Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΑΞΙΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ


Recommended Posts

Σας προσκαλώ στην γιορτή του παππού, που θα γίνει την 26 Ιουνίου ημέρα Σάββατο και ώρα 20:00 στο μαγαζί του ….. στην πλατεία του χωριού και να μου επιτρέψετε να σας κάνω το τραπέζι.

θέλοντας μ ʽαυτόν τον τρόπο να σας ευχαριστήσω.. για όλα …

. Να είμαστε όλοι εκεί

Αγαπητά μου παΐδια , έχοντας μοιραστεί μαζί σας τις ποιο σημαντικές στιγμές της ζωής μου , πολλές όμορφες άλλα και άλλες τόσο δύσκολες και τραγικές

Αισθάνομαι την ανάγκη , τώρα που διανύω την 8η δεκαετία της ζωής μου και νιώθω γερός και δυνατός , να σας ευχαριστήσω που ήσασταν διπλά μου και μου επιτρέψατε να γίνω μέρος της ζωής σας

Είστε μες στην καρδία μου και θα είστε όσο ακόμη θέλει ο θεός

Με πατρική αγάπη

Ο πάππου σας

 

 

Αυτό έλαβα προ ολίγου και ήθελα κάπου να το πω δάκρυα τρέχουν από τα μάτια μου ο πάππους μας που μας ανόστισε που ήταν παρών σε όλες τις στιγμές τις ζωής μας αψηφώντας την ηλικία του και τις αποστάσεις μας κάνει τραπέζι και θα σταθώ στα τελευταία λόγια του

ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ …………..

ΑΧ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΩ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ

 

 

Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΩΝ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πολύυυυυ συγκινητικό!!! μπράβο στον παππού!!! και να σκεφτείς ότι υπάρχουν άλλοι παππούδες που κατ επιλογή δεν έχουν δει τα εγγόνια τους απ την ώρα που γεννήθηκαν!

μεγαλείο ψυχής ο άνθρωπος!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που διαβάζω τη πρόσκληση γεμίζουν δάκρυα τα μάτια μου δεν έλειψε από πουθενά αλήθεια σας λέω από πουθενά

21 δισέγγονα και ήταν εκεί σε όλα στο μαιευτήριο με ένα αρκουδάκι στα βαφτίσια από όλα ήταν παρών

στους γαμούν όλων μας χόρεψε……….

 

Στην απονομή πτυχίου της αδέρφης μου πέρσι στην Θεσσαλονίκη - παρών .

 

Στην ορκωμοσία στρατού στα Ξαδέλφια μου εκεί ο παππούς μας σε όποιο κέντρο παρουσιαζόταν Μεσολόγγι Σπάρτη

 

Μ Ε ΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΟΣΤΑΤΕΙΣ

 

ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ……………

 

 

Μπορούμε να λείψουμε ? από την γιορτή του πάππου ΜΑΣ ?

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΗ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΨΙΛΟΧΑΜΕΝΑ ΜΕ Ν ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ

 

ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΧΕΤΕ ΝΟΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ?

ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΜΑΣ ΔΕΙ ΟΛΟΥΣ ?

ΤΙ ΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΩ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕΣ ?

ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΟΤΕ …………………

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ............ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΠΠΟΥΣ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΑΤΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΥΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΣΑΝ ΝΑ ΤΑΝ ΧΘΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΕ ΟΤΑΝ ΧΟΡΕΥΑΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΥΣΕΓΓΟΝΟ(ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ) ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ............ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΠΠΟΥΣ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΑΤΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΥΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΣΑΝ ΝΑ ΤΑΝ ΧΘΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΕ ΟΤΑΝ ΧΟΡΕΥΑΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΥΣΕΓΓΟΝΟ(ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ) ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΟΥ.

Αχ εκεί θα είμαστε όλοι....!!!!

 

 

 

σήμερα κατάλαβα ποιον έχω για παππού

ΤΟΝ ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΠΠΟΥ

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΛΗΨΗ ΑΝ ΦΥΓΗ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ συγκινητικό. Έχασα τον παππού μου πριν ένα χρόνο ακριβώς σε ηλικία 87 χρονών τον οποίο λάτρευα σαν πατέρα αλλά λίγες μέρες μετά έμαθα οτι με πρόδωσε, με πούλησε ένα χρόνο πριν πεθάνει .... Αυτό με πόνεσε πιο πολύ απο τον θάνατο. Δεν ξέρω αν μπορώ να τον συγχωρήσω μέσα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευαρεστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια είναι γλύκας ο παππούλης μου σκάφτομαι να του πάρω κάποιο δώρο αλήθεια τι θα μπορούσα να πάρω σε ενα 85 χρόνο ? που να του είναι χρήσιμο και να του αρέσει ? δεν εχει γενέθλια ούτε κάτι όλο την ημερομηνία του τραπεζιού

 

 

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΡΕΨΑ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΠΙΖΑΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΚΑΦΤΟΜΑΙ

ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΑΡΚΕΤΟ

 

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΕ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙ ΣΑΝ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ ΠΑΠΠΟΥ

.....

Link to comment
Share on other sites

Ευαρεστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια είναι γλύκας ο παππούλης μου σκάφτομαι να του πάρω κάποιο δώρο αλήθεια τι θα μπορούσα να πάρω σε ενα 85 χρόνο ? που να του είναι χρήσιμο και να του αρέσει ? δεν εχει γενέθλια ούτε κάτι όλο την ημερομηνία του τραπεζιού

 

 

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΡΕΨΑ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΠΙΖΑΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΚΑΦΤΟΜΑΙ

ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΑΡΚΕΤΟ

 

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΕ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙ ΣΑΝ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ ΠΑΠΠΟΥ

 

Πολύ ωραία η ιδέα σου...άλλο που σκέφτομαι είναι ένα άλμπουμ με κάποιες πολύ ιδιαίτερες φωτογραφίες της οικογένειας σας...με παιδιά/εγγόνια/δισέγγονα και ότι άλλο εσύ θεώρεις "ιδιαίτερο"....

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτοί οι παπούδες μας...ο δικός μου φέτος έκλεισε τα 90, μαζευτήκαμε στο χωριό ( ένα μικρό στην καρδίτσα ) όλα τα εγγονια, δισέγγονα, κόρες του και του κάναμε τούρτα....

το δάκρυ κορόμηλο ο παππούς....αχ αχ αχ

Μαμαλευτεράκι να είναι γεροί οι παπούδες.....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαίρεσται τον καταπληκτικό παππού σας.

Για δώρο εγω θα πρότεινα να του κάνετε ένα άλμπουμ με όλες τις ωραίες στιγμές σας και αν είναι δυνατόν να είνα μαζεμένα όλα τα άτομα.

Σίγουρα θα έχει πολλές φωτογραφίες όλων σας αλλά δεν νομίζω να τις έχει όλες μαζεμένες

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου με πήραν εμένα τα κλάματα με την πρόσκληση του παππού σου. Τι να πω. Να είστε όλοι δίπλα του. Αυτό θα είναι το καλύτερο δώρο. Μπόρείτε όλοι μαζί να συννενοηθείτε να του γράψετε ένα γράμμα. Με μια παράγραφο από τον καθένα, και να του εκφράσετε πόσο τον αγαπάτε.

 

Καλά να περάσετε στη γιορτή.

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεστε όλοι στην οικογένεια τον παππού σου μαμαλευτεράκι και να τον δείτε να ζει πολλά πολλά χρόνια ακόμη γερό και δυνατό.

Έχω μια πρόταση για δώρο ενθύμιο. Αν είναι δυνατόν να κάνεις κάτι σαν μοντάζ σε φωτογράφο ζητώντας φωτογραφίες από όλα τα εγγόνια και δισέγγονα του παππού σου με τον ίδιο μεγενθυμένο στο κέντρο της φωτο και τα εγγόνια να τον πλαισιώνουν.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου για αυτόν τον μεγαλόκαρδο και αξιοπρεπέστατο παππού!!!!

Εγώ παππού δεν γνώρισα καθώς ο ένας πέθανε πολύ νέος και ο άλλος ήταν απών. Να τον προσέχετε!

Link to comment
Share on other sites

είσαι πολύ τυχερή, να τον χαίρεσαι και να τον έχεις για πολλά πολλά ακόμα χρόνια κοντά σου..αυτή την συνάντηση θα την θυμάστε για πάντα..εμένα με μεγάλωσε ο παππούκας μου απο 1,5 χρονών και τον είχα σαν μπαμπά μου,τον έχασα πριν 2 χρόνια αλλά οσό ζω και υπάρχωδεν θα τον ξεχάσω ποτέ και σέυχαριστω που μου δωσες την ευκαρία να το αναφέρω εδώ..να είστε καλα ολοί σας και να χαίρεται και ο παππούκας σας.:)

χαμογελάς κι ανθίζεις , άξιζε να ζήσω να σε δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι φοβερός και αγαπησιάρης παππούς είναι αυτός? έτσι μου ΄ρχεται να έρθω και εγώ στην συγκέντωσή σας...:D

Να του δώσεις πολλά φιλιά και να τον κάνεις να καταλάβει την σημαντική θέση που έχει στην ζωή σου...καλό θα ήταν για δώρο να του κάνετε ένα άλμπουμ με τις φωτογραφίες σας και ο καθένας δίπλα στην δική του να γράψει κάτι για τον παππού...είναι ωραίο να νιώσει ότι όλοι τον αγαπάτε και τον σκεύτεστε...:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θα ήταν ενα λεύκωμα με φωτό και σχόλια, όπως είπαν πιο πάνω τα κορίτσια. Επίσης ένα σετ από μπακιρένια σκεύη για το κρασάκι του, ένα πουκάμισο ή μπλούζα (ό,τι φοράει) που να τον βολέψει... δεν μού'ρχεται κάτι άλλο...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...