Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Έγινε δεκτή, αλλά...

Recommended Posts

Συνέβη το εξής κουλό:

Τηλεφωνώ στο δημοτικό παιδικό σταθμό και ρωτάω εάν έγινε δεκτή η κόρη μου (γιατί σκέφτηκα ότι σαν πολύ άργησαν να ειδοποιήσουν).

Η απάντηση: Ναι, έγινε, αλλά εδώ έχουμε σημειώσει ότι ειδοποιηθήκατε και αρνηθήκατε! :shock::shock::shock:

Ποιος ήρθε;;;;;;

Της λέω: ουδέποτε συνέβη κάτι τέτοιο, γι'αυτό και σας παίρνω τηλέφωνο (duh!!). Απάντηση: ξέρετε, δώσαμε τη θέση σε άλλο παιδάκι. Ελάτε από Σεπτέμβρη μήπως διαγραφεί κανένα άλλο και αδειάσει η θέση.

Σας έχει συμβεί; Τι να κάνω τώρα (εκτός από φασαρία, αλλά κι αυτή δεν νομίζω να έχει αποτέλεσμα); Να μου έλεγαν απορρίφθηκε η αίτηση, οκ, να το καταλάβω, έχει πολύ κόσμο. Αλλά ότι μας είπατε εσείς ότι δεν θέλετε;;;; Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να συνέβη.

Διαφημίσεις

η λυση ειναι μια:φασαρια:evil:

να απαιτησεις να βρεις την υπαλληλο που καταχωρησε την επικοινωνια μαζι σας.μη το αφησεις ετσι,αν ειναι δυνατον τοσο απλα να γραφουν οτι θελουν.

δε λεω να διωξουν το αλλο παιδακι αλλα να δημιουργσουν τη θεση για το δικο σου παιδι εφοσον εκεινοι εκαναν τη βλακεια.

Καραγκιόζηδες!

Και μετά μας λένε πως ο καραγκιόζης δεν είναι Ελληνας.. Βλακείες, μέσα από την ελληνική πραγματικότητα βγαλμένος..

Φασαρία.. η μόνη λύση στην σκ..τοχώρα

Nothing you would take... Everything you gave...

Άμεσα επιστολή στην οποία θα περιγράφεις το περιστατικό και να ζητάς εξηγήσεις για το ποιος πήρε τηλ, ποια ημερομηνία και ποιος αρνήθηκε τη θέση. Ζήτα όλες τις πληροφορίες να σου τις δώσοουν γραπτώς και την επιστολή σου διά χειρός να της πας. Στην επιστολή ενημέρωσε ότι θα προχωρήσεις όπως λέει η kyra αλλά και πάλι βρε peony μου άμα άρχιζε έτσι η συνεργασία μαζί τους θα ξενέρωνα. Τέλος πάντων, προχώρα άμεσα και δώσε χρονοπεριθώριο, δλδ αν δεν επανεξετασθεί άμεσα η αίτηση μου και να έχω απαντλησεις μέχρι τάδε ημερομηνία λυπούμε πολύ αλλά θα προχώρήσω στις πιο κάτω ενέργειες: και αναφέρεις τις αρχές που γράφει η kyra.

Διαφημίσεις

Προφανως βαλαν καποιο δικο τους παιδακι και καναν ψευτικη αρνηση δικη σου. ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ γιατι παιζουν μαζι μας......... κανε καταγγελια, φασαρια... (και ισως ξαφνικα να βρεθει θεση για το παιδακι σου............)

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

Μπράβο, ρε παιδιά, πολύ καλές ιδέες!΄Εγώ προς στιγμήν μπλόκαρα (και έκαψα και μερικά εγκεφαλικά κύτταρα...) με αυτά που ακούω.

Προς το παρόν θα μιλήσω την Πέμπτη, λέει, με την προϊσταμένη.

Να έχεις συντάξει μία αίτηση και να την κρατάς στο χέρι. Να της πεις ότι, αν δεν δεχτεί το παιδί άμεσα, θα την υποβάλεις ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ.

KOΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΦΕΤΟΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΕΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ!!

Εγω που πηγα και εκανα την αιτηση τις ημερες που επρεπε,για την κορη μου... μου ειπαν να μην επικοινωνησω καν μαζι τους και οτι θα με ενημερωσουν εκεινοι τηλεφωνικως αλλα και με εγγραφη αποδοχη απο τον δημο.Οταν ρωτησα ποτε περιπου θα πρεπει να περιμενουμε την απαντηση,μου ειπαν εεε 1-2 μερες πριν τον αγιασμο.. και τους λεω συγνωμη και αν δεν γινουμε δεκτοι εδω... τι θα κανουμε; ποτε πρεπει να τρεξουμε για αλλου;;; και μου ειπαν μην κανετε ετσι... αν δεν την παρουμε εδω,θα σας πουμε που θα την στειλουμε ...........

Ετσι λοιπον και εγω παρολο το εχω σκεφτει να παρω κανα τηλ να ρωτησω,,,,, λεω λες να παρω και να μου πουν... σας ειπαμε θα σας ειδοποιησουμε εμεις!!!!

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Διαφημίσεις