Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Recommended Posts

Καλημέρα!Είδαμε αυτό το καρότσι σε πολύ καλή τιμή (300 ευρώ). Μας φάνηκε καλό,έχω μόνο μια αμφιβολία ως προς το φάρδος του καθίσματος.Θα ήθελα να μου πειτε όσες έχετε inglesina zippy ή pliko p3 πόσο φάρδος είναι (εννοώ ο χώρος που κάθεται το παιδί),το ύφασμα από τη μια πλευρά ως την άλλη.Ευχαριστώ!!

http://www.babybeds.gr/product_info.php?cPath=10&products_id=48

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Διαφημίσεις

εγω που τα ειδα απο κοντα μου αρεσαν αρκετα και γενικα το συγκεκριμενο καταστημα εχει πολυ καλες τιμες κ σε κρεβατακια κ απο ποιοτητα μια χαρα αν και το m8 tis carello μου αρεσε περισσοτερο...

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Βασικά προτιμώ μάλλον το Μ5 γιατί θέλω να έχει δύο χερούλια και επίσης μου χρειάζεται το πορτ-μπεμπε (έστω για ελάχιστο καιρό), να μην αγοράζω και καλαθούνα έξτρα.Το Μ8 εννοείς σου άρεσε εμφανισιακά περισσότερο ή από άποψη κατασκευής?

ouQHp3.png

w1tfp3.png

εμφανισιακα εννοω...

εχεις παει απο το καταστημα? εχω απο εκει θα παρω καροτσι, κρεβατι, αλλαξιερα και προικα.

το εχω ψαξει αρκετα, το συγκεκριμενο μου το προτεινε ενας φιλος που εχει παρει πραγματα απο εκει. αλλα απο οτι βλεπω εισαι χανια..... εχεις μιλησει με καποιον μπορουν να στα στειλουν?

και εγω απο κρητη ειμαι Χανια-Ηρακλειο (φοβερη ενωση!!!)

ποτε γεννας?

Το έχω δει εδώ σε ένα κατάστημα στα Χανιά,αλλά μόνο το Μ5,δεν είχαν το Μ8. Εδώ το έχουν 350,άρα με τα μεταφορικά περίπου το ίδιο θα είναι.Θα το πάρω από εδώ αν είναι.Όσο για κούνια, μάλλον από εδώ γιατί είμαι λίγο προληπτική, λόγω προηγούμενης αποβολής β'τριμ. και τώρα πάλι είμαι καναπε- κρεβάτι,δεν θέλω να πάρω τίποτα από πριν,θέλω να μου τα φέρουν σπιτι αμέσως μόλις γεννήσω,πρώτα ο Θεός.Άλλωστε η διαφορά είναι γύρω στα 100-150 ευρώ συνολικά και προτιμώ την...ψυχική μου ηρεμία.Απλά θεωρώ τεράστιο ποσό τα 600 ευρώ για καροτσάκι,που ακούω συνήθως. Εχω ΠΗΤ 24-7. Εσύ πότε με το καλό?Αν κατεβεις Κρήτη να τα πουμε!

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Διαφημίσεις

καλα κανεις και εγω δεν θελω τπτ να ερθει σπιτι πριν το μικρο μου..... βεβαια καποια πραγματα ειναι απαραιτητα οπως καποια ρουχαλακια που πρεπει να πλυθουν πρωτα. εγω εχω πητ 6/8 στο Ελενα.

Οπότε λογικά προηγούμαι, αν και ποτέ δεν ξέρεις!!Εγω θα γεννησω στο Νοσοκομειο στα Χανια.Εχω βρει μια πολύ καλή γιατρό εκεί,υπέροχος ανθρωπος και επιστημονας.Την προηγουμενη φορά είχα νοσηλευθεί σε κλινική και η εμπειρια μου δεν ήταν τόσο καλή. Καλά για τα ρουχαλάκια θα τα ψωνισω και εγώ αλλά θα τα πλυνει κλπ η μαμά μου και θα μου τα φερει στο νοσοκομείο.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

• 2 years later...

Γεια σε όλους.το καροτσι m5 της Costello μας άρεσε παρα πολυ και η τιμή που το πήραμε σε φυσικό κατάστημα 150 ευρώ σε γνωστή αλυσίδα θεα .αξιζει μια ματιά πριν δώσετε περισσότερα χρήματα ίσως άδικα!

Καλημέρα!Είδαμε αυτό το καρότσι σε πολύ καλή τιμή (300 ευρώ). Μας φάνηκε καλό,έχω μόνο μια αμφιβολία ως προς το φάρδος του καθίσματος.Θα ήθελα να μου πειτε όσες έχετε inglesina zippy ή pliko p3 πόσο φάρδος είναι (εννοώ ο χώρος που κάθεται το παιδί),το ύφασμα από τη μια πλευρά ως την άλλη.Ευχαριστώ!!

www.babybeds.gr/product_info.php?cPath=10&products_id=48

Καλησπέρα εγώ έχω το Inglessina zippy free το φάρδος που ρωτάς είναι σχεδόν 31 εκατοστά. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη από το καροτσάκι. Έχω πάρει το trio system με το πορτ-μπεμπέ, το κάθισμα αυτοκινήτου και το απλό κάθισμα και μας βόλεψαν όλα πολύ. Βέβαια είναι λίγο στενό και δεν ξέρω κατά πόσο θα χωράει το παιδί όταν θα είναι πχ 1,5 έτους, θα δείξει.

S02fp3.png

LnVyp3.png

Διαφημίσεις

Το καρότσι Carello M5 κόκκινο έχουμε κι εμείς και δεν το αλλάζουμε με τίποτα! Εύκολο στην χρήση του και αρκετά φαρδύ για να κοιμάται ο 11 μηνών μπέμπης μας στις βόλτες του.