Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πού να πάω για α τεστ-β επιπέδου;


Recommended Posts

Τα φώτα σας παρακαλώ!!! :D

 

Αυχενική έκανα στο Ιασώ, από όπου είμαι πολύ δυσαρεστημένη!

Ξεπέταγμα απίστευτο και είναι και αγενέστατοι!

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαιευτήριο-διαγνωστικό κέντρο για το α τεστ και τη β επιπέδου;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα φώτα σας παρακαλώ!!! :D

 

Αυχενική έκανα στο Ιασώ, από όπου είμαι πολύ δυσαρεστημένη!

Ξεπέταγμα απίστευτο και είναι και αγενέστατοι!

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαιευτήριο-διαγνωστικό κέντρο για το α τεστ και τη β επιπέδου;

 

 

souzy εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=66953 είχαμε ανοίξει ένα θέμα για τις ξεπέτες στις αυχενικές, κι εγώ πολύ δυσαρεστημένη. Κι εγώ όπως λέει το fistikaki θα πάω στο Λητώ. Για επαναλληπτική αλλά και για β' επιπέδου. Εδώ http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/18-23-weeks-scan/ πατάς και πηγαίνεις εκεί που γράφει Holders of the FMF Certificate of competence και πατάς here. Διαλέγεις χώρα Greece και σου βγάζει τους πιστοποιημένους για β επιπέδου. Αρκετοί που είναι για αυχενική είναι και για β. Ρίξε μια ματιά και στο άλλο θέμα, έχει πολλές προτάσεις, με αρκετά ονόματα. Μακάρι να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλενα, το είδα! Εσείς μου ανοίξατε τα μάτια, γιατί κοιμόμουν όρθια! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου πήγα αποκλειστικά Ιασώ, αλλά τώρα που ξέρω είπα να τους ρίξω δύο μούντζες... :mad:

Θα γεννήσω εκεί βέβαια, αλλά είπα να μην τους χαρίσω λεφτά και για τους υπέρηχους!

Έχω δει το θέμα σας αρκετό καιρό, και δυστυχώς δεν συγκράτησα ονόματα... μόνο το ζουμί! Σήμερα πήρα στο Ιασώ για Α τεστ και μου μίλησαν αγενέστατα, τα πήρα και είπα να ρωτήσω για κάτι άλλο. Αλλά οι σελίδες σας είναι πολλές, δύσκολο να τις δω όλες ξανά για ονόματα... :rolleyes:

 

 

Μpumpoula, ευχαριστώ πολύ κι εσένα! Θα οργανωθώ πάραυτα! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Στο Λητώ έχει πολύ καλούς υπερηχογραφιστές και η Σούκα που πρότειναν τα κορίτσια, είναι εξαιρετική στη δουλειά της, αλλά αρκετά ψυχρή σαν άνθρωπος. Εγώ θα πρότεινα σαν πρώτη επιλογή τον Μαλιγιάννη στο ΕΜΒΡΥΟ στην Πατριάρχου Ιωακείμ. Είναι κορυφαίος και ο γιατρός μου παρόλο που είναι στο ΛΗΤΩ μου τον είχε συστήσει σαν τον καταλληλότερο για ένα τόσο μεγάλης βαρύτητας υπερηχογράφημα. Σαν δεύτερη επιλογή προτείνω τη Σούκα και αν δεν μπορέσεις να κλείσεις ραντεβού μαζί της στο ΛΗΤΩ, έχει δικό της διαγνωστικό κέντρο που λέγεται ΕΜΒΡΥΟΜΗΤΡΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ. Το κόστος είναι ελαφρώς μεγαλύτερο από ότι στο ΛΗΤΩ. Καλή επιτυχία να έχεις.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Στο Λητώ έχει πολύ καλούς υπερηχογραφιστές και η Σούκα που πρότειναν τα κορίτσια, είναι εξαιρετική στη δουλειά της, αλλά αρκετά ψυχρή σαν άνθρωπος. Εγώ θα πρότεινα σαν πρώτη επιλογή τον Μαλιγιάννη στο ΕΜΒΡΥΟ στην Πατριάρχου Ιωακείμ. Είναι κορυφαίος και ο γιατρός μου παρόλο που είναι στο ΛΗΤΩ μου τον είχε συστήσει σαν τον καταλληλότερο για ένα τόσο μεγάλης βαρύτητας υπερηχογράφημα. Σαν δεύτερη επιλογή προτείνω τη Σούκα και αν δεν μπορέσεις να κλείσεις ραντεβού μαζί της στο ΛΗΤΩ, έχει δικό της διαγνωστικό κέντρο που λέγεται ΕΜΒΡΥΟΜΗΤΡΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ. Το κόστος είναι ελαφρώς μεγαλύτερο από ότι στο ΛΗΤΩ. Καλή επιτυχία να έχεις.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα, Μαλιγιάννης δαγκωτό!!! Μου έκανε όλα τα τεστ και τα ντόπλερ. Αφιερώνει χρόνο και δεν σε ξεπετά όπως κάνουν άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Λητώ έχει πολύ καλούς υπερηχογραφιστές και η Σούκα που πρότειναν τα κορίτσια, είναι εξαιρετική στη δουλειά της, αλλά αρκετά ψυχρή σαν άνθρωπος.

 

 

αψογη! μου χε κανει α επιπεδου........... οτι ειχε πει ισχυε!!! απο 12 εβδομαδων, ηξερα οτι θα κανω ενα κοριτσακι ψιλολελεκα! βρες την, σουζονι.... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ κάνω τους υπέρηχους στο Αττικό.

Στο γιο μου και μέχρι την αυχενική διαφάνεια πήγαινα στο Μητέρα.

Μέχρι που πήγα στο Αττικό και κατάλαβα υπέρηχο με όλη την ένοια της λέξης.

Αυτά που έκανα στο Μητέρα ήταν σκέτη κοροϊδία!

Τώρα που έκανα και αυχενική διαφάνεια στο Αττικό κατάλαβα επιτέλους τι θα πει αυτή η εξέταση.Έφυγα από εκεί σιγουρότατη πως το νινί μου είναι υγιέστατο και αγοράκι!

Από τότε δεν έχω άγχος και αύριο πάω για τη β επιπέδου.

Θα πληρώσω 58 ευρώ αλλά είμαι πολύ πολύ σίγουρη ότι θα πω χαλάλι!

Και νομίζω πως στα ιδιωτικά μαιευτήρια είναι πολύ πιο ακριβά.

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

ναι λενα ειναι πιο ακριβα,120 η αυχενικη +αιμα και 100 ο υπερηχος β επιπεδου στο λητω.μπορεις να μου πεις πως κλεινεις ραντεβου στο αττικο για αυτες τις εξετασεις??και αν μπορεις να επιλεξεις και γιατρο?ξερω οτι ειναι εκει η σουκα και αλλος ενας που δεν θυμαμαι ονομα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

ΛΕΝΑΝΕΚ με ενδιαφέρει και εμένα το αττικό πες σε παρακαλώ περισσότερες λεπτομέρειες. εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και τώρα την αυχενική διαφάνεια τις έκανα στο αλεξάνδρας με την κα Θεοδωρά με την οποία έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη απλώς δεν ξέρω αν θα βρω ραντεβού για την β γιατί΄πλέον είναι πολύ λιγότερα!

omjTp3.png?tH8o0iKJ

 

sYOtp3.png?irNZPRKv

Link to comment
Share on other sites

αψογη! μου χε κανει α επιπεδου........... οτι ειχε πει ισχυε!!! απο 12 εβδομαδων, ηξερα οτι θα κανω ενα κοριτσακι ψιλολελεκα! βρες την, σουζονι.... :D

Σ΄εμένα βρήκε το πρόβλημα που είχε το μωρό μου, παρόλο που η υπερηχογραφική απεικόνιση ήταν δύσκολη...

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Δυστυχώς δεν πρόλαβα ημερομηνίες για το Α τεστ, μια και πρέπει να το κάνω ως τη Δευτέρα. Αναγκαστικά θα το κάνω στο Ιασώ με έναν Σαρηκώστα (ο Θεός βοηθός). Αλλά για το Β επιπέδου θα αρχίσω να ψάχνω ραντεβού από πολύ νωρίτερα!!! Μου δώσατε πολλές επιλογές! :-)

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Δυστυχώς δεν πρόλαβα ημερομηνίες για το Α τεστ, μια και πρέπει να το κάνω ως τη Δευτέρα. Αναγκαστικά θα το κάνω στο Ιασώ με έναν Σαρηκώστα (ο Θεός βοηθός). Αλλά για το Β επιπέδου θα αρχίσω να ψάχνω ραντεβού από πολύ νωρίτερα!!! Μου δώσατε πολλές επιλογές! :-)

 

 

Θα σου προτεινα για τις υπολοιπες εξετασεις να πας στον Νικολαιδη - Εμβρυοιατρικη, κοντά στο Ιασω είναι, προσωπικά εγώ και δυο φιλες μου του εχουμε μεγαλη εμπιστοσυνη!! Η αληθεια ειναι οτι εχει λίγο αναμονη αλλά αξιζει;)

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

.......... και το Προγένεσις από διαγνωστικά κέντρα........ και η κα Καραναστάση.

 

Εγώ (εκτός από την πρώτη εγκυμοσύνη) πήγαινω στο Προγένεσις του Πειραιά με τη συνεργάτιδα της κα Καραναστάση την Κα Αυγίδου!!!!!!!

 

Στο β' επιπέδου έφτασα στο σημείο να της πω .....εντάξει το είδαμε πιάστηκα και ....βαρέθηκα :lol: :lol:

 

Στη δεύτερή εγκυμοσύνη, επειδή με είχε φοβερήσει η αναπτυξιολόγος, το β' επιπέδου διέρκησε γύρω στη 1:30 ώρα!!!!! Μέτρησε το κεφάλι του μωρού καμιά 10 φορές!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα για τις υπολοιπες εξετασεις να πας στον Νικολαιδη - Εμβρυοιατρικη, κοντά στο Ιασω είναι, προσωπικά εγώ και δυο φιλες μου του εχουμε μεγαλη εμπιστοσυνη!! Η αληθεια ειναι οτι εχει λίγο αναμονη αλλά αξιζει;)

 

κοίτα που δεν πρέπει ποτέ να λέω ποτέ....

είναι η πρώτη φορά που ακούω να λένε καλά λόγια για τον Νικολαίδη...

εγώ είμαι απόλυτα δυσαρεστημένη μαζί του....έκανα εκεί τη Β' επιπέδου και εκτός του οτι στο 10λεπτο με ξεπέταξε, αφού πρώτα με ρώτησε αν έχουμε στην οικογένεια περίπτωση με σύνδρομο down:shock:,μου πέταξε οτι το μωρό μου έχει υπερηχογενές έντερο:shock: και σηκώθηκε κι έφυγε χωρίς καν να μου εξηγήσει τι είναι αυτό! μια απο τις βοηθούς του όταν με αγωνία ρώτησα τι είναι αυτό, βιαστικά μου είπε οτι είναι ένας απο τους δείκτες για το σύνδρομο....και γυρνούσα σαν την τρελή στο διάδρομο με το τζελ στην κοιλιά για να τον βρω να μου εξηγήσει αλλά εξαφανίστηκε!!!

εξαιτίας του πέρασα το χειρότερο Σαβ/κο στη ζωή μου....πολύ ψυχρός και ένιωσα λες και όταν με κοιτούσε έβλεπε ευρώ και όχι άνθρωπο....:?

 

και τα ίδια μου έχουν πει και όλοι οι γνωστοί μου που τον έχουν επισκεφθεί....:evil:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

θα ηθελα να ρωτησω κ εγω κατι...

στη πρωτη εγκυμοσυνη ο γιατρος μου ηταν στο λητω κ εκανα εκει ολες τις εξετασεις, τωρα που αλλαξα γιατρο (ειναι στο ελενα) μπορω να κανω εκει τις εξετασεις χωρις να ειναι ο γιατρος μου απο το λητω? πιστευω οτι εχει πολυ καλα μηχανηματα κ εμπιστευομαι καλυτερα τους υπερηχογραφιστες τους.

πηγα για την αυχενικη στη Διαγνωση της περιοχης μου κ το μηχανημα ηταν αρχαιο...

 

ευχαριστω

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ευανθια μπορεις,και εγω στο ελενα γεννησα και εκανα τον προγεννητικο στο λητω.εκτος και αν σου συστησει ο γιατρος του ελενα να πας καπου συγκεκριμενα αλλα και παλι δεν εισαι υποχρεωμενη να πας.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευανθία μου μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις όπου θέλεις ασχέτως του πού είναι ο γιατρός σου. Για τον Αναγνωστόπουλο έχουν γράψει κάποια κορίτσια πολύ καλά πράγματα! Εξαιρετική είναι και η κα Σούκα. Πάντως από το Λητώ εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Σούκα με τα χίλια!!

Φοβερή στη δουλειά της και βρίσκει και το παραμικρό!

Έχει κάνει και δικό της ιατρείο αν δεν σε βολεύουν οι ώρες στο Λητώ,αν θες μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο.

Και στα δυο παιδιά μου σε αυτήν πήγα και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Σούκα με τα χίλια!!

Φοβερή στη δουλειά της και βρίσκει και το παραμικρό!

Έχει κάνει και δικό της ιατρείο αν δεν σε βολεύουν οι ώρες στο Λητώ,αν θες μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο.

Και στα δυο παιδιά μου σε αυτήν πήγα και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

 

Συμφωνώ η Σούκα είναι πολύ καλή, επίσης αν θέλεις μια επιλογή σε δημόσιο μαιευτήριο πάρα πολύ καλός είναι ο Βαρβαρίγος στο Έλενας.

Η μπεμούλα μου ταλαιπωρήθηκε πολύ για να φάει το γάλα της μαμάς της, αλλά τα καταφέραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...