Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ????


Recommended Posts

24-25 ΚΥΚΛΟ ΔΗΛ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ 22/8 ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΧΙ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΙΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ.

 

Δηλαδη δεν ηταν περιοδος αυτο αποτι καταλαβα! Αλλα αμα ηταν να αδιαθετησεις στις 22 και 8 μερες μετα η χοριακη ηταν μηδεν τοτε δεν νομιζω οτι εισαι εγκυος μιλα με το γιατρο σου μηπως συμβαινει κατι αλλο!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοφία μου,εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτό που λαχταράς!Πολλές γυναίκες,στην αρχή της εγκυμοσύνης τους,είχαν ίχνοι αίματος!Από την άλλη πολλές φορές είτε τα τέστ,είτε η χοριακή,μπορεί να μην δείξει καθαρά,οπότε θα πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 10 μερες μετα την καθυστέρηση,για να ξανακάνεις χοριακή!Θα σου δωσω σαν παραδειγμα την κουνιαδα μου,οπου το τεστ που ειχε κανει εδειχνε λιγο εγκυος!!!!!!Ισα που διαγραφόταν η γραμμή,και η χοριακη της ηταν πολυ χαμηλη!Γνωριζεις ποια ειναι η τιμη της χοριακης?

<0.100 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη δε δειχνει εγκυμοσυνη!Θα σου προτινα και γω,οπως και η mariapap,να επισκεφτεις εναν γυναικολογο!Και σιγουρα να κανεις μια γενικη εξεταση αιματος(ισως εχεις χαμηλο αιματοκριτη)!Παντως,να μην αγχωνεσαι γενικως!Το αγχος σιγουρα ειναι κακο στοιχειο σε οσες προσπαθουν να κανουν παιδι!Ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Έχω κ εγώ μια ερώτηση.Ήμουν στη 13η μέρα του κύκλου μου,ο οποίος είναι 30 ημερών.Κάναμε έρωτα με το αγόρι μου και στο τέλος είδαμε ότι είχε σπάσει το προφυλακτικό.Μέσα σε 3,5 ώρες πήρα το χάπι της επόμενης μέρας και επίσης ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά gynofen 35 για σιγουρια..παρόλα αυτα,εχθές το βράδυ ένιωσα ένα τσιμπημα σαν αυτό της ωορρηξίας..Γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω κ εγώ μια ερώτηση.Ήμουν στη 13η μέρα του κύκλου μου,ο οποίος είναι 30 ημερών.Κάναμε έρωτα με το αγόρι μου και στο τέλος είδαμε ότι είχε σπάσει το προφυλακτικό.Μέσα σε 3,5 ώρες πήρα το χάπι της επόμενης μέρας και επίσης ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά gynofen 35 για σιγουρια..παρόλα αυτα,εχθές το βράδυ ένιωσα ένα τσιμπημα σαν αυτό της ωορρηξίας..Γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?:confused:

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Αλλα αν πήρες πρώτη φορά αντισυλληπτικά την 13μερα της περιόδου (καλα κατάλαβα?) έχω την αίσθηση ότι δεν έκανες καλα. Αν θυμάμαι καλα, γιατί έχω χρόνια να πάρω, την πρώτη φορά που ξεκινάς αντισυλληπτικά είναι η πρώτη μέρα του κύκλου κ μετα παει κυκλικα, δενωτα παίρνεις οπότε να ναι. Περίμενε να σου απάντηση κ άλλη κοπέλα ομως σχετικά με τα χάπια.

Πάντως για εγκυμοσύνη δε νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Η περιπτωση μου εχει ως εξης:Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με διαρκεια κυκλου απο 28-35 ημερες.Το τελευταιο τετραμηνο εχει σταθεροποιηθει στις 29 ημερες χωρις χαπια.Τελευταια περιοδος 5-8-2012.Αναμενομενη περιοδος 3-9-2012.Επαφες απο 10η-24η ημερα του κυκλου σχεδον καθε μερα.Τελευταια επαφη 28-8.Χοριακη 3-9-2012,αρνητικη.Συμπτωματα ταχυκαρδιες,πονος στο εντερο(πολλα αερια(συγνωμη κοριτσια)),σπυρακια,πρησμενο στηθος.Σήμερα το πρωι χοριακη.Αναμενω αποτελεσματα...Ερώτηση:υπαρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή τσαμπα ελπιζω?Καο ολα αυτα περιμενωντας να αδιαθετησω για να αρχισω εξωσωματικη.....Ελεος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Η περιπτωση μου εχει ως εξης:Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με διαρκεια κυκλου απο 28-35 ημερες.Το τελευταιο τετραμηνο εχει σταθεροποιηθει στις 29 ημερες χωρις χαπια.Τελευταια περιοδος 5-8-2012.Αναμενομενη περιοδος 3-9-2012.Επαφες απο 10η-24η ημερα του κυκλου σχεδον καθε μερα.Τελευταια επαφη 28-8.Χοριακη 3-9-2012,αρνητικη.Συμπτωματα ταχυκαρδιες,πονος στο εντερο(πολλα αερια(συγνωμη κοριτσια)),σπυρακια,πρησμενο στηθος.Σήμερα το πρωι χοριακη.Αναμενω αποτελεσματα...Ερώτηση:υπαρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή τσαμπα ελπιζω?Καο ολα αυτα περιμενωντας να αδιαθετησω για να αρχισω εξωσωματικη.....Ελεος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας,

Η περιπτωση μου εχει ως εξης:Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με διαρκεια κυκλου απο 28-35 ημερες.Το τελευταιο τετραμηνο εχει σταθεροποιηθει στις 29 ημερες χωρις χαπια.Τελευταια περιοδος 5-8-2012.Αναμενομενη περιοδος 3-9-2012.Επαφες απο 10η-24η ημερα του κυκλου σχεδον καθε μερα.Τελευταια επαφη 28-8.Χοριακη 3-9-2012,αρνητικη.Συμπτωματα ταχυκαρδιες,πονος στο εντερο(πολλα αερια(συγνωμη κοριτσια)),σπυρακια,πρησμενο στηθος.Σήμερα το πρωι χοριακη.Αναμενω αποτελεσματα...Ερώτηση:υπαρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή τσαμπα ελπιζω?Καο ολα αυτα περιμενωντας να αδιαθετησω για να αρχισω εξωσωματικη.....Ελεος!!!!!!

 

Καλημέρα! Αφού η χοριακη σου 3/9 βγήκε αρνητική λίγο δύσκολο να είσαι έγκυος εκτός κ αν είχες πολυ καθυστερημένη σύλληψη, στις 28 για παράδειγμα που είχες επαφη. Θα μάθεις σε λίγο άλλωστε, οπότε μην αγχωνεσαι. Αυτο που ήθελα να σε ρωτήσω είναι, γιατί κατευθείαν στην εξωσωματικη? προσπαθείς καιρο? έχεις προσπαθήσει κάτι άλλο? κι εγω πολυκυστικες έχω γιαυτο σε ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουμε 2 χρονια.Δοκιμασαμε 2 φορες clomiphane χωρις αποτελεσμα,οποτε το επομενο βημα ειναι η εξωσωματικη...Δυστυχως αρχισα να ποναω χαμηλα,οποτε μαλλον το βλεπω για περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ειναι θετικη!!!!!!!!245 μοναδες!!!!!τι σημαινει αυτο κοριτσια?

 

Ότι είσαι έγκυος βέβαια! Φοβερό. Συγχαρητήριαααααααα...... ρε κορίτσι. Μπράβο,μπράβο,μπράβο:lol::lol::lol::lol:

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!Αν διαβασες το προηγουμενο μνμ μου,θα ειδες οτι περιμενα να αδιαθετησω για να ξεκινησω εξωσωματικη!!!!Οποτε η χαρα μου ειναι διπλη!!!!Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν,να μη χανουν το κουραγιο τους.Εγω τον τελευταιο μηνα ειχα απελπιστει και δεν ηλπιζα σε τιποτα.Ηταν ομως και ο μηνας που δε με ενοιαζε καθολου.Και ομως θαυματα γινονται!!!!!:-):smile::-):smile::-):smile::-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!Αν διαβασες το προηγουμενο μνμ μου,θα ειδες οτι περιμενα να αδιαθετησω για να ξεκινησω εξωσωματικη!!!!Οποτε η χαρα μου ειναι διπλη!!!!Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν,να μη χανουν το κουραγιο τους.Εγω τον τελευταιο μηνα ειχα απελπιστει και δεν ηλπιζα σε τιποτα.Ηταν ομως και ο μηνας που δε με ενοιαζε καθολου.Και ομως θαυματα γινονται!!!!!:-):smile::-):smile::-):smile::-)

 

Δεν μας είπες όμως τον λόγο για τον οποίο θα έκανες εξωσωματική; Ναι, το είχα διαβάσει το μνμ σου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες όμως τον λόγο για τον οποίο θα έκανες εξωσωματική; Ναι, το είχα διαβάσει το μνμ σου.

 

Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με ανωρρηκτικους κυκλους.

Link to comment
Share on other sites

Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με ανωρρηκτικους κυκλους.

 

Μάλιστα! Γλίτωσες λοιπόν. Να σου πάνε όλα καλά και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιές μωράκι.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Ειμαι τοσο επιφυλακτικη ,που δεν μπορω να χαρω....

Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια!!!και γρηγορα μανουλες!!!!!:-P

 

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!!!!!:-P

Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γιατρο μου!Ουτε αυτος το πιστευει.Την Παρασκευη επαναληψη χοριακης και προγεστερονη.Σε 2 εβδομαδες υπερηχος.Ειδωμεν.....

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.:P

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!Αν διαβασες το προηγουμενο μνμ μου,θα ειδες οτι περιμενα να αδιαθετησω για να ξεκινησω εξωσωματικη!!!!Οποτε η χαρα μου ειναι διπλη!!!!Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν,να μη χανουν το κουραγιο τους.Εγω τον τελευταιο μηνα ειχα απελπιστει και δεν ηλπιζα σε τιποτα.Ηταν ομως και ο μηνας που δε με ενοιαζε καθολου.Και ομως θαυματα γινονται!!!!!:-):smile::-):smile::-):smile::-)

 

 

Συγχαρητήρια milky!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...