Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

έκανα λάθος?

Recommended Posts

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας...Άφησα τη μητέρα μου στο σπίτι με τα δύο παιδάκια μου για δύο ώρες να πάω σε δουλειά και όταν ήμουν έξω μίλησα με την αδερφή μου στο τηλέφωνο και έμαθα από αυτήν πρώτη φορά ότι η μητέρα μου είχε πάρει τα παιδιά με τον πατέρα μου και τα πήγαν βόλτα. Έγινα έξαλλη, φώναξα πολύ στη μητέρα μου και τη μάλωσα όχι μόνο γιατί δε με ρώτησε να πάρει τη συναίνεσή μου αλλά γενικά και γιατί δεν μου το είπε. Είμαι υπερβολική? Γενικά η μητέρα μου πάντα μου λέει τι κάνει με τα παιδιά.

Διαφημίσεις

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ενταξει ρε παιδι μου βολτα τα πηγε η γυναικα δε τα πηγε σε αλλη χωρα.πιστευω πως οντως ησουν υπερβολικη.γνωμη μου φυσικα.κ γω δε θελω να κανουν τιποτα με τα παιδια μου αν δε συμφωνησω αλλα αν τα κρατουσε(λεω αν γιατι οι γονεις μου δε μενουν εδω που μενω και εγω) και τα εβγαζε και καμια βολτα δε χαλαει ο κοσμος.αλλο να τα πηγαινε σε αλλη πολη πχ.εκει ναι θα φωναζα.τωρα να τα παρει και να τα παει στην πλατεια η στο παρκο η στις κουνιες κλπ δεν ειναι εγκλημα.

gzV6p2.png5zNwp2.png

μπεμπα σε περιμενουμε 03.11.2010!

Νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολική....Βόλτα τα πήγαν δεν πήγαν να τα πνίξουν τα παιδάκια...Παρόλλα αυτα φέρθηκες επίσης υπερβολικά...Απλά θα μπορούσες αν σε πειράζει τόσο πολύ να τους τονίσεις να μην ξαναγίνει κάτι ανάλογο αν δεν ενημερωθείς πρώτα....Ξέρεις πόσο άσχημα θα νιώθουν τώρα αυτοι οι άνθρωποι??? Θα νομίζουν ότι είναι αχρηστοι παππούδες επειδή πηγαν μια βόλτα τα εγγόνια τους....

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας...Άφησα τη μητέρα μου στο σπίτι με τα δύο παιδάκια μου για δύο ώρες να πάω σε δουλειά και όταν ήμουν έξω μίλησα με την αδερφή μου στο τηλέφωνο και έμαθα από αυτήν πρώτη φορά ότι η μητέρα μου είχε πάρει τα παιδιά με τον πατέρα μου και τα πήγαν βόλτα. Έγινα έξαλλη, φώναξα πολύ στη μητέρα μου και τη μάλωσα όχι μόνο γιατί δε με ρώτησε να πάρει τη συναίνεσή μου αλλά γενικά και γιατί δεν μου το είπε. Είμαι υπερβολική? Γενικά η μητέρα μου πάντα μου λέει τι κάνει με τα παιδιά.

Ναι κι εγώ θα θύμωνα πολύ!Αν έδειξε μεταμέλεια καλό θα ήταν να της εξηγήσεις πως ένιωσες και ότι για αυτό της φώναξες!

Διαφημίσεις

τι μεταμελεια ρε παιδια...σιγα μη τουσ πυροβολισει κιολας...

αν ειμαστε τοσο απολυτοι καλυτερα να μη τα αφηνουμε σε κανεναν κ να τα εχουμε μαζι μας οπου παμε.ετσι κιαλλιως κ γω αυτο κανω.επειδη δεν εχω κανεναν να τα κρατησει .οποτε ειναι κατι το εφικτο..

gzV6p2.png5zNwp2.png

τι μεταμελεια ρε παιδια...σιγα μη τουσ πυροβολισει κιολας...

αν ειμαστε τοσο απολυτοι καλυτερα να μη τα αφηνουμε σε κανεναν κ να τα εχουμε μαζι μας οπου παμε.ετσι κιαλλιως κ γω αυτο κανω.επειδη δεν εχω κανεναν να τα κρατησει .οποτε ειναι κατι το εφικτο..

ΠΕΣ μου οτι εισαι αυτη που νομιζω........:shock:.......??? κατι μου λεει.....πως......:mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Ναι κι εγώ θα θύμωνα πολύ!Αν έδειξε μεταμέλεια καλό θα ήταν να της εξηγήσεις πως ένιωσες και ότι για αυτό της φώναξες!

Μεταμέλεια δεν έδειξε, απλά μού είπε ότι δεν είμαι λάθος απλά υπερβολική. Και φυσικά με ρώτησε αν της έχω εμπιστοσύνη και της είπα άλλο αυτό και άλλο ότι θέλω να ξέρω ανά πάσα στιγμή πού βρίσκονται τα παιδιά μου και ότι γενικά τις αποφάσεις τις παίρνουν οι γονείς και όχι οι παππούδες.

Δε καταλαβα που ειναι το προβλημα που τα πηγε βολτα.....Τα πηγε καπου που δεν επρεπε?

Δεν μού το είπε ότι θα τα πάνε βόλτα. Είχαμε κανονίσει να κάτσιε δύο ώρες στο σπίτι για να πάω για δουλεία και έκανε κάτι χωρίς να μού το πει ή να με ρωτήσει πρώτα όπως άλλωσε συνηθίζουμε πάντα.

Αναλόγως.. Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες..

Για παράδειγμα αν τα έβαζαν σε αυτοκίνητο για να τα πάνε βόλτα κι εγώ θα έπαιρνα ανάποδες..

Nothing you would take... Everything you gave...

Διαφημίσεις

ΠΕΣ μου οτι εισαι αυτη που νομιζω........:shock:.......??? κατι μου λεει.....πως......:mrgreen:

μακια:P

Αναλόγως.. Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες..

Για παράδειγμα αν τα έβαζαν σε αυτοκίνητο για να τα πάνε βόλτα κι εγώ θα έπαιρνα ανάποδες..

ναι κιεγω δε θα ηθελα με αυτοκινητο.αλλα ενας περιπατος 1 ωριτσα δε θα με ενοχλουσε.

gzV6p2.png5zNwp2.png

την συνεχεια θα μας την πεις την επομενη εβδομαδα στο επομενο επεισοδιο?:mrgreen::lol:

παντος για να πω κι εγω την γνωμη μου.ε οχι βεβαια που θα με πειραζε να εβγαζαν τα παιδια μου βολτα οι παπουδες τους!!τι ειναι δηλ. κακο που τα παιδια μου αλλαξαν παραστασεις και πηραν και καθαρο αερα,χωρις την συνενεση μου:confused:

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

και να με ενοχλουσε λεμε τωρα.δε θα τους εστινα κ στον τοιχο να τους αρχισω στα σουτια .απλα θα το ελεγα με καλο τροπο οτι δε θελω να ξαναγινει θα εξηγουσα κ τους λογους κ τελος.δε θα εκανα σαν υστερικια ελεος..κριμα οι ανθρωποι λες κ τα πηγαν σε κανενα γκετο..

gzV6p2.png5zNwp2.png

την συνεχεια θα μας την πεις την επομενη εβδομαδα στο επομενο επεισοδιο?:mrgreen::lol:

Εχω καταντησει θριλερ και εγω ε?.....να σου πω....αφαιρεσε το underscore απο το ονομα και θα καταλαβεις πια ψυχουλα μας ηρθε. Μα πολυ χαρηκα. :D

Διαφημίσεις

ζηλεψα το αβαταρ σου χαχαχ

Γεια σου ρε κοριτσι με τα ωραια σου......! καλα εκανες και μπηκες....δεν βλεπεις τι γινεται εδω μεσα.....?

Γεια σου ρε κοριτσι με τα ωραια σου......! καλα εκανες και μπηκες....δεν βλεπεις τι γινεται εδω μεσα.....?

ναι τα εβλεπα τοσο καιρο σαν θεατης.χαος:shock:

Καλως μας ήρθες πάλι;)

καλος σας βρηκα και σορρυ που χαλαει κ το θεμα :oops::oops:

gzV6p2.png5zNwp2.png

ρε ενταξει ξυπνησα καλε καλησπερα που εισαι εσυυυυυυυυυυ καλος ηρθες ωρε!!!νταξει μιση κουπα καφε χρειαζομουν ηρθα στα ισια μου.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

ακομα δε μπηκα κ χαλασε ενα θεμα.τελικα ειμαι για σουτ:rolleyes::oops:

Πραγματικά μου έλειψες!!Κι ας μη σε γνωρίζω!!:D:D

Νταξει ρε κορίτσια να τα πάει βόλτα τα παιδιά,την κοπέλα δεν την πείραξε αυτό καθεαυτό αλλά η ευρύτερη εικόνα ότι δηλαδή δεν την ενημέρωσαν για κάτι που είχε σχέση με τα παιδιά της!Εσείς δηλαδή δε θα θέλατε να ξέρετε ανά πάσα ώρα και στιγμή που είναι τα παιδιά σας?Άμα γυρνούσε σπίτι δλδ και δεν έβρισκε κανέναν τι θα σκεφτόταν η γυναίκα?Οκ σύμφωνοι ο τρόπος σου Platykodon μπορεί να ήταν απότομος,αλλά για μένα είχες δίκιο να σε πειράξει..

Φιλάκια:-D