Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρυωσε το μωρακι μου???


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους...

περασα μια δυσκολη νυχτα γιατι το μωρακι μου, 3 μιση μηνων,εκλαιγε ολη τη νυχτα...κοιμηθηκε πολυ λιγο...Απο το απογευματακι διαπιστωσα οτι εχει λιγο ξερο βηχα και πολυ φτερνισμα...Ολη τη νυχτα ξεροβηχε και δεν θηλασε σχεδον καθολου...Τον εβαζα στο στηθος και εκλαιγε ...Τωρα του εδωσα τσαγακι... Τι αλλο μπορω να κανω να τον βοηθησω?Μπορω να τον αληψω με προπολαιν κρεμα με ευκαλιπτο ? Να δωσω ντεπον? Δεν εχει πυρετο αλλα για ανακουφιση...

Α!!η κορη μου η μεγαλη ,10 ετων, ειναι μπουκωμενη και μαλλον τον κολλησε...

Ας ειναι περαστικα....

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το καλυτεροπου εχεις να κανεις ειναι να το πας στο παιδιατρο.ειναι αρκεταμικρο για να βγαζεις μονη σου συμπερασματα.καλυτερα να τοπας και να σου πει οτι δεν ειναι τιποτα παρα να τοαφησειςκαι να γινει χειροτερα.φιλικα παντα ετσι μην παρεξηγηθω!!!!

Link to comment
Share on other sites

διαφορες απο παιδι σε παιδι...Η ανιψια μου 6 μηνων ειχε αυτα τα συμπτωματα και της ειπαν οτι ειναι απο τα σαλια...ξεκινησε και η δικια μου πριν 2 εβδομαδες και λεω το ιδιο θα ειναι αλλα μπηκαν ψυλλοι και την πηγα στη ππαιδιατρο..το αποτελεσμα?ασθματικη βρογχιτιδα και ειναι με αντιβιωση και αερολιν.Οποτε μην το αφησεις καλου κακου....:D

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας! καλύτερα να τον πάς στον παιδίατρο γιατί είναι πολύ μωρό. Ντεπόν όμως χωρίς πυρετό δεν πρέπει να του δίνεις. Όταν είναι πολύ μωρα και φτερνίζονται από ότι μου είχε πεί η παιδίατρος, καθαρίζουν τα πνευμονάκια τους και είναι καλό. Αλλά εσένα έχει και βήχα...γιατρό για να είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολους...

περασα μια δυσκολη νυχτα γιατι το μωρακι μου, 3 μιση μηνων,εκλαιγε ολη τη νυχτα...κοιμηθηκε πολυ λιγο...Απο το απογευματακι διαπιστωσα οτι εχει λιγο ξερο βηχα και πολυ φτερνισμα...

Παιζει ιωση (ή αλλεργικο δεν ξερω) με αυτα τα συμπτωματα αυτη την περιοδο.

 

Μπορω να τον αληψω με προπολαιν κρεμα με ευκαλιπτο ?

Οχι αν δεν το εχεις ξανακανει και δεν ξερεις πως θα αντιδρασει (μην σου κανει κανενα αλλεργικο με την ζεστη. )

 

Να δωσω ντεπον?

Εγω θα εδινα.

 

Ζεστα ροφηματα για τον ξερο βηχα και επισκεψη στον παιδιατρο (λογω του οτι ειναι βρεφος ακομα)

 

Περαστικουλια σας

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...