Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναρρωτική άδεια ΙΚΑ σε εγκυο και δικαιολογητικα για επιτροπη


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα ειμαι εγκυος στην 11η εβδομαδα και έχω πάρει ηδη 15 μερες (με τα χιλια ζορια) απο το ΙΚΑ ενω ειχα εμετους και ζαλαδες. Ακόμα δεν εχω επανελθει αλλα δυστυχώς αναγκαζομαι να ερθω στη δουλεια γιατι δε θελω να χαλαω ημερες κανονικής αδειας που θα μου χρειαστούν μετα.Ο γιατρος του ΙΚΑ μου ειπε οτι πρεπει να περασω απο επιτροπη την επομενη φορα που θα θελησω αδεια. Δεδομένου οτι περυσι ειχα μια ατυχια στη πρωτη μου εγκυμοσύνη (εχασα το μωρο στον 5ο μηνα)και δεν ειχα παρει ουτε μια μερα αδεια απο το ΙΚΑ δε θελω με τιποτα να ρισκάρω και αυτή την εγκυμοσύνη.... Τι γίνεται με την επιτροπή σε εξετάζει κανονικά? θελει παραπεμπτικό ιδιωτικού ή γιατρού του ΙΚΑ? Ας μου απαντήσει παρακαλώ κάποια που γνωρίζει τη διαδικασία.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ιστορία με το ΙΚΑ είναι λίγο… Για να πάρεις άδεια θα πρέπει να πας χαρτί από τον γιατρό σου, μετά το πας στον γιατρό του ΙΚΑ και αυτός σου δίνει χαρτί για να περάσεις από την γραμματεία για ραντεβού στην επιτροπή. Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να σου το παίξει δύσκολος ο γιατρός του ΙΚΑ και να σου πει, θέλω και αυτό το χαρτί, θέλω υπέρηχο να δείχνει το πρόβλημα και γενικά να σου δημιουργεί παράβλημα. Επειδή τα είχα περάσει και εγώ στο τέλος του είπε ο σύζυγος μου, που πήγαινε για τις άδειες, ότι εάν δεν θέλει να μου δώσει άδεια, να υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ο γιατρός, ότι αναλαμβάνει την ευθύνη αυτός, εάν πάθει κάτι το παιδί ή εγώ και έτσι μας τις έγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα τωρα κοριτσια...

η διαγνωση του ιδιωτη γιατρου περναει για αναρρωτικη σε περιπτωση εγκυμοσυνης!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να πας και σε γιατρο του ικα!

Εγω εχω αναρωτικη απο τον Οκτωβριο...

Μια φορα καθε 30 μερες περνας απο επιτροπη...εξετασεις δεν χρειαζεται τπτ! Καλο ειναι να στελνεις εναν αλλο να περναει την επιτροπη γιατι εισαι και αρρωστη μην ξεχνιομαστε :P

Αν θελεις αλλες λεπτομερειες στειλε μου πμ!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας! Είμαι έγκυος και είμαι σε αναρρωτική άδεια. Πέρασα από επιτροπή σημερα μου είπαν ότι μπορω να πληρωθώ μετά τη λήξη της άδειας. Εκτός από την υπευθυνη δήλωση του εργοδότη και το βιβλιάριό μου θα χρειαστώ κάτι άλλο; Κάποιος γνωστός μου είπε ότι θα μου ζητήσουν και υπέρηχογράφημα. Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι, ποσο πρόσφατο πρέπει να είναι. Τι ακριβώς θέλουν να δουν στον υπέρηχο από τις υπηρεσίες του ΙΚΑ, τη στιγμή που ο γιατρος που με παρέπεμψε στη επιτροπή, καθώς και η ίδια η επιτροπη δεν ζήτησαν κάτι τέτοιο. Αν δεν έχω μαζί μου υπέρηχο δεν θα με πληρώσουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ, πάντως, που πήρα αναρρωτική 10 μέρες (συνεπώς δεν πέρασα από επιτροπή) πήγα και πληρώθηκα κατά τη διάρκεια της άδειας και τα μόνα που χρειάστηκα ήταν το χαρτί της άδειας, το βιβλιάριό μου, το βιβλιάριο του γιου μου που ασφαλίζω εγώ και η ταυτότητά μου. Για να είσαι σίγουρη, μπορείς να βρεις το τηλ από το τμήμα παροχών του ΙΚΑ της περιοχής σου και να ρωτήσεις

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι έγκυος και είμαι σε αναρρωτική άδεια. Πέρασα από επιτροπή σημερα μου είπαν ότι μπορω να πληρωθώ μετά τη λήξη της άδειας. Εκτός από την υπευθυνη δήλωση του εργοδότη και το βιβλιάριό μου θα χρειαστώ κάτι άλλο; Κάποιος γνωστός μου είπε ότι θα μου ζητήσουν και υπέρηχογράφημα. Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι, ποσο πρόσφατο πρέπει να είναι. Τι ακριβώς θέλουν να δουν στον υπέρηχο από τις υπηρεσίες του ΙΚΑ, τη στιγμή που ο γιατρος που με παρέπεμψε στη επιτροπή, καθώς και η ίδια η επιτροπη δεν ζήτησαν κάτι τέτοιο. Αν δεν έχω μαζί μου υπέρηχο δεν θα με πληρώσουν;

κατ αρχασ μπορεισ να πληρωθεισ περιπου μια εβδομαδα μετα την εγκριση τησ επιτροπησ γιατι πρεπει να στειλουν την αποφαση στο μητρωο ικα!χρειαζεσαι το βιβλιαριο,την βεβαιωση και τη ταυτοτητα σου!εννοειται οχι τον υπερηχο!!!με το καλο το παιδακι σου!:P

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Ελένη. Πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ και μου είπαν ότι χρειάζεται εκτός αυτών που αναφέρεις και ο υπέρηχος. Κουφό μου φάνηκε. Πώς είναι σε θέση η υπάλληλος που θα παραλάβει τα χαρτιά να αξιολογήσει τον υπέρηχο; Θα τα΄ελέγξει ξανά γιατρός μήπως, γιατι είχα την εντύπωση ότι θα πληρωθώ κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

koritsia kalispera!na rwtisw kai egw kati!eimai 6 evdomadwn kai eimai se anarwtiki twn 15 imerwn tin pira apo ton ginekologo mou o opoios einai sto ika!

stis 28/01 teleionei kai tha perasw apo epitropi mou edwse o giatros mou xarti kai ekleisa rantevou stin epitropi stis 07/02!!apo pote tha mou grapsi i epitropi adeia? apo tote pou teleionei?i ali?28/01?i apo 07/02?kai poses meres?tha exw provlima me ti douleia mou?pou to xarti tha to paw toso arga?sorry pou sas kourasa!alla me provlimatizei!!!!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!na rwtisw kai egw kati!eimai 6 evdomadwn kai eimai se anarwtiki twn 15 imerwn tin pira apo ton ginekologo mou o opoios einai sto ika!

stis 28/01 teleionei kai tha perasw apo epitropi mou edwse o giatros mou xarti kai ekleisa rantevou stin epitropi stis 07/02!!apo pote tha mou grapsi i epitropi adeia? apo tote pou teleionei?i ali?28/01?i apo 07/02?kai poses meres?tha exw provlima me ti douleia mou?pou to xarti tha to paw toso arga?sorry pou sas kourasa!alla me provlimatizei!!!!

 

 

απο τοτε που τελειωνει η πρωτη αδεια δηλαδη 28/1.οχι, στην δουλεια σου δεν θα εχεις προβλημα που θα πας αργα το χαρτι.ποσες μερες σου εγραψε ο γυναικολογος σου?αλλες 15?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τοτε που τελειωνει η πρωτη αδεια δηλαδη 28/1.οχι, στην δουλεια σου δεν θα εχεις προβλημα που θα πας αργα το χαρτι.ποσες μερες σου εγραψε ο γυναικολογος σου?αλλες 15?

 

kalispera sofaki s eyxaristw gia tin apantisi sou!oxi o giatros den mou egrapse meres!egrapse apla sto xarti oti i adeia mou teleionei stis 28/01!i epitropi mallon tha grapsei kana mina?eprepe o giatro mou na grapsei imeres?

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι τι ακριβως εγραφε το χαρτι μου για να περασω επιτροπη.κοιτα στο βιβλιαριο σου μηπως γραφει τιποτα.αλλιως οτι σου γραψει η επιτροπη.λογικα η 15 μερες η 30 μερες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι τι ακριβως εγραφε το χαρτι μου για να περασω επιτροπη.κοιτα στο βιβλιαριο σου μηπως γραφει τιποτα.αλλιως οτι σου γραψει η επιτροπη.λογικα η 15 μερες η 30 μερες.

 

oxi sto bibliario tipota den egrapse!opote tha valei i epitropi oso thelei mallon ante na doume!!!!s eyxaristw pantws sofaki!!kalo vradi!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στον 3ο μηνα ειχα μερικη αποκολησει και μου εδωσε 15 μερες αδεια το ικα τωρα σιγα σιγα μπαινω στον τεταρτο και φοβαμαι να γυρισω στην δουλεια...Πηγα στο ικα και ξαναπερασα επιτροπη αλλα δεν μου δωσανε αλλη αδεια ενω τους ειχα παει και υπερυχο απο το κεντρο υγειας κ παιδιου... Μου εχουν πει οτι σε αλλα ικα γραφουν πολυ ευκολα αδειες δεν σου ζηταν καν υπερυχο...Δεν θελω να γυρισω στη δουλεια και δεν μου δινουν ουτε την κανονικη οποτε σκεφτομαι οτι η αλλη επιλογη ειναι να παω σε διαφορετικο ικα.. Σκεφτομουν να παω στο ικα του Παγκρατιου ή της Καισαριανης που ειναι κοντα μου.. Ξερετε αν εχει επιτροπη και αν ειναι καλη??? Εγω μενω Ζωγραφου..Please helppppppp!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σε όλες είμαι καινούργια στο forum και ελπίζω να γραφω στο σωστό σημείο. Είμαι στον 3ο μήνα και επειδή έχω ζαλάδες και εμετούς δεν μπορώ να πηγαίνω στη δουλειά ( η οποία είναι πολύ απαιτητική και μου προκαλεί πολύ άγχος) ξέρω όμως ότι πρέπει να δουλεύω μέχρι και τον 7ο περίπου διαβάζω αυτά που γράφετε για αναρρωτικές και δεν μπορώ να καταλάβω αν δικαιούμαι και αν μπορώ να το δικαιολογήσω στο ικα κυρίως επειδή δεν έχω κάτι πολύ σημαντικό οπως οι άλλες κοπέλες με την εγκυμοσύνη τους αλλά πραγματικά μου είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνω στη δουλειά. Οποια μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με τις αναρρωτικές και τις επιτροπές και όλα αυτά θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα με έχει φάει το άγχος....Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες είμαι καινούργια στο forum και ελπίζω να γραφω στο σωστό σημείο. Είμαι στον 3ο μήνα και επειδή έχω ζαλάδες και εμετούς δεν μπορώ να πηγαίνω στη δουλειά ( η οποία είναι πολύ απαιτητική και μου προκαλεί πολύ άγχος) ξέρω όμως ότι πρέπει να δουλεύω μέχρι και τον 7ο περίπου διαβάζω αυτά που γράφετε για αναρρωτικές και δεν μπορώ να καταλάβω αν δικαιούμαι και αν μπορώ να το δικαιολογήσω στο ικα κυρίως επειδή δεν έχω κάτι πολύ σημαντικό οπως οι άλλες κοπέλες με την εγκυμοσύνη τους αλλά πραγματικά μου είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνω στη δουλειά. Οποια μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με τις αναρρωτικές και τις επιτροπές και όλα αυτά θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα με έχει φάει το άγχος....Ευχαριστώ πολύ.

 

 

εαν εχεις τα απαιτουμενα ενσημα,ναι μπορεις(νομιζω θελουν 120 ενσημα τον τελευταιο χρονο).και εγω ειχα τα ιδια συμπτωματα με εσενα,πηρα χαρτι απο την γυναικολογο μου οτι εχω υπερεμεση κυησης (σημαινει οτι κανεις εμετους),εκλεισα ραντεβου σε γυναικολογο του ικα και πηγε ο αντρας μου και μου εγραψε 8 μερες αναρρωτικη.μεχρι 15 μερες αδεια τις παιρνεις ετσι απλα,μετα περνας απο επιτροπη (που δεν ειναι κατι φοβερο)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναρρωτική μέχρι τις 15/12. Για να συνεχιστεί ποτε πρέπει να πάω στο ΙΚα να μου γράψουν την επόμενη;Στις 14 μπορώ; Ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο για να μπορέσω να πάρω το χαρτι του να το πάω στο ΙΚΑ εγκαιρως πρέπει να πάω πριν τις 15/12. Αν πάρω το χαρτι του γιατρού μου στις 13/12 και πάω στο ΙΚΑ 14/12 ή 15/12 πως θα γίνει να μου γράψουν ότι η άδεια είναι συνέχεια της προηγούμενης και θα πρέπει να ξεκινήσει από 16/12;να το αναφέρει ο γιατρος του νοσοκομείου στο δικό του χαρτι;

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναρρωτική μέχρι τις 15/12. Για να συνεχιστεί ποτε πρέπει να πάω στο ΙΚα να μου γράψουν την επόμενη;Στις 14 μπορώ; Ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο για να μπορέσω να πάρω το χαρτι του να το πάω στο ΙΚΑ εγκαιρως πρέπει να πάω πριν τις 15/12. Αν πάρω το χαρτι του γιατρού μου στις 13/12 και πάω στο ΙΚΑ 14/12 ή 15/12 πως θα γίνει να μου γράψουν ότι η άδεια είναι συνέχεια της προηγούμενης και θα πρέπει να ξεκινήσει από 16/12;να το αναφέρει ο γιατρος του νοσοκομείου στο δικό του χαρτι;

 

τί σύμπτωση!

κι εμένα στις 15/12 λήγει η άδειά μου!και η επόμενη ξεκινά στις 16/12!

εγω χτες πήρα το χαρτί από το γιατρό μου!

έβαλε ημερομηνία 16/12 και για 30ήμερον!

την ίδια μέρα κάνεις αναγγελία της ασθένειας στο ικα και σου κλείνουν ραντεβού για επιτροπή!

δε ξέρω σε ποιο ικα είσαι!

εμάς εδώ μου έδωσαν τηλ ώστε να ενημερώνω τηλ για την αναγγελία ασθενείας και να μην πήγαίνω απο'κει!

μετά φυσικά στο ραντεβού με την επιτροπή δεν πας εσύ!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πας καθόλου στον γιατρό του ΙΚΑ να στην γράψει ή είναι γιατρός του ΙΚΑ ο γιατρός σου? Εμενα είναι σε δημόσιο νοσοκομειο ο γιατρός μου. θα μπορέσει να μου γράψει με ημερομηνία μεταγενεστερη και να την πάω στο ΙΚΑ νωριτερα; δηλαδή στις 13/12 να μου γράψει για 16/12 και να την πάω στο ΙΚΑ στις 14/12 και να μου γράψουν για 16/12?σε ζαλισα αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πας καθόλου στον γιατρό του ΙΚΑ να στην γράψει ή είναι γιατρός του ΙΚΑ ο γιατρός σου? Εμενα είναι σε δημόσιο νοσοκομειο ο γιατρός μου. θα μπορέσει να μου γράψει με ημερομηνία μεταγενεστερη και να την πάω στο ΙΚΑ νωριτερα; δηλαδή στις 13/12 να μου γράψει για 16/12 και να την πάω στο ΙΚΑ στις 14/12 και να μου γράψουν για 16/12?σε ζαλισα αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη.

οπως σου εγραψα την αδεια απο τον δικο σου γιατρο μπορεις να την παρεις νωριτερα απλα θα σου γραψει απο τις 16 του μηνα..στο ΙΚΑ ομως πρεπει να πας στις 16 η' μετα αλλιως εμενα τουλαχιστον δεν την εγραφαν νωριτερα! οσο για το αν πρει να πας στο ικα εμενα πηγαινε ο ανδρας μου κ για επιτροπη παλι πηγαινε απο κει για να κλεισει ρανεβου,ποτε τηλ. δεν ξερω ομως μηπως ειναι αναλογα το ικα..

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εγω παιρνω ηδη αδειες λογω αποκόλλησης που είχα και σημερα μου ειπε ο ενας γιατρος της επιτροπης οτι μολις συμπληρωσω 3 μηνες αδειας θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο για να μου παρατείνει το ικα την αδεια.Ισχύει κατι τετοιο για τους αναπληρωτες;πρωτη φορά το ακουω.Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΡΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ.ΠΗΓΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ Κ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 20/1/2012 ΗΡΘΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΓΙΑ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΟ 54,60 ΚΑΙ ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΗΜΕΡΩΝ 13,65 ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΛΗΡΩΤΕΟ ΠΟΣΟ :163,80!!!!

ΑΠΟ ΤΑ 54,8 ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΑ 13,65????????????????ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ????????????ΦΥΣΙΚΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ?

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΡΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ.ΠΗΓΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ Κ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 20/1/2012 ΗΡΘΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΓΙΑ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΟ 54,60 ΚΑΙ ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΗΜΕΡΩΝ 13,65 ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΛΗΡΩΤΕΟ ΠΟΣΟ :163,80!!!!

ΑΠΟ ΤΑ 54,8 ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΑ 13,65????????????????ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ????????????ΦΥΣΙΚΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ?

 

 

χρηματα απο τον εργοδοτη σου δεν πηρες?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

χρηματα απο τον εργοδοτη σου δεν πηρες?

 

ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ Κ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΤΡΑ ΜΠΟΝΟΥΣ( ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΥΠΕΡΩΡΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ).Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ !

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...