Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

επειδη πολλοι δεν εχουν μπλοκ αποδειξης εισπραξης (τουλαχιστον ετσι ισχυριζονται) να ζητας σε αυτο το μπακαλοχαρτο να σου βαζουν μια σφραγιδα του καταστηματος.

 

ναι έτσι έκανα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ασχετα με την ποιότητα της εξυπηρέτησης, (αν η πωλήτρια ειναι ξυνή ή όχι) η ποιότητα των προϊόντων που αγοραζετε δεν σας απασχολεί καθόλου?

Μήπως τελικά το πολύ "φτηνό" το πληρώνουμε πολύ ακριβά και δεν το αντιλαμβανόμαστε?

 

Μια σκεψη κανω....

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με την ποιότητα της εξυπηρέτησης, (αν η πωλήτρια ειναι ξυνή ή όχι) η ποιότητα των προϊόντων που αγοραζετε δεν σας απασχολεί καθόλου?

Μήπως τελικά το πολύ "φτηνό" το πληρώνουμε πολύ ακριβά και δεν το αντιλαμβανόμαστε?

 

Μια σκεψη κανω....

 

Να σου πω... Όπως είπα πηγα μετά στον Μαμμωνά και οι τιμές του ήταν πολύ χαμηλότερες και ο άνθρωπος ήταν με το χαμόγελο και τι πήρα τελικά από αυτόν? 3? πράγματα Και στον άλλο 250? και ήταν ξυνός μέχρι την ώρα που του έδινα τα λεφτά στο χέρι και με ειρωνευόταν όλη την ώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Ειμαι καινούργια στο φορουμ και ήθελα να γράψω οτι αφού διάβασα πολλές συμβουλες για την βάφτιση του γιόκα μου βρήκα μέσω μιάς φίλης ένα ηλεκτρονικό κατάστημα και πήρα απο εκεί τις μπουμπουνιέρες του.

Στην αρχή έλεγα κι εγώ να τις φτιάξω μόνη μου αλλά τελικά προτίμησα να αποφύγω την ταλαιπωρία.

Οι κοπέλες ήταν φοβερά ευγενικές, συναντηθήκαμε σπίτι μου με δείγματα γιατί απ'οτι κατάλαβα δεν έχουν κατάστημα, βρήκαμε ένα σχέδιο όπως περίπου το είχα φανταστεί και μου κάνανε όλες τις αλλαγές που ήθελα. Ηταν πολύ τυπικές σε όλα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ξεχωριστό (μέχρι και ο φωτογράφος πήρε 3 μπουμπουνιέρες γιατί λέει δεν είχε ξαναδει παρόμοιες!!!)

Λεγεται mirabile visu. Απο τιμές ειναι μιά χαρά αλλά το πιο σημαντικό είναι το αποτέλεσμα που με ενθουσίασε.

Θα ανεβάσω φωτό να δείτε τον... μικρό μου πρίγκιπα.

 

Ευχαριστώ για όλες τις πολύτιμες συμβουλές... πέρασα αρκετές ώρες παρέα σας :)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με την ποιότητα της εξυπηρέτησης, (αν η πωλήτρια ειναι ξυνή ή όχι) η ποιότητα των προϊόντων που αγοραζετε δεν σας απασχολεί καθόλου?

Μήπως τελικά το πολύ "φτηνό" το πληρώνουμε πολύ ακριβά και δεν το αντιλαμβανόμαστε?

 

Μια σκεψη κανω....

Και εγώ θα συμφωνήσω σε αυτό...Όχι μόνο για τη βάπτιση αλλά και γενικότερα....Τουλάχιστον απ ότι έχω προσεξει απο τα μαγαζιά για γυνακεία είδη που έχω πιο πολύ επειρία απ όσο στα παιδικά....Σημασία έχει να μπορούμε να συνεδιάσουμε το ποιοτικό με την καλύτερη δυνατή τιμή...Όμως αν αυτό είναι αδύνατο τότε τι κάνεις?Άλλωστε πολλές φορες και τα μαγαζιά με μάρκες έχουν κακή ποιότητα...εδώ έχω ακούσει για πολύ γνωστά μαγαζιά ότι πλέον γεμισαν με κινέζικα λόγω της κρίσης....Γι αυτό χρειάζεται πολύ προσοχή!Ευτυχώς τουλάχιστον που μπορούμε να ενημερωνόμαστε γιατί αλλιώς....:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

 

Στις 24-10-10 θα βαφτίσουμε τον μπεμπάκο μας και θέλω να βρω τούλι – κορδέλες και κουφέτα, μιας και αποφάσισα να φτιάξω εγώ τις μπομπονιέρες !!!!

 

Εσείς που έχετε πια master στο θέμα που προτείνεται να πάω;

 

Το θέμα της βάπτισης θα είναι το αερόστατο και θα κάνω ανάλογο στολισμό μάλλον με μπαλόνια (δεν έχω καταλήξει ακόμα )

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Άννα με το καλό η βάφτιση του μωρού σου. Λοιπόν έχω δει κατι μπομπό στη Ρομβης φοβερές για το θέμα σου. Μικρά αερόστατα και βάζεις στο καλαθάκι τους τα κουφέτα. Τιμή τότε δεν είχα ρωτήσει. Αλλά τα ξαναπέτυχα σε μαγαζί της περιοχής μου και μου είπαν 1,50 ? άρα σκετα και στο κέντρο θα είναι φθηνότερα. Είναι πάρα πολύ ωραία!!Πολύ εξυπηρετικός και με καλές τιμές είναι ο Μαμμωνάς επισης στη Ρόμβης. Εκεί όμως δεν είδα αυτά που σου λέω!! Πρεπει να υπάρχει και άλλο θέμα στο τόπικ. Θα ψαξω μήπως το βρω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

 

Στις 24-10-10 θα βαφτίσουμε τον μπεμπάκο μας και θέλω να βρω τούλι – κορδέλες και κουφέτα, μιας και αποφάσισα να φτιάξω εγώ τις μπομπονιέρες !!!!

 

Εσείς που έχετε πια master στο θέμα που προτείνεται να πάω;

 

Το θέμα της βάπτισης θα είναι το αερόστατο και θα κάνω ανάλογο στολισμό μάλλον με μπαλόνια (δεν έχω καταλήξει ακόμα )

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Στα καταστήματα Jumbo έχει τούλια και κορδέλες για τις μπομπονιέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες !!!!!

Τα καταστήματα στη Ρόμβης είναι και το Σάβαττο ανοιχτά γιατί για καθημερινή λόγω δουλειάς δεν το βλέπω !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες !!!!!

Τα καταστήματα στη Ρόμβης είναι και το Σάβαττο ανοιχτά γιατί για καθημερινή λόγω δουλειάς δεν το βλέπω !!!

 

ΤΑ αεροστατάκια τα είδα και στον newman αλλά τα είχε και το mirabile που έκανα τις δικές μου. Στον Newman έχει και τα υπόλοιπα υλικά βέβαια. Α! Αν είσαι νοτια προάστια είναι και ο Σωφρονάς στην βουλιαγμένης στο ύψος της Ηλιούπολης. Ειναι περίπου στις ίδιες τιμές με τον Newman αλλά πιστεύω πως έχει μεγαλύτερη ποικιλία.

Οι τιμές πάντως στο τελικό (mirabile vs φτιαξτο-μονος-σου) δεν είχαν διαφορές.

Το δύσκολο θα ειναι να βρείς που θα κρεμάσεις τα αεροστατάκια για την παρουσίαση... Εχεις κάτι στο μυαλό σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!!

Ευχαριστώ mamaroma για τις πληροφορίες. Έχω σκεφτεί να αερόστατα να τα κρεμάσω σε δεντράκια που θα έχω στολίσει με κορδέλες. Βέβαια έχω μείνει στις σκέψεις να δώ πως θα τα φτιάξω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

 

Στις 24-10-10 θα βαφτίσουμε τον μπεμπάκο μας και θέλω να βρω τούλι – κορδέλες και κουφέτα, μιας και αποφάσισα να φτιάξω εγώ τις μπομπονιέρες !!!!

 

Εσείς που έχετε πια master στο θέμα που προτείνεται να πάω;

 

Το θέμα της βάπτισης θα είναι το αερόστατο και θα κάνω ανάλογο στολισμό μάλλον με μπαλόνια (δεν έχω καταλήξει ακόμα )

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Καλησπέρα επειδη ψαχνει και μια φίλη μου για αεροστατα τα βρηκε στο Περιστερι με 0,93ευρώ και εκει εχει και υλικα για να τα φτιαξεις μονη σου ή θα στα φτιαξουν εκεινοι με 0,20 ευρω το καθενα και τα τουλια τα έχουν 3,70ευρώ τα 50 τουλια.

Link to comment
Share on other sites

Nα σας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από τον Ναρλή αφού από εκεί πήραμε τελικά τις μπομπονιέρες μας. Αν και απλές ήταν πολύ ομορφές, ωραία δεμένες και γενικά περιποιημένες. Η κοπέλα με την οποία επικοινωνούσαμε ήταν εξυπηρετικότατη και με έπαιρνε τηλέφωνο για ότι πρόβλημα υπήρχε. Επίσης τους επέστρεψα και τα καλάθια και μου επέστρεψαν τα χρήματα σχετικά άμεσα.

Γενικά, πολύ ευχαριστημένη. Δεν έχω κάτι αρνητικό να πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

 

koralaki8 σε ποιό κατάστημα στο Περιστέρι τα βρήκε η φίλη σου; Είναι πολύ καλή η τιμή!!!!

καλημερα το καταστημα λεγεται ASPARA δες το site τους www.asparaevent.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!! Μολις ηρθαν τα πραγματα απο τον Ναρλη! Πολυ καλα συσκευασμενα και ολα οπως τα ειχαμε συμφωνησει! (Σιελ κορδελα σε λευκο-καφε κουτι?? Τι σκεφτομουν?? Καλα που προλαβαινω να τα αλλαξω!!!) Αντε και μπαινουμε και εμεις στην τελευταια εβδομαδα πριν την βαφτιση του μπεμπη μας.... Ουφ!!

Μονο που ξεχασα να του πω να μου στειλει καλαθια και δεντρακι να κρεμασω τις παιδικες...

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και πλεον εμενα δεν μου χρειαζεται γιατι τα εχω βαφτισει τα παιδακια μου, απλα σας ενημερωνω οτι σε αυτο το site εχει φοβερα πραγματα μονο για βαφτιση!!!!!

 

Πηγε μια φιλη μου και εμεινε κατενθουσιασμενη. Της εφτιαξε εκτος απο προσκλητηρια και μπομπονιερες, βιβλιο ευχων και πολυ ωραια διακοσμηση εξω απο την εκκλησια, που τα εβαλε μετα και στο τραπεζι.

 

http://www.oneiremenivaftisi.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!

Καταρχήν, συγχαίρω τους εμπνευστές της ιδέας parents.gr !

Και κατά δεύτερον θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την μικρή ιστορία μου σχετικά με την αναζήτηση ειδών βάπτισης.. Καθότι πρόσφατα απέκτησα την τιμή να βαπτίσω ένα αγγελούδι 6 μόλις μηνών, επιθυμώ να εξιστορήσω την ιστορία μου ως παράδειγμα προς αποφυγήν για τις μέλλουσες νονές και τους μέλλοντες νονούς ..

όντως, η αναζήτηση ειδών βάπτισης είναι αρκετά κουραστική όταν ψάχνεις απλά και μόνο να βρεις ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΓΟΥΣΤΑ ρουχαλάκια ...

 

Για να μην μακρυγορώ, θα ήθελα μέσα απο το forum να καταγγείλω και διαδικτυακά το μαγαζί littlebabyshop στο κολωνάκι (Σπευσίππου κάτι ...) καθώς 2 ημέρες πριν την βάπτιση με κορόϊδεψαν οικτρά! Μακριά μακριά μακριά!!!ΝΤΡΟΠΗ στις πωλήτριες και στην ιδιοκτητρια!!!! ΝΤΡΟΠΗ!!!!

 

ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ 200? ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ!!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΕΛΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΕΝΑ ΛΙΝΟ ΚΑΠΕΛΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ... 40? ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

 

ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙΚΤΡΑ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!θα ηθελα την βοηθεια σας!μηπως εχετε δει καμμια παρομοια μπομπο σε αλλο σαιτ ή σε καταστημα?η συγκεκριμενη,εχει 3,5ε :shock: και θα θελαμε κατι πιο οικονομικο.ειναι η 2η,ενα βαζακι με γυψοφυλλο απο πανω και μια νεραιδουλα.

 

 

http://www.imatzika.gr/index.php#vaptisi

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτη τη μπομπονιερα την ειχα ερωτευτει κι εγω! γιατι δεν πας να παρεις μονη σου τα υλικα να τη φτιαξεις; κατω απο τη μιση τιμη θα σου ερθει. τετοιες νεραϊδουλες κυκλοφορουν απειρες στο εμποριο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, προσπαθησα να διαβασω ολες σας τις σελιδες για να παρω πληροφοριες αλλα δεν τα καταφερα ειναι παρα πολλες, χρειαζομαι βοηθεια , θελω να φτιαξω τις μπομπονιερες μονη μου και μου αρεσουν τα καρουσελ ειδα οτι εχει το adorex στο site του αλλα λετ οτι συμπεριφερονται ασχημα εγω θα χρειαστω περιπου 120 μπομπο θα με εξηπηρετησουν? οι τιμες που λενε ειναι χωρις Φ.Π.Α ? δινουν και λιανικη? οι κοβουν μονο τιμολογιο? οσες εχετε ψωνισει απο εκει please ενημερωστε με

κατι αλλο λετε για τον Ναρλη και το ειδα και εγω καλα οι τιμες του δεν παιζονται μου αρεσαν καποιες του παρισι, αυτοι ειναι στην Καβαλα απο οτι ειδα λογικα στελνουν Αθηνα εχει παρει καμμια σας? ποσα μεταφορικα χρεωνοι? για τον ιδιο αριθμο μπομπο μιλαω, αξιζει να τα παρω απο εκει?

και κατι τελευταιο πειτε μου καποιο μαγαζι με τουλια κορδελες και κουφετα για να στολισο τις μπομπονιερες και καποιο μαγαζι για κουτια η καλαθια να τις βαλω μεσα

 

ξερω οτι ισως ζηταω πολλα αλλα εσεις εχετε κανει ολοκληρη ερευνα αγορας και εγω δυστηχωσ δεν μπορω να το κανω αυτο, οποτε κοριτσια βοηθατε pleaseeeeeee....... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, προσπαθησα να διαβασω ολες σας τις σελιδες για να παρω πληροφοριες αλλα δεν τα καταφερα ειναι παρα πολλες, χρειαζομαι βοηθεια , θελω να φτιαξω τις μπομπονιερες μονη μου και μου αρεσουν τα καρουσελ ειδα οτι εχει το adorex στο site του αλλα λετ οτι συμπεριφερονται ασχημα εγω θα χρειαστω περιπου 120 μπομπο θα με εξηπηρετησουν? οι τιμες που λενε ειναι χωρις Φ.Π.Α ? δινουν και λιανικη? οι κοβουν μονο τιμολογιο? οσες εχετε ψωνισει απο εκει please ενημερωστε με

κατι αλλο λετε για τον Ναρλη και το ειδα και εγω καλα οι τιμες του δεν παιζονται μου αρεσαν καποιες του παρισι, αυτοι ειναι στην Καβαλα απο οτι ειδα λογικα στελνουν Αθηνα εχει παρει καμμια σας? ποσα μεταφορικα χρεωνοι? για τον ιδιο αριθμο μπομπο μιλαω, αξιζει να τα παρω απο εκει?

και κατι τελευταιο πειτε μου καποιο μαγαζι με τουλια κορδελες και κουφετα για να στολισο τις μπομπονιερες και καποιο μαγαζι για κουτια η καλαθια να τις βαλω μεσα

 

ξερω οτι ισως ζηταω πολλα αλλα εσεις εχετε κανει ολοκληρη ερευνα αγορας και εγω δυστηχωσ δεν μπορω να το κανω αυτο, οποτε κοριτσια βοηθατε pleaseeeeeee....... :)

Γεια σου Σταυρούλα!! Καταρχήν μην αγχώνεσαι! Στον adorex θα σε στείλουν αρχικά απέναντι στο μαγαζί τους. Πιστεύω ότι μετά από πολλές δόσεις ειρωνίας του ιδιοκτήτη πολλά στραβοκοιτάγματα των πωλητριών, θα πάρεις τα υλικά για τις μπομπό. Και πες όλα αυτά τα προσπερνάς για να κάνεις τη δουλειά σου. Το θέμα είναι ότι κατά την παράδοση και αφού θα χεις ήδη πληρώσει μπορεί να σου λειπουν πράγματα.Αν και τότε είσαι τυχερή και τα έχουν εκεί τότε εντάξει τη γλίτωσες.

Αν είσαι από Αθήνα μπορείς να πας στον Μαμμωνά και στον newman που πήγε η μανα μου προχτές μου είπε ότι έχει πολύ ωραία πράγματα http://www.newman.com.gr

Αλλά να πας να τα δείς από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...