαμπας μου εψαξα και βρηκα καταρχην οτι η εταιρια που τον διακινει απο την αμερικη ειναι πυραμιδα (πραγμα που με βαζει σε πολλες υποψιες). επειτα το διακινουν ως χυμο οποτε δεν περναει απο ελεγχο απο το FDA .Το φυτο αυτο ειναι ιδιαιτερα τοξικο , μπορει να επιβαρηνει το ηπαρ και τα νεφρα και εχουν σημειωθει καποιοι θανατοι. μελετες σε ανθρωπους δεν εχουν γινει απλα καποια πειραματα σε ποντικια εδειξαν καποια θετικα αποτελεσματα στην σταθεροποιηση του καρκινου.Αυτα θυμαμαι απο οτι διαβασα ..οποιος θελει ας το ψαξει απλα θα ελεγα να ειμαστε πιο επιφυλακτικοι σε αυτα....

• 1 year later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΥΜΟ ΝΟΝΙ.

Η ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η TAHITIAN NONI INTERNATIONAL ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΕΚΤΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΤΟΝ ΧΥΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΛΕΕΙ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ,ΔΙΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΙΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΠΟΛΛΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ.

• 2 years later...
μελετες σε ανθρωπους δεν εχουν γινει απλα καποια πειραματα σε ποντικια εδειξαν καποια θετικα αποτελεσματα στην σταθεροποιηση του καρκινου.Αυτα θυμαμαι απο οτι διαβασα ..οποιος θελει ας το ψαξει απλα θα ελεγα να ειμαστε πιο επιφυλακτικοι σε αυτα....

Γνωρίζω αρκετούς ανθρώπους που χρησιμοποιούν χυμό νονι και οι δύο πιο πρόσφατες περιπτώσεις που γνωρίζω τους το είχε συστήσει μάλιστα και ο κλασικός τους ιατρός.

Για αυτόν τον λόγο με προβλήματισε το σχόλιο σου και αποφάσισα να παραθέσω την Εθνική Ιατρική Βιβλιοθήκη των ΗΠΑ, η οποία περιλαμβάνει πληθώρα μελετών και δημοσιεύσεων σχετικά με το νονι, που έχουν γίνει σε ανθρώπους, in vivo & in vitro.

Mπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει πολύ εύκολα στον σύνδεσμο εδώ

- ο σεβασμός για όλους τους

αλλά και την ίδια τη γαία είναι περισσότερο επιτακτικός από ότι νομίζουμε.

- Μόρφωση: αποτελεί έναν από τους βασικότατους πυλώνες για έναν

Διαφημίσεις