Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Για πόσο ακόμα?

Recommended Posts

Άλλη μια μέρα στο γραφείο, κολλημένη στην οθόνη του P/C να αναρωτιέμαι....

Μετά την εγκυμοσύνη τον Γενάρη και την απόξεση τον Μάρτη (λόγω παλλίνδρομης), τίποτα...

Η αλήθεια είναι ότι έιχα φοβερή αιμοραγία για μήνες (έχω αναφερθεί σε προηγούμενο θέμα). Ο γιατρός διέγνωσε μήτρα καθαρή, αλλά παχύ ενδομήτριο...

Η περίοδος μου ωστόσο αποκαταστάθηκε και από τον Ιούνη προσπαθούμε και... τίποτα...

Σήμερα μου σφηνώθηκε και η ιδέα ότι αν όλα πήγαιναν καλά τώρα τον Οκτώβρη θα γεννούσα...

Αλήθεια, μετά από πόσους μήνες μετά την απόξεση μέινατε και πάλι έγκυες?

Υπάρχει ελπίδα?:?

Μυρτώ

Διαφημίσεις

M H N MOY ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ........Χαλαρωσε απολαυσε τις πριβε στιγμες με τον αντρουλη σου γιατι ειμαι σιγουρη οτι του χρονου τετοιο καιρο θα εχεις νινι και θα τρεχεις μερα νυχτα...

υπαρχουν εκατομμυρια ελπιδες οχι μια και η Παναγια θα ειναι μαζι σου...ειναι και αυτη μανα και ξερει απο πονο...νασαι θετικη και ολα θα πανε καλα.

Μην ανησυχείς γλυκιά μου. ολα θα πάνε καλά. και εγώ μόλις τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα προσπάθειες μετά απο αποξεση και τώρα είμαι στον δέυτερο μήνα προσπαθειών. Περίεργη ψυχολογία. Συνέχισε τις προσπάθειες και θα έχεις γρήγορα το μωρό σου στα χέρια σου

Μην ανησυχείς γλυκιά μου. ολα θα πάνε καλά. και εγώ μόλις τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα προσπάθειες μετά απο αποξεση και τώρα είμαι στον δέυτερο μήνα προσπαθειών. Περίεργη ψυχολογία. Συνέχισε τις προσπάθειες και θα έχεις γρήγορα το μωρό σου στα χέρια σου

Κι εμείς θα ξεκινήσουμε τις προσπάθειες τον άλλο μήνα, ο γιατρός μου είπε να περιμένουμε τρεις κύκλους αλλα εμείς αποφασίσαμε να περιμένουμε έξι. κι εγώ έχω μεγάλη αγωνά κορίτσια! κι αν ξαναχάσω το μωρό??? :cry::cry::cry:

pdNQp3.pngjWt5p3.png

ευχαριστώ για την θετική ενέργεια :-)

ValiaK εμένα αυτό που με αγχώνει είναι το ΠΟΤΕ θα μέινω έγκυος πάλι, για την έκβαση της εγκυμοσύνης είμαι αισιόδοξη ή τουλάχιστον έτσι νιώθω..προς το παρόν...

Διαφημίσεις

Ξέρω ότι σας ακούγεται ανόητο που όλοι σας λένε να χαλαρώσετε, αλλά πιστέψτε με αυτό είναι το κλειδί για να πάνε όλα καλά.

Θετική σκέψη, θετική ενέργεια....

Μια παλλίνδρομη είναι ένα τυχαίο γεγονός, η επόμενη εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.Δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη.

Στις περισσότερες φίλες μου και σε μένα φυσικά έχει τύχει παλλίνδρομη και όλες μετά από λίγο αποκτήσαμε παιδιά.

Όλα θα πάνε καλά, αρκεί να το πιστέψετε.

Ίσως επειδή δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τις προσπάθειες να μη με έχει αγχώσει εμένα ακόμη αυτό... Σκέφτομαι όμως, ότι δε με νοιάζει όσο και να αργήσει αρκεί το μωρό να βγει γερό!

Ισχύει πάντως αυτό που λένε για τη θετική ενέργεια και για τη χαλάρωση. Στη θεωρία πάντα, όσο πιο πολύ το σκεφτόμαστε, τόσο πιο πολύ το μπλοκαρουμε! :o Κι εγώ τα λέω για να τα ακούω βέβαια, κάτσε να έρθει η ώρα μου και θα δούμε τότε τι θα λέω! :)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

Συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση: στην προηγούμενη εγκυμοσύνη προσπαθούσατε λιγότερο καιρό από ότι προσπαθείτε τώρα? Θέλω να πω, μήπως ανησυχείς χωρίς λόγο, η σύλληψη δε γίνεται κι αμέσως...

[Ξέρω ότι ανυπομονείς, γιατί κι εγώ το ίδιο νιώθω, και που άντεξα να περιμένω τόσο άθλος μου φαίνεται, ειδικά τώρα που μπήκα στην τελική ευθεία της αναμονής (1 κύκλος μου έμεινε ακόμη :P)]

pdNQp3.pngjWt5p3.png

την προηγούμενη φορά, που ήταν και η πρώτη μου εγκυμοσύνη, έγινε κυριολεκτικά με την μια! πες το τύχη (?) η οπόια εξελίχθηκε βέβαια σε ατυχία...

ίσως για αυτό να έχω αγχωθεί ακόμα περισσότερο και τώρα μετά από 4 μήνες full προσπαθειών να αναρωτιέμαι τι γίνεται...

για να μην αναφερθώ στο γεγονός ότι όλοι μου λέγανε " α! τώρα μετά την απόξεση, πανεύκολα θα ξαναμείνεις!"

3 μήνες αιμοραγία και 4 μήνες προσπάθειας και ακόμα τίποτα.. πού είναι το "πανεύκολο"?

ValiaK κουράγιο, ένας μήνας δεν είναι τπτ! και από ότι βλέπω έχεις ήδη ένα παιδάκι :-)

Έμεινα έγκυος 6 μήνες μετά την απόξεση(έχασα το μωρό στην 18 εβδ εγκυμοσύνης) όταν πέταξα τα τεστ ωορρηξίας που με πάθος έκανα κάθε μήνα και είπα ότι είναι να γίνει ας γίνει....

Βγάλτο από το μυαλό σου, αγκάλιασε τον καλό σου και ξέχνα το....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Διαφημίσεις

Το χταποδάκι μου δεν είναι βιολογική μου κόρη, οπότε εξακολουθώ να έχω την αγωνία για το αν θα μπορώ να τεκνοποιήσω ή όχι... Αυτό για το ότι μετά την απόξυση μένεις πανεύκολα έγκυος το έχω ξανακούσει, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Καταλαβαίνω τι λες για την πρώτη σύλληψη, γιατί κι εμείς την πρώτη φορά με την πρώτη το πετύχαμε. Και τώρα που λέω στον άντρα μου "κι αν τυχαία το πιάσαμε με την πρώτη?", εκείνος με λέει υπερβολική. άντρες... :?

Υπομονή γλυκιά μου, ξέρεις τι λένε: μια φορά έγκυος, ξανά έγκυος...

Εντωμεταξύ, θα απολαμβάνουμε τις προσπάθειες! ;)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

Το χταποδάκι μου δεν είναι βιολογική μου κόρη, οπότε εξακολουθώ να έχω την αγωνία για το αν θα μπορώ να τεκνοποιήσω ή όχι... Αυτό για το ότι μετά την απόξυση μένεις πανεύκολα έγκυος το έχω ξανακούσει, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Καταλαβαίνω τι λες για την πρώτη σύλληψη, γιατί κι εμείς την πρώτη φορά με την πρώτη το πετύχαμε. Και τώρα που λέω στον άντρα μου "κι αν τυχαία το πιάσαμε με την πρώτη?", εκείνος με λέει υπερβολική. άντρες... :?

Υπομονή γλυκιά μου, ξέρεις τι λένε: μια φορά έγκυος, ξανά έγκυος...

Εντωμεταξύ, θα απολαμβάνουμε τις προσπάθειες! ;)

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ κοπελα μου..μιλας για το χταποδακι σαν να ηταν δικο σου παιδι..το δεχτηκες..το αγγαλιασες...

θα γινεις συντομα η πιο τελεια μαμα του κοσμου..

Demi, σε ευχαριστώ πολύ, όλες μας θα γίνουμε καλές μανούλες!

Όσον αφορά τα τεστ ωορηξίας , θα σας πω το εξής: όταν αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε, πήγα στο φαρμακείο για να πάρω ένα τεστ για να είμαστε σε ετοιμότητα. Όταν η φαρμακοποιός με ρώτησε πόσο καιρό προσπαθούμε, εγώ της απάντησα ότι τώρα θα ξεκινήσουμε κι εκείνη μόνο που δεν έβαλε τα γέλια! Με έδιωξε χωρίς να μου το πουλήσει! "Φύγε κοπέλα μου και δεν το έχεις αναγκη" είπε κι εν μέρει είχε δίκιο...

pdNQp3.pngjWt5p3.png