Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δουλειές κάνει η πεθερά η μαμά σας όταν έρχεται σπίτι σας ?


Recommended Posts

Καμία δουλειά ! γιατί δεν είναι η δουλειά τους! Επίσης δεν τις θεωρώ υπηρέτριές μου. Αν θελω κάτι βέβαια θα το ζητήσω απο την μαμά μου. Εχουν και αυτε΄ς τα δικά τους σπίτια να ασχοληθούν. Και εγώ οσο ήμουν εγκυος μονη μου τα κανα όλα. Αλλά και αφοτου γέννησα δεν ζήταγα βοήθεια τέτοιου είδους. Και το σπίτι το χα παραμελήσει στην αρχή, γιατί δουλευα απο τότε που ο μικρός ηταν 2.5 μηνών. Ε και τί εγινε? Οταν χαλάρωσα λίγο επανήλθα δριμύτερη καθαρίζοντας τζάμια και μπαλκόνια!

 

Να ξεκαθαρίσω, για την δική σου περίπτωση Μαμαλευτεράκι, εξυπακούεται πως αφου ήρθε για να σε βοηθήσει, πρεπει να σε βοηθήσει. Και απο ό,τι διαβάζω τα πράγματα ξεκαθαρισαν! Μια χαρά! καλη λευτερια!

 

Γενικά πάντως διακρίνω μια ... να το πω απέχθεια απέναντι στις πεθερές σας? Γιατί βρε κορίτσια, αμαν κανω να διαβάσω μια κοπέλα που να τα χει καλα, πραγματικά καλά με την πεθερά της! Ολες οι πεθερές είναι τοσο bitches?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 51 δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    Aeriko 28 δημοσιεύσεις

  • mama_3

    mama_3 20 δημοσιεύσεις

  • mkcm

    mkcm 12 δημοσιεύσεις

ί

 

Καλέ 3 φορές τη βδομάδα τι κάνει; Καθαρίζει τα καθαρά;

 

Η δική μου πεθερά είχε έρθει, δε θυμάμαι γιατί, όταν ήμουν περίπου 8 μηνών έγκυος. Της λέω κάνε τα μακαρόνια κ όταν έρθω θα φτιάξω τη σάλτσα. Φτάνω σπίτι 3:30 το μεσημέρι καλοκαιριού με το στομάχι κόμπο από την πείνα κ δε μαγείρεψε γιατί λέει δε ξέρει να φτιάχνει μακαρόνια. Στις 5 έπρεπε να ξαναπάω στη δουλειά. Να είναι καλά τα goodys της γειτονιάς.

 

Την ίδια φορά που είχε έρθει, είχα κατι ρούχα εγκυμοσύνης απλωμένα κ τα μάζεψε. Τα βλέπω εγώ όμορφα αφημένα στο κρεβάτι, χαίρομαι κ της λέω ¨"πες μου οτι τα σιδέρωσες κιολας!!!" Κ τρώω τον πάγο "όχι γιατί μπορεί να τα κάψω".

Έρχεται το βράδυ που γυρίζω απο τη δουλειά κ κάθομαι να σιδερωσω κ τα υπόλοιπα ρούχα κάπου 4 πλυντήρια. Ακολουθεί ο εξης διαλογος:

-Να σου σιδερώσω, θέλεις βοήθεια; (ήταν κ ο συζυγος μπροστα)

- Μπα, όχι. Δε φοβάσαι μην τα κάψεις;

-Μα δε θα κάνω τα δικά σου!

Ακόμα το σοκ το νιώθω όταν το σκέφτομαι. Φυσικά κ δεν κάνει τίποτα κ φυσικά δεν περιμένω τίποτα.

Πώς το είπε μια κοπέλα; Μάνα είναι μόνο μία.

 

Καλά μιλάμε δεν υπάρχει η πεθερά σου:roll::roll::D

Link to comment
Share on other sites

Καμία δουλειά ! γιατί δεν είναι η δουλειά τους! Επίσης δεν τις θεωρώ υπηρέτριές μου. Αν θελω κάτι βέβαια θα το ζητήσω απο την μαμά μου. Εχουν και αυτε΄ς τα δικά τους σπίτια να ασχοληθούν. Και εγώ οσο ήμουν εγκυος μονη μου τα κανα όλα. Αλλά και αφοτου γέννησα δεν ζήταγα βοήθεια τέτοιου είδους. Και το σπίτι το χα παραμελήσει στην αρχή, γιατί δουλευα απο τότε που ο μικρός ηταν 2.5 μηνών. Ε και τί εγινε? Οταν χαλάρωσα λίγο επανήλθα δριμύτερη καθαρίζοντας τζάμια και μπαλκόνια!

 

Να ξεκαθαρίσω, για την δική σου περίπτωση Μαμαλευτεράκι, εξυπακούεται πως αφου ήρθε για να σε βοηθήσει, πρεπει να σε βοηθήσει. Και απο ό,τι διαβάζω τα πράγματα ξεκαθαρισαν! Μια χαρά! καλη λευτερια!

 

Γενικά πάντως διακρίνω μια ... να το πω απέχθεια απέναντι στις πεθερές σας? Γιατί βρε κορίτσια, αμαν κανω να διαβάσω μια κοπέλα που να τα χει καλα, πραγματικά καλά με την πεθερά της! Ολες οι πεθερές είναι τοσο bitches?

 

 

δεν είναι για όλες έτσι! Εγω μια χαρά με την πεθερούλα. Απλα αν δεν έχεις και πρόβλημα τι να συζητήσεις? Το συζητάς όταν έχεις πρόβλημα!

dev362pb___.png
Link to comment
Share on other sites

Η πεθερά μου δεν μένει κοντά και όποτε έρχετε είναι επισκέπτης.(και δεν θα ήθελα να είναι διαφορετικά-δεν θα ένιωθα άνετα!)

Η μαμά μου μένει απο κατω! Από τοτε που σταμάτησα να δουλεύω με την εγκυμοσύνη(στον 8ο) μεχρι και σημερα που ο μπέμπης είναι 2,5 μηνών και θηλάζω non stop, με βοηθάει στο...φαγητό.

Στο μωρό φοβάται ακόμα(δεν τις το έχω αφησει παρά μονο για ένα 2ωρο μια φορά), στο σπιτι κουτσα-στραβα το κανω αλλά στο μαγείρεμα η προσφορά της είναι πολύτιμη!!

Ισως να είναι και η αιτία που δεν λέω να χάσω τα κιλά !!!:D:D:D

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

να την βαλσαμώσεις.

να την κάνεις κορνίζα

να την βάλεις στα υπό εξαφάνιση είδη

να την βάλουν στα σχολεία, ως πρότυπο αγορομάνας, για βασική εκπαίδευση

να την στείλεις για πρύτανη σε σχολή πεθερικών

να της πεις να στείλει γράμμα σε όλες τις ορκαλίες που μας έχουν φρικάρει.

να της πεις να γράψει βιβλίο, να το δώσουμε στη γιορτή της πεθεράς μου. αυτά για αρχή.

 

χαχαχαχαχα

 

ακόμα γελάω .....πολύ καλοοο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεθερά δεν είχα σχεδόν απ' την αρχή, και έμενε και μακρυά. Η μαμα μου ερχόταν (που δεν ήμουν κι έγκυος) καταρχήν με την κοπέλα που μου καθαρίζει δυο φορές το μήνα και την επέβλεπε. Κι όταν ερχόταν μόνη της (κατόπιν συνεννοήσεως, είχε και τα κλειδιά μας και ποτέ δεν τα καταχράστηκε) μου έπλενε πιάτα - ποτήρια όταν υπήρχαν, συμμάζευε τα χοντρά, κι όταν ήταν στα καλά της έκανε και κανένα σφουγγάρισμα (γιατί μετά αρρώστησε).

 

Και φυσικά, όταν μαγείρευε, πάντα ρωτούσε αν ήθελα να μου φέρει ταπεράκι, ώστε να μαγειρέψει παραπάνω.

 

 

Τώρα η μανα μου έχει φύγει. Της έλεγα "βρε μαμά, μην κουράζεσαι, άστα, μην κάνεις τίποτα" και μου απαντούσε "θα σου κάνω ό,τι μπορώ για να μην έρθεις και τραβιέσαι μετά τη δουλειά και κουράζεσαι, να κάτσεις με τον άντρα σου". "Κάνε κι ένα παιδί, και μη φοβάσαι τίποτα όσο ζω".

 

Αχ, τι μου θυμίσατε βρε κορίτσια... :(:(:(

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ....πεθερα ουτε εγω δεν ειδα ποτε, με δυο παιδια παρακαλω, και με προβλημα υγειας εγω, (κινητικο) , φετος νοσηλευτηκα κιολας μια βδομαδα...η μαμα μου ειναι απο κατω, ειναι ομως 80 ετων, καλα δοξα το θεο....πολλες φορες μαγειρευει, και εχει αναλαβει και το σιδερο καλα να την εχει ο θεος γιατι ο 3χρονος μου ειναι απλα, ο ΤΑΖ...

η πεθερα οταν θυμηθει, μου λεει ΜΗ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ και στελνει ενα κουπακι φαγητο που δε φτανει ουτε για το γιο της....αλλα δε θελω κιολας!!! και να μου κανει δουλειες????? ουτε συζητηση!!!! Προτιμω να σερνομαι και να τα κανω εγω....

Link to comment
Share on other sites

μόλις με πήρε τηλέφωνο η μάνα μου, που κρατάει τη μικρή αυτή την εβδομάδα.

είχα αφήσει το σπίτι μια χαρά.

"έκανα τις βεράντες, τα τζάμια, τα παντζούρια, καθαρά τα είχες, αλλά τα έκανα, σιδέρωσα (της είπα να τα αφήσει για μένα το απόγευμα), σφουγγάρισα αν και ήταν καθαρά, έκανα το φαγητό της Χρύσπας και είμαστε μια χαρά, μην ανησυχείς"

τί να της πω! γελούσα!

μάνα είναι μόνο μία. μάλλον κι εγώ τα ίδια θα κάνω με την κόρη μου!

Μηπως εχεις αδερφο???Εχω μια ελευθερη κουμπαρα!!!!:lol::lol::lol::lol:

Φοβερη η μανουλα σου!Η μαμα μου για να ερθει σπιτι μου πρεπει να κανω γραπτη αιτηση!βεβαια οταν ερθει δεν καθεται δευτερολεπτο!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις αδερφο???Εχω μια ελευθερη κουμπαρα!!!!:lol::lol::lol::lol:

Φοβερη η μανουλα σου!Η μαμα μου για να ερθει σπιτι μου πρεπει να κανω γραπτη αιτηση!βεβαια οταν ερθει δεν καθεται δευτερολεπτο!

ευτυχώς έχω αδερφή, παντρεμένη, με 3χρονη μπουμπού, κι ένα σποράκι στην κοιλιά 8 εβδομάδων.

κι εγώ καημό το έχω να πιω έναν καφέ μαζί της, να πούμε μια κουβέντα. μόνο από το τηλέφωνο. βέβαια το καίμε το τηλέφωνο και μετά κλείνουμε.:rolleyes::lol:καθημερινά!

για σήμερα της ζήτησα να μου φέρει το χαλί του σαλονιού για να μπουσουλάει στα ζεστά το κορίτσι μου. μου έφερε πιπεριές κατσίκια, παστίτσιο, αβγά για τη μικρή, αβγά για εμάς, μοσχάρι ποντίκι για τη μικρή (ποσότητα λέμε).

"ρε μάνα τί έκανες;"

"δεν πήγα ακόμα λαϊκή, τώρα θα πάμε. έχω μαζέψει κι άλλα απ' τον μπαχτσέ, έχεις χώρο να σου τα φέρω αύριο;"

:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Καμία δουλειά ! γιατί δεν είναι η δουλειά τους! Επίσης δεν τις θεωρώ υπηρέτριές μου. Αν θελω κάτι βέβαια θα το ζητήσω απο την μαμά μου. Εχουν και αυτε΄ς τα δικά τους σπίτια να ασχοληθούν. Και εγώ οσο ήμουν εγκυος μονη μου τα κανα όλα. Αλλά και αφοτου γέννησα δεν ζήταγα βοήθεια τέτοιου είδους. Και το σπίτι το χα παραμελήσει στην αρχή, γιατί δουλευα απο τότε που ο μικρός ηταν 2.5 μηνών. Ε και τί εγινε? Οταν χαλάρωσα λίγο επανήλθα δριμύτερη καθαρίζοντας τζάμια και μπαλκόνια!

 

Να ξεκαθαρίσω, για την δική σου περίπτωση Μαμαλευτεράκι, εξυπακούεται πως αφου ήρθε για να σε βοηθήσει, πρεπει να σε βοηθήσει. Και απο ό,τι διαβάζω τα πράγματα ξεκαθαρισαν! Μια χαρά! καλη λευτερια!

 

Γενικά πάντως διακρίνω μια ... να το πω απέχθεια απέναντι στις πεθερές σας? Γιατί βρε κορίτσια, αμαν κανω να διαβάσω μια κοπέλα που να τα χει καλα, πραγματικά καλά με την πεθερά της! Ολες οι πεθερές είναι τοσο bitches?

 

 

Συμφωνώ κ επαυξάνω!! Όταν όμως έρχονται με σκοπό να βοηθήσουν κ αυτός είναι ο λόγος της επίσκεψης; Η δικιά μου δεν είναι κακιά, απλά την περίοδο που εμεινα έγκυος κάτι έπαθε. Ακόμα δε μπορώ να το εξηγήσω.

Δεν ήταν πάντα έτσι. Ο άντρας μου, πριν μείνουμε μαζί έμενε μόνος του στο σπίτι που μείναμε αργότερα, το οποίο ήταν δικό τους. Τέλος πάντων όταν αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε, είπα στην πεθερά να με βοηθήσει στην καθαριότητα γιατί αυτός ήταν πολύ ακατάστατος κ γενικά με το νοικοκυριο καμία σχέση. Κ ήρθε η γυναικα κ βοήθησε κ περάσαμε πολύ όμορφα. Μετά τι έγινε, δεν κατάλαβα ακόμα. Μετά το γάμο, άλλος άνθρωπος...

 

Τώρα βέβαια με το παιδί, προσπαθεί, δε μπορώ να πω. Οι σχέσεις είναι καθαρά τυπικές, αλλά ευχαριστα τυπικές. Οταν βρισκόμαστε μπορούμε να πούμε κ μια κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ sevoula... μήπως η μαμά σου θέλει και μια τρίτη κόρη αποκαταστημένη και με παιδί; :lol:

 

Τα μισά να έκανε η μάνα μου ή και το 1/5 μη σου πω θα ήμουν ευτυχισμένη! Αυτή όμως ούτε για το παιδί δεν παίρνει τηλέφωνο να ρωτήσει!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου είναι η προσωποποίηση της τελειότητας.....

η μάνα μου το αντίθετο....

μένουμε μακριά τους όμως.....

φυσικά προτιμώ καθεμιά στο σπίτι της.... δε μου αρέσει να ανακατεύονται στο σπίτι μου.... δεν έχει χρειαστεί ποτέ να ζητήσω τη βοήθεια τους.... αν χρειαστεί θα τις επιστρατεύσω.....

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα μου κανει τα παντα. Αλλωστε ζει και μαζι μας ουσιαστικα οποτε κραταει το σπιτι, μαγειρεμα συγιρισμα μικροψωνια κτλ. Πεθερα δεν εχω αλλα εχω κουνιαδα η οποια οταν ερχετε συμμετεχει ενεργα. Επισης η κουνιαδα μου εχει αναλαβει το σπιτι στην Ελλαδα σαν να ειναι δικο της - εκτως απο τους λογαριασμους αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης..

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτεράκι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...

προσπάθησε να μην αγχώνεσαι για τις δουλειές.

και όπως σου είπαν ζήτα ότι θες να σου κάνουν!!

εγώ δυστηχώς δεν είχα ποτέ βοήθεια!!!

τι κι αν είχα εμετούς και σερνόμουν 4 μήνες,τι κι αν δουλεύα και την έβγαζα στη τουαλέτα!!!

η πεθερά μακρυά και η μαμά "κινέζα"!!!!!

ούτε για επίσκεψη δεν ερχόταν η μαμά μου, το τι φιδέ έφαγε ο άντρας μου δεν λέγεται!!

μόνο αυτό μπορούσα να φάω με τα χίλια ζόρια!!

ένα πιάτο φαγητό δεν ήρθε ποτέ!!

και φαντάσου ότι η μαμά μου μένει 5 λεπτά απόσταση με το αυτοκίνητο.

ο άντρας μου έκανε όλες τις δουλειές...

κι όμως τα καταφέραμε,φτιάξαμε το δωμάτιο του παιδιού,έκανα γενική στο σπίτι,πριν γεννήσω μόνη μου.

ταξίδεψα για να γεννήσω...και η μαμά μου ήρθε 2 νύχτες στο μαιευτήριο να μείνει μαζί μου λόγω καισαρικής και...κοιμόταν του καλού καιρού!!!!!!!!!!!

και ροχάλιζε κιόλας!!!!!!!!!!

να΄ναι καλά ο άντρας μου που 5 μέρες την έβγαλε μαζί μου...

και φυσικά όταν γυρίσαμε...εξαφανισμένη πάλι!!!

με μωρό νεογέννητο επέστρεψα στη δουλειά και τα είχα όλα στο κεφάλι μου!!!

εγώ κι ο άντρας μου μόνοι σε όλα!!!!

μπράβο στα κορίτσια που έχουν βοήθεια!!σας ζηλεύω...

βέβαια τώρα δεν δουλεύω πλέον,οπότε δεν χρειάζομαι τίποτα απολύτως!!

πρόσεχε το μωρό σου ΜΑΜΑΛΕΥΤΕΡΑΚΙ!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, τί μανάδες είναι αυτές που δεν είναι δίπλα στα παιδιά τους;

 

άσχετο, αλλά και η δική μου μάνα όταν ήρθε στην κλινική, επειδή γέννησα με καισαρική, μου έσπαγε τα νεύρα, γιατί με το ροχαλητό με ξύπναγε. όμως με βοήθαγε με τη μικρή στο θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μαμα μου, σιδερωνε τα ρουχα του μωρου στην Αθηνα. Επισης, ειχε κοιμηθει μαζι μου στο μαιευτηριο την πρωτη νυχτα. Ολα τα αλλα μονη μου μονη μου ΜΟΝΗ ΜΟΥΟΥΟΥ

Η πεθερα μου, δεν κανει ποτε τιποτα....μα καλα, θελετε??? ΑΠΑΠΑ......δεν τη θελω καθολου στα ποδια μου!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, τί μανάδες είναι αυτές που δεν είναι δίπλα στα παιδιά τους;

 

:rolleyes:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

για να μην λέω μόνο τα καλά της δικής μου μάνας να πω και τα στραβά της.

η μάνα μου δεν είναι ο πιο εύκολος άνθρωπος στον κόσμο. μέσα στην παρατήρηση-οδηγία, γιατί θέλει να προλάβει τις κακοτοπιές για όλους μας. τρώει κράξιμο.

 

και το κορυφαίο μονίμως η πρώτη της σκέψη για το ο,τιδήποτε είναι αρνητική. σπάσιμο νεύρων, αν είσαι αισιόδοξος άνθρωπος, όπως είμαστε με την αδερφή μου.

 

επιπλέον, πώς συμβαίνει και σε θέματα με πεθερικά ή γενικά με τρίτους, πάντα παίρνει το μέρος των ξένων, όχι για να δώσει δίκιο, αλλά για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, κόντρα στο συμφέρον μας, αλλά πάντα για το καλό μας.

έχω σιχαθεί να μας λέει εκ των υστέρων, "είδατε τότε που είχα δίκιο, αλλά δεν με καταλαβαίνατε;"

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα έχω μόνο να πω:

τα πεθερικά μου μένουν από κάτω, γέννησα κ' ο καλός μου ξεκίνησε να κατεβάζει το μικρό κάτω, γιατί τα γαιδούρια δεν μπορούσαν να πάρουν τον κ . λο τους για να έρθουν από κάτω πάνω.:evil::evil::evil:

όπως καταλαβαίνετε έδωσα και το όνομα του πεθερού μου στο μικρό (Ιωάννης) και ευτυχώς πλέον τα πάμε καλύτερα:rolleyes:

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ και πολλά άλλλλλλλλλλλλλλα, ας μην συνχιστώ....:!:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

εμένα η πεθερά δεν κάνει τίποτα γιατί και καλά δουλεύει και κουράζεται, εκτός βέβαια αν της πει ο γιος της να μου κάνει τίποτα κανα σίδερο. Αν και εδώ που τα λέμε καλύτερα γιατί εστω και αυτά τα 10 λεπτά που έρχεται με εκνευρίζει τόσο πολύ που λέω καλύτερα παρα΄να την είχα όλη μέρα στα πόδια μου. Η μαμά μου δυστυχώς δεν μένει κοντά μας αλλά όταν έρχεται κάνει τα πάντα

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει καμμία δουλειά ακομα και οταν ήμουν έγγυος με προβλήματα λογω του οτι η μικρή ήταν χαμηλα και δεν έπρεπε να κανω πολλές δουλειές ακομα και οταν μπήκα στο νοσοκομείο λογω αφυδάτωσης. Ούτε για τον γιο της δεν έκανε ένα πιάτο φαγητό που δεν μπορούσα να σταθώ όρθια αλλά τώρα που αυτή ράγισε το πόδι της πρέπει και δουλειες να της κάνω και να μαγειρευω.

Link to comment
Share on other sites

Πεθερά και δουλειές στο σπίτι μου.....μπουα χαχαχαχα. Τι στη πρωτη εγκυμοσύνη που έπρεπε και καλά να προσέχω, τι μετά με την καισαρική, τι στη δευτερη εγκυμοσύνη με μικρο παιδι και φοβο προωρότητας, τι δευτερη φορά λεχώνα απο καισαρική, τίποτα το απόλυτο μηδέν. Μόνο στο τηλέφωνο αν εφαγε ο μπέμπης, αν έχεσε ο μπέμπης αν κοιμήθικε ο μπέμπης. Η μάνα μου κάνει οτι επιτρέπω. Ξέρει οτι μόνο όταν εχω πραγματικά ανάγκη θέλω να κάνει δουλειές. Και όντως τις πρώτες μέρες βοήθησε παρόλο που δουλεύει. Η μονη βοήθεια που θα ήθελα να μου κρατά λίγο τη μικρή που ζηλεύει με τον μικρό και δε μπορώ να ασχολιθώ ούτε με σπίτι ούτε με τον μπέμπη. Η μανα μου την πέρνει κάποια απογεύματα. Η πεθερά μη το σχολιάσω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, τί μανάδες είναι αυτές που δεν είναι δίπλα στα παιδιά τους;

 

άσχετο, αλλά και η δική μου μάνα όταν ήρθε στην κλινική, επειδή γέννησα με καισαρική, μου έσπαγε τα νεύρα, γιατί με το ροχαλητό με ξύπναγε. όμως με βοήθαγε με τη μικρή στο θηλασμό.

 

αχχχ πονεμένη ιστορία...εδώ δεν έρχεται για επίσκεψη σπίτι να δει το εγγόνι της...

και περνάει σχεδόν κάθε μέρα κάτω από το σπίτι μου...:shock::shock:

και βέβαια έχει πάντα μια δικαιολογία,"δουλεύω,έχω να κάνω εκείνο,το άλλο!!"

άσε που αν πάω σπίτι της,όλο και κάτι θα κάνω...

από το σχολείο ακόμα έκανα όλες τις δουλειές στο πατρικό μου...σπούδαζα και γιορτές και καλοκαίρια τα περνούσα σπίτι με δουλειές!!!

"λατρεμένες" εποχές!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...