Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

περι piercing-θέλω γνώμες γονιών και εφήβων


Recommended Posts

Δηλαδή εγώ δεν είμαι καλή μάνα ,σύζηγος και υπάλληλος η δεν αγαπάω την οικογένεια μου και τους φίλους μου επείδη έχω tatoo &piercing ελεος.

εσυ εισαι για πετρα στο λαιμο και πεταμα στην θαλασσα...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:(πλακα κανω)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bravo sou!to skoulariki mbenei an geniseis fisiologika ena mina meta!

μονο ενα μηνα? ωραια! γιατι βαλε και τους μηνες εγκυμοσυνης θα μου φαινοταν αιωνας αν ηταν παραπανω!:-D:grin::-D:grin::-D για φυσιολογικα λεω αν ολα καλα! ευτυχως δεν εχω κανει και ραγαδες στην κοιλια (η τουλαχιστον οχι ακομη, μπαινω στον 7ο)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

να σας πω εγω εκανα στην κορη μου στα 2τις, τρυπες στα αυτια και τωρα στα 12 θελει να κανει κι αλλη αλλα τις ειπα οτι στα 14 να κανει αλλη μια στα αυτια και με την προηποθεση να μου φερει καλους βαθμους και αργοτερα στο λυκειο αν θελει να κανει στην μυτη και παλι αναλογα τους βαθμους της και την συμπεριφορα της .Να σας πω δεν μπορουμε συνεχεια να λέμε οχι . Οταν ειναι οχι και τρελες οι απαιτησοις τους, ας λεμε ναι ωστε στην πολυ τρελα να πουμε το οχι .Στο δημοτικο ηθελε να βαλει βραχιολι στο ποδι ,εγω δεν ειχα κανενα προβλημα .Ο αντρας μου αντιθετα με τιποτα ομως του εξιγησα να την αφησει , σιγα το πραγμα τωρα , να της φυγει ο καημος διοτι οσο τα απαγορευης τοσο το ζητανε και απο μονη τις θα το βαρεθει και ετσι και εγινε .Κάποιο στιγμη το βαρεθηκε και δεν το ξαναβαλε .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

sorry που άργησα,(και εγώ στα 4 ήθελα ταττού χαχχα) λοιπόν είμαι ανήλικη,όχι δεν έχω ταττού και δε σκοπεύω να κάνω ταττού πριν τα 21!Απο καθαρά δική μου επιλογή!Οι τρύπες γίνονται ,τα σκουλαρίκια βγαίνουν και μετά το μόνο που σου μένει (ΑΝ μείνει) είναι ένα μικρό σημαδάκι..Nefelirene δεν ξέρω μαγαζιά εκεί,όμως θα σου πρότεινα να τα αγοράσεις απο piercadiko,είναι αποστηρωμένα και ΠΟΛΥ πιο ασφαλή,στο λέω γιατί την έχω πατήσει .. όπως και για τις τρύπες,ποτέ με πιστόλι,μόνο βελόνα και σε έμπιστο piercer

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Έχω ήδη ένα μεγάλο τατουάζ στη μέση και σκοπεύω να κάνω τα μονογράμματα των κοριτσιών μου όταν βαφτίσω και την τρίτη μπουμπού (καμιά ιδέα για το που ?). Έπίσης θέλω να βάλω σκουλαρίκι στον αφαλό και θέλω να ρωτήσω αν πονάει κατά τη διάρκεια που μπαίνει αλλά και μετά. Όχι οτι φοβάμαι αλλά θέλω να ξέρω τι με περιμένει!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Έχω ήδη ένα μεγάλο τατουάζ στη μέση και σκοπεύω να κάνω τα μονογράμματα των κοριτσιών μου όταν βαφτίσω και την τρίτη μπουμπού (καμιά ιδέα για το που ?). Έπίσης θέλω να βάλω σκουλαρίκι στον αφαλό και θέλω να ρωτήσω αν πονάει κατά τη διάρκεια που μπαίνει αλλά και μετά. Όχι οτι φοβάμαι αλλά θέλω να ξέρω τι με περιμένει!

 

Επειδή έχω κάνει ,να ξέρεις ότι δεν πονάει.Νιώθεις μόνο μία πίεση.Μετά για λίγες μέρες θα έχεις έναν επίδεσμο και΄ίσως λίγο αιματάκι.Θα πρέπει να το κρατάς καθαρό και να το πλένεις με αλατόνερο.

Αυτά από ότι θυμάμαι , γιατί πάνε χρόνια τώρα που το έχω κάνει.Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω για ταττου, που να εχει σχεση με τον μπεμπη μου!! Ποναει? Για πειτε τι πρεπει να περιμενω? Φανταζομαι η αποτριχωση ποναει πιο πολυ ε? Ειδικα μπικινι χεχεχεχε

line_m121_beg_41_time_1262667600_text_ef20ece9eaf1fcf220eceff520f0f1dfe3eae7f0e1f220e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ειμαι 20χρονων και εχω 2παιδακια εχω τρυπα στον αφαλο μου στην μυτη και καποτε ειχα στην γλωσσα σοβαρευτηκα ομως και το εβγαλα:P..γενικα μου αρεσουν πολυ τα σκουλαρικια και τα τατουαζ(θελω να κανω ενα αλλα δεν αφηνει ο συζυγος)βεβαια ειμαι και της αποψης οτι ξενερωνω να βλεπω τρυπες και σκουλαρικια σε 12χρονα μετα τα 16 καλα ειναι...οπως επισης μου την δινει οταν καποιος κατακρινει αυτους που εχουν πολλα τατου η σκουλαρικια γιατι ρε φιλε ο αλλος ειναι μ@λ@κ@ς επειδη εχει 5-6σκουλαρικια/τατουαζ πανω του??επισης θελω να κανω τρυπα στα χειλια ποναει για πειτε οσες εχετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες! Έχω ήδη ένα μεγάλο τατουάζ στη μέση και σκοπεύω να κάνω τα μονογράμματα των κοριτσιών μου όταν βαφτίσω και την τρίτη μπουμπού (καμιά ιδέα για το που ?). Έπίσης θέλω να βάλω σκουλαρίκι στον αφαλό και θέλω να ρωτήσω αν πονάει κατά τη διάρκεια που μπαίνει αλλά και μετά. Όχι οτι φοβάμαι αλλά θέλω να ξέρω τι με περιμένει!

 

να σου ζησουν τα κοριτσια σου:D

εχεις σκεφτει πισω στο σβερκο να κανεις τα μογραμματα των κοριτσιω σου;;)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ειμαι 20χρονων και εχω 2παιδακια εχω τρυπα στον αφαλο μου στην μυτη και καποτε ειχα στην γλωσσα σοβαρευτηκα ομως και το εβγαλα:P..γενικα μου αρεσουν πολυ τα σκουλαρικια και τα τατουαζ(θελω να κανω ενα αλλα δεν αφηνει ο συζυγος)βεβαια ειμαι και της αποψης οτι ξενερωνω να βλεπω τρυπες και σκουλαρικια σε 12χρονα μετα τα 16 καλα ειναι...οπως επισης μου την δινει οταν καποιος κατακρινει αυτους που εχουν πολλα τατου η σκουλαρικια γιατι ρε φιλε ο αλλος ειναι μ@λ@κ@ς επειδη εχει 5-6σκουλαρικια/τατουαζ πανω του??επισης θελω να κανω τρυπα στα χειλια ποναει για πειτε οσες εχετε

 

αννια μου δεν ποναει καθολου..εχω κανει..δεν καταλαβα ποτε κιολας μου την εκανε!

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ειμαι 20χρονων και εχω 2παιδακια εχω τρυπα στον αφαλο μου στην μυτη και καποτε ειχα στην γλωσσα σοβαρευτηκα ομως και το εβγαλα:P..γενικα μου αρεσουν πολυ τα σκουλαρικια και τα τατουαζ(θελω να κανω ενα αλλα δεν αφηνει ο συζυγος)βεβαια ειμαι και της αποψης οτι ξενερωνω να βλεπω τρυπες και σκουλαρικια σε 12χρονα μετα τα 16 καλα ειναι...οπως επισης μου την δινει οταν καποιος κατακρινει αυτους που εχουν πολλα τατου η σκουλαρικια γιατι ρε φιλε ο αλλος ειναι μ@λ@κ@ς επειδη εχει 5-6σκουλαρικια/τατουαζ πανω του??επισης θελω να κανω τρυπα στα χειλια ποναει για πειτε οσες εχετε

δεν ποναει πολυ αλλα ενα πρηξιματακι για 2-3 μερες το χεις σε εκεινη την περιοχη κανουν πολλοι φιλοι του γιου μου και ειναι σαν την ντορι απο τον νεμο για λιγες μερες:lol:

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν τα κοριτσια σου:D

εχεις σκεφτει πισω στο σβερκο να κανεις τα μογραμματα των κοριτσιω σου;;)

 

Το έχω σκεφτεί και μάλλον εκεί θα καταλήξω. Θα κάνω με καλλιγραφικά το Ν (Νεφέλη), Α (Αλκηστις) και Ι (Ιρις) = ΝΑΙ και σε κάθετη φορά

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ισως το νοίωθεις λίγο ψηλοφουσκωμένο για κανα 2μέρες και νοιωθεις και το κούμπωμα σαν κάτι ξένο στο στόμα σου αλλά αυτό είναι όλο μετά δεν καταλαβάινεις κάτι.;)Είναι ανωδυνο πραγαματικά αλλά πάντα σε μαγαζί με piercing και όχι οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί και μάλλον εκεί θα καταλήξω. Θα κάνω με καλλιγραφικά το Ν (Νεφέλη), Α (Αλκηστις) και Ι (Ιρις) = ΝΑΙ και σε κάθετη φορά

 

το βρισκω σουπερ.:D

να σου ζησουν οι κοριτσαρες

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ, κέσύ να χαίρεσαι το μπόμπιρά σου! Θα βαφτίσουμε τη μπέμπα την Πρωτοχρονιά και περιμένω πως και πως για να κάνω και το τατοο μετά

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι 31 ετών και έχω 1 tattoo στο πόδι, σκουλαρίκι σε αφαλό και μύτη (εννοείται στα αυτιά) και αυτό που έχω να πω είναι πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να κάνει piercing ή tattoo η κόρη μου.

 

Πάνω απ' όλα μ' ενδιαφέρει να είμαι κοντά της και να τη βοηθήσω να μην κάνει καμμιά βλακεία και την μετανιώνει μετά (βλέπε piercing σε μαγαζιά που δεν ειδικεύονται κτλ).

 

Οπότε ας το αποφασίσει με το καλό και με καλή θέληση και συζήτηση όλα γίνονται.

 

Καλά μυαλά πάνω απ' όλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπον,εγω περιμενω απο μερα σε μερα να γεννησω και τον 2ο γιο μου και μετα θα παω να κανω τατοο τα ονοματα τους ή τα αρχικα τους στο δαχτυλο (σαν δαχτυλιδι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ειμαι 16 χρονων και εχω μια τρυπα στην μυτη. το συζηταγα καιρο με την μαμα μου και επειδη ξερει πως ειμαι ησυχο κοριτσι και δεν υπαρχει περιπτωση να γινω κακο κοριτσι με μια τοσο δα τρυπουλα με αφησε ! βεβαια θυμαμαι το καλοκαιρι που την εκανα ειχα βαλει στοχο να βγαλω 20 για να της αποδειξω πως αξιζω μια τρυπα. εβγαλα 19,12 αλλα ενταξει με αφησε !

Link to comment
Share on other sites

εχετε σκεφτει τι κρυβετε πισω απο το piercing?? ποια ιδεολογια κουβαλαει ο καθενας που κανει piercing και πιστευει οτι αυτο ειναι για ομορφια και μονο?

Ενα βραδυ ειδα ενα ντοκιμαντερ (ΣΚΑΙ ή ΑLPHA) δεν θυμαμαι....που ελεγε για τα ατομα που κανουν piercing ...πως εκφραζονται και τι πραγματα τους επιβαλλει καποια ιδεολογια που πιστευουν να κανουν....θεωρω τραγικο αυτο που ειδα και αν και αρχικα το εβλεπα σαν διακοσμητικο στο φρυδι ή στη γλωσσα καποιου... τωρα θα θυμαμαι αυτο το ντοκιμαντερ και θα τρομαζω! Θα τρομαζω στην ιδεα οτι η κορη μου θα θελει να ειναι οπαδος μιας τετοιας ιδεολογιας! Παντα υπαρχουν βαθυτερα μυνηματα απο τα επιφανειακα ...για ψαξτε το λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ιδεολογια αναφερεσαι,Ev?

Δεν μας διευκρινιζεις....

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω τι μυνηματα περναει το piercing.:rolleyes:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...